Beagle

ursa · 1475890

larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3990 : 12 Julij 2010, 15:11:36
Malo sem se hecala  :) Absolutno. Sem tudi brala temo o vzgoji psov, tako da nisem ravno zagrabila za prvo možnost  :) Je dobro slišati več komentarjev tako da..
Se trudim ravno v tej smeri, kot si napisal/a, da pozornost preusmerim v igračo in mu dam dobro vedeti, kdaj je prestopil mejo.

Glede pasje šole se pa tudi že dogovarjamo  :)

Hvala in lep pozdrav!



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3991 : 12 Julij 2010, 16:24:08
Kalsang, ja včasih so tako učili in še sedaj jih veliko tako uči in je to še vedno eden  od zelo razširjenih načinov graje (namenoma nisem uporabil kaznovanja) meni osebno je bolj všeč šprica z vodo vsaj pri naši punci to dobro deluje.Sicer pa psice in  na sploh veliko živali roparic uporablja vratno kožno gubo tudi za prenos mladičev ker pač drugje ni za prijeti .Kako pa je z tem ?

Larisa kar se pa tiče velikosti briketov za odrasle pse se pa sigurno dobijo briketi manjše velikosti za majhne vrste psov ki bi ustrezali tvojemu kužku in nebi bilo problemov, sicer so pa beagli dobri jedci in ni nobenega problema če pač jejo malo počasneje zaradi večjih briketov.Z forumi je pač tako da vsak napiše svoje mnenje in nasvete tvoje pa je če jih upoštevaš ali ne ,zdi se mi pa da ti tukaj na tem forumu nihče ne bo prodajal nekaj kar bi škodovalo tvojemu kužku je pa res da ima vsak svoje znanje in izkušnje .

Uživajte v vročini še naprej LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3992 : 12 Julij 2010, 23:53:44
Davor, prijem za vratno gubo, ko samica prinaša mladiče je drugačen, nežen, brez stresanja, zato ga tudi mladiči doživljajo drugače. ;)

Vem, da se stresanje za gubo še vedno uporablja, vendar je to tisti zadnji izhod, drastičen ukrep za res hude prekrške. Za grizljanje 3-mesečnega mladiča je to odločno prehudo. Šprica je vsekakor nekaj popolnoma drugega.

Stresanje za vratno gubo je hud napad, smrtna grožnja. Mojo starejšo psico je npr. napadla večja psica in jo tresla za vrat. Povzročila ji je resne poškodbe - otečen je bil ves hrbet in ledveni del, prsni koš in vrat sta bila črno podpluta, da ne govorim o smrtnem strahu. Pa je bilo to stresanje še vedno samo bolj napol, kot opozorilo. Namreč, ko pes ubija, ubije z enim samim stresom - zlomi hrbtenico... Zato je res veliko bolje uporabiti manj drastične metode uvajanja discipline, ki v psa, še zlasti mladiča, ne vlivajo smrtne groze. ;)

lp



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3993 : 13 Julij 2010, 11:15:51
Citiraj
Davor, prijem za vratno gubo, ko samica prinaša mladiče je drugačen, nežen, brez stresanja, zato ga tudi mladiči doživljajo drugače

ehm ? sam sploh za ta prijem nisem vedel, niti pri vzgoji mojega psa  reprisalija ni bila nikoli potrebna ali zaželjena, so boljši načini kako mladiča odvaditi grobe igre; 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3994 : 13 Julij 2010, 13:00:14
Davor, pojasnila sem samo razliko med tem, ko psica mladiče okrog prenaša in stresanjem za vrat. Ne eno, ne drugo ne priporočam za vzgojo mladiča ali odraslega psa ;)



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3995 : 13 Julij 2010, 13:49:10
KALSANG! Dobro preberi nicke ,Davor pri tem nima nič ! Glede guncanja za vratno  gubo se pogovarjaš z AJA OTO! in ne z Davorjem kot si napačno naslovila odgovor na moj post.
Sem se pa včeraj pogovarjal o tem z trenerjem v naši šoli in dobil odgovore : 5% psic redno kaznuje z stresanjem za gubo , ostale pa kaznujejo z stiskom za gobček v trajanju vsaj 5 sekund ,ali nerodo tečno udarijo z glavo v bok tako da tudi salte niso isklučene .Vsekakor pa psica kazen prilagaja glede na lumparije in uboglivost skratka kazen se prilagaja teži lumparije .Karakter vseh kužkov pa ni enak in nekaj kar zaleže pri enemu drugemu ne pomeni čisto nič .Skratka za to kakšno grajo boš uporabil pri svojem psu moraš najprej poznati karakter svojega psa .Sicer je pa fizično kaznovanje kot tako res zadnja stvar ki jo uporabiš ko vse ostalo odpove tako da ne bo kdo mislil da nekateri svoje živali zlorabljamo!!!

LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3996 : 13 Julij 2010, 14:13:44
Aja Oto in Davor, se opravičujem, sem šele zdaj videla, da sem se zmotila pri imenih. Ni bilo namerno. :)

5% psic je zame tako nizek odstotek (če ni še ta previsok), da stresanje za vratno gubo kot način vzgajanja mladičev totalno odpade. Seveda me pa veseli, da se pogovarjamo samo o teoriji. :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3997 : 13 Julij 2010, 14:58:04
Jaz pa mislim, da je čisto prav, da pes pri 3 mesecih dobiva hrano za mladiče. Če ima probleme z velikostjo briketov pa še sploh. Če so predniki normalno veliki, zaradi puppy hrane prvih nekaj mesecev v novem domu pes ne bi smel zrasti čez mejo standarda. No, jaz sem Xsaro hranila s puppy hrano zelo dolgo, do cca enega leta pa je velika 38cm, za primerjavo. Če že nočeš hraniti s hrano za mladiče, pa probaj vsaj kakšno all life stages, kjer se regulirajo samo količine, hrana sama je pa primerna za vsa življenjska obdobja. Tudi ne vem, zakaj bi moral psa hranit s sadjem, zelenjavo in mlečnimi izdelki, ne pa z mesom???? Psi niso vegetarijanci, seveda lahko in z veseljem jedo meso. Ni vse v plečni višini, treba je mislit na to, kaj je za psa dobro. In če mu je genetika določila, da bo velik čez 40, bo s hrano na zdrav način zelo težko ali nemogoče doseči, da bo ostal manjši.



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3998 : 13 Julij 2010, 17:25:58
Sadje in zelenjava so tle mišljeni kot dodatek k osnovni hrani ki je namenjena psom in ne kot osnovni obrok za žival .Naša bi se recimo prodala za jagode kar pa ne pomeni da jih dobi kot obrok hrane ampak kot posladek oz nagrado,Res ne vidim vzroka da bi morala naša punca jesti samo in zgolj brikete zato ker razni proizvajalci tako trdijo in sem jaz lenoba in mi je najlažje nasuti brikete v skledo pa je pes dobil obrok.

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3999 : 13 Julij 2010, 17:35:05
nimam nič proti temu, da pes je sadje in zelenjavo kot dodatek, če mu to paše - ampak zakaj pa ne bi smel mesa mi pa ni jasno. Ostalega pa ne bom komentirala, ker je krneki ven iz konteksta.



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4000 : 13 Julij 2010, 17:44:15
Osnovna hrana za pse :Rdeče meso, drobovina ,perutnina, ribe oz beljakovine in oglikovi hidrati.Mogoče ne veš da pa mesojedci pri plenu najprej pojejo drobovino in vsebino prebavil sploh če je plen rastlinojeda žival .

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4001 : 13 Julij 2010, 18:02:37
Lahko mu daš normalno kuhano zelenjavo sveže sadje mlečne izdelke izogibaj pa se mesnim izdelkom (čeprav v šolah najbolje delaje za razne hrenovke in salamce)ter slanim prigrizkom in podobnim zadevam .

Jaz te ne štekam sploh - enkrat se je treba izogibat mesu, potem je osnovna hrana za pse meso, potem sem pa jaz tista, ki ne ve, kaj piše? Whatever, se ne mislim več ukvarjat s tabo, sem že povedala svoje.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4002 : 13 Julij 2010, 18:11:58
Aja Oto, katera šola ti je pa rekla, oz. bolje rečeno posameznik, da se kaznuje s stresanjem za vratno gubo in da to delajo celo mame psice?

Drugače, če ima kdo željo komot lahko meša različne brikete med s sabo in veliko različne hrane dodaja ali daje posebej. Želodec mora delat in se navadit na pestro hrano, če se noče imeti kasneje problemov. Celo novodobne bolezni prebavil izhajajo iz tega, da so psi hranjeni izključno z briketi in to celo samo enimi. KAko se imenuje zadevščina sem pa žal pozabla. Mogoče se pa spomni kdo od beročih...

Pestrost je pojem zdrave prehrane tako pri ljudeh kot živalih. Seveda primerne hrane. Ne recimo čokolade ;)

Pri nas psi jejo vse in nikoli nismo imeli zaradi tega problemov. Nasprotno.

Glih pred kakim tednom sem prebrala, da so argentinci, ki so dobili za pojest celega telička niso niti dotaknili vsebine prebavil. Nekaj malega iz prakse... Lahko pa vprašaš Desobedienco za podrobnosti. Psi so njeni.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4003 : 13 Julij 2010, 19:25:35
Da se ne bo kdo obesil preveč na moje zapise :pozabil oz ker se mi zdi da vsi vemo kakšno hrano uživajo psi nisem napisal da poleg osnovne mesne hrane lahko daš kot dodatek zelenjavo psi pa ko vegetarjanci verjetno nebi obstali dolgo.Nikoli! pa nisem zapisal da se psom nebi dajalo mesa!



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4004 : 13 Julij 2010, 20:44:06
uh kaj je nastalo iz tega  :)

Jaz bom Lordu tako, kot dodatek ali jutranji obrok včasih dala zelenjavo ali sadje. Kar se tiče mesa je tudi meni čudno zakaj tega ne bi smel tako, da ko bo dovolj star bo definitivno na seznamu.

Drugače pa če se lahko malo vpičim zraven.. Aja Oto kako lahko trdiš, da nisi rekel, da se moram izogibati mesu, če so ti še prilepili post kjer to piše?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4005 : 13 Julij 2010, 21:11:59
Ok kako komplicirate, sorodnik je imel prejšnja dva psa (mešančka srednje rasti) enega 16 drugega 15 let, kuhana hrana iz mize; sedaj ima hrvaškega ovčarja in samojeda; lepa dlaka , nič bruhanja, zdrava rast, pa jima rado zjutraj namaže vsakemu pašteto na kruh; kar bi verjetno nekatere predstavnice tule nergale.
Za hrano je važn da je raznolika in predvsem v razumnih količinah;

Ko je bila mladič je dobila kvalitetne junior brikete, pa mal  skute, jogurta, tune, goveje / zelenjavne  juhce ; sedaj dobi samo malo briketov , ostalo vse kuhana hrana; pa do sedaj (potrkam) nobenih težav ali driske

Tko da larisa , vsak tule bo sveto zagovarjal svoj prav , sama boš najbolje videla kaj tvojemu psu paše al ne, navsezadnje ti pes daje vedeti; svetujem le da pazi pri količini , se zelo hitro zredijo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4006 : 13 Julij 2010, 21:22:34
Napisal sem MESNE IZDELKE,to so če še ne veste razne z soljo maščobo začimbami nitrati in podobnimi ojačevalci okusov oplemeniteni izdelki iz mesa slabše kakovosti.To pa je stvar ki prej ali slej tudi škoduje tako ljudem kot živalim .



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4007 : 14 Julij 2010, 09:17:55
Kar se tiče mesa je tudi meni čudno zakaj tega ne bi smel tako, da ko bo dovolj star bo definitivno na seznamu.

Dovolj star je že zdaj ;) Moja vzrediteljica hrani že mladičke, ko so še v leglu, z raznimi surovo-mesnimi jedmi.


larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4008 : 14 Julij 2010, 12:56:04
Davor, seveda  :) Glede količine je pa res treba zelo paziti, saj bi ti požrešneži pojedli vse!  ;D

Torej, že lahko dobi tudi meso. Jaz sem še malo panična okoli hrane in kar mislim, da je za takšne stvari še premajhen in da bomo malo še počakali  :) :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4009 : 14 Julij 2010, 13:22:40
seveda lahko dobi  meso; moja je kar zgodaj dobila malo puranjega, piščančjega, pa zelenjave, glavno da ni močno začinjeno in soljeno; res pa je da se nisem oziral na višino, ker mi to pak ni pomembno
sedaj se kuhana hrana pripravi  ali naprej (malo mesa vseh vrst, riž, kuskus, žganci, za dva - tri dni) ali pa kar ostane med pripravo kosila;  briketi so zraven zgolj kot dodatek in jih bom se v prihodnje verjetno losal

Pa mirne duše idi do lokalnega mesarja in naj ti da ta veliko telečjo kost , dobiš ponavadi zastonj, je še mal mesa gor; pa naj gloda in si brusi te srbeče zobke; priporočljiva je surav, jaz sem ji skuhal ker drugače smrdi kot pok

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4010 : 14 Julij 2010, 13:51:29
Kaj je pa narobe z surovim govejim ali konjskim mesom pri mladičih ??? Vsi samo purane pa piščance trpate v prehrano.Pa sadje in zelenjavo.Futrate jih kot da so prašički-vsejedi.Sadje in zelenjava samo kot dodatek,pa še ta minimalen.Mi je bolj logično,če to date kot priboljšek ne pa kot sestavino glavnega obroka.
Tjaša



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4011 : 14 Julij 2010, 14:09:17
Hehe, vidim da sem kar malo pretiravala  :) Super, sem kar vesela, ker bo lahko dobil še kaj drugega poleg briketov oz. bom lahko zmanjšala količino briketov, kar se mi zdi tudi bolje za psa  :)

Hm...meni se zdi super če pes dobi za jutranji obrok sadje ali zelenjavo. Ne vsak dan ampak tako 2-3x na teden.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4012 : 14 Julij 2010, 14:11:33
Jutranji obrok naj bo kar lepo meso ali briketi. Kot je napisala Lojze, sadje in zelenjava sta dodatek, kakšen košček tu ali tam, ne pa obrok. Še ljudje potrebujemo pošten zajtrk, z beljakovinami, kaj šele mesojeda žival. ;)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4013 : 14 Julij 2010, 17:38:41
jaz nikoli ne dajem psom prav zelenjavnega ali sadnega obroka, ker pa obe z veseljem to pojesta, dobita od surove zelenjave kak košček tistega, kar delamo za ljudi. Ampak res samo košček, tako za posladek (kak jabolčni krhelj, rezino bučke itd.). Najraje imata korenček, tako da jima občasno dam vsaki pol enega, da se malo pozabavata z njim. Se pa ne bi sekirala, če tega ne bi hoteli jest, ker je količinsko tako malo, da ni omembe vredno.

Kar se konjskega mesa tiče, je zelo lahko prebavljivo in zelo primerno tudi za občutljive pse.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4014 : 14 Julij 2010, 18:36:59
jasno da dobi, vse vrste mesa tudi divjačino in konjsko meso (slednje že zato ker ga doma obožujejo); zelenjavo kot okus; nad  surovim mesom pa koliko sem poskušal  ni navdušena;

Redko pa dobi obrok ki je zgolj iz mesa, zraven  al mal riža, ajde, kuskusa..etc al za jutranji obrok dajete zgolj meso ? samih briketov ni šans da se dotakne brez vsaj žlice jogurta...

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4015 : 14 Julij 2010, 23:19:57
Ne vem zakaj bi moral biti jutranji obrok kakorkoli drugačen od večernega oz. popoldanskega.. ??? Tisti, ki hranijo surovo, ima njihov pes vsak obrok mesnat, pa ali je to zjutraj ali kadarkoli kasneje v dnevu. Včasih zamenjajo z jajcem, to je pa to. Meso je pa ja super za psa (za spremembo od sadja, ki ga pes niti ne potrebuje).


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4016 : 14 Julij 2010, 23:59:10
Davor, če nebi dobila za jesti 2 dni, bi tudi same brikete pojedla  ;) :P
Tud jest mam doma tako presrano rit...k vsakem obroku (briketi) sem ji mogla zraven mešat konzervo, ker samih briketov pa ona že ne bo jedla... Sem probala veliko vrst briketov, pa vsakih se je hitro naveličala. Potem sem se pa odločila, da ji ne bom več mešala oz. menjala briketov...dva dni ni hotela jest, ko pa je bila lačna pa je pojedla vse :)
Zdaj ji dajem Orijen, v katerem je 70% mesa in 30% sadnja in zelenjave... Te z veseljem poje, tudi kot "priboljšek"  :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4017 : 15 Julij 2010, 00:01:14
lahko, če je v družbi drugega lovskega psa z PNZjem...

Kar se mene tiče, fino, da Larra vključuje svojega bigla v lovske aktivnosti ,navsezadnje je to primarna funkcija pasme


Vsi ostali psi so imeli PNZ opravljen.. :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #4018 : 15 Julij 2010, 19:14:09
Torej, že lahko dobi tudi meso. Jaz sem še malo panična okoli hrane in kar mislim, da je za takšne stvari še premajhen in da bomo malo še počakali  :) :)

Ja, v zgornjem psotu pa želiš za zajtrk dajati zelenjavo. Zelenjava kot obrok je za psa popolna napaka. Za mladiča pa je napaka brez primere. Kot prvo psi ne morejo razgraditi celičnih sten zelenjave, tako da je surova čisto brez veze, pri kuhani pa itak večino nutrinetov izgubiš.

Meso za mladiče ni nič narobe in nobena napaka. Še več, to je edini nutrient, ki ga psi 100% prebavijo in porabijo. Odrasel pes ni nič drugačen od mladiča (noben pa ne more prebavljati zelenjave). Vsaj preberi si v temi o surovem in ni nobene ovire, da svojemu mladiču vsaj občasno daš piščančja prsa s kostjo, stegno.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #4019 : 15 Julij 2010, 19:35:57
Mogoče ne veš da pa mesojedci pri plenu najprej pojejo drobovino in vsebino prebavil sploh če je plen rastlinojeda žival .

Jaz tega ne vem. Mi lahko prosim pokažeš študije iz etologije iz življenja volkov, ki to dokazujejo? Pa ne iz leta 1960.

Dr. David Mech je strokovnjak, ki se ukvarja z etologijo volka, prehrano, selitvenimi vzorci, dinamiko skupin. Preberi si v spodnji knjigi na strani 123, zadnji odstavek, kako se začne jesti ulovljen plen.
Wolves: behavior, ecology, and conservation

Najprej ven potegnejo pljuča, srce, jetra. Sledi želodec, ki ga raztrgajo in raztresejo. Vsebina želodca volkov ne zanima in ostane na tleh, steno želodca (vampe) pa pojedo. Torej drobovino pojedo, vsebine prebavil pa nikoli.