Beagle

ursa · 1475846

Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3360 : 21 December 2009, 23:37:50
Aja, pa še to. Vzrejno dovoljenje pri nas dobi vsak, ki si zamisli, da bi s svojim beaglom imel mladiče. Moja Žana ima kar nekaj napak in ne bi bila primerna za vzrejo, v primerih, ki jih poznam, so pa psice že za oko laika popolnoma neprimerne za vzrejo in je Žana proti njim precej bližje standardu. In bingo! Dobile vzrejno dovoljenje in imele mladiče! In karavana gre naprej... ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3361 : 22 December 2009, 01:19:32
Citiraj
Namen ustvarjanja različnih pasem psov je bila v tem, da bi se le-te ohranile čiste skozi zgodovino tudi za naprej

Ne, namen ustvaritev te pasem je bila določena delovna funcija in uporabnost, strandardi so prišli pozneje. Ogromno pasem je tekom stoletji izginilo all ustvarilo ravno na tej osnovi, zgolj zaradi tega ker sedaj razstavljamo pse ne pomeni da tega procesa ni več. Tako da ja, mnogo pasem v prihodnosti ne bo več bodo pa druge.

Citiraj
Vzrejno dovoljenje pri nas dobi vsak,

koliko je meni znano, ker gre za goniče moraš imeti tudi tisto lovsko zadevo; če bi dobil "vsak"  bi preprodajalci kakopak to v trenutku izrabila




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3362 : 22 December 2009, 07:53:16
Beaglu,ki ima vsaj malo lovskega nagona PNZja ni težko narediti.Mora biti že popolen "analfabet"če mu to ne uspe.Še vedno so v FCI VI pasma z izredno izraženim lovskim nagonom.Ustrezanje po standardu je pa druga pesem.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3363 : 22 December 2009, 07:55:55
Davor,za sodelovanje na PNZju mora pes predhodno imeti rodovnik in pa pozitivno telesno oceno tj. od zadostno(2) do odlično (5),tako da preprodajalci z nerodovniškimi ne morejosodelovati.
LP Tjaša



nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3364 : 22 December 2009, 10:07:55
Žana, ti pa nisi dobro razumela tega, kar sem želela povedati s svojim sporočilom. Daj, preberi si še enkrat malo bolj pozorno. Najprej zelo dobro vem, kaj je to dobra vzreja! (Da ne omenjam tega, da raznih mešetarjev pod vzrejo sploh ne štejem.) Imam tudi kar nekaj znanja o genetiki in mi je kristalno jasno, da psov ne moreš pariti kar povprek in da je treba zelo paziti, da se ohranjajo določene lasnosti. Ampak glede na vse negativne kritike na raznih forumih, sem pri tistem rejcu prej pričakovala nekega mešanca med buldogom in hrtom kot pa beagla. Pa sem naletela na zelo lepe pse, ki ustrezajo standardom. Zakaj pa lovci ne bi mogli biti dobri vzreditelji??? Kje pa piše, da lovec ne more imeti dovolj znanja za vzrejo??? In s tem, ko pišem, da so psi kar pokali od energije, pač mislim, da so pokali od energije! S tem ne mislim, da sem jih izbrala po tem kriteriju. Bodi prepričana, da sem preverila marsikatero lastnost!!!!! Niti slučajno ne mislim, da sta zadovoljstvo psov in dobra oskrba edina kriterija za dobro vzrejo! In lahko si prepričana, da bom kritično ocenila našo psico, če se bomo kdaj odločali za vzrejo. Če ne bo dovolj dobra, bo pač tudi ona sterilizirana. Pa glede tistih pesjakov... Tudi tukaj nisi razumela bistva!!! Ne posplošuj in ne trdi, da se vsem psom v pesjaku godi slabo! Preberi še enkrat in boš ugotovila, da naša psica pravzaprav samo spi sama, drugače je pa vedno v naši družbi, ker pač nismo hišni zapečkarji in smo raje na svežem zraku! Pri nizkih temperaturah ji pa tudi ni treba spati v pesjaku, ampak dobi prostor v hiši. Mislim... Sploh ne vem, zakaj se razburjam in se obremenjujem s tem odgovorom, ker več kot očitno ali nisi razumela ali pa nisi hotela razumeti tega, kar sem napisala. In iz tega vidika je - ne glede na sledeče odgovore -  tole moj zadnji komentar na to temo!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3365 : 22 December 2009, 10:56:13
Obstaja pač nek določen interes, da se vzreja po možnosti čimbolj elitizira in omeji na par posameznikov, ki bi postavlja raven kvalitete kot vzorec. Namreč bigli so postali izredno popularna pasma, število vzrediteljev je tako sunkovito naraslo in ker ima vzreja dokaj jasen tržni element je sklepanje tule logično. Tole z standardom po forumih se uporablja dostikrat kot izgovor, zaradi lastnega favoritizma.

Citiraj
Davor,za sodelovanje na PNZju mora pes predhodno imeti rodovnik 

Vem, če je  rodovnik tako enostavno dosegljiv pri nas, ne bi smela biti preprodaja tako razširjena že na poldagi ponudbe /povpraševanja. Pač mislim na glas

O tem kako kruto je psa imeti v pesjaku če je lahko v lagodni postelji, pa ne bi , ker mi je tole že malo absurdno.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3366 : 22 December 2009, 17:02:03
Nepristranska! Kdo pa je tebe mislil osebno ??? Zelo malo od tega kar sem napisala, je bila replika na tvoje pisanje. Kako se eni hitro najdejo v nekaterih mnenjih :)
Žana pri nas ne spi v postelji, ampak v svoji košari. In, ja še vedno sem mnenja (za svojo psico), da jo imam raje v stanovanju pri sebi, kot pa v pesjaku, od koder gre samo kadar gremo na sprehod (menda da povprečen človek, ki dela in ima še doma kaj za postoriti, ni na sprehodu s psom 8 ur) in tako je lahko pes zraven tudi, ko smo pač doma in ni ta čas, ko imamo drugo delo v pesjaku. To je moje mnenje, za mojo psico, kako imajo urejeni durgi, je pa njihova stvar.
Da lovci ne bi mogli biti vzreditelji nisem v svojem pisanju nikjer zasledila, niti kritizirala tvoje psice niti karkoli drugega. Če pa pišeš, da ti je bila ena od referenc za kvaliteto objava legla na Kinološki zvezi, potem tukaj nekaj ne štima. Tam morajo biti prijavljena vsa rodovniška legla, kakršnakoli že so in od kogarkoli so.

Davor. Poznam primer, ko je psica, ki je imela pozneje mladiče, dobila vzrejno dovoljenje brez PNZ-ja! Ne pišem kar nekaj na pamet. In ja z resno vzrejo apeliram na to, da se pasma ohranja z vsemi lastnostmi, za katere je bila prvotno namenjena.



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3367 : 22 December 2009, 22:55:20
Živ. Imamo kakšno biglico iz Domžal?  ;D

sori teycha prepozno vidla  =/

ja smo jo meli ja, ni je več.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3368 : 24 December 2009, 22:54:41
Vesele božične praznike in srečno novo leto!  :)


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #3369 : 27 December 2009, 16:16:33
Itak se tu ne dogaja nič novega, zato bi samo Makovim čestitala ob rojstvu njihove Anje.Za Maka bo to velika preizkušnja, ne bo več prvi v vrsti za crklanje...



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3370 : 27 December 2009, 17:24:21
Itak se tu ne dogaja nič novega, zato bi samo Makovim čestitala ob rojstvu njihove Anje.Za Maka bo to velika preizkušnja, ne bo več prvi v vrsti za crklanje...

Tina in ocka in Mak, cestitke!!!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3371 : 27 December 2009, 21:08:11
Na bolhi sem zasledila ta oglas in ga bom kopirala (prilepem kar link strani)
http://www.bolha.com/oglas383629889/iscemo-dobrega-skrbnika-za-samicko-begle-
upam da bo čimprej našla dobrega lastnika.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3372 : 27 December 2009, 22:10:26
mene pa zanima če kdo ve, kdaj bodo kaka legla beaglov v bližnji prihodnosti?



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3373 : 27 December 2009, 22:13:03
Ali premišluješ o novembeaglčku?
Najbolje bo da pokličeč kinološko zvezo Slovenija.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3374 : 27 December 2009, 23:29:01
ja doma smo se odločil, da enostavno brez kužka ne gre :( sicr je bla kiki psička in pol :-[ in je ne bo mogu noben zamenjat, tko da pač iščemo leglo ki bi blo okol maja za oddajo:).. vem da se je dobila neka spletna stran kje so bila prikazana legla kdaj bodo:)
če ne pa vsaj če kdo ve kaj o leglih?:)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3375 : 27 December 2009, 23:30:44
mislim, da še ni napovedanih legel za 2010 na Zvezi; pričakuj največje število nekje aprila

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #3376 : 28 December 2009, 08:57:29
Pred kratkim se zvedela za 6 letno beaglico, ki se oddaja - če te slučajno zanima...

Čestitke Tini - končno je Makec dobil družbo  ;)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3377 : 28 December 2009, 11:30:19
Čestitke Tini in njeni novopečeni družinici!!! :) Prepričana sem, da bo Makec odlično "skrbel" za dojenčico, saj so beagli fantastični z otroki, no vsaj večinoma. Žana se kar stopi, ko pride kakšen otrok zraven. Z mojim tamalim nečakom (4 leta), se pa itak štekata in Žana ves čas lazi za njim ;D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #3378 : 28 December 2009, 12:23:25
Pozdravljeni, biglaši,

kot je Terry že povedala se oddaja 6letna biglica Lina. Njena lastnica se je znašla v težki situaciji, kjer za Lino ne more ustrezno skrbeti, tako da se je odločila, da si Lina zasluži boljšo oskrbo pri kom drugem. Lina je pri meni v začasnem varstvu, dokler ne najde novega doma. Je nerodovniška biglica, te dni je praznovala 6. rojstni dan, sterilizirana; neproblematična do živali - razume se tako s samci kot samicami, treutno smo na kratkih počitnicah v Bovcu in smo v majhni sobi midva s fantom, Lina, maček in kunec in nimamo nobenih težav :) . No, razen tega, da je včeraj z omare potegnila pasji ruzak, kjer je bila nekajdnevna zaloga hrane zanjo in mačka in je pojedla vse  ::), tako da je šel moj plan fotkanja Line po gobe, ker je videti kot tik pred kotitvijo (šestdeseterčkov  >:( ). Sicer pa je res zelo nezahtevna, njena lastnica mi je povedala, da je na sprehodih spuščena, pa sem jasno bila nekaj dni precej skeptična do tega in jo sprehajala le na fleksiju. Po nekaj dneh sem si pa rekla here goes nothing, jo spustila, Lina je spustila en tuleč bojni krik, na polno zaštartala - in obstala tri metre pred mano, divje mahala z repom in začela skakat okrog mene, prijela vejo in z njo divjala okoli. V glavnem, dejansko se me drži kot klop, sicer še nismo srečali nič kritičnega na sprehodih (pri nas je polno divjadi, ampak že to, da po sledi ni šla je zame presenečenje), ampak je res čisto skulirana. Pri drugih živalih pravzaprav še najraje vidi, da jo pustijo pri miru - psa gre povohat, če jo pa preveč ovohavajo, jih pa natuli in se umakne. V prejšnjem domu je menda bila težava tudi zaradi lajanja - midva sva v majhni hiški, pa sva jo vsak dan pustila samo za nekaj časa in nikoli ni bilo težav. Slišala sva jo samo enkrat, ko so naju napovedani obiski prehiteli in je slišala, da so ljudje pred vrati, drugače je vedno vse tiho, ko prideva, sicer pa se mi za nekoga, ki živi v hiši, njeno občasno oglašanje ne zdi nobena težava; poleg tega si za razliko od prejšnje lastnice, ki je imela v bloku težave, midva v hiši lahko privoščiva, da tuli, kolikor jo je volja, tako da se bo po mojem mnenju 'samotnega lajanja' pri naju tudi odvadila, vsaj do neke mere, tako da tudi ob vsaj malo razumevajočih blokovskih sosedih ne bi smelo bit problema.

Če kdo torej ve za koga, ki bi sprejel že odraslo, neproblematično biglico, naj me kontaktira preko foruma ali maila, lahko jo pride tudi pogledat k nama (sva na obrobju Ljubljane, prej je bila Štajerka). Če komu kaj pomaga - s prejšnjo lastnico je nekaj časa delala agi in menda v tem kar uživala, glede na njeno živahnost in požrešnost temu zlahka verjamem :).

Še dve fotki debeluške (ki to kmalu ne bo več  ;) ) s prejšnjega tedna, danes je pri nama en teden:






Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3379 : 28 December 2009, 12:51:08
Meni je Lina zelo lepo obarvana
Verjetno kiki* (žal) išče maldička in ne odraslega psa
No upajmo da čimprej najde nov dom
A si že dala njen oglas v kak časopis,Bolho itd ?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


hesta

  • Gost
Odgovori #3380 : 04 Januar 2010, 14:15:28
Danes me je zelo razjezilo, ko sem pregledovala predvidena legla in zasledila, da imajo nekatere pice kar dvakrat v koledarskem letu mladiče.To je resna zadeva zrela za prijavo in verjetno bom to tudi naredila.Kaj se ljudem njihove živali res nič ne smilijo?Ena izmed psic je po vseh pravilih zrela za vzrejno prepoved, potem ima pa še dvakrat mladiče, katasrofalno, dokaz, da tisti, ki so zadolženi , da te stvari vodijo, ne delajo po nikakršnem pravilniku.Pri kaki drugi VK, sigurno ne bi potrdili paritve in psi ne bi dobili rodovnikov, tu se pa lahko dela kar pač kdo hoče.Kje je potem kaka možnost za obstoj pasme, kakršna bi morala biti?



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3381 : 04 Januar 2010, 14:23:21
Hja, kako smo že rekli, najprej pomedi pred svojim pragom..., ali kako že!?



Zarja

  • Gost
Odgovori #3382 : 04 Januar 2010, 14:36:46
Kdo naj pometa? Po zakonu je dovoljeno 1 leglo na leto na psico. Več je v nasprotju z zakonom, ne? 



hesta

  • Gost
Odgovori #3383 : 04 Januar 2010, 14:39:01
tinaandrej!Bolje, da se ne vtikaš v stvari, ki jih ne poznaš , s svojo izjavo si samo še enkrat potrdil kakšen bedak in zdrahar si.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3384 : 04 Januar 2010, 14:39:46
Hja, kako smo že rekli, najprej pomedi pred svojim pragom..., ali kako že!?

Kaj pa naj pometa? Imajo morda njene psice dvakrat letno mladice? Mislim, da ne in mislim, da je bilo govora o tem ze lani poleti, ko je dolocena psica imela v roku enega leta dvakrat mladice .. in ni nihce ukrepal. Saj so ena in ista imena pri leglih, kar malo si poglej.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3385 : 04 Januar 2010, 15:09:55
To, se dogaja že kar nekaj časa , vedno slabše je. in to zato, ker imajo določeni ljudje svoje živali namesto strojev.Če bi se pravilniki upoštevali, bi bile te uboge psice vsaj malo zaščitene in dokler se red ne bo začel delati na vrhu, temu ne bo konca.Če bomo stali križem rok, tudi tisti , ki nam je kaj do pasme, ne bo nikoli prošlo do preobrata.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3386 : 04 Januar 2010, 15:29:37
Če je leglo napovedano in objavljeno v kinologu, še ne pomeni, da ga je  psica tudi zares imela. Če pa ne ugibaš ampak veš, da imajo psice mladiče večkrat, kot bi jih smele imeti po pravilniku, potem je pa tvoja dolžnost, da prijavljaš in dvigaš prah, dokler se kdo ne zgane.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3387 : 04 Januar 2010, 15:43:45
Ja enim se zdi čisto nekaj normalnega da ima psica 2-x letno mladiče.Res jih ne razumem ::)
Nekje sem brala (sem mi zdi da revija Moj pes) da se psicev ečinoma gonijo 2x latno.Zda ne vem kako je s tem.
Je pa zakon tak,in se mi zdi da bi blo treba kaj ukrepati ''proti'' tem lastnikom.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #3388 : 04 Januar 2010, 15:48:38
Če je leglo napovedano in objavljeno v kinologu, še ne pomeni, da ga je  psica tudi zares imela. Če pa ne ugibaš ampak veš, da imajo psice mladiče večkrat, kot bi jih smele imeti po pravilniku, potem je pa tvoja dolžnost, da prijavljaš in dvigaš prah, dokler se kdo ne zgane.

Hesta še kako dviga prah - pa še bolj bi ga morala glede na stanje kakršno je pri nas v kinologiji...ampak jo takoj označite za nestrpno ali še huje šteparko ( a ne Tinandrej), pa ne želi druzga kot to, da so stvari urejene in da ne mučimo ubogih živali. In če se vrnemo na to, da naj pomete pred svojim pragom...zakaj torej lani ni imela kar 4 legel ( saj bi jih lahko , glede na to kako se dela) mogoče pa jih bo imela letos 8 legel (če bo 365 dni to dopuščalo  :o)...saj konec koncev zakaj pa ne, saj je vse očitno dovoljeno.
Malo se umirite vsi skupaj, pa poglejte še zadevo iz drugega zornega kota.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #3389 : 04 Januar 2010, 16:14:32
 vem, da objava ne pomeni, da leglo tudi je.Ne blebetam o stvareh, o katerih nimam trdnih dokazov, zato bom tudi naredila prijavo(morala bi jo že prej), ker mi je res vrh glave vsega.