Beagle

ursa · 1475903

Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3210 : 09 December 2009, 11:25:17
Davor ja sem vdela da ste zamenjali že kar nekaj hrani in mi je šele zdaj prišo na pamet da misli za 15 kg vrečo plačati približno 50 eur.
Drugači pa provi kake Orijen,Nutro Choice,pa tudi teli Happy dog so kar dobri ali pa Power of Nature,res pa je da so ti briketi dragi,kaki drugi pa mi zdaj ne padejo na pamet :-\
Poglej drugači še kake Almo Nature,Trainer Fitness... res pa je da so ti briketi malček (ampak res malo) bolj slabi :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3211 : 09 December 2009, 12:31:47
Pozdraljeni Beaglaši!!!

No to zdaj že tretjič pišem... >:(

Aristotle je še vedno enak...dobrovoljček da ga ni in najlepše je to, da vsako jutro prenese kanček njegove dobre volje na mene, tako da se lahko spravim v službo v teh meglenih dneh.  Že, ko se malo ganem zjutraj in mu pokažem prve znake, da se bom kmalu zvalila ven iz postelje, začne on mahat z repom, me lizati in malo manjka da bi mi rekel "ej dobro jutro, glej kako lep dan te čaka...diži sidro!"

Glede hrane pa mislim, da vsak posameznik najbolje ve kaj njegovemu psu najbolj ustreza. Jaz Aristotelu naročujem hrano preko spleta in sicer 7 kilsko vrečo Orijen, ki jo ima nekje mesec in pol. Včasih si porazdelita z njegovo "damo"  nemško ovčarko. Drugače mu pa vedno kombiniram hrano s konzervo, testeninami ali s čim drugim ampak tudi ne vedno, ker mu te ribji briketi kar pašejo. Dlako in kakec ma pa tudi čisto v redu. Kar se požrešnosti tiče pa moram povedat, da Aristotle sploh ni požrešen. V bistvu mi je kar užitek ga gledat ko kaj je, posebej pa kašne kostke katere najprej z užitkom oguli in potem nas lepo gleda in mljaska pa gre malo vode pit pa spet začne grickat. Včasih bi se mu še jaz najraje pridružila.  :) Mislim pa, da smo ljudje kar precej krivi da so naši pesjanarji tako občutljivi. Psi so že stoletja med nami in še dlje in so se preživljali na različne načine ter tudi preživeli, dokler jih mi ljudje nismo naredili preveč ranjlive in posledično tudi preveč občutljive.

Priboljške pa tudi dobiva vse sorte od bikovk, do navadnih kosti do razno raznih žvečk za zobe. Rad ima vse in včasih tudi zakopa kaj ampak pol ga full mantra in gre pa izkopa. Se pa je ze zgodilo da smo kam šli na sprehod pa je dobil kakšno kostko in je zakopal potem pa smo se čez kakšna dva meseca vrnili na to isto mesto pa je kar z veseljem ven privlekel to isto kostko. Dva krat tedensko tudi dobi tako mlečno kost za zobke. Občasno mu pa tudi skračimo zobke tako, da so še zaenkrat kar beli in lepi.

No pa še malo slikic od njegovega "ponočevanja" v lokalu in kako si je prilastil cel sedež pa skorajda cel lokal







Pa še njegova prijateljica Morgan.





lep pozdrav

Zarja & Aristotle





Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3212 : 09 December 2009, 12:55:33
Ja morem reči da je tvoj beagelček zelo zelo luštkan :-* :-*
Se mi ne da gledati cele teme,zato vprašam.Koliko pa je star?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3213 : 09 December 2009, 14:03:15
@Ron**Kala
star je pa eno leto in 7 mesecev...



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3214 : 09 December 2009, 14:07:25
NO lepo(zame zgleda mlajši).S kakšne psarne pa je??
Jaz bi rada izvedla še kaj več o psarnah beaglov po sloveniji.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3215 : 09 December 2009, 14:44:04
No pa spet en super oglas na Bolhi...in to še z mojega kraja  >:(

http://www.bolha.com/oglas383579263/beagle-beagli

lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3216 : 09 December 2009, 15:15:24
Se mi je zdelo, da morajo biti leta RonKale nekje tam, kot je. Saj vegeterianka lahko postanes ze sedaj, ne sele pri osemnajstih, starsi bodo pa ja razumeli vse tvoj tehtne razloge, podpkrepljene z znanstvenimi dokazi  ;) Kje pa je fakulteta o zivilstvu in prehrani? No, jaz pa studiram trzenje in v oglasih je maaaaarsikaj malo drugace predstavljenega. Tudi v brosurah in sponzoriranih clankih v taksnih in drugacnih revijah ;)

Davor, ni 8kg briketov na mesec malo veliko? + kuhana hrana? Luna ima zdaj 5kg vreco za 4 tedne, pa dobiva izkljucno to - to je obrok, nagrada itd. Po priporocilih na vreci. Zdaj smo ji zaceli vecerjo kuhat, po dogovoru z veterinarko. Testenin pa ze od nekdaj ne prenasa dobro. Goveja juha in vse nase zacinjene juhe pa spet niso ok za pse, ker je preslano in prezacinjeno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3217 : 09 December 2009, 18:09:25
Hojla! Skupaj z Ajo se vam lepo zahvaljujeva za čestitke,hvala.Prebiram vaše pisanje o prehrani naših ljubljenčkovz briketi in kot človek od foha kot se temu reče ,me resno skrbi kako bi se mi počutili če bi bol ali manj ves čas natepavali samo sendviče ali

vedno eno in isto hrano kljub temu da bi nami proizvajalci le te na vse načine obljubljali in reklamirali (kar še kako dobro obvladajo )
kako dobra in naj naj boljša je ta hrana za nas.Naša punca ponavadi je testenine, riž , kus kus ,kruh včasih polento ,potem dobi različne okuse pasjih mesnih konzerv ,kuhano neslano govedino ,pečena piščančja prsa,kar nekaj kuhane zelenjave ,samo ne korenja ker vsebuje beta karoten in ta se prek maščobe prenese v dlako in bela dlako dobi oranžen odtenek,Brikete naša punca ne obožuje kaj preveč tako da so pri nas v njenem jedilniku prej izjema kot pravilo.Posladki to pa ja v razumnih količinah razne bikovke posušena ušesa ,kostke za čiščenje zob in razne žvake pa tudi sadja se ne brani in ga redno uživa no pa tudi na mlečne izdelke ne smemo pozabiti.Sicer pa je moje osebno mnenje da so briketi najlažji način prehranjevanja psov zajameš iz vreče,streseš v pasjo skledo pokličeš psa in je problem rešen če seveda ne pozabiš na vodo .

LP vsem skupaj



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3218 : 09 December 2009, 18:30:09
Citiraj
Davor, ni 8kg briketov na mesec malo veliko? + kuhana hrana?

približno mesec, dobi okoli 80g briketov na dan pač odvisno od dodane kuhane hrane; (priporočilo je 150-170, kar mislim da ima tvoja)
 (testenine in zdrob itako ni kalorijsko močan dodatek, tudi ne zelenjava); nazadnje ko sma se vagala pri veterinarju je imela 14 kg kar je ok glede na višino, ki mislim da je končna
Ok res pa da pri priboljških jest bolj šparam, ko bo dobila slednjih več bo tudi obrok manjši

Citiraj
Goveja juha in vse nase zacinjene juhe pa spet niso ok za pse, ker je preslano in prezacinjeno.  

kar se mene tiče je to larifari, kot je že nekdo zgoraj zapisal za naše pse itako preveč kompliciramo navsezadnje gre za domesticirane živali, ki so ob človeškem jedilniku živele stoletja;
In ja, za našo gospodično se seveda radevolje kuha posebej brez začimb, soli in potencialno škodljivih hranil, govejo juho pa dobi tu pa tam toliko za okus, zelenjavno pa kar pogosto pa ji kar ugaja (še enkrat nobene driske do sedaj, upam da bo tako dalje).
Tole me spominja na prigodo iz poletja ko so sorodniki šli po hrvaškega ovčarja (nekje okolici Zagreba), jih ima tri ki pasejo ovce, pa ob vprašanju kako jih hrani pokaže na štedilnik, kjer se v malo večjem loncu kuha gosilo. Vsi njegovipsi so bili zdravi, vitalni delovni psi
Mislim, da nas ljubezen do naših živali dejansko naredi malo preveč zaščitniške :P


Citiraj
samo ne korenja ker vsebuje beta karoten in ta se prek maščobe prenese v dlako in bela dlako dobi oranžen odtenek

je pa zdravo ! naša ga itako ne šmirgla več  :P



 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3219 : 09 December 2009, 18:50:27
Aristotle meni teli ''beagelčki'' ni so ravno ''všeč'' (drugači so mi vse živali lepe),ampak meni je všeč da ima beagel tisto''črto'' na glavi dokaj široko in ne da je sploh nima,drugači pa to itak niso beagli saj so brez rodovnika ;)
Ribica*  ja vem da bi lahko postala tudi zdaj vegetirjanka,hčem reči da bom postala nekje do 118 leta.Mam neki postopek ki je tak:-najprej proč z akok jagnjetino (ko sem to končal jset sem bila1 razred)
                                                                                                                                                                                  -potem svinjetina
                                                                                                                                                                                  -nato govedina
                                                                                                                                                                                  -enkat bo šla proč perutnina
                                                                                                                                                                                  -potem ribe,lignji,morski sadeži
                                                                                                                                                                                  -nato na sploh meso
                                                                                                                                                                                   -in mogoče kdaj še mlečni izdelki,jajca ;)
Moj brat pa hodi na fakulteto o zivilstvu in prehrani v Ljubljani (blizu zoo-ja ljubljana).
Mi naši psom največ kuhamo in kakor sem že rekla dobijo brikete samo 1-2 tedensko,ampak 7 kg vreča nam je šla v eni 5-6 tednih (smo dajali res en teden 3x brikete in imamo bernerdinca in labladorko)
Tle pa še link beaglu ki so mi (bolj) všeč ...
http://www.toptenz.net/wp-content/uploads/2008/09/beagle-puppy.jpg
kot ti
http://www.frompuppytopet.com/sites/Jlarson/_files/Image/beagle.jpg
res pa je da so vsi zelo luštkani :-*

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


hesta

  • Gost
Odgovori #3220 : 09 December 2009, 20:13:49
Ron**Kala! Toliko različnih hran kot jih navajaš, ne bi nikdar sprobala na svojih psih.Si pravi leksikon za hrano, ne vem pa če pa tudi znaš pojasniti dobre in slabe lastnosti za vse, kar navajaš.Beagle imam zelo dolgo, pripeljala sem jih v SLO, probala kar nekaj kvalitetnih hran(se udeleževala tudi predavanj in predstavitev)in verjemite mi, precej od navedenih hran ni za beagla, pa tudi navodilom na embalaži ni vedno za verjet, saj je potrebno slediti razvoju psa, posledično temu pa tudi prilagoditi hranjenje.Skoraj ne poznam beagla, ki  bi svojo dokončno podobo (višina, masa...)izoblikoval pred drugim letom starosti, jih je pa veliko preraslih, prav na račun prehrane, nekaterim se pač ne da nič dopovedat, ko je pa prepozno, je pa vse drugo krivo.
O slovenkih beaglih boš izvedela vse če prebereš vse za nazaj, ni nič novega - vspodbudnega za povedat, ker se na tem področju ni nič izboljšalo, le ljudje, ki si res želijo beagla (ne približka), so se končno začeli osveščati, ter se obračati na prave naslove.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3221 : 09 December 2009, 21:57:14
jA NO KOT VIDM IMAŠ TI DOMA BEAGLA.Ker se mi ne da gledat cele tem (lahko rečeš da sem lena  :P)bi prosila če mi poveš vse slovenske psarne beaglov :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3222 : 09 December 2009, 22:25:46
Ron**Kala ja puberteta je pa res vrag ko misliš da si edino ti in samo ti najbolj pameten v vsem vesolju ! Saj bo bolje nekako po 16 letu se to unese lahko tudi prej bog ne daj da pa pri tebi kasneje .Pa brez zamere in lahko nočko ker ni dobro zate če si predolgo v noč pokonci .



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3223 : 09 December 2009, 22:44:31
jA NO KOT VIDM IMAŠ TI DOMA BEAGLA.Ker se mi ne da gledat cele tem (lahko rečeš da sem lena  :P)bi prosila če mi poveš vse slovenske psarne beaglov :P


Ce te zanima, bos prebrala celo temo. Ce te pa ne ... se pa slej ko prej ne bo 10 ljudem tu gor ljubilo ubadat s tabo. Pa mislim, da se bo hesta se najmanj ...

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3224 : 10 December 2009, 15:48:10
Ja ja že v redu :)
No pa daj nehmo se kregati,saj se ne splača (časa)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3225 : 10 December 2009, 16:12:31
ja kot vidite sem se začela malo zanimati za beagla.To pa zato ker z bratom že kako leto študirava da bi bilo presenečanje za mimin rojstni dan (februarja),ampak ne vem kako bo to šlo.Jaz bi ga itak takoj šla iskat,samo 3 psi bi bilo mogoče malo preveč ;DZa 2 skrbima čisto preprosto,za tretjega pa ne vem kako bi šlo ???Beagla pa zato ker so mami (preveč) všeč ti psi

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3226 : 10 December 2009, 16:29:40
Če so njej všeč, naj ga vzame ona. Žival ni darilo in nikakršno presenečenje.   >:( :'(
Za novega družinskega člana se je treba pripravit ne pa da ti ga nekdo usili. Katastrofa  :-X

Mislim, da bi bilo treba prebrat še marsikatero temo od začetka. ne samo to.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #3227 : 10 December 2009, 16:36:23
Živjo Ron**Kala!

Sem se morala oglasiiti na tvoje zadnje sporočilo. Osebno nekako ne vidim psa kot darilo presenečenja. Na prihod psa se je treba temeljito pripraviti, kljub temu, da imate že 2 in taktorej veliko izkušenj. Beagle se mi zdi po temperamentu zelo drugačen od labradorca in bernardinca, zato zna biti zalogaj tudi če vsi skrbite za pse.
Prav tako pa vama z bratom predlagam, da če sta se res odločila za tako darilo, da prestavita zadevo na drugo leto, saj dvomim, da bosta lahko tako na hitro (februar) dobila kvalitetnega psa čistokrvnega, z rodovnikom. Kaj drugega bi bilo škoda, nikar ne "hititia" - sedaj je za vama leto razmišljanja, sedaj pa začnita še z letom akcije (iščita dobre psarne in kvalitetne vzreditelje), iščita informacije na tekmovanjih oz. razstavah ...

Veliko sreče!

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #3228 : 10 December 2009, 16:39:42
Uh ja pa še tole - dobro preveri, ali so mamici samo všeč taki psi (na pogled) ali je v resnici pripravljena prevzeti skrb nad takim neugnanim in zahtevnim psičkom. DA ji ne bosta nakopala več dela kot pa veselja.

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3229 : 10 December 2009, 16:45:14
Oj!
Ron*Kala =) Vprašaj mami, če bi ona takega psa v resnici imela.. Ali ji je samo všeč... Če bi ga zares, čisto zares imela se posvetuj z očijem/drugo osebo, ki bi lahko prevzela skrb za beaglčka. Potem išči psarne, kontaktiraj vzreditelje, preuči rodovnike&sebe in mamo čimbolj seznani s karakterjem!
Pa srečno =)
Lp, Tjaša



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3230 : 10 December 2009, 17:33:51
Saj sem (skoraj ) prepričana da če bo k nam prišel beagel bo to drugo leto.Psa tudi jaz nikoli ne bi dala za presenečanje,saj se mi zdi to neumno.Napraj bi šla pokazati leglo,ona bi ga izbrala,potem še kak obisk in potem bi ga šli iskati.Begel bo zagotovo rodovniški (najprej sem zmeraj mislila da je čisto v redu imeti psa brez rodovnika,daj pa sem mnjenje povsem obrnila ;D)pa tudi zato ker s tem podpiram preprodajalce in veliko ''beaglov'' brez rodvnika je uvoženih.Vem pa da beagel ni podoben bernardincu in labradorcu.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3231 : 10 December 2009, 18:18:54
Aristotle kaj pa psarna Lipovška?A je ta tudi dobra

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


hesta

  • Gost
Odgovori #3232 : 11 December 2009, 08:48:16
 Res se s takimi ne ukvarjam, če bi otroček res imel(oziroma mama) kak interes imeti pravega beagla, bi se malo več poučili o vsem skupaj in bi že vedeli kaki serijski psi(približki)prihajajo iz psarne katero omenja, mogoče jim je barvna kombinacijapsov všeč, saj drugače, že ko vidiš mame teh psov, ti mora zdrava pamet dat vedet kaj kupuješ, res pa je, da jim cena vsak dan zelooo pada in to, kot sem že rekla na račun osveščenih ljudi, ki vedo kaj želijo in se pozanimajo prej o vsem, kar je treba vedeti pri nakupu pasjega mladiča- katere koli pasme,seveda)To je isto, ko vsi kii obtožujejo Matoša, ga vlačijo po TV in časopisu iin ne vem še kje - če ne bi tam kupovali  živali, jih tudi on ne bi prodajal in vsemu bi bilo že zdavnaj konec, tako pa ljudem izgleda to paše, posledično pa na njihovo kratko pamet(ker je žvavca tam res poceni)služijo veterinarji, inšpekcije, sredstva javnega obveščanja in kočno tudi država, kateri plačuje davke, še bolj kot takih "matošov" se je za bat šteparjev, članov KZS, ljudi z licenco(ki jih je prav pri beaglih največ), ki zavestno na svet spravljajo približke, torej ne upoštevajo niti standarda pasme, kaj šele vsa ostala pravila(telesna ocena, PNZ, vzrejni...), ki pa itak ne velja za vse enako, kot bi moralo biti.
Pa naj počno, kar hočejo, meni se res ne da več ubadati s takimi bedastočami.Jasno je, da je je pri vsem tem denar- sveta vladar, pa je škoda izgubljati čas in deliti nasvete, saj itak potem večina steče kupit psa (ali gre parit psico) tja, kjer je v tistem trenutku najceneje.Tako se ta krog vrti naprej in ni nobene prespektive, da bo kdaj kaj drugače.
Človek, ki je zdrave pameti in ve kaj hoče, pa bo že sam poskrbel, da bo dobil željeno!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3233 : 11 December 2009, 09:16:02
To je isto, ko vsi kii obtožujejo Matoša, ga vlačijo po TV in časopisu iin ne vem še kje - če ne bi tam kupovali  živali, jih tudi on ne bi prodajal in vsemu bi bilo že zdavnaj konec, tako pa ljudem izgleda to paše, posledično pa na njihovo kratko pamet(ker je žvavca tam res poceni)služijo veterinarji, inšpekcije, sredstva javnega obveščanja in kočno tudi država, kateri plačuje davke, še bolj kot takih "matošov" se je za bat šteparjev, članov KZS, ljudi z licenco(ki jih je prav pri beaglih največ), ki zavestno na svet spravljajo približke, torej ne upoštevajo niti standarda pasme, kaj šele vsa ostala pravila(telesna ocena, PNZ, vzrejni...), ki pa itak ne velja za vse enako, kot bi moralo biti.

PODPIS HESTA !!!!

Mogoče bi bil čas , da se nekdo vtakne še v tak " legalen ::)" način šteparije.
To kar se dogaja v Slovenski lovski kinologiji je sramota. Veliko slabega je bilo že storjenega... SLK je  bila zaradi takih že ob dve pasmi. Očitno ni bilo dovolj.
Me zanima kdaj bo? Takrat ko se bo še pri nas zgodila Bosna? >:(

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3234 : 11 December 2009, 09:31:09
@ ron kala - ne vem kako je s to psarno... Nisem prava oseba za te informacije.  Mogoče bodo ti drugi kaj več povedali...Kolk jaz vem mislim, da je v sloveniji samo ena prava psarna beaglov in, če bi hotela imeti beagla iz slovenske psarne bi sigurno vzela iz te psarne. Mislim pa, da se ve o katere psarni govorim..
lep pozdrav,

Zarja & aristotle



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3235 : 11 December 2009, 10:39:49
Citiraj
Begel bo zagotovo rodovniški (najprej sem zmeraj mislila da je čisto v redu imeti psa brez rodovnika,daj pa sem mnjenje povsem obrnila

Glej kot si očitno ugotovila, ta Izba ni pravo mesto za iskanje psarn in legel ;je tukaj preveč pripadosti za neko dejansko objektivnost
 Ko oz če se boste doma skupaj odločili za beagla in skupaj prevzeli odgovornost zanj je prvi korak poklicati na KZ ter vzeti v roke revijo kinolog, tam imaš napovedana legla. Druga stvar je dejansko osebne stik z vzreditelji in ugled legel ter mame beaglovke, tudi nemara povprašat kakšnega lastnika, ki si že lasti mladiča če gre tudi za zdravo leglo

Po mojem mnenju se najdejo tudi kvalitetni in vestni vzrediteljev pri nas, vsaj z malo sreče in vztrajnosti.  Ko boš potrebovala nadaljne informacije pa raje poseži po ZS, nekaterim je očitno že osnovnošolka
 grožnja njihovem poznavanju te pasme
[

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3236 : 11 December 2009, 11:48:20

Po mojem mnenju se najdejo tudi kvalitetni in vestni vzrediteljev pri nas, vsaj z malo sreče in vztrajnosti.  Ko boš potrebovala nadaljne informacije pa raje poseži po ZS, nekaterim je očitno že osnovnošolka
 grožnja njihovem poznavanju te pasme
[


Pomoje ne gre toliko za pasmo.
Po ustaljeni praksi so ponavadi osnovnošolkam všeč zvezdice po nickom :o( to imajo še iz nižjih razredov ;)...ko ni bilo ocen ampak čebelice in zvezdice >:D) Potem pa nabijajo poste in se valijo po forumu  in čeblajo v tri krasne ::)..... za zvezdice :D ;)

Boljši nasvet bi bil , da z bratcem,  mamici za rojstni dan pospravita stanovanje in skuhata kosilo. Za žepnino pa še vedno lahko kupita torto v obliki bigla.... Bo mamica bolj zadovoljna. 8)

Je pa hudič ja....  tale vreme. Če bi bil sneg zunaj in , če bi Miklavž sanke prinesel...potem tudi zvezdice ne bi bile tako mamljive......
Sicer pa..... saj smo šele 11. decembra.... sneg bo še.... pa božiček in dedek mraz tudi :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3237 : 11 December 2009, 11:50:13
damayant,kako ob dve pasmi? ???  Kolikor jaz vem smo bili ob štiri.Poleg obeh istrijanov še ob Posavskega goniča in Planinskega goniča.Sicer so tega zadnjega "šenkali" ;) Jugoslovanski kinološki zvezi za lobiranje in podporo pri istrijanih in posavcu.Pa smo na koncu ostali še brez teh treh. >:D
LP Tjaša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3238 : 11 December 2009, 11:54:21
Pomoje ne gre toliko za pasmo.
Po ustaljeni praksi so ponavadi osnovnošolkam všeč zvezdice po nickom :o( to imajo še iz nižjih razredov ;)...ko ni bilo ocen ampak čebelice in zvezdice >:D) Potem pa nabijajo poste in se valijo po forumu  in čeblajo v tri krasne ::)..... za zvezdice :D ;)

 :D :D Nič se bat, sporočila tule ne prinašajo nobenih zvezdic :P



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3239 : 11 December 2009, 12:01:28
:D :D Nič se bat, sporočila tule ne prinašajo nobenih zvezdic :P

Ti jo pa še s svojimi  petimi zvezdicami dražiš :D :D :D   ;) :P

damayant,kako ob dve pasmi? ???  Kolikor jaz vem smo bili ob štiri.Poleg obeh istrijanov še ob Posavskega goniča in Planinskega goniča.Sicer so tega zadnjega "šenkali" ;) Jugoslovanski kinološki zvezi za lobiranje in podporo pri istrijanih in posavcu.Pa smo na koncu ostali še brez teh treh. >:D
LP Tjaša

Aja saj res!  4 pasme,  ja...... pa še eno so kao poizkusno delali ::).... kje pa je sedaj tista " fejmes" vsestransko uporabna pasma....pod rušo verjetno.... se je sfižla...
Sem pa videla en produkt... Ajka ji je bilo ime...... luštno ubogo bitje :'(....( takrat me je imelo ,da bi jo kar ugrabila in domov peljala... Škoda ker nisem ... vsaj živa bi bila.


 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.