Beagle

ursa · 1475874

h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3660 : 25 Marec 2010, 08:37:22
@Hesta: Narobe sem napisal pri prejšnji objavi. :'(
Žal sem se spomnil šele doma, da sem ga pobiksal. Slikica je, ko je bil že na 17kg. Slikana dan pred tehtanjem.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3661 : 25 Marec 2010, 08:57:14
@h4xk0  Ronny je pa postal pravi možakar. :) Joj kak hitro rastejo...pa se spomnim, ko smo pripeljali arisa domov, kot bi bilo včeraj...zdaj bo pa že dve leti star...

lp



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3662 : 25 Marec 2010, 13:42:18
u so pa kar težki vaši:D hehe, naša vem da je mela tam okol 14kil. pa je bla pravi bajsek.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3663 : 25 Marec 2010, 21:23:28
Hm, Žana je imela nazadnje, ko smo jo tehtali nekaj čez 15kg (kake 14 dni nazaj), bi bilo tudi fino, da kake pol kilce izgubi. Sicer ni bajsika, ampak res pa deluje nekoliko močneje, če jo pogledaš od zgoraj, ker ima precej širok prsni koš, pa nima maščobnih oblog okrog reber, taka zgleda je, ta prava baba  :), ker trebuh ima lepo priležen in lakotnice se normalno vidijo, pa še velika je za psičko. Sem pa ravno včeraj na sprehodu v Ljubljani videla dva res debela beagla. No eden je bil tudi že precej star. Tako, da kolegica sploh najprej ni mogla verjet, da sta iste pasme kot Žana  :) Ma res ni fajn, če je pes debel, ne zgleda lepo, pa še matra se, da ne bi o tem, da je za sklepe slabo, pa še kaj bi se našlo.
Je pa res fino, da se je začela pomlad, da bo več možnosti za divjanje, čeprav je bilo Žani na snegu najbrž bolj všeč.



rozalija

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3664 : 02 April 2010, 09:38:56
OJLA

Imama eno vprašanje za vse vas!  A ima še kod razvajenega beagla? Jaz imam psičko staro 8 mesecev in če sem doma in da nisem z njo se mi polula ali pa kaj uniči! A ima še kdo podobme težave da bom vedela da nism edina :)
Pa kako naj jo navadim da ko jo bo lulat tiščalo da bo začela lajat, ker ko me ni doma laja za lulat drugače se pa kr iz tegobe ali pa nalašč kr pred menoj polula :(

THX za odgovore :)

pa veliko pirhov!!!!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3665 : 02 April 2010, 12:14:10
bolj na mestu bi bilo vprašanje kdo nima razvajenega bigla :P


rozalija: je še otrok treba vztrajati in navaditi , posplošeno pri biglih čistoča potrebuje malo več dela in discipline, tudi mladič ne more toliko držati, sploh če se ne nadzoruje pitje. Pač morte biti bolj trdoglavi in vztrajni kot je vaš bigl imeti živce.  Enostavno se tisto ščisti (razna encimska  čistila ali kis) ter dalje navajat. Če se polula zanalašč izsiljuje pozornost, pač ne se zavzet za to.

Kar se pa tiče uničevanje, hja tule pa nima tko optimističnega odgovora  >:D
Žival bo vedno naredila določeno škodo, večinoma počne zaradi dolgčasa tko da je potrebno to uničevalno energijo preusmerjat drugam (daljši sprehodi recimo, tona igrač, razni kongi...etc)
Pri nas so recimo leseni sandali ogrožena vrsta , pa stvari ki so na mizi in nihče ne gleda (robčki, vrečke..etc). Pač ne ji dovolit

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3666 : 02 April 2010, 12:23:20
Rozalija, kako pogosto jo peljete ven na potrebo?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #3667 : 02 April 2010, 12:26:41
Oj!

Jaz se s čistočo ne strinjam, da so beagli kaj bolj zahtevni kot druge pasme. Če si dosleden in paziš, da pelješ puppya ven, ko se zbudi, po igri in hrani, mislim da se kmalu navadi, če ne drugega, da prosi za ven  ;) Mladička je pač treba razumeti, da ne more dolgo držat, pa ponavadi se spomne, da ga lulat, ko je že prepozno. Tako, da moramo biti mi na to pozorni.

Glede uničevanja je meni moj beagle nehal uničevati stvari, ko so se mu zamenjali zobe. Vsega skupaj je bil doma uničen mislim, da en okrasen povštr, pa kakšna prazna škatla, ki je bila na novo v prostoru. Danes je star skoraj 4 leta, ne uničuje nič, ko me ni doma spi in ni nobenih problemov z njim.  ;) Se mi je ravno ta teden zgodilo, ko ga je prehodno prišla iskat sestra in ga odpeljala k sebi, samo hitro laufal v pojstlo spat, ker pač še ni bil čas, da jaz pridem domov in ko se razgrajanje počne  :o :D

Tako, da pri meni beagle ne dela galame.  :-[

lp
Eva



rozalija

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3668 : 02 April 2010, 13:11:41
Ja lulat jo peljem takoj k ustanem ob sedmih potem gremo na sprehod  potem pančka, pol je kosilo ob dvanajstih potem je zunaj pred hišo skoraj cel popolda, potem ob petih je večerjo in čez pol ure gremo na sprehod za eno urco. ampa ji še zmeraj uspe lulat 10 min po tem ko smo ble na sprehodu  >:( !!!!!! pa ni pila nič.
Potem lahko kr rečem da je skoraj cel dan zunaj. če je pa lep  sonček je pa res cel dan zunaj. :)

Saj ko sm zdoma in kraljuje ona in mami Kali jo zmeraj pokliče kdaj je lačna .......... 
Mene pa nikoli :(




rozalija

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3669 : 02 April 2010, 13:21:03
A je že komu pesjanar prnesu kr tko npr.: kkšno kost iz hoste al pa kej podobnga npr.: nogo od srne???? :-[



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3670 : 02 April 2010, 13:54:44
Jaz psa (sploh mladička) ne bi prosto spuščal v hosto, nikoli ne veš na kaj naleti in kaj poje. prinese mi zgolj žogo / igračo, ko se bi rada igrala, ali pa pokaže da ima copato, ker hoče da jo lovim :D

Primarno mora pes vedeti, da se v stanovanju ne lula, in  če še ni to navajena ti ne bo povedala z laježem; pazit je potrebno na znake, ko jo tišči vzeti v roke in pač postaviti na mestu kjer želite da se olajša, pes pa drugače potrebuje rutino. Vsekakor pa v noben primeru ni njegova krivda da se polula ampak nepozornost lastnika

Moja je recimo čista, ko jo lulat pove tko da s tačko po vratih pa mal zacvili, če spim me poliže, laja pa ne,, ko sma bila na dopustu sicer v apartmaju pri sorodnikih, je bil tam čisto drugače režim, na katero sem jo moral par dni navajat od začetka. Pač pes ima svojo osebnost tko kot človek,  za psa je vsa kolombocija okoli lulanja tud stresna  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


rozalija

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3671 : 02 April 2010, 17:37:36
Hudički so vsi  :o



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3672 : 02 April 2010, 17:57:01
Ne ni res! Beagli so angelčki z rožički ! :P ;D



rozalija

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3673 : 02 April 2010, 18:41:59
Ne ni res! Beagli so angelčki z rožički ! :P ;D

RES JE :)



mava

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Naša princeska
Odgovori #3674 : 02 April 2010, 18:50:27
Glede lulanje je potrebno res jo fullll hvalit, posebej na začetku, skakat od navdušenja. Našo smo na začetku nosili ful ven, kadar smo le pomislili da se bo polulala, smo jo skoraj zasledovali po stanovanju in ko se je polulala zunaj, ful hvaliii, pridna punca, pridna in posladek. Kakala ni nikoli noter, lulala pa je ponavadi na hodniku. Nekje pri štirih mesecih smo bili za par dni na morju, in se je nekaj vrtela po sobi ter šla k vratom ter zacvilila, hitro sem jo nesla ven, od takrat naprej se ni niti enkrat polulala notri. Mislim, da ji je pomagala sprememba okolje. Naša gre pred vhodna vrata in zalaja (smo v bloku). Sem pa ugotovila, da se je potrebno ful ukvarjat z beaglom, več ko se z njim ukvarjaš, več ti da nazaj. S tem mislim, da se je potrebno z njim pogovarjat, vsaj  mi se ful, in ona tako posluša in tudi zelo uboga, mislim na odpoklic. Razmišlja sama (vem zdaj se bo kdo oglasil), so stvari, ki jih dela sama katerih je ni nihče učil. Vidim, da so to psi kateri morajo biti čim več s človekom, poznam enega beagla, ki je v pesjaku in laja in tuli cele dneve in noči, se ga ne upajo spustiti iz vrvice, kadar gredo na sprehod.
Glede razvajenosti pa, škoda zgubljati besede, če pa so tako srčkani.



hesta

  • Gost
Odgovori #3675 : 03 April 2010, 14:11:20
Kaj pa je drugega za pričakovat od psa zaprtega v pesjaku ? Vsakega lastnika takega reveža, bi vsaj za en dan dala na njegovo mesto, re ni besed za ljudi, ki si privlečejo pse, potem imajo pa zaprte kot kake pitance.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3676 : 03 April 2010, 19:31:31
Rozalija, moje mnenje je da z lulanjem išče tvojo pozornost...ali pa je prostor v hiši vzela za svoje "stranišče".. Ali ko ste na sprehodu lula?
Glede uničevanja pa...dolgčas ji je..nima utrujenih možgančkov in ji grejo same traparije po glavi  ;) Idealno, da se zamoti, ko vas ni doma si kakšne bikovke, kongi,..ali pa zapret v box (seveda tako velik, da se lahko notri razkomoti..).
Moja je že nehala uničevati, pa je potem imela obdobje, ko jo je kar prijelo in je uničila par stvari...
Vesele velikonočne praznikee  :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3677 : 03 April 2010, 21:02:38
Beagle je zakon! :)



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3678 : 03 April 2010, 21:11:38
@Aristotle:
Res je že kar odrasel. Ravno danes sva naredila nekaj posnetkov, kjer se še bolje vidi ;).
Naš Ronč' bo čez 5 dni star 10 mesecev. Malce že postaja resnejši, ampak se še vedno pozna, da je mladič.



@h4xk0  Ronny je pa postal pravi možakar. :) Joj kak hitro rastejo...pa se spomnim, ko smo pripeljali arisa domov, kot bi bilo včeraj...zdaj bo pa že dve leti star...

lp

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3679 : 03 April 2010, 21:40:26
Zelo lepa fotka! ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3680 : 04 April 2010, 10:15:15
Še pride kdo drug v Mb ? kakšen obiskovalec morda? :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3681 : 04 April 2010, 14:27:34
Midva z Rončem prideva 17.4., Basil pa baje pride 18.4.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3682 : 05 April 2010, 10:48:04


Takole si pa naša punca privošči uživancijo v postelji. :) ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3683 : 05 April 2010, 16:31:51
Luna se se pri skoraj petih se vedno obnasa kot podivjan mladic  ;) Unicuje pa ze zeloooo dolgo ne vec, lulala je pa notri do 7. meseca - ker je pac imela nastavljen papir. Ko smo papir umaknili, ni vec lulala notri.

Mi smo bili na mini pocitnicah na slo obali. Smo sli s Xsaro na sprehod, srecali pa smo ene 7 beaglov .. ce jim tako sploh lahko recem  :-\ Vsi so bili vudni, ali so imeli cudne glave (najveckrat) ali pa so bili predebeli .. en je bil res kot ena klobasa s 4 tacami  :-\ Pa je bilo tako na nasi obali in v Trstu ... (no, tu sva videla enega ali dva, se ne spomnem). Prav zalostno, no.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3684 : 06 April 2010, 09:39:07
Pri dovoljeni taki vzreji(s strani VK), ki je v SLO, draga Ribica, ne moreš pričakovati, da boš srečevala kaj drugega, kot "čudne beagle"....!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3685 : 06 April 2010, 11:50:34
če malo listam ameriške biglaške forume, so še naši čudni beagli vedno boljša opcija  :P


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3686 : 06 April 2010, 18:21:14
A stem misliš da med zlem izbiraš manjše zlo, po mojem mnenju je to slepenje samega sebe. :( :'( >:(

LP vsem skupaj



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3687 : 06 April 2010, 22:30:44
če malo listam ameriške biglaške forume, so še naši čudni beagli vedno boljša opcija  :P



Ja, tisti tam so sploh cudni, samo oni imajo itak enih ziljon razlicnih beaglov in standardov. Jaz najraje, ce ze, pogledam angleske bloge z beagli.

Zadnjic me je en na Socerbu vprasal, ce je Luna mesanka ... pa pravim da ne, da je beagle .. Aja, sem mislil, da je mesanka, ker so beagli ponavadi drugacni, bolj so crni .. Ja, na Obali res vse drugo kot standardnega beagla srecas. Kaj bi sele rekel na dvobarvne  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3688 : 08 April 2010, 09:38:49
Res je, ameriškii psi (večinoma pasem), sploh tisti ki se predstavljajo po forumih so katastrofa, angleškii beagli(čeprav so tam doma)niso  ne vem kaj, trenutno se mi zdijo v povprečju najboljši na danskem, finskem in v Rusiji .
Pri nas res ljudje niso preveč navdušeni nad dvobarvnimi beagli, v Italiji in Nemčiji pa je trenutno veliko zanimanja zanje, sploh po takih, ki imajo čimveč beline.Zame barva ne igra nobene vloge, le da so druge stvari v mejah normale.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3689 : 08 April 2010, 14:33:04
Kaj bi sele rekel na dvobarvne  ;)

"Glej, to je pa beli jazbec"  :o
(to je bil komentar ene družinice, ki smo jo zadnjič srečali na plaži)