Beagle

ursa · 1475937

mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #3450 : 17 Januar 2010, 19:02:20
Lep zimski pozdrav!

Končno malo sonca in pa prosti čas sta naju danes nagnala s sankami do Planince (Begunjščica). Bilo je izborno. In celo pot gor sva se spraševala, kako gresta skupaj sankanje in pes. Ponavadi se sankamo s kake "gore", po zasneženih cestah (Podljubelj, Lom ...). Kako navaditi psa, da ne skače pred sanke? Ali jih sploh lahko ulovi, ko drvijo po bregu navzdol? Kakšne so vaše izkušnje in ideje v zvezi s tem vprašanjem?

Imejte se skrajno lepo

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3451 : 17 Januar 2010, 22:18:36
Takole je bilo na razstavi 16.1.2010:
Od 13 prijavljenhi biglov nas je bilo na razstavi le 7

Puppy:
#624 Ronny - DA
#625 Basil - DA

Basil in Ronč sta oba dobila oceno "zelo perspektiven". Basil je bil 1., Ronny pa 2. Bila sta zelo pridna. V bistvu najtišja psa na razstavi;). Niti enega glasu nista spravila od sebe. No .. Ronč je lajal, ko sem mu rekel, da naj da "glas". Basil je šel še naprej v BIS, vendar žal ni bil izbran za finale.

Junior:
#626 Pure Malt Civitas Tergesti - DA
#627 Elmer Fudd's Thunder Storm - DA
#628 Astravega Black Jack - DA

Intermediate:
#629 Blisk - NE

Champion:
#630 Robespiere - NE

Hundinen
Baby:
#631 Aša - NE

Junior:
#632 Prada Spring and Summer Civitas Tergesti - NE
#633 Joly - DA

Intermediate:
#634 Alotorious Old Glory Welcome to my world - DA

Working Class:
#635 Royal cascade - NE

Champion:
#636 Reel Original - NE

Tisti, ki imajo za imenom "DA" so bili, tisti z "NE" niso bili.
Rezultati so tule: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1519

Je pa fino videti, da je Bigl zmagal v BIS za FCI VI skupino ;)

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3452 : 18 Januar 2010, 01:20:37
Mukica, Luna načeloma teče ob sankah in laja. Kadar jo spustimo, seveda - če ne jo pač eden drži, eden se s tamalim sanka.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3453 : 18 Januar 2010, 18:53:25
Mi smo se tudi tako že sankali, da smo šli gor peš (npr. na Tromejo) dol pa s sankami in je Žana tekla zraven in lajala, pa noro z repom mahala, ji je bilo zelo všeč :)
Za letos pa ne upam it, ker ne vem, če bi taca zdržala po poškodbi, pa še mal jo začne zebst v ta bogo taco, če je dalj časa na snegu, za kakšno fino sankanje je pa sigurno eno uro po snegu za hodit in potem še dol za šibat, pa se bojim, da bi bilo kaj narobe. Bomo mogoče poskusili kako krajšo varianto najprej.
Itak me je pa kr mal groza snega, ker se je lani Žani nesreča zgodila ravno v snegu, ko je najbolj uživala v igri in se pri tem porezala na kovino pod snegom in se še zdaj spomnim rdečega snega od obilice krvi. Za nas uživanje na snegu ne bo nikoli več tako kot je bilo oziroma jo bom spuščala samo še na kakšnem polju itd.

Aja še to :) Žana zdaj že nekaj dni ni lulala ponoči tako, da upam, da je to končano :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3454 : 19 Januar 2010, 08:15:20
Žana,kaj pa če bi ji sedaj za v sneg kupili za poškodovano tačko čeveljček? Takšnega,ki ima gumijast podplat.Glede na to,da ji manjka kar precejšenj del blazinice in da bo ta del tačke vedno bolj občutljiv,bi bilo to priporočljivo za njo.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3455 : 19 Januar 2010, 13:23:05
Spuščam je sam več ne, mi je zadnjič ko sma bila na polju kliznila v gozd in se ni odzvala na odpoklic, pa še temno je postalo. Kar načeloma ni problem, ampak kar nekaj ljudi tule po gozdu in okolici sprehaja pse brez povodca. Sama pa sili v vsakega bodisi na dveh ali štirih nogah :-\

Pa tudi bolj varno se mi zdi, saj vidim kje hodi in kaj pobira. Bom videl kako bo po šoli, dokler ni odpoklic 100% bo kar na povodcu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3456 : 19 Januar 2010, 16:35:53
Lojze, sem že gledala take čeveljčke iz neoprena, pa imam občutek, da bi ji šel čeveljček zelo na živce. Najbrž bom vseeno poskusila, ampak jaz bi ji dala čeveljček res samo na to poškodovano tačko, pa ne vem če bi bilo to ok, na vse 4 pa ne bi dajala, ker se mi zdi, da potem ne bi mogla dobro teči, ker blazinice dajejo psu tisti pravi oprijem in občutek za podlago, s čeveljčki pa se to izgubi in je možnost zdrsa ali padca. Gre zato, da na krajših spehodih ni problem, če bi se šli pa sankat ali kam dalj hodit bi pa rabila čeveljček, ampak enega, da bi lahko še vedno zanesljivo tekla in skakala.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3457 : 20 Januar 2010, 07:42:14
Saj sem mislila samo za poškodovano tačko,ne za vse štiri.Na začetku bi ji šel najbrž res na živce,pa mislim,da bi se potem navadila.Je pa ta varianta vseeno boljša kot pa da se ta tačka še bolj obremenjuje v tem snegu.
LP Tjaša



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3458 : 23 Januar 2010, 17:04:01
Xsara je imela tak čeveljček, ko si je na treningu izpulila noht in je imela odprto rano. Najprej jo je motil, potem se je pa sprijaznila z usodo in se je kar navadila nanj. Nosit ga je morala par tednov.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3459 : 29 Januar 2010, 12:19:43
Samo malo sem prišla pogledat, če sem že dobila svoj odgovor od tinaandrej ;)
No ja  onadva mi nista odgovorila.... čeprav delni odgovor sem pa vseeno dobila ;D

( sem med njunimi slikcami našla očka njune psičke) In ker mi je bil izredno lep pa znan :D... sem šla še malo med moje bigl fotke pogledat.
In  evo ga



 in pa

http://www.mojalbum.com/damayanti/bigl/foto/17605946

Mislim da je na fotkah isti kuža :)

Čeprav sedaj mi pa  sploh ni jasno  ??? zakaj je bilo tisto prepiranje s hesto :o

Hesta a niso tvoji taki :o :D ...... men tale zgleda  ravno tak kot tvoji ;D...z maskaro okrog oči namazan ;) :D :D :D






kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


hesta

  • Gost
Odgovori #3460 : 29 Januar 2010, 12:50:48
damayanti!
Imaš prav, Astor je naš vnuk.Na tvoje vprašanje bi ti lahko odgovorila jaz, ker pa baje nič ne vem , ostajam brez komentarja, nočem, da bi se iz tega razvilo spet deset strani špetira.Če bi rada kaj izvedela me pokliči.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3461 : 31 Januar 2010, 23:08:02
Vprašam še tukaj, morda ima kdo kak nasvet:

Doma že skoraj dva tedna ne spimo - Luna se je odločila, da se bo med 5. in 7. zjutraj sprehajala po stanovanju in zraven cvilila in težila za hrano. Sprehaja se iz spalnice v mojo sobo in nazaj ... tudi, ko ob 5:15 dobi zajtrk (katerega je prej dobivala med 6. in 7.30), ne gre nazaj spat, kar je sicer vedno naredila. Večerjo dobiva normalno med 17.20 in 18.00 in dobiva količinsko celo več hrane, odkar smo zamenjali dieto (hranljivo oz. kalorično naj bi bilo enako). Nimam več idej, kaj naj sploh naredim. Včeraj je svoj zoprni pohod začela že ob 2.30, danes sem jo malo pred 5. uro zjutraj zaprla v boks, kjer je bila celih 10 minut, potem je pa spet začela cvilit. Vsi smo zaspani cel dan, ker pes ne spi in se zmišljuje, Luna pa itak nadomesti čez dan vse. Grrrr. Kakšna ideja, kaj se dogaja v njeni glavi? Sprehodov nismo spreminjali, občasno sicer zvečer ne kaka, ampak to ne vpliva na njen ritem nočnega sprehajanja.

Sicer se je kako bujenje ob 5h dogajalo že prej, ampak je vedno težila samo mami, k meni niti slučajno ni prišla, ker je vedela, da ne bom vstala. Tudi kadar staršev ni bilo doma, je npr. brez problema spala do 8h in zajtrkovala takrat - nekega urnika jutranjih sprehodov nimava nikoli, greva ven med 8. in 11.30 enkrat, odvisno, koliko časa spiva. Tam nekje ob 7, 8h se pes celo spravi nazaj spat.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3462 : 01 Februar 2010, 15:22:15
Ribica* Žana je zdaj sicer prenehala z nočnim lulanjem, za hrano pa občasno še vedno teži v prezgodnjih urah. Sicer normalno dobi jutranji obrok od 6.30 do 7h, tudi če je vikend dalj ne zdrži. Občasno teži že pred 6h, nekaj časa je pa imela te požrešne popadke kar sredi noči - ob 3h, 4h. Vsako noč je eden od naju vstal, jo ozmerjal in nagnal nazaj v košaro. Potem je dala mir, vsaj do 6.30. Vem, da bi bilo najbolje počakat, da se pes naveliča težit in ne vstajat, ampak očitno se beagli ne naveličajo, ker je težila res dolgo in jo je bilo treba pol okregat.
Občasno še kdaj teži, ampak  je potem kregana in ko vidi ,da ne bo dobila, gre nazaj spat.
Včeraj sva pa nesla njeno košaro v spalnico (sicer spi v dnevni, vrata imamo pa odprta), ker se je morala čez noč strdit čokolada na piškotih in so bili na več pladnjih po kuhinji, tja pa lahko Žana pride, ker ni vrat med kuhinjo in dnevno in je bila nevarnost, da bi se vzpenjala na pult in kaj ukradla ::) No in poanta tega je, da pa danes ni težila za hrano niti zjutraj. Tokrat je luksuz spanja v spalnici očitno prevladal nad njeno požrešnostjo ::) Groza!! :)

Jaz lahko trdim, da še nisem srečala bolj požrešnega psa kot je naša Žana, to je prav obsedenost, k sreči ima še kar v redu postavo, ker ji ne dajemo vmesnih obrokov. Bi ji pa koristilo kako kost iz posušene kože kdaj zgrist (za zobe čistit), ampak, ne, tega pa ne mara, navkljub njeni požrešnosti. JOJ!!! ::)



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3463 : 01 Februar 2010, 18:46:38
damayanti!
Imaš prav, Astor je naš vnuk.Na tvoje vprašanje bi ti lahko odgovorila jaz, ker pa baje nič ne vem , ostajam brez komentarja, nočem, da bi se iz tega razvilo spet deset strani špetira.Če bi rada kaj izvedela me pokliči.

Pametna poteza Hesta!



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3464 : 02 Februar 2010, 14:51:57
Tinandrej! Ne izivaj in ne nabijal da ne boš potem zopet cvilil  >:( .

LP vsem ostalim



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3465 : 02 Februar 2010, 20:11:52
No pa naj to velja potem za vse, pa bo najbolj pošteno! ;)



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3466 : 04 Februar 2010, 22:51:55
Kje so že razpisana legla? nikakor se nemorem spomnit tiste strani.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3467 : 05 Februar 2010, 10:22:20
http://www.kinoloska-zveza.si/sl/vzrejne-komisije/gonici/  :)

Kar se tiče ponočevanj in teženja; pač vztrajen moraš biti in cviljenje ignorirat, ko dojame da tko ne bo nič dobila načeloma da mir. Vsaj upam , da ne bo pozneje takšnih težav. Se pa drži mojega urnika , grem dokaj pozno spat.
Zaenkrat tudi pozrešna ni, na hrano mirno počaka na svojem stolu, teži načeloma ne, toliko bolj pazim sedaj ko je steralizirana in je apetit rado večji.
Samo tečna je ko imamo obiske in bi rada pozornost (skače po ljudeh, cvili, sili v njih..etc) in ko sem jo enkrat dal v sobo pa se mi je iz protesta poscala na posteljo (prvič sploh), baraba mala ::)

Pa uboga tud nič (razen za kos poli klobase), že vidim da  jih boma poslušala na spomladanski šoli  :'(

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3468 : 05 Februar 2010, 13:26:17
Ignoriranje, kreganje .. nic ni imelo efekta, nas pes je vztrajen. Zdaj se je malo umirilo, vecinoma kar prespi lepo, tudi spet nazaj do 6h in gre nazaj spat. Je rekla veterinarka, da jo je lahko kaj napenjalo oz. tiscalo v trebuhu, glede na hrano, ki jo je ipd.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3469 : 05 Februar 2010, 23:37:27
Naša Xsara spet lula po reklamah  ::)

KLIK



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #3470 : 05 Februar 2010, 23:56:21
Naša Xsara spet lula po reklamah  ::)

KLIK




Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3471 : 06 Februar 2010, 12:00:44
Citiraj
Prispeval: Xsara
Vstavi Navedek
Naša Xsara spet lula po reklamah  Roll Eyes

KLIK

Zdaj kar nekaj časa nisem sledila teli temi tako da...
A to v reklami je Xsara   :o :o :o :o :o :o :o :o ????

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


hesta

  • Gost
Odgovori #3472 : 06 Februar 2010, 14:26:40
Kiki!
Trenutno je prijavljena samo ena paritev,samec je po OK , samica pa meni osebno ni všeč. S tem samcem so parili že več psic, parjenje pa v večini primerih ni bilo uspešno.So pa lastniki tega plemenjaka zelo vestni in pri paritvi zahtevajo zdravniško potrdilo psice, kar je zelo pohvalno, saj s takim ravnanjem ne more priti do raznih spolnih okužb.Na žalost so zaenkrat edini.



nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3473 : 06 Februar 2010, 14:33:21

Samo tečna je ko imamo obiske in bi rada pozornost (skače po ljudeh, cvili, sili v njih..etc) in ko sem jo enkrat dal v sobo pa se mi je iz protesta poscala na posteljo (prvič sploh), baraba mala ::)



 :D :D :D :D :D  Pametna punca - nje pa že dec ne bo v rit nosu. ;)  8) Je ziher postla potem fajn dišala...  ;D ;D ;D ;D ;D




Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3474 : 06 Februar 2010, 14:38:32
Zdaj kar nekaj časa nisem sledila teli temi tako da...
A to v reklami je Xsara   :o :o :o :o :o :o :o :o ????

Ja, v reklami je naša Xsarčika ;D In sicer je tudi lani v reklami "lulala" (na billboardih za Lepo je biti sosed), zdaj pa še tu. Packa moja mala ::)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3475 : 06 Februar 2010, 14:41:41
Citiraj
Citiraj
Citat: Ron**Kala na Danes ob 12:00:44
Zdaj kar nekaj časa nisem sledila teli temi tako da...
A to v reklami je Xsara   Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Huh?
Ja, v reklami je naša Xsarčika Grin In sicer je tudi lani v reklami "lulala" (na billboardih za Lepo je biti sosed), zdaj pa še tu. Packa moja mala Roll Eyes
Potem pa je Xsara že prava mala kino,tv (ne vem kako se reče) žvezda.A to oni pridejo tebe vprašati če bi lahko tvoj pes igral al kako????

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3476 : 06 Februar 2010, 14:58:09
A to oni pridejo tebe vprašati če bi lahko tvoj pes igral al kako????

nas so vedno oni poiskal, ja.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3477 : 06 Februar 2010, 15:25:08
Aha.Me je samo zanimalo.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3478 : 06 Februar 2010, 19:31:02
Super reklama  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3479 : 07 Februar 2010, 12:27:19
Sm vidla reklamo in se mi je takoj zdelo, da je Xsara :) KUL  :o