Beagle

ursa · 1475818

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3600 : 02 Marec 2010, 11:08:07
Citiraj
Davor, zakaj pa mleko v riz? 

Mal mleka sem ji dal posebaj, ker baje to naj bi umirjal želodec ali bilo odvajalo; spila je tisti deci seveda z navdušenjem, bruhala pa ni, brez nekakšnega vidnega efekta; tako da se tudi meni zdi da gre bolj za mit oz. odvisno od psa
Bom se raje držala riža. Bruha pa trenutno ne več, sploh sedaj ko sem zagrozil božji srd za vse tiste , ki ji bodo dajal kosti >:(

Žana kako pa je kaj z sirom ? mislim da bigli splošno obužujejo slednjega ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3601 : 02 Marec 2010, 13:18:18
Nekateri psi mleko prenašajo (ne pa prebavljajo)nekateri ne, tisti ki ga ne ponavadi po mleku dobijo drisko ali pa bruhajo.Mleko vsebuje laktozo in mlečne albumine psi pa nimajo v prebavilih potrebne mikro flore ki bi to razgrajevala oz. prebavljalo .Tako da v nobenem slučaju odrasli psi od svežega mleka ne potegnejo nič ,kvečemu probleme.Dajejo pa pri zastrupitvah mleko zato ker se veliko strupov veže na mlečno maščobo in jo potem laže izbruhajo ali spravijo hitro iz telesa čeprav v tem slučaju bolj pomaga aktivno oglje.Kar pa se tiče kosti, če jih kuža prenaša , nekateri dobijo drisko nekatere pa zapre,so pa  zelo dobre telečje stegenske kosti ker so še mehke in imajo na zglobih hrustanec to pa je dobro za zobe.Kar se pa tiče sirov so pa mlečne beljakovine že koagulirane in po mojem vedenju naj nebi bilo stranskih učinkov pri normalni količini (kot za nagrado ali posladek).Sicer pa psi veliko bruhajo želodčni sok kar pa je posledica visoke in močne želodčne kisline tako da psi sami uživajo travo ki izzove bruhanje in s tem olajšanje .Volkovi in divji psi pa svoje odraščajoče mladiče prehranjujejo z napol prebavljeno mesno kašo iz svojih želodcev ki jo razumljivo morajo pač izbruhati .Sem pa od našega veterinarja zvedel da psi ne bruhajo težko čeprav to včasih ne izgleda tako in ljudje mislimo da se mučijo ,pa se ne.Ja z sosedi so pa res problemi ko si ti začnejo domišljati da so naši psi kante za njihove kuhinjske odpadke  >:(

LP vsem skupaj



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3602 : 02 Marec 2010, 13:37:38
 :(sem pa pozabil napisati da psom NIKOLI ne dajejte perutninskih kosti ker se te cepijo v iveri in te se potem kje zataknejo ali zapičijo in nebi bilo prvič da bi žival zaradi tega poginila !!!Je pa kuhano belo meso skupaj z sluzastim rižem idealno zdravilo za prebavne motnje vseh vrst .Pri driski pomagajo tudi suhe borovnice (za eno čajno žličko naenkrat )samo treba pa je poznati vzrok driske!

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3603 : 02 Marec 2010, 19:48:13
Luna dobi vsak dan jogurt - kaj pa vem, zlico ali dve probioticnega, pa ga normalno prebavlja. Tudi po mleku prej ni nikoli imela tezav, ampak dobila ga je eno, dve zlici naenkrat. Jogurt pa dobiva zato, ker so briketi precej suhi in rabi nekaj za zraven, da malo mehca blato. Jogurt dobi kar vsak dan, zelenjavo in sadje pa ne vsak dan in eno vrsto na dan.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3604 : 03 Marec 2010, 14:24:03
Ja, saj vsi mlečni izdelki, ki so že predelani, so za psa lažje prebavljivi. Torej jogurt, skuto in sir lahko dobijo občasno ali kot priboljšek. Žana recimo obožuje sir  :), ampak ga dobi le redko, sva pa celo malo šolo opravili ob siru (in hrenovkah) :), zdaj pa ga dobi sem pa tja kdaj. Včasih ji dam tudi celo korenje, ga rada hrusta, prime pa kot kost  ;) sicer smo pa večinoma na briketih, priboljški na sprehodu pa suhi pasji piškotki mini verzije ali nalomljeni. Prebavne motnje je pa imela parkrat, ko se je nažrla ostankov na kompostu pri stari mami na vrtu, jo moramo vedno od tam poditi, ne vem kaj je tako dobrega pri gnili zelenjavi ::)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3605 : 03 Marec 2010, 14:47:50
Da se tudi sama vmešam v temo o mlečnih izdelkih. Sama psici vsakodnevno (sploh poleti, ko je vroče) dajem mleko. Zakaj? Ker ga obožuje; tako da ji ga dam za piti preden greva na sprehod, saj jo s tem hidiriram. Če ji pred odhodom ponudim vodo ni govora, da jo bo spila; mleko pa z veseljem. Po mleku nima nikakršnih težav, tako da se mi osebno zdi, da je torej dobrodošlo. Razmišljam narobe?  ???
Moja psička je itak vsejeda.  :D Sploh pa obožuje beljakovine. Tako da seveda dobi jogurt, skuto. Sir pa zelo redko, saj se mi zdi, da je preveč slan.
Toliko o mojih izkušnjah.
Lp vsem v tem oblačnem dnevu, Katja



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3606 : 03 Marec 2010, 15:12:58
mleko NI nadomestilo za vodo!!!! če ne pije vode pred sprehodom, jo bo pa zagotovo po sprehodu ali pa že med sprehodom, ne pa vode nadomeščat z mlekom, ker to nikakor ni isto.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3607 : 03 Marec 2010, 16:02:08
Mam psico, ki redko pije vodo. Jo pa takrat celo skledo. Se ne sekiram, ko je žejna gre pit, če ima tak sistem, prav, dokler nima težav z bruhanjem odvečne vode.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3608 : 03 Marec 2010, 16:10:05
Samo pravim, da mleko in voda ni isto. Tudi Xsara ne mara pit, ko je žejna (ponavadi ponoči) pa popije celo posodo. Ampak vode, ne mleka.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3609 : 03 Marec 2010, 16:20:45
Sam če mleko psu ne škodi, poleg tega pa dobi zadostne količine vode, zadeva ni ravno problematična. Ali?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3610 : 03 Marec 2010, 17:17:20
tega ne vem, verjetno če dobi POLEG vode, da ne škodi, če nima kakšnih očitnih težav z driskami po mleku. Ampak namesto se pa meni ne zdi OK. Vem, da za ljudi ni OK, da če piješ samo mleko, vseeno dehidriraš.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3611 : 03 Marec 2010, 19:12:18
Pa saj menda pes pije, ko je zejen in ne na ukaz. Se nisem slisala, da se mora pes poleti pred sprehodom napiti, da se hidrira  ??? Saj menda ja potem popije, ce je pa vroce, pa vodo s seboj vzames in je. Pa menda ima vodo tudi skoz na voljo, ne ko mu jo ponudis. Mislim, svasta ...

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3612 : 03 Marec 2010, 19:46:35
 :-[Če je res pasja vročina psa sprehajaš res zgodaj zjutraj ali pozno zvečer ko je hladneje, čez dan pa toliko kot je najmanj potrebno.Vode se pa pes ponavadi napije po sprehodu in takrat je treba gledati da je to sveža voda, 8)

LP



Bora Terska

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Bora Terska
Odgovori #3613 : 03 Marec 2010, 20:48:36
Pozdrav...

Zanima me, kdaj boste pričeli s sredstvim proti bolham, klopom... Mi smo že sprobali ovratnico, sam se ni obnesla... Zatiča za v luknje sta se kar strgala... V trgovini so mi rekli, da kapljice olj niso primerne za mladičke...=?

Drugače smo OK. Lajamo nič kaj (samo ko imam njen obrok hrane v rokah). Strašansko pa me moti, da velikokrat poje nekaj svojih iztrebkov! Poskušam jo pravi čas ujeti in pospraviti za njo, preden ona začne jesti, vendar mi včasih ne uspe! Imamo namreč ogromno zagrajeno dvorišče, tako da preden pridem do iztrbka, ga že kar nekaj manjka...
Hrana = sprva Orijen, pa je imela zelo mehko blato, zato sem ji sedaj prešaltala na Royal Canin. Dodajam pa ji vsake toliko nekaj tuninega olja (rio mare), korenček... Blato je sedaj veliko bolj kompaktno, ampak še vedno dokaj mehko.

Gonitve še nismo imeli, jo pa nekako pričakujemo (dopolnjenih 5 mesecev).

Lep pozdrav vsem,
Anja






Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3614 : 03 Marec 2010, 23:59:46
mislim, da v tej starosti ampule proti klopom še niso primerne, gre za dokaj močno zadevo, frontline pa bo moja dobila aprila, ko se grema cepit...
Načeloma ji sam klope odstranim , ampak ker baje lahko tudi psi dobijo bolezen boma letos uporabila ampule, EXspot oziroma kaj bo vet priporočil

Citiraj
Gonitve še nismo imeli, jo pa nekako pričakujemo (dopolnjenih 5 mesecev).
 

če slučajno  ne boste razstavljal, nemara po prvi gonitvi pomislite na sterilizacijo, bolj zdravo za psičko, ne krvavi, ni potencialne navarnosti nezaželenega legla ali dvorjenja, če se to stori tam v 7-8 mesecu se ji ne bo spremenil karakter tud ne bo komplikacij

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3615 : 04 Marec 2010, 00:04:44
Zakaj pa PO prvi gonitvi?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3616 : 04 Marec 2010, 00:30:03
enostavno, ker je sterilizacija med gonitvijo za psa navarna, zaradi večje krvavitve med posegom, glede na to da gonitev pričakujejo kmalu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3617 : 04 Marec 2010, 06:41:56
Zakaj pa naj se ne bi uporabljala zaščitna sredstva proti bolham in klopom pri mladičkih? ???Tudi oni  lahko imajo bolhe.Te preparate lahko uporabljamo že pri 2 dni staremu mladiču-Frontline spray,Frontline ampule pri 12 tednov staremu mladiču,Stronghold in Advantix pri 8 tednov staremu mladičuStronghold puppy še od 6 tedna starosti naprej),Ex spot pa od dopolnjenega 13 tedna starosti naprej.Scalibor ovratnica je primerna za pse od 7 tedna starosti dalje.Prac-tic je tudi od 12 tedna dalje.
Poleg tega je bolha prisotna celo leto ne glede na "zimske" :o razmere.Klopi pa se znajo pojaviti že februarja meseca.
LP Tjaša



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3618 : 04 Marec 2010, 07:19:19
Frontline je dobila par dni nazaj, ker je ena bolha ze plezala po njej - spet prinesla ali z Dolenjske ali s kakega psa zunaj. Tako da bolhe so ze in vedno vec jih bo. Exspot je meni veterinarka zadnjic odsvetovala, da je preagresiven - no, mi tako ali tako uporabljamo samo Frontline, ker mi je pomembna zascita pred bolhami, klope pa sproti vidimo, ce kak po njej pleza. A se da pse tudi cepit proti kaki klopni bolezni?

No, moja svojih iztrebkov ni nikoli jedla - ce slucajno zavoha/najde svoj drek (ce smo kje v gozdu izven poti, kjer ne poberem), skoci en meter stran, da se ja ne dotakne .. do pa drugi toliko bolj uzitni  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3619 : 04 Marec 2010, 07:20:31
enostavno, ker je sterilizacija med gonitvijo za psa navarna, zaradi večje krvavitve med posegom, glede na to da gonitev pričakujejo kmalu

Pa saj jo lahko sterilizirajo naslednji mesec - mi smo planirali sterilizacijo pri 7 mesecih, pa se je ravno zacela gonit na dan operacije ali en dan prej, se ne spomnim tocno - bi v vsakem primeru takrat prestavili zaradi gastritisa, tako da smo jo sterilizirali pri osmih mesecih. Gonitev pa .. hvala, ne bi nikoli vec.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3620 : 04 Marec 2010, 10:02:57
Bom pokomentirala samo tole okrog bolh in klopov. (Ostalemu se raje samo smejim ;D)

Res je zelo pomembno, da psa zaščitimo tako proti zunanjim kot tudi notranjim zajedalcem. Ne samo, da je nadležno, če v stanovanje dobimo bolhe ali pa se nam kam prisesa klop, pač pa se s temi nadlogami prenašajo številne bolezni, ki lahko na psu pustijo tudi sistemske posledice. Seveda pa tudi kakšne alergične reakcije na bolšje ugrize niso izključene (dovolj je že samo ena bolha). Moj pes je redno dobival sredstva za zatiranje bolh in klopov, tako da so bili klopi pri njemu res izjema, pa je kljub temu dobil Erlihijo... Torej... Jaz se tukaj ne bi igrala...

Sicer pa tudi mladiči lahko dobijo ta sredstva - treba se je le prepičati, pri kateri starosti lahko kaj damo (zelo različno). Po učinkovitosti so ovratnice slabše od kožnih kapljic, tako da jih jaz osebno ne bi uporabljala. Od kožnih kapljic oz. ampul so na voljo Ex Spot (po mojih izkušnjah proti klopom najbolj učinkovit), Frontline, Frontline combo (ta je priporočljiv, če je žival bolhe že imela, ker učinkuje tudi na razvojne oblike v okolici), Stronghold (ta učinkuje proti bolham, ne pa tudi proti klopom; ima pa še kakšne druge indikacije - npr. zdravljenje ušesnih garij) in Advantix (ta naj bi deloval tudi repelentno, torej se klop naj sploh ne bi prijel; pri mojemu psu niso bile preveč učinkovite). Jaz bi rekla, da je v primeru neučinkovitosti pač treba preizkusiti več proizvodov in ugotoviti, kaj pri določenemu psu pač najbolj "prime".

Upam, da sem s tem komu kaj pomagala. LP




kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3621 : 04 Marec 2010, 10:37:44
Mi smo svojo sterilizirali ko je bla stara 5 mesecev, saj nam je veterinar svetoval, da je najmanj možnosti do kakšne bolezni poznej, ker se še ne razvije dobr tam spodi in itak pobere vn. tko da bom vrjetn tut z novo tako naredila, samo da še čakam na leglo :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3622 : 04 Marec 2010, 10:39:06
Frontline proti klopom ne deluje preventivno , tko da tule ne vidim velikega haska, nisem pa še probal Frontline Combo ? Ex spot pa je tudi meni preveč agresiven, res pa je da je fasala dva klopa kar od žive ograje  ???
cvikam ,da ne bi dobila kakšno bolezen, sma kar dosti v gozdu

Kar se tiče bolh, čez zimo ni dobila nobene, tudi vet mi je rekel da ni potrebno, ovratnica pa že pri našem mačku ni bila učinkovita, za steklino bo še dobila letos pol pa "neuradno" vsake dve leti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3623 : 04 Marec 2010, 11:10:16
Hja, preventivno v smislu, da se klop sploh ne bi prijel, res ne deluje, vendar pa klop kmalu po ugrizu odmre, tako da sklepam, da je možnost za prenos raznih bolezni kljub vsemu manjša. Kar se pa agresivnosti tiče... Bi rekla, da so Erlihija, Leišmanija in Borelija precej bolj agresivne od teh sredstev. In pri mojemu psu je pač zalegel samo Ex Spot - ko sem ga začela uporabljati, ni imel nobenega klopa več. (Ne vem pa zdajle iz glave, če Ex Spot deluje tudi repelentno; bi morala preveriti.) Pač... Od vsakega posameznika odvisno. Jaz sem pristaš sredstev proti zatiranju klopov, bolh, glist, trakulj itd. in jih tudi redno uporabljam. Sem pretehtala posledice bolezni, ki se prenašajo z zajedalci in negativne stranske učinke zdravil in se nekako odločila za slednje. LP



nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3624 : 04 Marec 2010, 11:15:22
Aha, pa še to: Pozimi se za uporabo teh sredstev odločam glede na vreme. Če je zima res zima, potem uporaba kožnih kapljic proti bolham in klopom res ni smiselna, če so temperature pozimi bolj podobne pomladnim, pa grem raje na "ziher je ziher".  ;D



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3625 : 04 Marec 2010, 11:34:43
Ko sem kot preventivo proti zunanjim zajedalcem napisala Scalibor ovratnico sem tudi mislila nanjo in ne na vse tiste brezvezne ovratnice,ki se jih da kupiti po raznih samopostrežbah in trgovinah za male živali.Je tudi eden redkih preparatov,ki deluje proti Leishmanii,drugi je Ex spot,čeprav v centralni Sloveniji te bolezni še ni.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3626 : 04 Marec 2010, 11:48:47
Lojze tko mimogred imaš svoje psa  zavarovane ? oziroma kateri izmed biglašev? sicer so, "zdrava" pasma , ampal glede na to kako veterinarji nabijajo cene, lahko že en obisk povrne premijo

Scalibor ovratnico pa sklepam prodajajo veterinarji ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3627 : 04 Marec 2010, 12:36:33
Ne,Davor,nimam jih zavarovane.Če bi hotela vse svoje štiri pse zavarovati mi štiri plače ne bi bile dovolj. >:( Zavarovani so v okviru hiše,posamezno pa ne.Pred dvemi leti sem se zanimala za zavarovanje breje psice in mladičev pri zavarovalnici Adriatic,ki je imela to v ponudbi.Cena je bila porazna ??? . Zavarovanje naj bi krilo ceno psice v primeru smrti,njeno zdravljenje  in pa leglo do šest mladičev. >:( Nisem se odločila za to varianto na račun mladičev.Sem na koncu imela kar prav,saj jih je bilo v leglu devet. 8) Tudi pokojni Lojze ni imel zavarovanja,imel pa je svoj bančni račun. :P ;) Na tem računu se je spravljal denar od njegovih paritev.Ta račun se je potem spraznil za njegovo zdravljenje po zasuku želodca in treh hernijah(kilah).Še dobro,da ga je bilo dovolj za zdravljenja.Isti princip "šparanja" čaka Zanija. :oPri puncah pa približno isto,samo da se bo na njihov račun dajal denar od mladičev
LP Tjaša



nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3628 : 04 Marec 2010, 12:41:23
Ja, Scalibor ovratnico dobiš na veterinarski postaji. Vendar bi jaz osebno vseeno bolj priporočala kožne kapljice (je pa tudi res, da to ovratnico marsikdo pohvali - predvsem sem slišala pohvale za učinkovitost proti klopom; proti bolham menda ni tako učinkovita - je pa res, da je za svojega psa nisem nikoli uporabljala in da iz lastnih izkušenj ne morem govoriti, nekoliko je pa učinkovitost verjetno različna tudi od psa do psa).

Kar se pa tega, da veterinarji nabijajo cene, tiče, pa...  >:( ( ;D) Bi rekla, da je nek električar veliko bolje plačan za svoje delo kot veterinar. (Pa ne, da bi podcenjevala električarje, sploh ne, vendar študij veterine res ni enostaven in vzame ogromno energije, tako da bi človek pričakoval, da bo za ta vložek nekoč primerno nagrajen, pa temu, žal, ni tako.) Skratka... Veterinarjevo delo se niti ne plača veliko, draga so zdravila. Pri operaciji npr. velik del cene predstavljajo zdravila, ki se uporabljajo med anestezijo (anestetiki, analgetiki, pomirila...). Je pa verjetno odvisno tudi od veterinarja do veterinarja. Če nekdo dela površno in je njegv cilj samo zaslužek, potem v končni fazi veterinarska usluga verjetno res ni vredna toliko, kot se plača.

Sicer pa jaz svojega psa nisem imela zavarovanega in tudi ne poznam teh zavarovalniških zadev (oz. ne vem, kaj se sploh zavaruje oz. kaj ti krije zavarovalnica - samo poškodbe? tudi bolezni?...). Bi se pa vsekakor bilo vredno pozanimati. Navadni obiski pri veterinarju sicer ne nanesejo veliko, zna pa biti kar zalogaj v primeru poškodb. In pri npr. zlomu okončine ti to, da so beagli zdrava pasma, prav nič ne koristi.

Lep dan  :D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3629 : 04 Marec 2010, 13:00:38
Iz teh zascitnih sredstev itak lahko skoraj doktoriras. Frontline Combo smo mi imeli, je ok. K sreci vecino klopov odstranim s psa se preden se prisesajo, je pa za bolezen najbrz ze samo pik dovolj, kot pri ljudeh.

Stronghold se daje tudi za preventivo proti srcni glisti - mi smo stronghold zamenjali za Milbemax tablete, ker se psicka poleti veliko kopa, sploh na morju, pa se proti dolocenim zajedalcev deluje.

Frontline .. meni je kljucna zascita pred bolhami. Sicer poleti pogosto kako najdemo na Luni, ampak se ne morejo zaredit, ker je redno zascitena vsak mesec s frontlinom. Zdaj cez zimo je bila brez od novembra - takrat je dobila zadnjo ampulo. Je bila itak zima, kot mora biti.

Advantix .. je ful agresiven tudi. Pri vecini psov se pokazejo reakcije na kozi - jih srbi, smrdi, dobijo suho kozo. Je pa res ucinkovit, ker npr. na Luni sem nasla 14 klopov (so lezli po njej, sem vse odstranila takoj), Sena, ki je bila z nami, pa ni imela niti enega. Sem se pa lani enkrat pogovarjala z eno drugo veterinarko in je rekla, da so tele ampule odvisne tudi od obmocja, kjer kuza zivi. Da ji je dobavitelj omenil, da imajo menda tezave z advantixom predvsem psi v Lj in okolici in v okolici Kopra.

ExSpot - tega mi je zdajsnja veterinarka odsvetovala, je tudi najbolj nevaren za macke, ce ga slucajno dobijo - se jih menda tezko resi. Pa ExSpota Luni tudi ne dajem, ker smo ji ga dali dva dni pred zastrupitvijo in ji pac iz tega razloga nocem dati - pa seveda ni nujno, da je kakrsnakoli povezava, ampak veterinarji pravijo raje ne.

Practica se nismo probali. Smo imeli tudi Zyzek sprej, samo za poleti nam itak ne koristi, ker se veliko kopa, ce je pa umazano zunaj, jo je pa treba stusirat z vodo po sprehodu, ker smo v stanovanju in je lahko povsod, torej spet ne pride v postev.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]