Beagle

ursa · 1475905

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3630 : 04 Marec 2010, 13:20:46
Uh,med vso to robo sem pozabila omeniti še enega.To je Advocat,novi preparat od Bayerja.Deluje proti bolham in ličinkam,glistam,dirofilariji,garjam Sarcoptes in ušesnim garjam ter demodikozi.Na voljo je v pipetah.Daje se ga od dopolnjenega 7 tedna starosti in pri mačkah od 9 tedna starosti naprej.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3631 : 04 Marec 2010, 13:25:42
Citiraj
Cena je bila porazna

kaj pa vem, mene bi prišla letna premija pri Adriaticu (50% pri vsaki veterinarski storitvi), brez odgovornosti, tam okoli 100 ojrov letno, sicer še nisem videl drobnega tiska ampka se mi ne zdi tole tako izredno veliko

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3632 : 04 Marec 2010, 13:37:32
mleko NI nadomestilo za vodo!!!! če ne pije vode pred sprehodom, jo bo pa zagotovo po sprehodu ali pa že med sprehodom, ne pa vode nadomeščat z mlekom, ker to nikakor ni isto.

Absolutno mleko NI nadomestilo za vodo. Razumljivo kot beli dan. In ja - psica ima doma svežo vodo vedno na voljo. Na sprehod oz. Šmarno pa pač vode (izjejmoma poleti) ne jemljem. In ne vidim razloga, da ji je bi ponudila tekočine pred odhodom.
Tako, da zaključim debato okoli vode/mleka.
Lp vsem!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3633 : 04 Marec 2010, 13:48:18
No meni so takrat  zaračunali za 50% soudeležbo pri zdravljenju,zavarovanje psice v primeru pogina za 800 Eur in pa leglo do 6 mladičev
cca 448 Eur.
Mislim pa da kolikor poznam zavarovalniške storitve so tukaj samo poškodbe in pa nujni posegi.Ostalo ne gre na polico.
Mogoče pri enemu psu še gre,pri štirih pa že razmisliš.
LP Tjaša



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3634 : 04 Marec 2010, 16:19:06
Absolutno mleko NI nadomestilo za vodo. Razumljivo kot beli dan. In ja - psica ima doma svežo vodo vedno na voljo. Na sprehod oz. Šmarno pa pač vode (izjejmoma poleti) ne jemljem. In ne vidim razloga, da ji je bi ponudila tekočine pred odhodom.
Tako, da zaključim debato okoli vode/mleka.
Lp vsem!

Na smarni gori imas posodo za pse oz. vodo na voljo, najbrz edino pozimi zna biti problem zaradi zmrzovanja. ce ti pa ni do tega, da pes pije iz iste sklede kot drugi, mu pa lahko vodo natocis v vrecko za iztrebke, ki jo pa itak moras vedno imeti  s sabo  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3635 : 04 Marec 2010, 20:02:03
:) :) :)

V soboto praznujejo 1 rojstni dan Hestini A-jevčki! Vse najboljše Ajša,Arja, Aron in Aja  :) :) :)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3636 : 04 Marec 2010, 23:29:51
VSE NAJBOLJŠE A-JEVČKI!!!! :-* :-* :-*



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3637 : 05 Marec 2010, 10:55:58
Aja Oto ... WOW... kako se je nekdo potrudil ;). Lepo, lepo.

Vse naj naj za Ajevčke.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3638 : 05 Marec 2010, 13:11:35
Vse najboljše Aja Oto in seveda vsem A-jevčkom!!! Torta je pa res full dobra bi jo sama najraje zmazala :)

Pa še nekaj fotk našega norčka iz prejšnjega sončnega vikenda...



lep pozdrav,

Aristotle & Zarja



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3639 : 05 Marec 2010, 21:39:06
Vse najboljse A-jevckom! Res lepa torta. Iz cesa pa je?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #3640 : 06 Marec 2010, 09:20:34
 
Živjo!

No pa smo tudi Ajevčki dopolnili prvo leto. Vse najbooooljše tudi Aji,Ajki in Aronu!!!
Prvo leto je bilo polno zanimivih,lepih in trmastih trenutkov.
Najbolj uživam na dolgih sprehodih po gozdu,samo če bi me moja gazdarica kdaj tudi spustila.
Ampak glade na to, da me je moj nos že izdal in sem ji pobegnila,se ne upa več.
Ni bilo lepšega kot preganjati živali po gozdu.
Moji doma upajo na to,da sem sedaj že malce odrasla in bolj " pametna".Vendar jaz ostajam tipičen beagle,tako da se bomo imeli še naprej trmasto,vztrajno,lovsko se pravi nad vse zanimivo bo tudi naprej.

Lep pozdrav v domačo vas Selca!

Uživajte tudi vsi ostali in hvala za čestitke!                                                  AJša Aša Brakada

P.S. Aja torto ti zelo,zelo zavidam!!!!






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3641 : 06 Marec 2010, 13:07:54
Pa saj menda pes pije, ko je zejen in ne na ukaz. Se nisem slisala, da se mora pes poleti pred sprehodom napiti, da se hidrira  ??? Saj menda ja potem popije, ce je pa vroce, pa vodo s seboj vzames in je. Pa menda ima vodo tudi skoz na voljo, ne ko mu jo ponudis. Mislim, svasta ...

Hehe Karo je imel točno tak sistem. Ko je videl da se pripravlja za sprehod-hitro vodo pit in potem po koncu seveda spet.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hesta

  • Gost
Odgovori #3642 : 06 Marec 2010, 19:23:18
A-jevčki vse najboljše tudi od nas.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3643 : 08 Marec 2010, 14:43:01
uh se sedaj mesijo, vse cunje polne dlak , pa se sesama in česema skoraj vsak dan ::)

pa ravno takšne drobne so, da jih je hudič iz štumf spravit

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Bora Terska

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Bora Terska
Odgovori #3644 : 09 Marec 2010, 19:44:09
Davor, tudi pri nas!

Ko jo potegnem z Mikiju (podobno furminatorju) je za pol dneva boljše, potem pa spet in spet... Dlake letijo v šopih...

Bo že...

Smo pa zadnje dni nekoliko bolj trmasti in leni=?????!!!! Hm...

Čakajoč na topejšo pomlad,
Anja




mava

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Naša princeska
Odgovori #3645 : 11 Marec 2010, 20:17:50
Za odstranjevanje dlak iz oblek je super sušilni stroj.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3646 : 11 Marec 2010, 21:03:49
Za odstranjevanje dlak iz oblek je super sušilni stroj.

To pa res. Jaz, ki se oblačim v črno, to prekleto dobro vem, tako da kar verjemite  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3647 : 14 Marec 2010, 12:43:44
Oh...Mi ga pa nimamo in ga nimamo namena imeti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3648 : 23 Marec 2010, 13:45:00
zima očitno ni prinesla kile samo meni, tko da sma oba na dieti  ;D

dons tehtala pa sma na 18 kilah, tko da morma kakšno kilo in pol dol dobit
manjek priboljškov in obroka, to bo šele tečna  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3649 : 23 Marec 2010, 14:06:30
 ;DNam je pa prav v tolažbo, naša je namreč tehtala 16 kil pa smo jo dali na shujševalno ker ima maja telesno oceno pa res nebi bilo lepo če bi bila tam ena mala pujska. :-[Drugače jo pa izgleda meče puberteta ali kaj vsaj glede na njene izpade in vragolije ki jih poka.

LP vsem skupaj



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3650 : 23 Marec 2010, 14:28:25
ja pri nas smo tudi kar vsi po vrsti nabrali kar nekaj odvečnih kil. Prejšnji teden smo Arisa peljali k veterinarju na pregled zob in smo ga spotoma tudi stehtatli in ima 17,8 kg.  Pravi bajsi a kaj ko gremo domov k našim in ga futrajo kot da bi bil shiran...Zdaj pa počasi domov pa na sončka :)

lep pozdrav vsem



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3651 : 23 Marec 2010, 15:28:40
itak bo sedaj več gibanja; ko se vreme popravlja
Aja a ni 16kg posplošeno nekje prava mera za bigla ? tam leto dni, in klasičnih telesnih dimenzij?
nekje "poskušam" da je na 16-17 kg a bi še moral biti manj ? (kar je itak že nemogoče ker se jo futra ko jest ne gledam, potem sem pa jest zmaj ko dobiva vedno manjši obrok  ::) =

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3652 : 23 Marec 2010, 15:50:19
Davor teža caa 16 kil je lahko prava teža za fanta starega okoli leta ti so pač konstrukcijsko močnejši in večji od punc optimalna teža za leto dni staro punco je pa okoli 14 kil pri 36 37 plečne višine.Kar pa se tiče hranjenja preko reda se pa pogovori z domačimi naj nehajo ker z tem delajo samo škodo živali,res pa je včasih to zelo težko če samo pomisliš na tiste proseče očke in njihov pogled. :)

LP vsem skupaj



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3653 : 23 Marec 2010, 23:19:16
Luna se ni nic zredila cez zimo, ima 14,5 kg, tam nekje, je ze dolgo nisem tehtala, ampak je lih taprava. Se pozna, da ni cisto nobenega pasejga priboljska - nobenih piskotov, kostk, nic nic nic. Samo briketi, pa zdaj ji se kuham sem in tja. Je cisto nora na kus kus, danes se je kar tresla, ko sem ga prelagala iz lonca v posodo dopoldne. Pa sadje in jogurt seveda, ji pomojem cisto ustreza, da ima tako "dieto". Usesa so zaenkrat ok, sicer se nekaj praska, a ni sile - ne otresa vec tako kot je prej kar naprej.

Bo kdo cepil psa proti klopom? Mi bomo Luno naslednji mesec, je vet. kar priporocala zadnjic, je rekla, da je ok cepivo. Sebe pa tudi moram, ko se koncno pozdravim - bi se mogla ze prejsnji teden cepit, pa sem se kar prehlajena.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3654 : 24 Marec 2010, 08:42:02
Kilaža ni nikjer fiksno določena, psi so različnih konstitucij(kot ljudje), teža ni pogojena z višino, niti predpisana po višini in starosti.Ko vidiš, da se lakotnice več lepo ne vidijo, da kuža nima lepo pritegnjenega trebuha...., takrat je treba malo "zabremzat" s hrano, sploh pa s priboljški.Najbolje je seveda disciplina, nič futranja od mize, od raznih obiskov itd.Jaz osebno ne dovolim nikomur, da daje mojim psom kdo kaj za jest, niti jaz ne dajem drugim, razen mladičem, ko pridejo na obisk, pa še to kako malenkost.Eka ni bila še nikoli predebela, s Hesto pa je problem, če ne paziš in krade drugim.Zdaj, ko bom Eko začela hranit z hrano za breje psice, ju bo trba spet pri hranjenju ločit, drugače bo spet "fajt".
Aja Oto!Lepo, da vam uspeva pri hujšanju.Ko bo postava izklesana, pa nobeniega futranja iz mamine torbice in podobno, pa kar nekaj kilometrov aktivne hoje na dan, pa bo.Upam, da trenirate kaj na mizi.Če bo v petek lepo vreme imam z Eko namen iti od doma peš v Kranj, pa vas pridem morda kaj pogledat.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3655 : 24 Marec 2010, 10:41:19
Tek, tek, tek. kasiranje je super pri hujšanju. Če ima rada vodo-še boljše, ker pri čofotanju dlje zdržijo, jih voda hladi, osveži. Tudi mi smo na dieti...Ampak domačim to dopovedat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hesta

  • Gost
Odgovori #3656 : 24 Marec 2010, 11:09:05
Jaz pač ne dovolim, če jim je prav, ali ne.Med drugim tudi ne dovolim, da bi kar vsi,ki se jim zazdi božali in šlatali pse(ko grem kam na špacir, v hribe, na razstavo...).
Lep sončen dan vsem skupaj, lepo ga izkoristite za sprehod v naravo s svojimi kosmatinci, jaz moram žal v službo.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3657 : 24 Marec 2010, 15:47:04
Mi smo morali pa našega Ronča malce porediti, ker so se mu že preveč videla rebra.

Zdaj je že dober mesec vztrajamo pri 17kg, čeprav se mi zdi, da je spet malce izgubil na teži, saj je zadnji teden deležen precej daljših sprehodov, kot jih je vajen. Sploh jutranjih, ko ga tast pelje za 2-3h na sprehod.
To je slikica izpred slabega meseca, ko je imel še okoli 16kg ;)

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3658 : 24 Marec 2010, 17:41:29
Hesta, veseli vaju bomo samo prosim te če prideta po 14 uri ker bom takrat tudi jaz že doma .Vsekakor pa prej pokliči. :) ;D

LP vsem skupaj



hesta

  • Gost
Odgovori #3659 : 25 Marec 2010, 07:48:37
Srečko, tale Ronč, ki že zjutraj lahko uživa na tako dolgem sprehodu.Na sliki se meni nikakor ne zdi presuh.
Aja Oto! Seveda prej pokličem, če bom sploh zmogla do Kranja, sem čisto brez  kondicije, pa kilaža me tudi matra(do sebe žal nisem toliko disciplinirana, kot do psov), drugače pa se oglasim enkrat pred službo.