Beagle

ursa · 1475903

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4050 : 29 Avgust 2010, 22:41:55
Imam eno vprašanje in pričakujem odgovore tistih, ki imajo s tem izkušnje. Kako je s prevozi domačih živali na LPP avtobusih in medkrajevnimi?malo sem že prebral o tem, vendar me zanimajo dejanske izkušnje.
hvala

Na LPP potrebuje nagobcnik + placati moras karto zanj. Kako je s tem, odkar je urbana, pa ne vem. Pise verjetno na spletni strani - www.lpp.si

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4051 : 29 Avgust 2010, 22:56:39
Prevoz z LPP je zdaj za pse zastonj  ;)


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4052 : 10 September 2010, 16:06:48
;DTudi jaz sem jih nabirala  ;D



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4053 : 21 September 2010, 18:47:53
A bomo letos tudi imeli piknik? Upam, da ja, da bodo lahko naši lumpi malo noreli  :)



nepristranska

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4054 : 23 September 2010, 23:38:11
Imam eno vprašanje in pričakujem odgovore tistih, ki imajo s tem izkušnje. Kako je s prevozi domačih živali na LPP avtobusih in medkrajevnimi?malo sem že prebral o tem, vendar me zanimajo dejanske izkušnje.

Prej si moral za psa plačati 0,5 EUR oz. 1 žeton, zdaj, ko je Urbana, pa je prevoz za pse zastonj. Obvezno morajo biti na povodcu in imeti nagobčnik. "Sprejem" na avtobusu je pa čisto od šoferja do šoferja. Kakšen se ti lepo nasmeji, kakšen te pa tudi ozmerja. Zadnjič sem jih slišala, da se zdaj, ko je zastonj, kar naprej nekaj vlačimo s psi po avtobusih. ??? ??? ??? No, jaz sem se tudi prej, ko je bilo treba še plačati, ker druge možnosti pač nimam. :P Se mi je pa enkrat zgodilo, da je bil šofer ne samo nesramen, ampak že... Hja, marsikaj grdega bi lahko napisala o njem in še zdaj mi je žal, da ga takrat nisem prijavila. Sem bila na troli s svojim pokojnim, zlatim, nenadomestljivim 15-16-letnikom, ki je izstopal zelo počasi, previdno in seveda pod mojim budnim očesom. Trola je bila prazna, šofer je zagotovo videl, da imam psa, izstopala sva pri vratih, najbližjih šoferju... Jaz sem bila že zunaj, moj zlati beaglo pa še na stopnicah - sem ga vzpodbujala in mu pomagala, šofer je pa že zaprl vrata. Sem stopila vmes, prestregla vrata in zavpila, da imam na troli še psa, pa jih je spet zaprl. :( Seveda sem jih spet prestregla in v tretje nama je obema uspelo izstopiti. :P No, kaj tako zelo negativnega sem doživela samo takrat. Večinoma prevežanje s trolo poteka brez problemov. :)



Bora Terska

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Bora Terska
Odgovori #4055 : 01 Oktober 2010, 14:47:24
Hej!

Po dolgem toplem poletju se v teh turobnih dneh znova vračam na forum!
Smo pa ta teden dopolnili 1 leto!!!
Jupi!!! Bora je zakon!
Pozdrav vsem!

Ups, bo teba sliko spremenit, ker ni več mala kepica ampak mlada damica. Mamo pa ravno te dni "veselico". Upam, da bo tudi ta minila tako mirno kot prva.




Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4056 : 02 Oktober 2010, 20:05:27
Vse najboljše!  :)

Midve z Boni pa sva bili danes na Evropski specialni razstavi v Slovenj Gradcu, kjer je Boni v razredu odprti, kjub hudi konkurenci dobila CAC! :) Glede na to, da je to najina 2. razstava, sva se obe odrezali super...jaz sem izgubila tremo, Boni pa je zelo lepo stala! ;) :)

Še ena slikca z Danskim, Švedskim, Hrvaškim in zdaj tudi Slovenskim šampioom :) Pes ne stoji ravno lepo, ker ga je še postavljala  ;)



LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #4057 : 03 Oktober 2010, 09:16:55
....na račun sodnika, ki ni ravno ekspert, prvič v življenju je ocenjeval in sploh videl toliko beaglov na kupu.



hesta

  • Gost
Odgovori #4058 : 03 Oktober 2010, 19:32:52
Res ni lepo. je pa res, da prej omenjeni sodnik ni videl na telesnih in vzrejnih, kjer je bil navzoč ,drugacnih beaglov kot so a la Boni, saj mu ni za zamerit, ker je človek mislil, da je to beagle, kakor veli standard FCI 161, je pa že slika na kater je novopečeni SLO Ch očitna.Toliko za novo kost .



Bora Terska

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Bora Terska
Odgovori #4059 : 03 Oktober 2010, 20:39:04
Hesta, kako si nesramna! Pa se izšolaj in pojdi kar sama med sodnike... potem nam gorje... tebi pa dober biznis...



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4060 : 05 Oktober 2010, 17:14:00
Tvoji posti Hesta me sploh ne ganejo več..
Veš tadva danca, gospod in gospa sta vzreditelja beaglov na danskem že 34 let in verjetno vesta malo več kot ti.. Imata zares lepe pse, sploh pa njihove potomce! Psi iz njihove vzreje se razstavljajo tudi na Cruftsu...
Če misliš da so samo tvoji beagli lepi se zelo motiš, ker tudi nekateri psi tvoje vzreje niso podobni beaglom, kot si rekla za Boni. Res se ne sekiram za mnenja drugih...meni je Boni itaq najlepša, kar pa rečejo drugi vzreditelji sploh iz tujine, mi je pa to samo še v večje zadovoljstvo. Jaz beaglov iz SLO sploh ne gledam več, ker mi je malo kakšen všeč...zato tudi če bom kdajkoli parila, bom sigurno v tujini!
Drugače pa je bil ta samec v petek, v Celju (pri angleškem sodniku, ki je baje zelo priznan) tretji v razredu šampioni, tako da le ni tako "grd" kot praviš ali pač...

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4061 : 05 Oktober 2010, 19:23:39
Ah koliko kredibilnosti ima hesta in kakšen motiv lahko izbere vsak, ki prebira to temo. Dvomim, da bi jo sodnik zmotil, če bi šlo za bigla iz njene psarne

Sicer pa Larra čestitke, fino je videti, da so biglaši tukaj uspešni

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #4062 : 06 Oktober 2010, 09:02:07
Izgleda, da ti lLarra ni "uštekalo", da pravim, da je razlika med danskim samcem in tvojo psico očitna.Nisem rekla da je grd, je lep , tipičen predstavnik pasme in prav je, da mu je g.Brace(poznam ga osebno)dodelil takšno oceno.Sama vem, da tudi psi iz moje vzreje niso špica, kar sem že večkrat povedala, se pa trudim, da bi bili čim boljši in se ne hvalim s titulami, še manj s slikami, na katerih vsak laik lahko vidi nepoštenost ali nepoznavanje pasme sodnika in preprosto lahko ugotovi, da se je nekaterim v ringu ,s tipičnimi predstavnicami pasme, zgodila velika krivica (govorim za sobotni CAC).
Davor, naj ti bo jasno, da se moji psi ne razstavljajo pri sodnikih, ki ne poznajo pasme , zato me nikakor to ne more zmotiti.Če pa vem, da je sodnik tak kot mora biti, je pa vsaka kritika dobrodošla, prav tako, kot pohvala.
Bora Terska!Ne vem o kakem biznisu blebetaš?Sporoči mi naslov šolskega centra, kjer se izšola za sodnike, morda bi bil primeren še za koga, ki že ima licenco narejeno pri KZS, pa bomo šli skupaj!Z največjim veseljem plačam šolnino še za vse.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4063 : 06 Oktober 2010, 10:03:50
Zanimivo, da v celotni temi nisi "kritizirala" niti enega  svojega psa, tako kot to počneš z domala vsakim drugim biglom tule, ki dosega zavidljive rezultate. Ne samo da  tole kaže na neprofesionalen odnos vzreditelja, prav specifično žališ ljudi preko njihovih psov pod pretvezo strokovnosti , katere  ob vsem tem pljuvanju kažeš vedno manj
Mislim, imaš vse možnosti z  vrhunskim uspehom tvoje lastne psarne in propagiranim znanjem postati sama mednarodni sodnik in vplivati na kvaliteto izbire,  ampak udrihati je dosti lažje kot dejansko stati za lastnimi besedami. Mislim,da ti je bilo že jasno dano vediti da tvoj način "kritike" tule ni dobrodošelm: je žaljiv in služi lastni koristi   

Super , da se biglaši tule v temi pohvalijo z rezultati, me veseli da so aktivni in vlagajo v svoje pse

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4064 : 06 Oktober 2010, 10:11:47

Davor, naj ti bo jasno, da se moji psi ne razstavljajo pri sodnikih, ki ne poznajo pasme , zato me nikakor to ne more zmotiti.Če pa vem, da je sodnik tak kot mora biti, je pa vsaka kritika dobrodošla, prav tako, kot pohvala.
Bora Terska!Ne vem o kakem biznisu blebetaš?Sporoči mi naslov šolskega centra, kjer se izšola za sodnike, morda bi bil primeren še za koga, ki že ima licenco narejeno pri KZS, pa bomo šli skupaj!Z največjim veseljem plačam šolnino še za vse.

Končno je nekdo povedal BISTVO!!

No pa dajmo bit realni ... pa poskušajte biti realni tudi tisti ,ki rastavljate.
Ali se pozanimate kdo bo sodil vašo pasmo na rastavi?
Poznate delo sodnika ?
in se po načinu dela odločite  kakšno oceno bo dal vašemu psu?

Se!....  a ne da se ;) pa ste realni... ali tekmovalni? :)

 pred leti, ko  sem še  spremljala rastave, sodnike, pse....( potem so druge karakteristike dobile apriorij  :-X)

In naprimer takole bla bla bla neuradno.... vprašam enega sodnika kaj meni o mojem psu... ga pogleda v glavo... malo kako hodi...pretipa jajca in upali ODLIČNO.
Drug ga pregleda, glavo  trup...  ga gleda  in gleda... nekaj pripomb in upali -  malo suh  odlično ali pa pravdobro  ???

Tretji... ga pogleda glavo- trup.. hoja ... ga gleda in gleda in gleda in našteje vse pomankljivosti.... v detajle obrazloži... kaj mora imet ta pasma česa ne, kakšen karakter kaj je skladnost glave s telesom itd itd ... skratka v detajle z obrazlago. In na koncu doda... če psa zredite in po 18 em mesecu pridete na rastavo lepotno, pa da skozi vseh 10 prstov spregledam, da je len kot f/$s( kar se mu vidi že po načinu obnašanja) in mu za delo dol visi, boste pri nekaterih dobili Odlično glede na to kaj vse folk vlači na rastave .... Ga vprašam kako to misli? se nasmeje in odide.... njegov "kolega" ( kdor koli že zapisničar) ki je bil zraven njega mi še enkrat našteje kaj moj pes ima...( česa nima in kako se to prikrije) in na koncu doda po vseh" navodilih"  kar sem vam jih povedal.... v primerjavi z  nekaterimi drugimi  bo pobiral titule... na koncu mi pa za nameček še  pove... dejansko kater pes je popoln( našteje točno imena) in reče naj se prej pozanimam o prijavljenih.

1. allraunder
2. celo življenje  vzreja  goniče in nemške ptičarje
3. se  dejansko spozna na SETRE... in to na vse tri najbolj zastopane ... angleže, irce in škote ter na njihov karakter

No in gremo sedaj takole..... moj pes je zame najlepši pod celotnim soncem tega sveta... zame ;)
In če bi bila jaz pahnjena na rastave in pasje procesije, temu dodam primes tekmovalnega duha... bi se točno pozanimala kater sodnik sodi
In bi ga tja vozila in pobirala titule.... kar bi jih z največjo lahkoto ker predstavnikov moje pasme sploh ni veliko :P

In potem bi se duvala s prvakom in plemenjakom...
In bi vzrejala... na podlagi ocen, ki bi mi jih dal nekdo ki nima pojma o pasmi.

No kaj bi naredila?   Škodo pasmi.... nič drugega.


A sem bila razočarana , ko so mi  prvič povedali resnico o psu?... ja halo kdo pa ni... samo tako pač je. Moj pes je zame še vedno najlepši- ker pa ne dela/ ni material za vzrejo ( karakter ne štima z zunanjostjo- kar pa pri lovskih mora .... če govorimo o delavnih psih.... tudi bigl je delavni pes ;) )
Kot sem že miljonkrat napisala pa bom še enkrat....
Vsak pes ni material za vzrejo...
Vzrejajo naj se zgolj  popolni predstavniki svoje pasme. Vzreditelj mora vzrejati  s pametjo( znanjem) realnostjo...in šele potem s srcem
Ne pa  uf  moj pes je najlepši... gas mladiče....in potem ko ti nekdo pove resnico... kregarije ,grožnje, užaljenost, zamere, itd.....

Če je nekdo ljubitelj PASME potem  naj se temu primerno obnaša in ravna.
  Ljubitelj in zaljubljenec v svojega psa in slep za standard pasme... naj pa raje opusti vse misli na vzrejo. Ker dejansko s tem dela škodo  pasmi.

pa še nekaj.... kar vem da bo itak padla opazka,  med kakšnimi komentarji.  ::)
Ne mi Amerikancev omenjat prosim...in njihovega skropuciranega prirejenega standarda....  :-X

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4065 : 06 Oktober 2010, 10:26:30
Zanimivo, da v celotni temi nisi "kritizirala" niti enega  svojega psa, tako kot to počneš z domala vsakim drugim biglom tule, ki dosega zavidljive rezultate. Ne samo da  tole kaže na neprofesionalen odnos vzreditelja, prav specifično žališ ljudi preko njihovih psov pod pretvezo strokovnosti , katere  ob vsem tem pljuvanju kažeš vedno manj
Mislim, imaš vse možnosti z  vrhunskim uspehom tvoje lastne psarne in propagiranim znanjem postati sama mednarodni sodnik in vplivati na kvaliteto izbire,  ampak udrihati je dosti lažje kot dejansko stati za lastnimi besedami. Mislim,da ti je bilo že jasno dano vediti da tvoj način "kritike" tule ni dobrodošel   

Super , da se biglaši tule v temi pohvalijo z rezultati, me veseli da so aktivni in vlagajo v svoje pse


Da ne bo kdo narobe razumel ne zagovarjam ne enega ne drugega.....

Kot nepristranski opazovalec , sem brala tudi že kritiko do psa iz njene vzreje ter pohvale drugim psom , ki so daleč od njene vzreje...
Če se prav spomnim celo vso pohvalo ( ne vem komu že ribici, če se ne motim ???) nekomu ki sploh nima psa z rodovnikom

Prepucavate in prerekate  se pa samo taki  in predvsem z njo... katerim je dala opazko.
 ma jaz ti povem.... k mam setra in žimavca( ptičarje) pa recimo, da sem vidla nekaj lovskih cuckov v življenju.
Po zgornji sliki (  :-[ brez zamere lara zgolj opazka na sliko )
Izgleda tako kot ,da je na sliki bigl in zraven nemški gonič
 sori.....

( sedaj pa ali je slikano pod napačnim kotom , ali je pes dejansko prevelik... ali ima dejansko gofljo drugačno.... briga me in me ne zanima.......)
Če hočete, da vam nekdo pove mnenje glede na sliko psa ga vsaj slikajte tako, da  je biglu podoben :P

p.s. Hesta ima svoj način , da pove svoje mnenje , mogoče malo bolj grobo in nezavito v celofan....  ne ravno tako  kot nekateri drugi. Pa direktna je .
Eni pač niso lih toliko direktni...in direktno mnenje v  komentarju zadržijo zase.....( predvsem da se izognejo prepirom in prepucavanjem)
Ko pa greš skozi poste...( čez celo temo) in spoznaš pisce skozi njihov vidik zagovarjanja standarda ,  je pa tudi enemu takemu padalcu kot sem jaz, jasno kaj je in kaj ni.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4066 : 06 Oktober 2010, 10:28:49
ali pa moj pes ni bil izbran, in je zategaj sodnik korupten in nesposoben ?

Ah  ja,, ta sveta preproščina, v vsaki stroki ki temelji na subjektivni oceni enega človeka ali skupine se to pač dogaja. Kakor tudi ocena takšnega sodnika, ker večji del zmrdovanja prihaja ravno iz osebnih (slabih) izkušenj. Izbiraš sodnika spet po lastnem osebnem ključu in preferencah
Larra kot sem prepričan bo tudi drugje dosegala rezultate z svojim psom in človek tako pač dobi predstavo,


In nihče se tule ne duva, če pa deli rezultat reden član izbe, ki je glej no glej namenjena beaglom, pa sem vsekakor sam vesel da so uspešni, neglede kdo je sodnik.

Citiraj
mogoče malo bolj grobo in nezavito v celofan

ne vem, ali tako komunicirate tudi v RL ? recimo na šihtu z šefom ali na kakšnem uradu ? z žaljivim in pretencioznim podtonom ?
Kot verjetno vidiš po 200 straneh te teme, ljudi v večini to moti, posredovali so tudi moderatorji, odvrnilo je ogromno novih članov, ki so sikali nasvet dobili pa so pljuvanje iz strani vedno ene oseben

Ti to resno?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4067 : 06 Oktober 2010, 10:56:33
Ne razumeš ali nočeš razumet kaj sem hotela povedat.

Ne gre se zgolj za to kater pes je komu všeč.
gre se za oceno sodnikov... ali ocenjujeo na standard...oz ali ga sploh poznajo.. ali ne? ( ali ocenjujejo dejansko na psa... ali gledajo še lastnika pa zgodovino in osebne zadeve ki se tičejo lastnikov)

jaz iz osebnih opažanj lahko povem, da lepotne rastave(" neketere" ) in rezultati  so  kar nekaj...

npr. na telje zadnji rastavi pri žimavcih je pobral titule " fantastic of Miki" iz Srbije.
Pa ne bom rekla ,da nima lepih primerkov in delavnih...ima čudovite pse ima ! navsezadnje sama sem izbrala njegove pse pri opisu pasme, ki sem ga prispevala na ta forum.

Vem pa za nekaj primerkov ( eden celo iz Slovenije) , če bi se pojavil njegov lastnik na tejle rastavi  in da bi bil sodnik resnično poznavalec pasme.. fantastic ne bi dobil glavne titule.

Vendar ta lastnik svojega psa ne rastavlja več... ravno zaradi krivice, ki se mu je zgodila pred leti.
pa ti lahko povem kakšna je bila.( tega ocenjevanja ne bom pozabila nikoli v življenju- in zaradi takih stvari so se mi zagabile "pasje procesije" )

ocenjevalo se je ptičarje
Pes je iztopal... daleč pred vsemi... ampak resnično daleč.( pred tem je bila še tekma-  in je imel vse od možnih točk ali eno manj - če se ne motim)
Sodnik, ki je ocenjeval, je pred leti vzrejal žimavce, je slučajno ugotovil, da je to potomec njegovega bivšega psa in psice( s kate lastnikom se je skregal... zaradi nekih lovskih zadev- sploh ne povezanih s psi)
In je dal titulo nekemu drugemu ( delavni rezultat je imel podoben kot prvi)
Ki si po mnenju vseh prisotnih tam ne bi zaslužil niti prav dobro po zunanjosti  ( napram  prvemu psu je izgledal kot eno .. da ne bom grdo rekla " kljuse")

Seveda je sledila užaljenost... razočaranje lastnika...( negodovanje vseh nas okoli in okoli)
 lastnik " kljuseta pa ponosen do nebes..
in danes na veliko vzreja... kaj daje ven tisti pes.... no coment :-X

prvi lastnik , ki se mu je pa zgodila krivica, pa ne vzreja, ne hodi na rastave...

Ima psa za peglanje kavča.

Ko smo takrat spraševali sodnika .. ( ne lastnik- temveč mi ostali) čemu taka odločitev.... je izjavil( ker mu takrat očitno nič drugega ni padlo na pamet) da je pes preveč scrklajn in zato ni tipičen predstavnik ???

Vse kar sem hotela povedat... ni vsak sodnik " taprav sodnik"

Toliko ;)

p.s. na tisto če jaz to resno.
ja resno... kinologija ni slaščičarna. Prava kinologija je kruta realnost.

kako komuniciram s svojim šefom- sem sama svoj šef- ker sem perfekcionist- dostikrat tudi precej samokritična
Moji prijatelji in znanci, predvsem kateri me poznajo- sprejemajo od mene vedno realno mnenje( in ga tudi spoštujejo- čeprav niso vedno zadovoljni)

Komunikacija med drugimi; Vsak človek je drugačnega karakterja; če ga hočeš razumeti ga moraš sprejeti v paketu.
Tudi mene je Hesta nakurila... na forumu( pejdi nazaj brat... jaz se že dolgo valim po forumih... ne na tem na unem tam) pa sem bila precej  užaljena in besna za moment... zamer pa ne kuham. In neglede kako grobo zna včasih povedat- njeno mnenje v globalnem je hudo realno. Pa če si priznaš ali ne


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4068 : 06 Oktober 2010, 11:29:14
"mislim, vem, zdi se mi, je rekla, jaz iz osebnih opažanj..." ali vidiš patern tukaj? gre za tvojo subjektivno mnenje, tudi standard si lahko vsak razglablja po svoje pravtako motive sodnikov. Gre pač za osnovno metodologijo preverjanja vira. Več titul bo Larrin pes imel, več sodnikov bo psa ocenjvalo bolj bo pes realno uspešen. Ne vem kaj ni tukaj logično. Zate ni taprav sodnik, ni pa to vedno obče mnenja a ne?

V tem primeru je zgolj pomembno da je en  biglaš tule bil uspešen v enem izmed teh korakov

Citiraj
ja resno... kinologija ni slaščičarna. Prava kinologija je kruta realnost.
 

ah daj, slovenska kinologija je v večini eno veliko kokošje kreganje, ravno zaradi takšnih odnosov , ki si jih nekateri gredo tule. Narediti se nič, tisti pa ki zadevo premikajo kam (bodisi v slabo ali dobro) pa so spljuvani . Kritizirat je bilo vedno enostavno kaj storiti, pa ne toliko.

Kar se tiče te teme in skupine mi je recimo odnos Tjaše zelo vseč, njeni besseti dosegajo izredne rezultate, je glede na mnenja mnogih odličen sodnik, pa vendar ji ni potrebno obračunavanja, pove  kritično mnenje (tudi za svoje leglo mimogrede, kar sam zelo cenim) če se  vpraša in to brez da bi izpostavljal druge z različnimi podtoni, vsaj jaz tega nisem nikoli prebral.  Seveda zgolj sodeč po njeni aktivnosti na forumu, je pak ne poznam osebno. Ljudje se rado na forumih zaradi anonimnosti obnašajo drugače kot sicer, ravno zato pišem jaz z svojim imenom


Kot sem zapisal, če je po 200 straneh očitno da je določeno vedenje nezažljeno čemu vztrajati in delati škodu forumu? tema je skoraj mrtva , ker veliko ljudi raje komunicira preko zsjev, kot pa se tule izpostavljati pred hesto
čeprav že sumim, da  to temo uporablja  še zgolj za izražanje svojih frustracij, ki jih pač ima z drugimi (sodniki, kzs, vzreditelji..), dejansko kaj koristnega za pasmo iz njene strani že dolgo  nisem prebral

Naredite si forum (kar je bilo že par krat svetovano) pa magar: Brakada , ali KZS sucks, pa tam udrihajte; navadnim uporabnikom pa pustite da lahko v miru tule sodelujemo brez strahu pred napadi ali izpostavljanjem




 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4069 : 06 Oktober 2010, 11:41:03
Govorila sem o " kinologiji" kot vedi... oz  what ever  se že smatra pod to ;)
Slovenska kinologija  nasplošno "kinologija" ne pomen... je pa točno to kar si rekel... tukaj se strinjava ;)
Kar se pa tiče Slovenske lovske kinologije..... tukej pa raje ne začnem...

Sem se izpisala iz LKD..in nočem imet nobenih opravkov z nikomer več ;)
ja Tjašino mnenje je tudi eno izmed bolj cenjenih( vsaj kar se mene tiče) pa še nekaj forumašev.. kalsang( čeprav nima lovcev) deteljica, lanabela( čeprav gre včasih malo v skrajnosti :D) tudi tvoje pri nekaterih stvareh ;)... pa andrejino, urškino......pa še in še jih je( ne spomnem se jih sedajle točno iz glave vseh , jih je kar precej).
 nasplošno... jaz imam rada te forumske debate... ne maram kregarij...čeprav poizkušam bit kar se le da vljudna... po vsej verjetnosti včasih tudi koga užalim.
kar se pa stroke tiče... sploh pri pasmah posamezno pa tudi znam precenit kdo kaj ve in kdo govori kar so ga drugi naučili :)

Je pa tako... nasplošno glede forumov...
Eno je virtuala , drugo je reala...
 jaz imam vsepovsod isti način komuniciranja, niti se ne skrivam za  nick-om... ker če zgooglaš dobiš moje polno ime in priimek ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4070 : 06 Oktober 2010, 12:12:01
Pa še nekaj... nasplošno sploh kar se tiče tega foruma:
Kot večina lahko opazi smo na tem forumu v večini ženske... maških vas je bore malo... in ja imamo drugačen način komuniciranja.
Moški ste pa v veliki meri neprilagodljivi temu načinu komuniciranja.
Mi odgovarjamo na vsak post posebaj... vi ga pa dopolnjujete in popravljate...
in potem izpade kot da me " babe" furamo tukaj en svoj kokošnjak in klofamo v kot fijakarsk konj v svojo smer . ::)

( samo še pidoga čakam , da napiše ko, ko, ko, pi pi pi :P..... verjetno se kateri tudi njegov način komuniciranja zdi žaljiv- meni ne... vsak ima svoje mnenje , a ne?  ;))

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4071 : 06 Oktober 2010, 13:17:23
Sama nimam psa ki bi se razstavljal (spet okoliščin) se pa želim z naslednjim udeležit in ja meni je zelo pomembno kak sodnik sodi ali nekdo ki pasmo samo dejansko pozna, je vsaj standard prebral in se mu mogoče kaj svita ali ocenjuje po tem ker mu je bolj všeč.
In dejansko mi bo pomenila največ tista ocena ki mi jo bo dal specialist za pasmo (pa ni važno ali bo dol, pd ali db - bom vsaj vedela pri čem sem) in ne allround sodnik, pa povem čist realno zakaj nihče ne more vseh pasem poznati v piko ne gre, nimamo računalniške memorije  ::), specialist za pasmo pa bo točno vedel kako bi mogel zgledati pravi primerek.

Glih zaradi tega ker se standard tako različno bere so določene pasme šle v skrajnost, pri nekaterih bi jih lohka ločili že na dve različni pasmi in verjamem da se pri nekaterih pasmah njeni "ustanovitelji" obračajo v svojih grobovih  ;)

In glede na to da se trenutno že nekaj časa gibam v teh krogih, ja so dobri sodniki in so sodniki za katere bi bilo bolje da bi pri ocenjevanju v rokah držali standard pasme katero sodijo :P

Realno uspešnost nekega psa bi se torej ocenila lahko samo če bi imel čim več ocen sodnikov specialistov za samo pasmo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4072 : 06 Oktober 2010, 13:29:47
A ni nagravžno, da se ne premore niti enega skromnega Čestitam  za uspeh? Ne glede na to, ali ti je dotični pes in njegov lastnik všeč?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4073 : 06 Oktober 2010, 13:44:42
Ooops hvala za tale opomin Lanabela.  :-[

Puncama čestitam!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4074 : 06 Oktober 2010, 13:56:24
A ni nagravžno, da se ne premore niti enega skromnega Čestitam  za uspeh? Ne glede na to, ali ti je dotični pes in njegov lastnik všeč?

Ja seveda.... sem tudi jaz pozabila.  :-[
vsekakor čestitam vsem lastnikom za uspeh :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4075 : 06 Oktober 2010, 14:32:56
A ni nagravžno, da se ne premore niti enega skromnega Čestitam  za uspeh? Ne glede na to, ali ti je dotični pes in njegov lastnik všeč?

pa to je to, namest da se ji čestita in spodbuja za naprej, se spet zasmeti tole, kot da debate o slabih / nepravičnih sodnikih na tem forumu tko primanjkuje  ::)
Situacija se ne bo spremenila, samo znervira se osebo in povzroči še en nepotreben prepir

Sam ji uspeh vsekakor privoščim in upam da bo Boni na čimveč razstavah, vsekakor hvalevredno da vlaga toliko v psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4076 : 06 Oktober 2010, 15:05:23
Moje skromno mnenje je, da če bi bilo več vzrediteljev podobnih Hesti potem se v Sloveniji nebi več rojevali beagli z oh in sploh rodovnikom skoteni pri sodnikih za ocenjevanje psov (res da ne beaglov) z prirojeno genetsko napako ki po treh mesecih življenja morajo umreti .Hesta se pa bori samo za zdrave in standardu podobne in primerne beagle !Ne pa za kuhinjo ki tem živalim samo škodi na celi črti ! >:(

LP



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4077 : 06 Oktober 2010, 15:25:11
me veseli, da si zadovoljen z  psom iz njenega legla, ampak verjet ali ne , ni edin vzreditelj, ki mu je interes pasme pri srcu, pa jih ne vidiš po tej temi pljuvati a ne?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4078 : 06 Oktober 2010, 15:34:36
Ja dobr...sej razumem, da vam moja psica ni ušeč, sam pretiravat pa tud ni treba??





Najprej naj povem, da nisem kupila psa za vzrejo in razstave, ampak za agility. Tudi sama se vidim tam in ne po nekih raztavah ker mi je vse to ena smrdljiva kuhinja... Za razstavo sta me pregovorila tadva danca, ker jima je boni všeč...najprej nisem hotela iti, nato pa sta rekla da moram in da mi bosta pomagala... Za "vajo" sem se prej prijavila tudi v Trbovlje, kjer je sodila Rita Kadike-Skadina (LV). Boni je dobila odlično oceno in lep opis, CACa pa ni dobila zaradi tega, ker se ji je Boni odmaknila, ko ji je hotela pogledat zobe. Pač Boni ima tak zadržan karakter so tujcev in to me tudi moti pri njej.

Za te lepotne nazive meni osebno sploh ni mar...meni veliko več pomeni to, da sva uspešni v agilityu!
Hvala za čestitke.

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4079 : 06 Oktober 2010, 15:52:57
Ja, lahko da ni edina je pa ena izmed redkih ki so takšni.Zadovoljen pa z Ajo vsekakor sem in tega niti ne skrivam ! Larra ,Bonči je pa vsekakor lepa in simpatična psička in lahko si ponosna nanjo. :) ;D

LP