Beagle

ursa · 1475823

sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #4140 : 04 November 2010, 16:57:27
Da se javim malo po zeloooooo dolgem času.

Danes me je nek gospod ustavil na ulici, ko sem se z otroškim vozičkom in Odijem sprehalaja po mestu in me vprašal, če ima moj kuža vzrejno dovoljenje, da bi ga parila z njegovo psičko. Ni bil z našega mesta, vendar mu je bil Odi tako všeč, da se je kar mimogrede, ko se je peljal mimo, odločil, da bi se midva malo zmenila. UHHH!
Prvo sem mu povedala, da naš Odi nima vzrejne, ker nimam namena deliti njegove krvi, da je je dovolj v Sloveniji, drugo pa,  da naj gre raje v tujino po psa za naskok, se zelo dobro informira  in naj vsaj malo pozitivnega prispeva  tej pasmi. In gospod ves zaprepaden in užaljen odgovori, da se je že nekaj menil v Trstu. Kaj je v Trstu res ne vem in ga nisem več hotela spravljati v slabo voljo na tak lep dan, zato sem se raje vljudno poslovila.

No tako, kar na ulici lahko parimo naše beagle in z njimi kupčujemo, saj ni važno, sam, da mal zaslužmo še postran.

Pa lep pa-pa!



Blur

  • Gost
Odgovori #4141 : 04 November 2010, 17:39:17
Pozdrav!

Pa smo tudi pri nas bogatejsi za novega druzinskega clana. Beaglica Blur (rodovniško ime Dina) je stara dobra dva meseca in pol in dober teden ze zivimo skupaj.Prva dva dni je blo malo jokanja, ko smo se odpravljali spat, zdaj pa se odpravi v svojo posteljo kar sama.  Prav jutri jo caka druga doza cepljenja proti parvovirozi in ostalim zadevam (danes se dobi zadnjic biovermin za razglistenje), v soboto pa potem picimo na prvi malo daljsi sprehod, se malo bolj socializirat, obiskat belega švicarja k staršem itd... :)
K nam je prišla iz psarne "Iz Doberče". Je super živahna, v tednu dni naučena prve tri ukaze (sedi, tačka, počasi(da priboljšek lepo počasi zgrabi in ga nato poje)).

Tu in tam se bova javila na forumu in sporočala najine dogodivščine.

Še ena slikica prvega dneva:



en lep pasji pozdrav!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4142 : 04 November 2010, 19:21:18
Ah sorodnik!  :P

veliko veselja z biglčkom, prvi mesci gredo takoj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #4143 : 09 November 2010, 19:13:51
Seveda, sami sorodniki.Kaj pa je drugega za pričakovat pri taki vzrejni komisiji???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4144 : 10 November 2010, 10:14:48
imaš vse možnosti iti sama med sodnike in spremeniti zadeve, pljuvati je najlažje sploh na vse kar ni iz lastne psarne

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #4145 : 11 November 2010, 20:19:29
Res ne vem kaj je zate pljuvanje, Davor.Nimaš pojma od pojma.Predlagam ti, da se malo pogovoriš z vzrediteljico tvoje psice.
Med sodnike me pošiljaš??? Tam sem bila, ko si ti še v pleničke lulal, pa nimam več nobene želje preživljati svojega prostega časa med takimi ljudmi (nekaj je seveda kulturnih, s pametjo na pravem mestu- s temi se še vedno družim).



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4146 : 11 November 2010, 21:06:00
Citiraj
pa nimam več nobene želje preživljati svojega prostega časa med takimi ljudm

seveda , ker so vsi ostali vzreditelji, sodniki in člani zveze bedaki..mal objektivnosti pa mislim da na stara leta le premoreš , sicer pa si z takšnim odnosom škodo delaš zgolj sama, koristi za slovenske beagle tukaj ni nobene. Razen če je kakšen drug efekt tvojega udrihanja za vsakim beaglov ki se pojavi tule in ni iz tvoje psarne? bi raje svoje znanje uporabila beaglov, ki se pojavijo v temi, namesto za takšno brezplodno komentiranje 

Sam imam dobro mnenje o psarni od kjer je blur, čeravno vem ,da je človek tebi že dolgo  trn v peti, kar pričajo navsezadnje vsi prepiri na prvih straneh te teme


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4147 : 11 November 2010, 23:35:31
V psarni o kateri imaš ti dobro mnenje se je zaj...balo že kar nekaj pasem psov in sve pasme so bile takrat modne in se je z njimi dobro služilo. Gorenski poznavalci pasje scene to dobro poznamo ,mene osebno še vedno zmrazi ko slišim za "tržiško vzrejno linijo labradorcev".Z beagli je pa čisto enako !



















Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4148 : 12 November 2010, 09:45:13
Citiraj
Gorenski poznavalci pasje scene to dobro poznamo

poznavalec  ;D
 Iz te psarne je prišlo kar nekaj znanih slovenskih biglov , poznam tudi kar nekaj  lastnikov  beaglov iz tega naslova na podlagi tega tudi moje mnenje. Dejansko če pomisliš na slovenske beagle in njihovo pojav pri nas, je to prvo ime ki se pojavi. (tudi z mlajšo generacijo vzrediteljev)
Pa ne da bi hvalil, blur mi je vizualno vseč in tudi par ostalih psov iz te psarne ki jih osebno poznam, kljub vsem podtikanju, obračunavanju na katere sem naletel takoj ko sem začel sodelovati v tej temi. (čeravno bolj opažam da je to pravi šport na tem forumu tudi v drugih skupinah)
 Kar je škoda , saj bi bilo koristno če be tle sodelovali tudi vzreditelji in ne oglasna deska kot je sedaj

in preden se začne spet celotna drama z šteparji in približki, naj poudarim če že ni očitno da mene mnenje iz tega naslova prilično ne zanima ker mi ni kredibilno, za druge izven tega kroga pa itako dvomim da še vztrajajo ali prebirajo to temo, kar je kot rečeno škoda, se bi lahko raje novim lastnikom beaglom pomagalo kot pa zatrlo z prvim postom.

Slovenska vzreja beaglov bo šla naprej v slabem in dobrem, sklepam da bo še hesta nekaj let vztrajal z svojim udrihanjem, ampak slej ko prej bodo efekti tega nični, tudi če ima dajansko dober namen je pristop popolnoma sfaliran in neproduktiven.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4149 : 12 November 2010, 10:04:36
Ja ,spoznamo se tudi na zelene pese  :P Je pa res če premečeš veliko šodra dobiš tudi kakšen lepši kamen vmes.



hesta

  • Gost
Odgovori #4150 : 14 November 2010, 21:08:27
Davor, spregovori z vzrediteljico tvoje psice, kot sem ti že rekla, tudi ona ima s svojo lastno izkušnjo sedaj malce drugačen pogled na vse kar
 se dogaja v zvezi z goniči in beagli nasploh.Ti pa bolje da ne komentiraš teh stvari, ker res nimaš pojma o pojmu.Če si po svoji profesiji izobražen , še ne pomeni, da obvladaš vsa znanja tega sveta.
AjaOto- Davorjeva psica je potomka Vestrovega Vililika, ki ni slab pes in ima srečo, da je podobna njemu in ne svoji mami.Davorjeva blebetanja so pa zame itak nična(kakor za mnogo drugih uporabnikov tega foruma, s katerimi sem v stiku), tako, da ni panike.Saj veš kaj pravi star pregovor- od pametnega do norca je samo en korak!



zzzz

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4151 : 14 November 2010, 22:56:51
Živjo!
 
že nekaj časa razmišlam da bi uzela beagla ker je res najlepši pes na svetu.
zato me zanima če kdo ve kje bi lahko dobila kakšnega beagla z rodovnikom?



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #4152 : 15 November 2010, 12:35:08


Hesta kdaj lahko od tebe pričakujemo sodniški izpit? To nas res močno zanima? Takšnega "strokovnjaka" je kar težko spregledati ob napisanem na vseh forumih?
A ni že skrajni čas da kaj ukreneš?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4153 : 15 November 2010, 15:06:05
Citiraj
ker res nimaš pojma o pojmu

Nikoli ne trdim drugače, znanje je eno , odnos in nezmožnost normalne komunikacije pa drugo in od človeka ki se postavlja za avtoriteto pričakujem oboje, sploh če gre za vzreditelja.  Sem te že vprašal točno kakšen efekt ima tvoje nabijanje in vsiljevanje dejansko za slovensko vzrejo ? sploh ker to počneš tukaj z lastniki, ki itako imajo že psa. Dejansko kaj pozitivnega si doprinesla v to temo zadnjih nekaj sto strani razen prepir?

tukaj nas je kar nekaj normalnih ljubiteljev pasme, ki nam tvoje konstantno udrihanja že nejeda . Bi si človek mislim, da ko doživi nek
odpor pa bodi to društvo, drugi vzreditelji in sodniki  le začne mal mislit, da mogoče  brca v temo

Citiraj
Hesta kdaj lahko od tebe pričakujemo sodniški izpit?

je zapisala, da je bila med sodnik tam ene 25 let nazaj  (nočm napisat še več let da ne bi izpadel preveč star)  :P



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4154 : 15 November 2010, 15:11:43
da se dejansko vrnem tej temi koristnemu

Citiraj
zato me zanima če kdo ve kje bi lahko dobila kakšnega beagla z rodovnikom?

Če si se spoznala z pasmo (ni le lep, je tudi gonič, kar je potrebno vzeti v zakup), poseži po Kinologu kjer imaš najave legel ali poklič na KZS, imaš pa na njihovi strani tud legla
Pa tudi v izbi Legla se pojavi tu pa tam, predlagam pa le da prvo vzreditelja obiščeš, srečaš beagla in se nato odločiš





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #4155 : 15 November 2010, 20:11:37
Davor, tvoja mnenja so zelo konstruktivna, vendar pa je Hesta, kljub njenemu načinu izražanja svojih mnenj, veliko pozitivnega naredila na tem forumu. Vsaj kar se tiče globoke ljubezni do beaglov in s tem tudi do dojemljivih lastnikov.
Pa lep pa-pa!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4156 : 16 November 2010, 19:52:30
to ni pravilno mesto, za vse  njene frustracije z sistemom, komisijo, ostalo kinologijo, naj slednje naslovi na ljudi, ki nosijo takšno ali drugačno odgovornost / vlogo za situacijo direktno ne pa na povprečnega lastnika, ki se pojavi tule prevsem zaradi svojega bigla , takšnemu to nič ne pomaga, saj dejansko če prelistaš o pasmi se le malo govori tle

Sicer pa  vem, da se sama tega še dobro zaveda in kot je zapisala  vrže kost in tako nase opozori, nekateri pač prosperirajo z prepirjem, meni takšne odnos najeda ker spominja na vrtec

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4157 : 16 November 2010, 23:17:43
Ja ,in ti komaj čakaš da to kost popadeš in pokažeš svojo konstruktivnost odvetnika tega vrtca,Hesta ima več pojma o psih ,kinologiji sploh pa o beaglih ko pa se bo tebi kdaj sanjalo. :-[ :'(



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #4158 : 17 November 2010, 08:37:36
Ja ,in ti komaj čakaš da to kost popadeš in pokažeš svojo konstruktivnost odvetnika tega vrtca,Hesta ima več pojma o psih ,kinologiji sploh pa o beaglih ko pa se bo tebi kdaj sanjalo. :-[ :'(

Heste je res škoda da se "strokovno" oglaša samo po forumih!

Po toliko napisanega ima odprte vse možnosti sploh pa z njenim "pojmom" o beaglih da bi bila del sodnikov, in tako sodelovala pri TO in VP. Ampak, ker je "preveč" sposobna in podučena" je to zanjo totalni nesmisel. Pa tako bi nekaj rada naredila v dobrobit pasmi beagle...?!

 :-\



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4159 : 17 November 2010, 11:03:14
tinandrej,se ti ne zdi,da med sodnike,ki sodijo na To in Vzrejnih glih ne pride vsak?Na vzrejnih pregledih lahko sodijo samo sodniki,ki so v vzrejni komisiji,na TO pa običajno sodijo leta in leta eni in isti sodniki.Da ne boš mislil,da ima Slovenija samo tistih nekaj sodnikov,ki sodijo na vzrejnih in To ocenah,jih je še malo morje drugih.Samo večina jih ne pride zraven.
Tjaša



beaglebeti

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4160 : 17 November 2010, 13:13:57
Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa nisem pokukala na ta forum.
Danes prebiram strani in debate na forumu so postale zelo ''zanimive''.  :-X
Pa naj torej vseeno še jaz pristavim svoje!
V osnovi so forumi namenjeni izmenjavi mnenj udeležencev v razpravah, oziroma temah in zato pač lahko vsak, ki se registrira, izrazi svoje mnenje. Forumi služijo tudi nam-nevednim in radovednim, ki iščemo nasvete ali priporočila od bolj vednih in poučenih, v našem primeru poznavalcev kužkov.
Težava nastopi takrat, ko postanejo odgovori v razpravah polni obsojanja, predsodkov in sovražnega govora. Takrat razprave niso več konstruktivne in ne kažejo na nič drugega, kot pa nezmožnost komunikacije dotičnega udeleženca v razpravi. Če to uvidimo, lahko mnenja teh posameznikov, preprosto ignoriramo in se ne menimo zanje.
Težava se stopnjuje, ko je razprava samo še to, kar sem navedla v prejšnjem odstavku. Potem vsi, ki nas karkoli zanima ne najdemo pravih odgovorov, smo zmedeni, težko ločimo seme od plevi in preprosto ne zaupamo več forumu.
Tako da, prosim, vsi, ki obvladate področje bodite iskreni, toda kulturni.
Drugače pa, z nami je leto in pol stara psička, z imenom Beti. Je vse to, kar beagli so. Smrček je zakon, vse ostalo je drugotnega pomena. Je pridna, včasih navihana, igriva. Obožuje naravo, ljudi, predvsem otroke in seveda pasje prijatelje. V šoli je sicer pridna, vendar ni 100-odstotno poslušna, ampak se trudi, mi pa z njo.
Tudi Beti pije zelo malo v tem času. Tudi na daljši turi ji voda ne sede. Ko se vrnemo, največkrat pa samo po večernem obroku, popije eno mero. V poletnem času je seveda drugače.
Nekdo je omenil kakanje. Večinoma dvakrat, včasih tudi samo enkrat dnevno.
Na splošno ne kompliciramo, hranimo jo s ''preverjeno'' suho hrano, čistimo ji ušesa, krtačimo jo s krtačo in občasno s furminatorjem, skrbimo za upor proti notranjim (tablete, cepljenja) in zunanjim (ampule Frontline Combo) parazitom in po potrebi oprhamo tačke ali kar vso, odvisno od stopnje ''blatnosti'', le redko pa jo okopamo s šamponom.
Sicer zadnje čase srečujemo na sprehodih veliko beaglov in vsi so neverjetno prikupni.
Hvala za strpnost in bodite lepo. Uživajte v družbi svojih razigranih beaglov in beaglic.
LP.  ;D



Zarja

  • Gost
Odgovori #4161 : 17 November 2010, 21:54:49
Bi si človek mislim, da ko doživi nek odpor pa bodi to društvo, drugi vzreditelji in sodniki  le začne mal mislit, da mogoče  brca v temo

zanimivo, po tej logiki bi se lahko tudi ti zamislil o svojih "prispevkih" v drugih temah, kjer si večkrat doživel odpor od skoraj vseh "sogovornikov", pa poglej no, tudi ti kar ne nehaš in ne nehaš.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4162 : 18 November 2010, 13:36:25
in v teh "prispevkih" se sam spuščam na oseben nivo ? gre za ljubiteljski forum , ki vključijo pripadno skupino, seveda bo odpor na določena stališča, kar še pa ne pomeni da ne premoremo nek civilen nivo komunikacije,
beaglebeti je tule kar zadela bistvo, nekateri ste očitno pozabili na ves smisel takšnega medija

Sam bi raje bral od heste, njene lastne izkušnje z svojimi bigli tudi tisti ta slabe. to da so vsi ostali bedaki je več kot očitno že poudarila

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4163 : 18 November 2010, 13:46:45
zanimivo, po tej logiki bi se lahko tudi ti zamislil o svojih "prispevkih" v drugih temah, kjer si večkrat doživel odpor od skoraj vseh "sogovornikov", pa poglej no, tudi ti kar ne nehaš in ne nehaš.

Ne razumeš ;D Davor goji prav posebno ljubezen do nas sogovornikov( ali pa bolj sogovornic)  na tem forumu >:D

A ne Davor ? ;)  :P

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4164 : 18 November 2010, 18:26:36
Jaz bi namesto civilnega nivoja raje civiliziranega, če bi pa še ločila stala vsaj približno tako, da bi se dalo prebrat napisano, bi bilo pa sploh fantastično.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4165 : 18 November 2010, 19:30:41
Citiraj
A ne Davor ?

glede ljubezni je pak tako, ste me naučile da je potrebno vedno prvo pogledati ali je vse po standardu, preden se pride do zaključkov  :P

Sicer pa bi rekel, da je bolj obratno, namreč se mi ravno ne zgodi pogosto, da bi uporabnice brskale in iskale moje osebne podatke (kar sicer ni pretirano težavno glede da je žlahta ne tem koncu znan obraz iz kinologije); v zanosu debate rado koga hitro zanese ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #4166 : 29 November 2010, 09:50:15
Živjo!

Naš Odi se je neizmerno razveselil prvega snega, tako, da sem na sprehodih skoraj horizontalno gazila. Sveže vonjave, mehka podlaga in veliko energije. JUHU!

Pa lep pa-pa!



hesta

  • Gost
Odgovori #4167 : 04 December 2010, 22:15:21
ssasneeni pozdeav iz našee doline, res nam je lepo, ko nam iz dneva v dan nihče ne teži.
lp



kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4168 : 10 December 2010, 21:38:51
Najprej lep pozdrav vsem.Sem nov na forumu in se zanimam za nakup Beagla.Smo tri članska družina in po tehtnem razmisleku,smo se odločili,da bi imeli še enega enakopravnega člana.Živimo sicer v bloku,je pa v okolici narave v izobilju.Psu bi lahko nudili tri sprehode dnevno.Prvega med 5 in 5,30.Drugega med 13,30 in14h, v poznih popoldanskih urah pa neomejeno.Ob prostih dnevih pa sploh ni nobenega problema.Pes bi biu med tednom, v dopoldanskih urah sam doma.In ravno to nas malo skrbi.Imeli bi psa s rodovnikom,samčka.Za vaše nasvete se  vam že vnaprej zahvaljujem.
lp,Brane :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4169 : 10 December 2010, 22:32:33
kajak: Če ima pes dovolj gibanja, ko ste doma, potem ni nič hudega, če je sam, ko ste vi v službi. Večina ljudi je čez dan v službi, normalno - to res ni razlog za skrb. Ta čas lahko mirno prespijo, če imajo sicer dovolj gibanja. Samo predlagam, da ga na samoto navadite postopno in pa ker mladiči včasih veliko uničujejo, omejite njegov prostor, ko je sam, ali pa temeljito vse pospravite. Mi smo se hitro navadili, da mora biti vsa hrana pospravljena v omarah ::)