Beagle

ursa · 1476227

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3780 : 05 Maj 2010, 23:52:48


Kako je lepa! Dvobarvni beagli so najlepši. :-*



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3781 : 06 Maj 2010, 07:52:57
Zdravo,

Vse najboljše B-jevčkom, čeprav malce pozno!!!
Aja Oto- Lepi slikci in Aja je kar za pojest, tako kot Ben. Meni so tudi dvobarvni beagle full všeč. Nekako čist drugače delujejo kot pa trobarvni beagli.
 @ psička - zdaj pa res več ne vem, če boš dobila beagla ali pa mešančka z beaglom in NO  ??? Karkoli že bo, kot so že dejali drugi glavno je da boš lepo skrbela zanjo in uživala.

Lp

Zarja & Aristotle



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3782 : 06 Maj 2010, 09:06:50
Vse najboljse B-jevckom za nazaj! Danes pa moja Luna praznuje 5. rojstni dan  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #3783 : 06 Maj 2010, 09:10:09
opa sami rojstni dnevi  ;D. Čestitke tudi Luni!!!

lp




hesta

  • Gost
Odgovori #3784 : 06 Maj 2010, 09:39:38
Terry!
Kje pa boste imeli piknik?Jaz grem sicer na TO, če se kmalu vrnem, pa se lahko kaj vidimo.Za beagle piknik pa še ne vem, se bomo še dogovorili, vsekakor pa bo kostanjev piknik.
Čestitke vsem, ki so ipravkar praznovali.Se že veselim sobote in srečanja z Ajo, Aronom in Rončem.
AjaOto, sem šele potem po tvojem opozorilu videla, da je psička dete in klati ene neumnosti.Če bi to vedela prej, sploh ne bii dala komentarja, katerega otrok smatra kot dretje.
Ja, Alex, takih in podobnih oglasov bo vedno več, ker ljudje nepremišljeno kupujejo pse.Beaglov  bo itak zdaj cel kup naprodaj in majhni so vsi tako luštni, pa ful poceni (ker jih ne morejo prodat), ko odrastejo je situacija drugačna in prej omenjeni ljudje, se jih hočejo znebit, kot kos starega pohištva, čisto brez vsakih čustev.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3785 : 06 Maj 2010, 13:46:04
@hesta: "Se že veselim sobote in srečanja z Ajo, Aronom in Rončem."  ;D Mi tudi.
Jaz si sploh ne znam predstavljati samote, ki nastane, ko bigla ni doma. 2 dni smo ga imeli pri vzrediteljici, pa sem mi je že takoj, ko sem se odpeljal od nje, milo storilo  :'(.

Bsrkam po spletni strani avstrijskega beagle kluba. Očitno so šli v investicijo enega spletnega portala (Chromosoft), ki ima navedenih kar precej biglov, ki imajo vzrejno dovoljenje s sliko psa, opisom karakterja, izgleda, pedigrejem ... . Poleg tega imajo napisane napovedi naskokov, ter predvidene datume novih legel. Sem bil pozitivno presenečen.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


psicka

  • Gost
Odgovori #3786 : 06 Maj 2010, 15:08:58
Jaz sem ga tudi izsledila...Pa neki čuden je ta besgle na sliki... :-\



psicka

  • Gost
Odgovori #3787 : 06 Maj 2010, 15:10:13
oprostite,danes sem cela zmešana pa še odgovor sem napačen napisala :-\



psicka

  • Gost
Odgovori #3788 : 06 Maj 2010, 15:11:02
Ta beagle na vrhu ni čuden,ampak en na oglasu!!!



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3789 : 06 Maj 2010, 15:50:04
No mene pa zanima če imate kakšno idejo za ime na C za punči:) doma smo brez ideje, večina se izgovori na K, kar pa je skoraj podobno Kiki kar pa je preveč boleče da bi lahko blo tok podobno.



psicka

  • Gost
Odgovori #3790 : 06 Maj 2010, 16:42:37
Aha ,bom probala ti kaj pomagati!Samo,da kaj pametnega poiščem!



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3791 : 06 Maj 2010, 17:06:03
Iščeš klicno ime ali takšno 'uradno' za rodovnik?
Lahko malo tu pogledaš http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=6936.0
No mene pa zanima če imate kakšno idejo za ime na C za punči:) doma smo brez ideje, večina se izgovori na K, kar pa je skoraj podobno Kiki kar pa je preveč boleče da bi lahko blo tok podobno.


http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3792 : 06 Maj 2010, 20:45:16
Načeloma iščem rodovniška imena, ampak bi blo fajn da bi bla tut klicna. sam pomoje oboje ne bo šlo skupi tko da :) itak jo mormo pa najprej videt



psicka

  • Gost
Odgovori #3793 : 06 Maj 2010, 20:46:57
Joj,oprosti,veš da ti ne bom mogla pomagati,saj sem ta teden in naslednji zelo zaposlena.Obljubim,pa da bom poiskala imena v službi!!! :)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #3794 : 06 Maj 2010, 22:06:45
Hesta, imamo v Železnikih baje na društvenem poligoni, če sem prav razumela. Začne se ob 11h, pa če nas dež ne bo pregnal, bomo kar nekaj časa. No, mogoče se pa vidimo!



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3795 : 06 Maj 2010, 22:33:08
Luna vse najboljše  :-*
Men še najlepša imena na c za punčke:
Cassie
Clary
Cody
cindy
Cleo
 še se nadje,amapk zdaj se ne spomnm

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3796 : 06 Maj 2010, 23:03:36
A ni rekla, da se naj ne bi na k izgovarjale?

Drugače še Choya(izg. čoja), Chiba(čiba), Chica(čika), cherry



hesta

  • Gost
Odgovori #3797 : 07 Maj 2010, 10:38:19
Imena se ne ločijo na rodovniška in nerodovniška, le klicno ime je tisto, kakor pač kdo kliče svojega psa.V rodovniku je vedno napisano ime, ki ga da vzreditelj.
Ja, Alex, povsod po klubih je tako, da se vse ve glede vzreje, plemenk, plemenjakov, TO, povsod morajo biti slikani kolki, testirane oči, preverjajo genske teste itd., kar je seveda prav.Pri nas je to še sto let za leseno žlico.Predsednik vzrejne komisije še to ne ve, da slovenščina ni eden od FCI jezikov(znanje enega pa je med drugim tudi pogoj za pristop k opravljanju sodniškega pripravništva, oziroma izpita), takih asov pa je med jagri z sodniškim izpitom več kot polovica, še manj vedo o vzreji.Za enega od članov VK vem da ise predstavlja kot vzreditelj, pred kratkim je registriral psarno, star je prek 60 let, vzredil pa ni še niti enega legla.Pogoji za registracijo psarne so točno definirani, danes pa jo pri nas registrira lahko vsak, kdor pač hoče.



hesta

  • Gost
Odgovori #3798 : 07 Maj 2010, 10:44:58
AjaOto!Če pozorno prebereš nekaj zadnjih sporočil boš presenečen - desetletniki hodijo že v službo, ali pa s svojo zlagano starostjo opravičujejo bedarije, ki jih pišejo.



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3799 : 07 Maj 2010, 10:55:14
hesta :) vem da dajo vzreditelji ime, ampak so mi rekli da če hočem sama kakšno da naj kar povem.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3800 : 07 Maj 2010, 11:00:45
hesta :) vem da dajo vzreditelji ime, ampak so mi rekli da če hočem sama kakšno da naj kar povem.

Torej si se odločila, da ne vzameš bigla iz Avstrije?

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3801 : 07 Maj 2010, 11:09:25
Hesta,"Psička " ima v povzetku v svojih podatkih vpisano starost 10 let ,kaj pa naklada po spletu je pa njen problem ,naš pa je če ji to pač verjamemo ali pa ne. Po pisanju sodeč ,po tem kakšne klati jih kaj več kot toliko nemore imeti.
Mene in ženo bolj veseli jutrišnje srečanje z Aronom in Rončem ter kako bo šlo na TO kot pa en otrok ki klati neumnosti po forumu.

LP vsem skupaj



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3802 : 07 Maj 2010, 11:11:03
Ne, nisem imela nikoli namena iz Avstrije kupit.



hesta

  • Gost
Odgovori #3803 : 07 Maj 2010, 11:14:24
Kiki!Ti mladički so pa potem stari zelo,zelo malo.Lepo, da so ti prepustili izbiro imena, vendar mora pes imeti ime, ko pride vzrejni pregledat leglo in se naredi prijava legla in to v roku 10dni po kotitvi, kolikor vem pa iščeš ime že dalj časa.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3804 : 07 Maj 2010, 11:17:21
@Kiki: Sorry.. zamešal sem te... Migrena me daje, pa nisem ravno pravi danes :(.
Ne, nisem imela nikoli namena iz Avstrije kupit.


http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3805 : 07 Maj 2010, 11:22:52
Ni panike. HA ne mladički se niso sploh še skotili ampak doma smo na trnih že odkar Kiki ni, in čakamo to leglo in si zmišljujemo imena. Vem pa da bojo na C in nam je gospa rekla da če želim da lahko sama povem kakšnega bi, da mi vpiše noter.



justanbeagle

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3806 : 07 Maj 2010, 14:31:07
Pozdravljeni!

Trenutno sem nova na pesjanarju.si.Slišala sem da kiki potrebuje pomoč,zato ji bom pomagala.

Za psičko pa nimam komentarja,samo to,da je ona pač še otrok in nekateri otroci so v pravem in veselem pričakovanju psa (kakor sem tudi jaz bila)in nekateri tudi iščejo imena za psa,kar pa ni tako hudo.Moram samo povedati psicki,da to ni lepo in da naj se ne sme več tako obnašati!Če bo pogledala kaj na to temo,bo ji potem jasno.

psička je kiki hotela samo pomagati!

lp,Štefka

I love beagle!!!


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3807 : 07 Maj 2010, 15:52:22
No mene pa zanima če imate kakšno idejo za ime na C za punči:) doma smo brez ideje, večina se izgovori na K, kar pa je skoraj podobno Kiki kar pa je preveč boleče da bi lahko blo tok podobno.

Par predlogov:
Cheyona (Šejona) - lahko potem izgovorjavo okrajšaš na 'Šej'
Cheyenne (Šajen) - lahko potem izgovorjavo okrajšaš na 'Šaj'
CHAYA (Čaja)
CYAN (Sijan)
CIRI (Siri)
Cynthia (Sintija)
Cindy (Sindi)



http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3808 : 07 Maj 2010, 15:56:59
Pozdravljeni!

Trenutno sem nova na pesjanarju.si.Slišala sem da kiki potrebuje pomoč,zato ji bom pomagala.

Za psičko pa nimam komentarja,samo to,da je ona pač še otrok in nekateri otroci so v pravem in veselem pričakovanju psa (kakor sem tudi jaz bila)in nekateri tudi iščejo imena za psa,kar pa ni tako hudo.Moram samo povedati psicki,da to ni lepo in da naj se ne sme več tako obnašati!Če bo pogledala kaj na to temo,bo ji potem jasno.

psička je kiki hotela samo pomagati!

lp,Štefka

Bi rekla, da si slisala, da psicka rabi pomoc. V eni noci se je tudi postarala za 23 let!  :P

BTW .. just a beagle, ne an. Predlog an imajo samo a,e,i,o,u v angl.  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


justanbeagle

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3809 : 07 Maj 2010, 16:04:08
Cherry de Cynthia ;D
Cherry
Cilny
Collly
Cebra
Candy
Cilona
Cincy
Consy(konzi)(konsi)
Cuffy

I love beagle!!!