Beagle

ursa · 1475934

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3240 : 11 December 2009, 12:09:16
Bi pa res dobila pravega lovskega psa. :o Tisto je bil poskus združlivosti dveh FCI.skupin-goničev in ptičarjev. ??? Tako bi kmalu dobili ptičarske goniče. >:( Moram reči,da nad vse uporabni psi.Divjad bi najprej nakazali s stojo, 8) potem bi jo malo okoli gonili :P  in probali če bi poletela. ;D :)
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3241 : 11 December 2009, 12:17:07
Citiraj
Potem pa nabijajo poste in se valijo po forumu  in čeblajo v tri krasne

Vsaj ima pozitiven odnos do živali, kaj za večino njenih vrstnikov ne bi mogel reči. Pa mimogrede, koliko osnovnošolcev pa poznaš da se interesira in ve kakšno hrano sploh imajo za domače živali? Po drugi strani kadar je potrebno  jamrati kako je ono in drugo pri nas zanič imaš tukaj same strokovnjake...

Tale forum je odprt za vse in vsa mnenja navsezadnje je javen, sicer vem da nekaterim to ravno ne diši pretirano, ampak tako pač je in če bi se tole vsaj malo pošteno moderiralo z nekimi osnovnimi pravili bi tudi tole izgledalo drugače (če se že jamra a ne);
Kot sem že zapisal na začetku, s takšnim odnosom delate zgolj škodo, nemesto da bi se dejansko doprineslo kaj k spremembi situacije, z mirno besedo in ozaveščanjem tudi najmlajših, se tule raje udriha, navsezadnje to zna vsak

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #3242 : 11 December 2009, 12:36:16
Ja pred kratkim sta bili dve pasmi v ustanavljanju,"predstavnica dolgodlakega goniča" je bila naša sošolka na tečaju in v lasti bivšega predsednika VK za goniče, kinološkega sodnika za VI.FCI(delo in zunanjot), soustvarjalca obeh pasem in sedajšnjega latnika beaglice.Na vzrejnem pregledu pa mi je bilo dano spoznati še primerke druge "pame", katerih lastniki so bili nevede "nategnjeni" od "poštenih" strokovnjakov priznanih kinologov (saj so dobili od njih izdelan rodovnik)in so ndobrohoteč prišli na vzrejnega, kjer so jim bili zaseženi rodovniki in pojasnjeno, da imajo pač mešance in z njimi tudi jagati ne smejo(po pravilniku).In kaj se je zgodilo za taka dejanja iz strani KZS? Nič !Za nagrado bo eden izmed njiju ocenjeval še del beaglov na evropski razstavi.Upam, da se bo prijavilo čimanj psov iz tujine ,da bodo lahko v življenju prišli vsaj enkrat na račun ljudje, ki imajo pse njegove vzreje ali njegovega plemenjaka(ki icer ni slab, vendar ni primeren za ve približke psic, ki parijo z njim), seveda, če bodo takrat v razredu ki daje opisno oceno ali pa že v veteranih, ti so sploh poseni približki.
Davor - administratorka na KZS toliko ve o posamezni pasmi , kot jaz o nevem kateri znanosti.Ona je le oseba, ki se javi na telefon in ti prebere trenutna predvidena legla, od tu pa tudi informacija v Kinologu in Lovcu.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3243 : 11 December 2009, 12:43:40
Vsaj ima pozitiven odnos do živali, kaj za večino njenih vrstnikov ne bi mogel reči. Pa mimogrede, koliko osnovnošolcev pa poznaš da se interesira in ve kakšno hrano sploh imajo za domače živali? Po drugi strani kadar je potrebno  jamrati kako je ono in drugo pri nas zanič imaš tukaj same strokovnjake...

Tale forum je odprt za vse in vsa mnenja navsezadnje je javen, sicer vem da nekaterim to ravno ne diši pretirano, ampak tako pač je in če bi se tole vsaj malo pošteno moderiralo z nekimi osnovnimi pravili bi tudi tole izgledalo drugače (če se že jamra a ne);
Kot sem že zapisal na začetku, s takšnim odnosom delate zgolj škodo, nemesto da bi se dejansko doprineslo kaj k spremembi situacije, z mirno besedo in ozaveščanjem tudi najmlajših, se tule raje udriha, navsezadnje to zna vsak

Lepo da imaš rad otroke :).... saj imam jaz tudi ;)
Veš... danes so 9 letniki pravi geniji za računalniki... in copy pastat res ni problem ;). Ja lepo, da se zanima za pasme in ima pozitiven odnos do živali. Lepo ,da zagovarja rodovniško vzrejo...  lepo, da ve kaj njeni kužki jejo ....vse lepo in prav ;)  Naj se uči.... se bo marsikaj tudi iz forumov.
Je pa treba vedet... da eno je virtuala.... drugo je pa "real life"
Tukaj v  tej temi smo pa še taki , ki imamo lovske pse...pa še v reali se poznamo. ( več ali manj vsi ;))
In ja lepo,da se tudi v tej temi pove kdo uporablja kakšno hrano za bigla...dobrodošlo...predvsem od lastnikov biglov.
V mojih postih ne boš zasledil nobenega brihtanja po hrani..oz. znamkah.
Imam lovske pse...  ampak ne goničev  in ne bigla...torej ne brihtam in ne "rihtam"  hrane....
Se pa otroci danes zelo veliko učijo preko interneta....   

Bi pa res dobila pravega lovskega psa. :o Tisto je bil poskus združlivosti dveh FCI.skupin-goničev in ptičarjev. ??? Tako bi kmalu dobili ptičarske goniče. >:( Moram reči,da nad vse uporabni psi.Divjad bi najprej nakazali s stojo, 8) potem bi jo malo okoli gonili :P  in probali če bi poletela. ;D :)
LP Tjaša

Ne ???   tisto so bili samo goniči..... a potem je bil še en poizkus s ptičarjem al kaj?
Uno naj bi bilo iz Italije... Žimavec Vs Angleški seter->  angleški nos + nemška delavna vnema/ super " vorstehhund"  >:D

mater ne straši me.... bom " štruklo" dala pregledat....   je žimavka( vsaj mislim >:D)... ampak goni pa glasno... kadar zajca goni :D :D
Edino kratka je  in ne vstraja predolgo kot gonič :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3244 : 11 December 2009, 12:52:13
jasno da ne ve, zna se pa zgoditi da dobiš tudi kakšen kontakten naslov, meni so na kinološkem društvu Maribor ogromno pomagali z nasveti, tudi povabili so me na predstavitev pasem, ki je bil ravno tisti teden ko sem klical; Pač preden se odločiš za leglo poskušaš dobiti čim več informacij, toliko bolj pomembno sedaj ko je beagle postal popularna pasma in je legel občutno več, različnih kakovosti. Ako ti pa zgolj bere kinologa...pak ni škoda klica

Citiraj
Je pa treba vedet... da eno je virtuala.... drugo je pa "real life"

tako je, tole velja za vse nas, itako je forum neoseben medij, zato je vprašljivo ali so vtisi ustvarjeni tukaj tudi podobni tistim "zunaj". To pa ni razlog zakaj ne bi nekdo izrazil svojega mnenja in brihtanja, kar se mene tiče je vsekakor dobrodošlo, za tiste, ki pa ni pač ignorirajte. Hecno je da po eno strani "se ne bi ubadali" ampak ni ga vrag da ne komentirate..ahh ženske  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3245 : 11 December 2009, 12:58:21
Sedaj ,ko je pasma popularna je kvalitetnih legel enako.... replik je pa več ;)
Kot poteka rdeča nit že skozi celotno temo :)
In kot sem že rekla enkrat prej.... moj pokojni deda je bil strasten ljubitelj biglov....
In, če bi videl kaj se danes prodaja vse za bigla ,bi ga verjetno od tega še enkrat kap. K sreči ima žaro.... drugače bi se v grobu obračal

Citiraj
Hecno je da po eno strani "se ne bi ubadali" ampak ni ga vrag da ne komentirate..ahh ženske   
Internet je ustvaril kulinarično slovenijo....posledično  Miklavž ne nosi več kuharskih knjig..... torej šporget in kuhinja ni več "sveto babje  mesto bajte" :D :D :D.
Spotoma pa še pasja debata... klinc pr nas sta tud cucka vzdrževana družinska člana....pa če že recepte delimo, je treba še mnenje o družinskih članih.... a ne ;) :P :o :D :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3246 : 11 December 2009, 13:18:04
damayanti,saj se ne rabiš bati-niso uporabili žimavke.Parjena sta bila Resasta istijanka in pa Epagnuel Breton.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3247 : 11 December 2009, 13:35:33
Citiraj
Sedaj ,ko je pasma popularna je kvalitetnih legel enako.... replik je pa več

Beagli pak niso edina pasma ,kjer se dogaja svinjarija, kar pa ne pomeni da je vse zanič kar vaša "rdeča nit" tako rado poudarja (ok z izjemo ene psarne, tko čisto slučajno  med vrsticami), sklepam tudi da je vaš ded živel v času kjer je bil pojav bigla pri nas bolj redkost, tako da takšnih jasnih odstopanj v kvaliteti itako ni bilo.  Tukaj tudi prepričanje , da je v tujini vse zlato, čeravno sem živel kar nekaj časa v Angliji kjer sem videl beagle in Collije (in to v lake districtu) takisto vprašljivih  kakovosti (in to kot neznalec, torej je moralo biti dokaj očitno). Pustimo tudi da imajo tako imenovan Dangerous Dogs Act ki zakonsko prepoveduje vzrejo in last kupico pasem, ker se izhaja da so ti psi rojeni agresivno , pa kakšni logiki pač že
 že tukaj bi pri nas naše pesje ljubimce kap.
Svinjarija se dogajo povsod, tako pri nas kot v tujini

Citiraj
torej šporget in kuhinja ni več "sveto babje  mesto bajte

so pa očitno to postali pesjanarski forumi  :P   jasno v pozitivnem smislu  :P :P


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3248 : 11 December 2009, 13:47:35
Beagli pak niso edini pasma ,kjer se dogaja svinjarija, kar pa ne pomeni da je vse zanič kar vaša rdeča nit tako rado poudarja (ok z izjemo ene psarne, tko čisto slučajno), sklepam tudi da je vaš ded živel v času kjer je bil pojav bigla pri nas redkost, tako da takšnih jasnih odstopanj v kvaliteti itako ni bilo.

Se strinjam , da niso bigli edina pasma. Moj ded je imel svoje pse iz Nemčije in ni nikoli vzrejal ;)... nihče ne zagovarja zgolj ene psarne... se še najdejo kvalitetna legla ;).
Treba je pa vedet , da je Slovenija (in njen trg) prekleto majhna. Tako, da lahko komot ločimo zrnje od plev :)..... v vseh pasmah ne samo pri biglih.
Mej tudi ni več....torej  vsak lahko dobi psa tudi iz tujine... tam je pa dovolj kvalitetne izbire :)

Citiraj
so pa očitno to postali pesjanarski forumi  :P   jasno v pozitivnem smislu  :P :P

eh kje pa  8) ... ti so samo nadomestili revijo "naša žena" :D ;)  ( edina pomanklivost je ta, da se jih ne da prebirat na WC-ju >:D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3249 : 11 December 2009, 13:49:38
Davor,vsaka popularizacija pasme naredi sami pasmi ogromno škode.In v takem primeru se je res dobro prepričati,da si kupil psa ki bo na koncu izgledal kot tipičen pasemski predstavnik.Nobeden ni rekel,da je vse v tujini zlato,pri nas pa ološ.Oboje se najde na tej in oni strani meje.Zato pa tumbamo,da si naj bodoči kupci dobro preberejo standard za pasmo,naj se pogovorijo z lastniki in vzreditelji pasme,se pozanimajo o psih iz določenih psarn,...še bi lahko naštevala.Po domače povedano,dobra informiranost prepreči,da te na koncu nekdo nateg..!
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3250 : 11 December 2009, 14:19:16
Saj ravno tole poudarjam in takšno funkcijo (kot pomagalo) bi moral imeti ta forum ne pa, da se odvrača ljudi že z v osnovi negativnim odzivom.
Ko sem sam povprašal za mnenje svojčas, sem dobil odgovor "počakajte na boljše čase " in "preberi si teh 50 strani " (od tega jih je 30 prepira), po drugi strani jamrate (nekateri!) nad razmerami. vam je pa teško pa bodisi na vsaki strani podati en pozitiven odgovor. In tudi če je uporabnikov odnos do nakupa živali napačen, se stori več če se ga od tega odvrne z besedo kot pa udrihanjem.
In to do te mere , da ljudje potem po ZSju vprašujejo od kod imam svojega beagla, ker se pač želijo ogniti konfrontaciji tukaj. Ni presenetljivo da že po kinoloških društvih odsvetujejo uporabo teh forumov kot objektivnega vira
Ne vem če je bil dejansko to cilj tega medija tudi dvomim da se bo situacijo kar izboljšala na tak način. "Brihtanje" in ded  gor ali dol  :P

In mimogred Lojze, v primerjavi z ZDA se ti zdi situacija z beagli pri nas res tako katastrofalna?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3251 : 11 December 2009, 14:32:47
Citiraj
Ne vem če je bil dejansko to cilj tega medija tudi dvomim da se bo situacijo kar izboljšala na tak način. "Brihtanje" in ded  gor ali dol 

Hja tale tema je precej obsežna.... jaz osebno psarn ne navajam ker jih ne poznam...za bigle( razen ene psarne..in enega vzreditelja... niti ne vem koliko jih dejansko je).
Vem pa kaj bigl je- po standardu..... in kaj bigl ni...odstopanje od standarda ;)

Brihtam pa v gordon setru ;) :D.... tudi o  primerni vzreji in psarnah :D...pa tudi nasvete talam....pa še kakšnega v lovskem šolanju ptičarja... če komu prav pride ;D
Pa kakšnemu zavženčki sem in tja poizkušam pomagat
 Meni ni nikoli škoda časa za nasvet.....

Je pa res da v času PMS- ja napišem marsikatero pikro( priznam  :-[).... v času polne lune so te pikrosti podvojene.... če se pa PMS in polna pokrivata ...pol je pa cel hudič >:D >:D >:D
Zamerljiva pa nisem ;) in  pa če se  že kdaj kje srečamo , tudi" kavico " plačam čeprav sem gorenjka. ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3252 : 12 December 2009, 08:17:42
Davor,kar se tiče Amerike standarda Beaglov pri njih ne primerjam rada z standardom FCI,že zaradi tega,ker imajo za pasmo priznane kar dve višini-13 in 15 inčev.Zame je Beagel višine do 40cm(zgornja meja),kompakten,nekoliko robusten pes,z globokim,močnim in ne špičastim gobcem,brez podgrline,ravno hrbtno linijo in pravilno nasajenim repom,ki mora biti močan in raven kot antena.
In ja,res mislim,da je pri nas situacija katastrofalna.Občasno pri kakšnemu "Beaglu" razmišljam ali je Beagel ali Nemški gonič.
LP Tjaša



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3253 : 12 December 2009, 08:29:26
Pa sem ze rekla, da sem gor sploh ne bom vec pisala, ker je brezveze ...

Davor, en primer od tu gor, ko se je svetovalo .. se je pojavila najstnica, je rekla dol. uporabnica, da to in to leglo ni ok, ker ni pravilna paritvena kombinacija oz. da ni najboljsa, ji je svetovala, kje to lahko najde (in ne v svoji psarni!), pa zdaj doticna najstnica razmislja o tem, da bo to psico, iz morda ne tako fajn paritvene kombinacije se nadalje parila. Najbrz, ker so mladicki tako fajn in ker "psica pa ja mora enkrat imet mladice". Mislim, za razloge ugibam, ker se nikoli nisem poglabljala.

Jaz tudi nisem poslusala pet let nazaj, se mi "ni ljubilo brati" vsega za nazaj in vsega o rodovnikih, ker smo zeleli kuzka cimprej, vseeno, a z rodovnikom ali brez. Pa smo k sreci dobili brez rodovnika zelo lepo predstavnico pasme, ki je veliko bolj po standardu kot marsikater t.i. rodovniski beagle. Ce bi zdaj kupovala beagla, bi seveda ravnala povsem drugace - sla v tujino, ker mi pri nas niso vsec razni "lovski" beagli, nerodovniskega se pa vidi ogromno in to so suhcani, cudni beagli, precej temni po glavah, previsoki ipd. Pa sem laik, pa to opazim. In ko sem srecala prvih Ronnyja in Basila, sem najprej vprasala, ce sta iz Avstrije, ker se jima ze na dalec vidi ...

In da leta 2009, ko imas na voljo toliko IT in toliko informacij, ne znas selekcionirat med njimi in izluscit iz 100 strani, kjer je pol krega in vmes polno zelo dobrih nasvetov, kaj je koristno, potem je to v bistvu malo zalostno. Razmah interneta pac ponuja taksne in drugacne info, kaj je zate verodostojen vir, se moras pa sam odlocit. Pa tudi ni nujno, da verodostojne info dobis v vsakem KDju.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3254 : 12 December 2009, 11:04:26
Ribica, vidiš, tako je to, ko želiš nekomu dobro, si takoj na tapeti, da ponujaš svoje pse.Meni tega ni potrebno, saj nimam "fabrke", zato še tisti, ki bi jih želeli ne pridejo vsi na vrsto, zato jih pošljem kam v tujino.Saj bi pri nas tudi lahko imeli dobra legla, če bi ljudje upoštevali kak nasvet, se poučili o genetiki in vzreji nasploh.Je kar nekaj lepih primerkov pri nas, ki bi s pravimi paritvenimi kombinacijami  dalo kaj dobrega.Kar nekaj bivših uporabnikov tega foruma je spraševalo to in ono(javno in na ZS), potem pa naredilo čisto drugače in "mulasto" in užaljeno zapustilo forum.To so pač ljudje, ki jim ni kaj dosti do pasme, ne priznajo resnice, pa tudi pohvale ne, potem pa opravljajo med sabo po ZS, ker javno ne priznajo voje zmote.
Ja, Davor, ne vem zakaj ljudem javno ne poveš od kod in kašen je tvoj pes, pa te ljudje ne bodo nadlegovali na ZS! Ne vem, a je tako dober, a tako slab, da o njem sedaj ni bilo navedenega nič drugega, kat samo to, koliko vrst hrane si sprobal na njem, ali pa si eden izmed prej omenjenih??



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3255 : 12 December 2009, 12:13:44
Citiraj
Mislim, za razloge ugibam, ker se nikoli nisem poglabljala.

Glej problem je, da skupnostim kot tale manjka doza realne refleksije; Dejstvo je, večina povprečnih ljudi, ki kupuje psa gleda na ceno,sedaj lahko tole moraliziramo ampak tako pač je, večino kupcev idealne paritvene kombinacije ne zanimajo , saj kupujejo psa za domačo "rabo" (lovci pa itako poznajo legla med seboj) in ljudje vzamejo najkrajšo pot do psa. . Govorim o večjem delu lastnikov i
 Tudi sam sem ko sem se odločil za sterilizacijo moje psičke poslušal kako je to škoda, bi zaslužil ..etc.
Takšna je pač mentaliteta mase nekoč in v prihodje, razburjat se o tem nima smisla,
Druga stvar pak je, ljudje ki kupujejo psa pri prodajalcih, vprašljivih leglih in vzrediteljih delajo škoda sami sebi, (in pač splošni razpoznavnosti beagla po standardih, čeravno pasma prosperira z nami ali brez nas )

Ob zavedanju tega se pač poskuša posredovati čim več informacij, bom pa še enkrat poudaril ; pogojevanje da se kvalitetni Beagli najdejo zgolj v tujini je vsaj po mojem napačno, iz dveh razlogov; večina bo ob takšnem odgovoru vzela bigla itako iz slovenskega legla verjetno brez referenc in kot drugo sem prepričan da se najdejo z nekaj sreče tudi kvalitetna legla pri nas
Več bo elitizma pri nas, bolj bodo ljudje posegali po preprodajalcih


Citiraj
To so pač ljudje, ki jim ni kaj dosti do pasme, ne priznajo resnice


Hja, je vedno vprašanje za koga je to resnica in za koga ne ali objektivnost tistega, ki jo zagovarja. Pač če ne upoštevaš Resnice, ki jo dajem ti ni kaj dosti do pasme... Takšna retorika zame in tudi za tiste ki raje posegajo preko zsjev tukaj ni sprejemljiva. Človek mora imeti vsaj toliko samorefleksije, da se zaveda da je njegove mnenje zgolj to. Pa ne, da bi sam bil tukaj strokovnjak , sem dokaj velik neznalec, ukvirno poznam standard in pač ljudi na KD ki mi svetujejo in to je to.
Mirne duše priznam , da o paritvenih kombinacijah in pač vseh potrebah vzreje ne vem kaj dosti, toliko kritične distance pa le premorem




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3256 : 12 December 2009, 12:33:43
Slike moje psičke,razbojnika, približka , ali kakor koli že so tudi javne, jih pa moram osvežiti ker je zrasla  :P

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.php?autocom=gallery&req=user&user=13&op=view_album&album=120


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 12 December 2009, 12:57:58
Joj kako je ta tvoja psička luštkana :-* :-* :-* :-*
Daj ji en ljubček v mojem imenu :-* :-* :-* :-*

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


hesta

  • Gost
Odgovori #3258 : 14 December 2009, 08:49:05
Saj sem rekla, da sem naletela na kar nekaj OK primerkov pri nas, med njimi na tudi eno uvoženo psičko, ki so jo na žalost sparili z samcem, ki ima še krkine pse zadaj, torej mešance, pa bi e za to psičko našel kak drug samec in bi vse skupaj izpadlo veliko drugače.Ni pa to osamljen primer.Saj ne govorim, da bi morali kupovati vsi drage pse, tisti, ki se pa grejo vzrejo, pa bi morali razumeti, da je kdaj potrebno storiti kaj več, kot štepati mladiče, pa ni važno kaj izpade, z velikim zagonom ponavljajo ene in iste paritve.Če bi bila VK za kaj, bi že zdavnaj morala izdati kar precej vzrejnih prepovedi.Po drugih VK je to normalno, tukaj pa dobiš(če se prav pišeš) vzrejno dovoljenje dosmrtno.
Na bolhi zdaj ponujajo en kup samcev za parit, že na slikah se vidi, da to niso dovršeni psi, pa saj ni važno, glavno, da pade kak evro.
Tudi to je res, da je po tujini glede kvalitete psov kaj bolje kot pri nas, je pa vsaj kontrolirana vzreja malo drugače kot tukaj, seveda pa je treba spet vedeti kam greš.Če bi pri nas uvedli davek na prodajo mladičev in skočnin, bi to štepanje hitro upadlo.Po večina državah imajo klube za posamezne pasme, potem katerih gre tudi vzreja,razstave in vse kar paše zraven.Sem član enega izmed njih.V njihovem biltenu so podatki o vseh plemanjakih in plemenkah, ki so ptrebni za vzrejo.
Tudi pri nas je vzreja boljša pri tistih pasmah, kjer imajo klub.Pri beaglih tega še dolgo ne bo, verjetno nikoli, ker se s štepanjem ukvarja preveč ljudi(večina),ki jim pravila niso po godu- kot sem že večkrat omenila - večina njih ima licenco in  oni so prvi, ki bi morali biti zgled ostalim, ne pa reproducirati tisto kar gre trenutno v promet.Na njihov račun, se še taki, ki imajo lepe pse odločijo za sterilizacije, oziroma se sploh nočejo v vpletati v to kuhinjo, kar je razumljivo, sploh če se parkrat udeležiš kakih telesnih ocen in VP, vidiš kake krivice se dogajajo.
Davor, na tistih slikicah se mi glava tvoje psičke zelo dopade, kaj drugega pa ne morem komentirati, ker so to stare slike in ne v takih pozah, da bi se dalo kaj več videt.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3259 : 14 December 2009, 10:35:55
Jasno , to je vse res in niti ne nasprotujem temu, da so pri nas zadeve neurejene, kljub temu se ignorira tukaj ena zadeva. Naša zakonodaja je stara nekaj več kot desetletje, Anglija ima svoj kennel klub od 1874 dalje, nemogoče je pričakovat da bomo imeli enak standard , infrastrukturo ali celo genski bazen pasem kot ga imajo druge države, ki se s tem ukvarjajo desetletja.
Glede na to da obstaja določen nivo informiranosti imam pač upanje da bodo zadeve tudi pri nas napredovale na bolje (vsaj za davek sem prepričan , da je to zgolj vprašanje časa ). Poznam , tudi vzreditelja ali dva ne samo beaglov, ki paritve iščejo v tujini. Verjeno psa ne bi uvažal, če ne bi imel inspiracije po določeni kvaliteti. Pri nas itako vse preveč temelji na samoiniciativi

Kar sem hotel poudariti je, da pač obup nad situacijo ne koristi nikomur, stvari se kot kaže nekam premikajo in vse ni a priori tako negativno.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3260 : 14 December 2009, 10:38:34
Tudi večina tujih sodnikov je vzrediteljev. V Angliji na primer si lahko sodnik avtomatično za pasmo, ki jo vzrejaš, če si vzreditelj dovolj dolgo oziroma si vzredil določeno število psov. Tam sploh ne opravljajo sodniške licence.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3261 : 14 December 2009, 10:54:55
Vem, da si lahko, (Anglija se nasploh rada drži kontiunitet dočenih starejših pravil oz. zakonov), se mi pa zdi kljub temu sporno. Že itako se pri nas dogaja preveč stvari "pod roko" in če predstavljaš pasmo z relativno večjo sorodnostjo, je možnost poznanstev toliko večja. Ker je pač osnovni človeški izpulz da se tako ali drugače propagira lastna kvaliteta. Dejstvo je, da gre tukaj vsaj pri "domačinih" za tržni motiv (vzreja pač stane in je relativno dobičkonosna) . Lovce tukaj verjetno sploh ni potrebno poudarjat

Pač moja 2 centa glede tega, s strani občasnega opazovalca, ker o zadevi ne vem veliko. Ampak če bi računal za vsak "itako se dogajajo svinjarije", ki ga slišim po kinoloških društvih...Hecno se mi zdi to da se toliko ljudi to zaveda, naredi pa nič

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3262 : 14 December 2009, 11:34:20
Pri nas pa je polno sodnikov,ki imajo narejeno kompletno FCI skupino,pa več kot dve tretjini pasem v skupini niti slišali niso,kaj šele da bi jo videli.Izredno malo je mlajših sodnikov, na telesnih ocenah pa običajno ocenjujejo stari sodniki,ki so standard za pasmo že pozabili.Ampak patronat nad ocenjevanjem na telesnih ocenah bodo pa držali do smrti.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #3263 : 15 December 2009, 08:45:20
Saj zato pa je tako kot je.Narejene imajo cele grupe, več kot polovico pasem iz nje, pa eni še na slikah niso videli - žal.Po nekaterih VK so člani dolgoletni vzreditelji posameznih pasem in oni največ lahko prispevajo k vsem, kar mora VK vedeti.Pri goničih je pa..."hecali smo se in se bomo še naprej".
Davor, nekateri klubi so pri nas obstajali že prej in tam je vse drugače, ker so na mestu pravi ljudje.Saj se je pri nas pred časom ustanovil kljub ljubiteljev goničev.Kaj je bilo?Tisti, ki smo bili za stvar, smo obupali še preden se je vse skupaj začelo, eni so mislili da  se bo pa vendarle kaj izboljšalo, so še malo vzstrajali ker pa je prevladalo že vseskozi omenjenje nadvladje in njihovo neznanje in nezainteresiranost, da se borimo za pasme in ne za zaslužek, je bilo vsemu kmalu konec.Kot pravi Lojze, dosmrtno, pa čeprav slabo.Če hočeš biti na nekem nivoju, pač moraš delati sam, vsaj zaenkrat je tako, zato pa smo včlanjeni po klubih v tujini, da smo vsaj na tekočem o trenutnem stanju onkraj naših meja,tam delamo tudi izpite in si nabiramo izkušenj in znanja o naših pasmah.



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3264 : 15 December 2009, 11:17:11
Živjo!

Eno vprašanje bi imel za vse tiste ki imate svoje beagle zunaj.

Pri najini Asti je tako, da je sedaj prvo sezono (pozimi) zunaj, se pravi v koči oz pesjaku, vendar ni to povesem na odprtem, ampak je ob drvarnici, kjer so temperature še vedno nekoliko višje. Koča je tudi dobro izolirana.

Zanima me, do kakšne temperature je priporočljivo da je kužek še zunaj, oz koliko minusa sploh prenese.

Razmišljam, če bo še naprej hladno, da bi jo dal kar v kurilnico na toplo.

Ali sem s tem naredil dobro ali slabo za kužka?!

Lp



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3265 : 15 December 2009, 11:31:06
Zamenjajta za eno noč in dan pa boš vse vedel !In ti ne bo treba spraševati oslarij .



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3266 : 15 December 2009, 11:43:16
Zamenjajta za eno noč in dan pa boš vse vedel !In ti ne bo treba spraševati oslarij .

Če je to zate oslarija je to tvoj problem, in to da se primerjaš z ....!!

Takšni komentarji so mi pa res odveč, oziroma bedaki na tem forumu!



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3267 : 15 December 2009, 12:08:32
Hotel sem ti samo povedati da bi oba hudo zeblo in da beagle ni neka eskimska pasma ki uživa v mrazu.Zato raje daj psa kamor ob mrazu spada ,na toplo.

Pa brez zamere gre se za trplenje tvojega psička,kar pa se tiče primerjave z ... sem pa prepričan da je v volčjem tropu bolje pošlihtano kot v marsi kateri družbi.

LP



hesta

  • Gost
Odgovori #3268 : 15 December 2009, 12:20:38
Večina uporabnikov tega foruma, torej nas bedakov, nima psov zunaj v cvingerjih, če si ga kupil iz cvingerja, pa ti naj tam povedo koliko minusa prenesejo njihovi psi.



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3269 : 15 December 2009, 12:41:16
Večina uporabnikov tega foruma, torej nas bedakov, nima psov zunaj v cvingerjih, če si ga kupil iz cvingerja, pa ti naj tam povedo koliko minusa prenesejo njihovi psi.

Našo Asto nisva kupila v nobenem "cvingerju", ampak od prijaznega dobrega človeka (lovca že preko 30 let), ki ima prav tako psičko zunaj  in prav on mi je povedal, kako ravnati v marzu in upošteval bom njegovo mnenje.  Hotel sem na tem forumu dobiti le dodatno mnenje, vendar opažam da je to skrajno težko oziroma nemogoče, uporabnikov foruma kakršni že so! :(

HVALA vsem za pomoč!

Vidim, da vas je sama samohvala! Kar tako naprej!

ps: Pa še naprej rzvajajte svoje beagle na kavčih na toplem, s tem vsekakor dobi ta pasma prav poseben čar!