Beagle

ursa · 1475858

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3960 : 29 Junij 2010, 23:48:45



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3961 : 30 Junij 2010, 19:00:51
uuu.. tale psička je pa videti zelo boga  :'(. Upam, da jo bo kdo sprejel.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3962 : 30 Junij 2010, 21:20:44
Res je, zgleda kar precej podhranjena. :-\



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3963 : 30 Junij 2010, 23:37:31
Boscek. Upam, da cim prej najde lastnika.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #3964 : 01 Julij 2010, 08:38:05
A ima mogoče kdo kaj več podatkov od te uboge reve, veliko bi mi pomenila tetovirna številka, če jo seveda ima.Kaj niso našli lastnika po čipu, saj bi ga reva morala imeti?
Vse naj S-jevčkom tudi iz rodne hiše, pa opravičilo za zamudo.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3965 : 01 Julij 2010, 14:22:50
Hesta najboljše bo, če pokličeš v Zonzani in vprašaš po teh podatkih.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3966 : 01 Julij 2010, 15:35:25
Zonzani ponavadi zraven dopiše, če je pes čipiran oz. tetoviran.



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #3967 : 02 Julij 2010, 10:15:01
Jooj kaj se mi smili, reva boga :-\

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3968 : 07 Julij 2010, 10:56:41
 :)Kmalu bo jesen in z njo pridejo PNZ za lovske pse.Mene pa zanima ali ima kdo ali pa pozna koga ki ima GPS ovratnico in bi lahko tedaj priskočil na pomoč da bi naša Aja lahko šla delat PNZ brez skrbi da se ji nebi kaj hujšega zgodilo ali da se nebi pojavljale kakšne žalostne slike v smislu ali jo kdo pozna in čigava je navkljub iskalnim akcijam .Meni se sicer PNZ zdi odveč vsaj za beagle ki so naši družni psi in ne bodo nikoli lovili in jim to tudi ne dovoljujemo če že ne zatiramo .Za pse ki so namenjeni lovu je pa to pač razumljiva stvar da se dobi prave živali za lov. :-[

LP vsem skupaj

PS, upam da vam ni prevroče .



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3969 : 07 Julij 2010, 16:30:29
PNZ- preizkus naravnih zasnov...meni se zdi zelo pametno, da je potreben za vzrejno dovoljenje, saj beagle brez lovskega nagona oz. z tiho gonjo pač ni tipičen beagle...
Tudi midve sva bile že na ene parih "jagah", pa sem jo kot zmešana iskala 1x, lovci pa so se mi samo smejali..  :) Šele potem so mi povedali da pes vedno pride nazaj na tisto mesto, iz kjer se je začelo,..
Pustiš kakšno stvar, ki diši po tebi in pes tam počaka.
Drugače pa pes lahko loči, kdaj je sprehod, kdaj pa lov po gozdu...Z Boni se vsak dan sprehajava po gozdu, je tudi že dobila sled ampak je takoj prišla nazaj, ko pa smo bili na "jagi", pa je čutila in je bila tako živčna in nestrpna, da sem jo komaj držala na povodcu...

Aja Oto, kje pa boste delali PNZ?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3970 : 07 Julij 2010, 16:30:29
Evo, da se malo javimo. Žal ne s tako dobrimi novicami. Žani je v nedeljo na vrtu uspelo priti do komposta in se je tam pošteno nažrla gnile zelenjave in potem obilno bruhala in driskala. Danes smo jo imeli pri veterinarju eno uro na infuziji, dobila pa je tudi antibiotike, zgleda je fasala eno bakterijo. Zdaj je že bolje, veliko počiva. Hrana je do zdaj ni mikala, kar je bil res znak za alarm, ker je sicer izreden požeruh. Danes je dobila samo riž z malo soli in olja, ga je z veseljem pojedla, potem pa šla nazaj spat. Zdajle bomo šli na krajši sprehod, da se vseeno malo sprehodi, čeprav noče ven. Upam, da bo kmalu ok, saj gre z nama konec meseca na morje.



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3971 : 07 Julij 2010, 17:10:33
Verjetno na gorenjskem Bled ali Žiri oktobra meseca .

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3972 : 07 Julij 2010, 17:17:34
Upam da se Žana čimprej pozdravi!

Aja Oto, ja potem se bomo pa videli :) 10.10. je na Bledu.

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #3973 : 08 Julij 2010, 17:37:10
Definitivno je beagle zelo stara pasma goničev, z zelo močnim nagonom in prav je, da ima naravne zasnove, saj je bil prvotno lovec, danes pa je večina kavčarjev in družinskih ljubljenčkov, kar pa ne pomeni, da se jim na kakršne koli naćine zatira njihov nagon, saj je bilo vsakemu bodočemu lastniku vedno pojasnjeno, da se odloča za goniča in ne malega družnega psa, ki ima povsem drugačen karakter, potrebe  in še kaj.
Kolikor poznam lovski pravilnik, pes brez PNZ nima kaj iskati na jagi in so tudi sankcije(za LD in posameznika) če to pride do inšpektorja, tako, da ne vem s čigavim dovoljenjem Boni jaga, če preizkušnje nima opravljene.Tisto o sledi na sprehodu in razliko na jagi je pa tudi  malo "hecali smo se".Pes brez povodca na sprehodu v gozdu, pa še gonič, pa zdaj ko imajo goniči lovopust???????
Jage z goniči so jeseni, zato so takrat tudi PNZ-ji (veliko jih bo , po celi SLO) in tekme.Vsak gre lahko kamor želi.Veliko PNZ je šenkano le zaradi tega, ker ljudje nakladajo, da bi radi šli na vzrejnega in enkrat imeli mladičke.Če je pes OK , brez bistvenih napak, z realno telesno oceno, z dobro genetiko, to še gre, ko pa se za vzrejo odločajo lastniki s približki pasme, ki imajo v svojih rodovnikih še "krkine" beagle, pa kup telesnih in genetskih napak, me pa kar strese.Iz tistega 1-krat mladiče, je pa potem vsako leto, eni pa kar dvakrat.Rezultat take vzreje  je vsak dan pogosteje videti po SLO ulicah in sprehajališčih.
Res bolje, da sploh več ne prebiram te rubrike, še manj, dajem komentarje, saj beaglov v pravem pomenu besede tukaj skoraj več ni.
Prijeten dopust vsem skupaj.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3974 : 08 Julij 2010, 21:36:02
Hesta, kdo je omenjal, da bom sploh kdaj imela kakšno leglo???
Tisto o sledi na sprehodu se je zgodilo na travniku, trava je bila malo višja in se je popoldan notri pasel zajec in boni ga je zavohala in stekla za njim v bližnji gozt ampak je bila po 5 min nazaj... V gozdu je drugače zmeraj privezana in mi še na misel ni prišlo, da bi jo spustila za srno, kot nekateri delajo, samo zato da se pes malo zleta...
Na jagi z Boni sva bili 2x in še to v zasebnem lovišču...nevem če je kaj drugače ampak so mi sami predlagali naj grem.

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3975 : 09 Julij 2010, 09:56:35
A ima mogoče kdo kaj več podatkov od te uboge reve, veliko bi mi pomenila tetovirna številka, če jo seveda ima.Kaj niso našli lastnika po čipu, saj bi ga reva morala imeti?

Hesta, si mogoče potem klicala Zonzani zaradi te psičke?



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3976 : 09 Julij 2010, 19:34:30
Lep pozdrav!  ;D

Tudi jaz sem ponosna lastnica radovednega beagelčka  :) Ime mu je Lord in bo 11.7 dopolnil 3 mesece.  ;D

Je en velik in pogumen divjak, ki bi samo grizel in grizel. Ker smo v hiši, preživi večinoma dneva zunaj, kjer je brez vrvice. Sedaj si še lahko privoščimo to  ;D Moram reči, da se je kar navezal na nas in ko gremo na sprehod se lahko giblje prosto in se ne bo oddaljil od nas. Zaenkrat lahko rečem da še spada med tiste bol, tihe biglčke, zna pa tudi kar glasno lajati ko mu kaj ni všeč.

Slike od tega lepotca prilepim takoj ko ugotovim kako stvar deluje  :P

Sedaj pa imam eno vprašanje..Kot sem že prej omenila bi Lord samo grizel. Ampak njegov ugriz ni tako nedolžen. Ugrizne že zelo močno in zaradi tega imam kar nekaj ugriznin ki so zelo globoke. Parkrat je ugriznil celo tako močno, da je zadel žilo. Grize v igri, to mi je jasno. Ampak mislim da čez nekaj časa to za njega ni več igra in ko mu rečem fuj ali pa ga udarim po smrčku se mi zdi, da se še bolj razjezi in začne še močneje grizt, kar bi verjetno trajalo v nedogled, če ga nebi privezala tako da ne more do mene.

Ali je to normalno za majhne biglčke. Je to le zaradi ker imam mlečne zobe in, ker mu bodo počasi začeli izpadati ga najvrteneje malo srbijo in samo išče kaj bi ugriznil? Ali lahko grize tudi iz jeze? Nevem pa kaj bi bilo najbolje da storim v primeru ko me Lord grize zraven pa laja in po možnosti malo zarenči. Kako ga umiriti na najlepši/najbolši način?  ???

Zahvaljujem se vam za odgovor!

Če vas kaj zanima glede Lordeka pa kar vprašajte :)

Lep pozdrav!





Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3977 : 09 Julij 2010, 21:09:23
Pozdravljena  :) Vaš kuža se čisto normalno obnaša za tri mesece starega kužka .Kuža se namreč rangira v svojem tropu in če mu boste vse dovolili vam lahko zraste čez glavo oz hoče postati ALFA ,glavni .Zato mu pokažite in vstrajajte da igro vodite VI in ne on.Udarec po smrčku NI kazen za psa ,psice poredne mladiče kaznujejo tako da jih primejo za kožo na vratu zgoraj in jih stresejo , lahko si pa pomagate tudi šprico in vodo ,kužka enostavno pošpricaš pa je .Za grizenje mu dajte kakšno za to namenjeno igračo ki se jih dobi v vseh trgovinah za živali vredu je sicer da je ta dobre kvalitete tako da ni nevarnosti da bi kuža dobil še koščke igrače za malico :-[Sicer pa vsi mladički gredo skozi grizli obdobje Zobe pa menjajo nekje pri petih mesecih tako da sedaj še ni v tem obdobju takrat je pa najboljši kakšen kos lesa ali kost iz suhe kože ali bikovka ker drugače preveč nastrada pohištvo ali kaj drugega vrednejšega.Glede na tvoja vprašanja predvidevam da je to tvoj prvi kuža zato ti želim veliko uspeha pri socializaciji in vzgoji kužka ,pa čim prej ga navadi na ovratnico in povodec da ne boš imela potem problemov z tem kajti pri beaglih velja: enkrat dovoljeno velja za vedno dovoljeno ! Če ga boš znala voditi in usmerjati na pravi način boš dobila dobrega in iskrenega ljubezni polnega prijatelja za dolgo vrsto let.

LP



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3978 : 09 Julij 2010, 21:59:27
Aja hvala za odgovor! Po pravici povedano mi je kar malo lažje sedaj, ko vem da je to nekaj normalnega pa čeprav si želiš, da tega obdobja ne bi bilo  :) Torej bomo od jutri naprej poskušala z gubo in pa nabavila bom šprico, da vidimo kaj bo bolj odgovarjalo.  ;) Igrač za pse ima kar nekaj, ampak kaj ko so mu moje noge, roke in pa kakšni čevlji bolj zanimivi  ;D
Drugače pa moram reči da smo ovratnico že usvojili. Na začetku jo še malo grize čez nekaj časa pa se umiri in lepo hodi. Tako, da to smo že uredili, potem potrebo opravlja tudi samo zunaj...Samo to grizenje nam še dela preglavice, tako da se bom sedaj popolnoma osredotočila na to in upam da bodo kmalo kakšni rezultati  :)

Je pa Lord moj prvi kuža, tako da hvala in tudi jaz upam, da mi bo uspelo iz te zverinice narediti super psa  :)

aja pa še glede hrane moram vprašati... Najprej sem mu kupila brikete Pro plan, zadnjič pa sem kupila Royal canin, da se še na kaj drugega tudi navadi. Je to vredo, ali mi priporočate kaj boljšega?
In pa glede priboljškov. Kaj je najbolje da mu kupim?


Lp!



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3979 : 09 Julij 2010, 22:22:35
Hrane mu ne menjaj prepogosto in ne naekrat, menjaj postopoma da ne pride do prebavnih motenj in za en dnevni obrok mu privošči kakšen sadni jogurt ali skutko, ne pa svežega mleka .Priboljške pa tiste ki ih ima najraje saj za to pač so in če je kuža z rodovnikom in če ga misliš peljati na Telesno oceno mu NE dajaj junior hrane za mladiče ker potem hitro prerastejo 40 cm kolikor je meja za višino. Aja pa o kakšni dobri mali šoli začni razmišljati čez kakšen mesec ali dva, potem je vse lažje tam ti lahko tudi veliko pomagajo in svetujejo vsaj pri nas tam kamor hodiva midva v KVRP Kranj imajo to prakso.

LP



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3980 : 09 Julij 2010, 22:34:22
no dobro, bom sedaj ostala na Royal canin. Torej mu zraven briketov lahko dodam še kakšno drugo hrano? Jutri poskusiva z jogurtom  :) Je rodovniški in sem razmišljala da bi ga peljala na oceno, saj so rekli, da bo najbrž zelo lep beagel..Ampak kakšno hrano mu pa potem naj dam? Za odrasle?
Sem pred nakupom bila odločena, da ga bom dala v šolo..ampak sem potem poslušala malo komentarje drugih o pasjih šolah, ko so govorili, da lahko te stvari psa doma s hrano tudi sam naučiš itd.. In sem potem začela kar malo pozabljati na to šolo...
Bo pa najbrz kar potrebna ane  :)



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3981 : 09 Julij 2010, 22:55:18
Ja hrano za odrasle. Lahko mu daš normalno kuhano zelenjavo sveže sadje mlečne izdelke izogibaj pa se mesnim izdelkom (čeprav v šolah najbolje delaje za razne hrenovke in salamce)ter slanim prigrizkom in podobnim zadevam .Ne razumi napak ampak mislim da v še tako slabi šoli boš psa več naučila kakor bi ga sama in kakor ga boš naučila tako boš z njim živela verjamem pa da bi rada čim lepše ;)

LP



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3982 : 09 Julij 2010, 23:16:53
hm...če se še ob tamalih briketih duši  ??? No velja  ;) Ja verjetno bo res kar dobro, da poiščem kakšno super šolo.  :)

Lp.



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3983 : 09 Julij 2010, 23:59:22
Mi lahko kdo pove kako naložim slike, ker se mi vedno znova pojavlja prečrtan kvadratek  ???



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3984 : 10 Julij 2010, 00:19:01
 



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3985 : 10 Julij 2010, 00:40:43
Evo za začetek ena slika lepotca, ki mi jo je uspelo zmanjšati, tako da sem jo lahko pripela  :P
Upam, da mi jutri uspe kaj več...


Lep pozdrav!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3986 : 12 Julij 2010, 12:06:42
Citiraj
Kolikor poznam lovski pravilnik, pes brez PNZ nima kaj iskati na jagi in so tudi sankcije

lahko, če je v družbi drugega lovskega psa z PNZjem...

Kar se mene tiče, fino, da Larra vključuje svojega bigla v lovske aktivnosti ,navsezadnje je to primarna funkcija pasme

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3987 : 12 Julij 2010, 13:21:07
psice poredne mladiče kaznujejo tako da jih primejo za kožo na vratu zgoraj in jih stresejo , lahko si pa pomagate tudi šprico in vodo ,kužka enostavno pošpricaš pa je

Psica mladičev NIKOLI ne kaznuje s tresenjem za vratno gubo! Tako psi ubijajo plen! Na tak način se ne vzgaja mladičev, temveč se jih kvečjemu spravi v smrtni strah in si bo skrbnik za vedno porušil odnos s svojim psom.

Ideje o tresenju za vratno gubo so zgrešene in že dolgo predpotopne.




larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3988 : 12 Julij 2010, 13:41:08
Evo slaba stran foruma, eden bo trdil tako a drug ravno obratno  :) 

Torej guba ne pride v upoštev...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3989 : 12 Julij 2010, 14:06:46
Larisa, vedno je dobro vse nasvete preverit. ;)

Stresanje za gubo je bilo splošno veljavno kar nekaj desetletij, vendar kinologija gre naprej, z njo pa tudi poznavanje psov in njihovega vedenja. Psica mladičev ne kaznuje s stresanjem za vrat, temveč jih od strani udari z gobcem. S stresanjem za vrat psi ubijajo in nobena psica pri zdravi pameti svojih mladičev ne bo tresla za vrat, pa naj ji še tako težijo.

Ko tvoj malček začne gristi, preusmeri njegovo igrivost na igračo. To ne pomeni, da mu igračo potisneš v gobec, vendar se skupaj z njim poigraj. Vleci se z njim za igračo itd. Ko je preveč razposajen, preprosto odidi v drug prostor. Naj se nauči, da bo z grizenjem dosegel ravno nasprotno kar si želi - in sicer, da bo njegova "igrača" izginila, namesto da bi ga zabavala. Obstaja še kup drugih pametnejših načinov za vzgajanje mladičev od stresanja za vratno gubo, ki je izredno zastraševalen poseg v psa. Poskrbi tudi, da bo imel dovolj bikovk itd. za žvečenje.

Predvsem pa ti priporočam čim prej obisk v dobri pasji šoli.