Beagle

ursa · 1475830

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3720 : 21 April 2010, 21:28:47
Jaz bi rekla Bea (oz. Beja), ker je Kal malo morje. Mi smo izbirali med 21 imeni, pa ima zdaj itak vsak drugi Luno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Nera

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3721 : 22 April 2010, 11:02:27
Pozdravljeni, pišem v imenu moje mame, ki ima doma 4 mesečnega beagla, pa en kup problemov odkar ga ima  ;D
Problem je v temu, da je pes preveč "aktiven" saj uniči vse kar vidi, npr danes je razgrizel usnjeni stol. Zato me zanima, glede na to, da je to forum namenjen beaglom, če lahko mama pričakuje, da se bo psiček umiril, ali je to že v njihovi naravi? Do sedaj smo imeli doma nemške ovčarje in moram reči, da so veliko bolj vodljivi od beagleov, tako da res nismo pričakovali takega "hudička"  :D

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3722 : 22 April 2010, 11:19:24
Umiril se bo takrat, ko vas bo zacel ubogat. Sicer pa se "umirijo" nekje pri 2-3 letih. Vsaj pri nas je bilo tako. Unicevala je pa prvih 7-8 mesecev, pa se to kak cevelj, polnilec za gsm, pa luknje nam je spraskala v steno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3723 : 22 April 2010, 12:00:14
Nera!Pri baaglu se precej pozna, kako in kje je preživel svoja prva dva meseca(malo več)življenja in koliko se je z njim ukvarjala oseba, kjer ste psa kupili.Seveda pa mu je potrbno posvetiti veliko pozornosti tudi v novem domu.Moj drugi pes v življenju je bil tudi NO, pa mi je naredil več škode, kot vsi beagli in njihovi mladiči v 12 letih, ravno zaradi prej navedenih razlogov.Tako, da smo pri nakupu vseh preostalih psov res gledali, kaj se je z njimi dogajalo preden smo jih prevzeli.
Psička!A ti sprašuješ po imenu, kako boš kužiko klicala? Psi dobijo ime pri vzreditelju, celo leglo na isto črko.Pri nas gledamo, da so imena klicna, kar je dokaj pomembno, itakk pa potem lahko psa kliče kakor kdo hoče.Za večino naših mladičev se že vnaprej ve, kam bodo šli, tako, da včasih upoštevam tudi želje bodočih lastnikov, le prej jim povem na katero črko si ime lahko izberejo.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3724 : 22 April 2010, 13:08:20
no meni je takšna izbira klicnega imena že v leglu prihranila muko in dileme ker se nikakor ne bi mogel odločiti (sploh zaradi khm zunanjih pritiskov ) ; rudi se mi zdi pomembno, da se ohrani ime, ki ji ga dodeli vzreditelj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


psicka

  • Gost
Odgovori #3725 : 22 April 2010, 19:35:20
ja hvala za mnenje.v bistvu,bea izhaja iz BEAgle,kala pa je močno ime.in res ne vem :-\



delfinčika

  • Gost
Odgovori #3726 : 22 April 2010, 19:47:05
No daj pa Bea.



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3727 : 22 April 2010, 20:41:25
Ha jaz se tut mučim pri imeni bodoče biglice:) leglo vem da bo na C ampak na to črko ne najdem nič pametnega...
Bea mi je velik bol všeč, pod imenom Kala se mi zdi kak nemški ovčar (ne vem točno zakaj:D)

Res pa je da nikjer ne zasledim kaj o leglih beaglov?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3728 : 23 April 2010, 07:42:15
Hesta, a kaj ves, kaj za eno leglo se je oddajalo januarja? Sem videla na veterini oglas, rodovnisko leglo, oddaja po 10.1. 4 beagli, vsi pikasti po tackah, ce se prav spomnim.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3729 : 23 April 2010, 07:44:22
Kiki, a to isces?

Beagle

Templomteri Bright Jeromos, odl.      Ajka, odl.                                            17.4.2010     Kamnik Štumpfl Vida, Podgorje 127, 2381 Podgorje, (041) 347 668

Nil Trumf Rex, I./I.                            Bora, II./I.                                          26.4.2010     Deberšek Rok in Bojan, Podgorska 83, 2380 Slov. Gradec, (041) 730 551

 
http://www.kinoloska-zveza.si/sl/rodovniska-legla/

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sasho

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3730 : 24 April 2010, 00:14:04
hej,
zadnje dni sem veliko prebral o beaglih, ker se zanimam za nakup samčka te pasme. imam pa par vprašanj, na katera upam, da mi boste lahko lastniki odgovorili.

živim v bloku, vendar veliko časa preživim pri vinogradu, ob kateremu je gozd. bojim se, da bi moj bodoči beagle, preveč rad gonil divje živali in bi moral biti pri vinogradu privezan, česar pa ne bi rad. ali je moj strah upravičen oz. se ga da navadit, da ne bi predaleč odtaval?  ali pa npr. če bi šel nabirad gobe v gozd, ali bi pobegnil, če ne bi bil na povodcu? kakšne imate izkušnje?

imel sem že pinča, s katerim takšnih problemov nismo imeli (sicer se je podil po gozdu, ampak je bil vedno nekje blizu).

hvala za odgovor(e) in lep pozdrav,
s.



hesta

  • Gost
Odgovori #3731 : 24 April 2010, 08:26:06
Ribica!Raje ne dajem več komentarjev o leglih, jih je pa cel regiment in jih bo še več, seveda serijskih, požlahtanih,približkov....



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3732 : 24 April 2010, 09:09:05
Citiraj
česar pa ne bi rad. ali je moj strah upravičen oz. se ga da navadit, da ne bi predaleč odtaval?  ali pa npr. če bi šel nabirad gobe v gozd, ali bi pobegnil, če ne bi bil na povodcu? kakšne imate izkušnje?
 

Za življenski prostor bigla je ograja obvezna, ko dobi sled in začne nos delovati ga je raod težje obladovati (se da če je človek res tako dober in izkušen vodnik, jest že nisem), navsezadnje gre za goniča. Tudi v gozdu sam odsvetujem imeti spuščenega psa , že zaradi njegove lastne varnosti. Pridejo sicer nazaj , ampak nikoli ne veš kaj na poti srečajo
Pri biglih je pač to da ko se nos vklopi se mnogokrat mozeg izklopi tako da dvomim , da se bi držal zgolj vinograda, mogoče če se ga navaja že kot mladiča, ampak slej ko prej bo mu dolgcajt in bo začel raziskovati 

Obče gledano seveda, spet odvisno od psa do psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #3733 : 24 April 2010, 20:21:20
Če je beagle s tapravimi naravnimi zasnovami, je lahko še tako šolan in vodljiv, ga  prej ali slej premamijo sledi, vsaj jaz ne poznam nobenega, ki ga ne bi.
Vsekakor pa pes v gozdu(ali ob njem) nima biti kaj spuščen, saj vznemirja gozdne živali.Lovski psi so spuščeni takrat, ko je čas za to(za goniče je zdaj "lovopust"), ko delajo in so pomoč lovcu pri lovu ali iskanju zastreljene in ranjene divjadi.Za sproščanje adrenalina in divjanja spuščenih psov so drugi prostori, ne pa gozdovi in travniki ob njih.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3734 : 25 April 2010, 08:55:02
Ob gozdu oz. v gozdu je vcasih se s privezanim beaglom prava veselica. Vsaj po mojih izkusnjah.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3735 : 25 April 2010, 10:35:49
Ribica :) moje izkušnje so bile tudi take:) če sem jo mela privezano se je tako drla ko da ji pol tace manka:)

Hvala za legla tam zgoraj:)



Bora Terska

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Bora Terska
Odgovori #3736 : 25 April 2010, 21:51:38
Sasho: prvih par sprehodov v gozdu sem jo imela na povodcu, pa se mi je enkrat zasmilila in sem jo spustila. Po pozitivni izkušnji jo imal v gozdu zdaj spuščeno in se ne oddaljuje stran; zadnjič so jo moji peljali s sabo na travnik ob gozdu, kjer so trebili grmovje, Bora pa je bila spuščena... Vse oK, lepo se je zdivjala na travniku, v gozd pa sploh ni šla, čeprav vem, da se tudi na omenjenem travniku pase divjad. Sicer pa moraš biti vedno pozoren na vedenje psa - videti, kako se odziva na dražljaje in če zaslutiš, da bo šla za sledi /da intenzivno voha), jo skušaš ustaviti pravočasno...

Hecna izkušnja: na sprehodu na bližnji hrib (pri spustu) je zletela (spuščena) na travnik s kozami in električni pastir jo je krepko sunil; sama sem morala naokorg in sem jo zgubila; potem sem jo pol ure iskala, klicala... nikjer je ni bilo... Prišla sem domov in pred vhodno leso me je čakala. Kako mi je odleglo! Sama je znala domov!

Smo pa danes obiskali živalski vrt. Super izkušnja, prva s psom. Zanimivo! Pridna!

Drugače pa navijam za Beo, se pa strinjam, da naj bo ime vezano na leglo.

Pozdrav,
Anja



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3737 : 26 April 2010, 20:38:12
Z Luno obisk ZOO-ja enostavno ni mozen - bi sla gonit, prevec vonjav. V Styrassic parku so bili zajci - sem jo mogla ven odnest, ker nas je cel park rahlo postrani gledal, ker je tulila in lajala in jokala - kot vedno, ko kaj zavoha.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3738 : 26 April 2010, 20:48:24
Hej hej.. Lep pozdrav iz Salzburga. Naš Ronči je pri svoji mami in bratcu, kjer se podi naokoli z ostalimi bigli, midva z Majo pa uživava.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3739 : 26 April 2010, 22:05:20
Z Luno obisk ZOO-ja enostavno ni mozen - bi sla gonit, prevec vonjav. V Styrassic parku so bili zajci - sem jo mogla ven odnest, ker nas je cel park rahlo postrani gledal, ker je tulila in lajala in jokala - kot vedno, ko kaj zavoha.

Sem malo cudno napisala .. v ZOOju nekako res ne bi sla gonit  ;) Samo si ne predstavljam, kaj bi pocela ob kletkah. Ceprav s srnami tu blizu nas (en jih ima na dvoriscu) se je vohala normalno, ce jih kje zavoha, jo pa komaj krotimo.

Aja, danes smo bili na obisku pri Žaji. Se ima fajn.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


psicka

  • Gost
Odgovori #3740 : 28 April 2010, 10:14:49
torej ste vsi skoraj za bejo.veste,ona je tud mal mešanka med nemškim ovčarjem,ampak men osebno je beja všeč!!! :)



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3741 : 29 April 2010, 09:38:40
Pozdravljeni,

Po nekaj vrisanih brizg na telesu, po enem prežvečenem polnilcu za laptop, po nešteto lukenj v oblačilih, po kar precej razcufanih igračk po dvorišču, milijardo in še nekaj dlak vse povsod smo vseeno dočakali drugi rojstni dan.  Včeraj je Aristotle praznoval njegov drugi rojstni dan. Dan se je začel z obilnim zajtrkom skorajda bed in breakfast, nato je sledilo norenje pri jezeru, še en kratek tuš za osvežitev in nato še ena ne glih lepa ampak slastna torta z darili. Lahko samo povem, da je Aris na koncu zavaljen in napihnjen omagal in zadremal. Slikce bodo sledile...

Aja za vikend pa smo bili na srečanju malo večjih psov od arisa. Namreč sestal se je z nemškimi dogami in moram reči da je bil kar pogumen. Seveda njegov glavni interes tam je bil pa seveda gozd in je kar naprej iskal priliko, da bi malo zašel vanj. Kot rečeno slikce bodo sledile kasneje...

Vsem lep pozdrav in obilo veselja z vašimi kosmatinci!


Zarja & Aristotle



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #3742 : 29 April 2010, 09:45:18
Aristotel,
a ste bili v soboto na pikniku nemških dog na Gorenjskem?  :o



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3743 : 29 April 2010, 09:50:35
Bili smo v Domžalah v nedeljo. prijateljica ima Nemško Dogo pol nas pa je povabila zraven. Jaz sem pa itak freak pa se vedno rada udeležim srečanj s kužki.  :o



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #3744 : 29 April 2010, 11:19:04
aja. Ker mi smo bili v soboto na njihovem pikniku, ker ima sestra dve dogici  ;)



isabellpap

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #3745 : 29 April 2010, 11:23:27
Vse naj, naj, Aristotle!
Želimo ti še mnogo pesjanarskih norčij. :P
Pa enga velikega poljubčka od Bibe!

Lp, Isabell, Črtomir, Biba, Toro, Princ Ulrich



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3746 : 29 April 2010, 12:00:45
Hvala Isabell pa en cmok nazaj tvojim...

lp



psicka

  • Gost
Odgovori #3747 : 29 April 2010, 19:54:25
torej bo bea oz. beja  :)



psicka

  • Gost
Odgovori #3748 : 29 April 2010, 19:55:02
hvala za pomoč se zahvaljujem vsem!!!! :)



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3749 : 29 April 2010, 20:05:59
Arisu od srca želimo še veliko takšnih dni kot tudi veliko uničenih igrač :) ;D ;D :)
 
LP Miran ,Karla ,Aja in Mici