Beagle

ursa · 1475906

Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4350 : 24 Marec 2011, 19:32:35
Bossek, te tri stopnice naj te ne skrbijo...bolj je problem pri mladem psu, če gre večkrat na dan po 20h stopnicah ali več (bloki). Za hrib pa ne morem nič rečt ker ne vem ali je strm ali pač položen? Če ni preveč strm ni panike  :)
Ma ni take sile ... če jest pridem gor pol ne more bit tok hudo  :P

super potem bomo pa še naprej gor lezli


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4351 : 24 Marec 2011, 23:45:30
To s stopnicam niti ne vem kako zelo je res. Vzrediteljica moje psičke že več kot 10let pelje 7-8tedenske mladiče (odda jih pri 10ih) v mesto, kjer je eden od izzivov prehoditi stopnice na železniški postaji (tudi navzdol + stopnic ni ravno malo). Važno je, da gre kuža počasi in da vmes počiva oz. se malo sprehodi po stopnici. Pa do zdaj še nobeno njeno leglo pozneje ni imelo kakršnihkoli težav. Pravi, da si mladič ne more utrdit mišic, če bi ga hotel človek obvarovat vseh ovir/naporov.

Vsak pa ravna pač po tistem, kar misli, da je najbolje. ;)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4352 : 25 Marec 2011, 11:22:24
deteljica, ne vem če je res tako nepomembno kako pes izgleda,še posebno če se uporablja v vzreji.Če bi bilo tako,potem standardov ne bi potrebovali.Sicer je res,da si lahko standard vsak interpretira po svoje,vendar so poglavitne točke še vedno za vse enake.Tudi vsak sodnik lahko enega in istega psa drugače oceni."Vsake oči imajo svojega malarja."Enim je všeč eno,drugim drugo.Samo če v standardu piše,da mora imeti pes uhlja dolga do konice smrčka,potem ne sme imeti daljših ali krajših.Ker tukaj govorimo o Beaglu-si predstavljaš,da ima uhlja dolga kot Basset Hound?Ali drugi manj extremen primer.V standardu Beagla piše,da ne sme imeti izražene podgrline-sem jih videla kar nekaj z podgrlino,med njimi nekaj slavnih slovenskih plemenjakov.To zame ni več po "standardu".
Tjaša



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4353 : 25 Marec 2011, 12:36:24
Kalsang, to se je pokazalo v naslednjih treh dneh, ker se ves čas crklata pri mamici in dobesedno "žreta" in jih sedaj kar malo odstavljam.. :)

To kaže na to, da sta vitalna in zdrava, da imata odličen apetit, kar je v tej nežni dobi nadvse pomembno. Odstavljat tako majhnega mladiča je po mojem mnenju nesmisel, tako kot govoriti, da sta scrkljana. To boš ugotovila, ko si boš (upam) pridobila več izkušenj z mladiči.

Srečno!



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4354 : 25 Marec 2011, 12:41:49
Prisežem, da še nikoli nisem slišala, da bi se prvi dan videlo, kakšen karakter ima kateri mladič v leglu ??? In ljudje, ki kupujejo mladiča za delo (tem ljudem je po logiki karakter najbolj pomemben), praviloma želijo izbirati čimkasneje (razen če npr. prevladuje želja po določeni barvi ali spolu, ampak to je pač druga stvar - če hočeš samico in je samica samo ena, potem sploh ne izbiraš). Po tem, koliko je kdo prvi dan pri hrani, pa jaz pač ne bi sodila karakterja psa - razlogi, zakaj se en mladič ne bori za hrano so verjetno drugje, ne pa v tem, da se je rodil priden ::) In to, da mladiči zelo veliko jejo, včasih lahko pomeni tudi, da mleko ni OK in ne dobijo dovolj iz njega. Ali pa da sta pač zdrava in imata apetit - razlogov je lahko veliko, ampak res mislim, da tu ne gre za karakter psa.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4355 : 25 Marec 2011, 13:00:21
sem načeloma trde glave, ampak še sam vidim da je šlo za šalo  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4356 : 25 Marec 2011, 13:41:27
Vsi zdravi mladiči v leglu veliko sesajo in spijo.Samo na tak način bodo v prvem tednu življenja pridobili na teži.
Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4357 : 25 Marec 2011, 14:28:35
sem načeloma trde glave, ampak še sam vidim da je šlo za šalo  ::)

Ti si trdoglaviš samo takrat ,ko slepo hočeš, nekomu vbit kontra mnenje , čeprav sam veš da ni tako.

Dejstvo je , da je Larra  popolnoma neizkušena , bodisi na področju, same pasme .. in pa vzreje.( kar se vidi po vseh njenih izjavah.. sedaj in že prej)

ja vsi se strinjamo , če želiš  enkrat bit vzreditelj  moraš začet... ampak če se že greš vzrejo potem se jo greš z psom, ki je "tip-top"...
pa še tak ki ima vse ocene odlične, delavne rezultate kot se zagre...
Ne pa s prvim psom ki ga imaš, samo da je ploden...

Pa prisežem , da nikoli nisem imela nič proti njej.. niti nimam za kaj imet...in takrat ko je objavila prvič sliko... prisežem po glavi da sem mislila, da se je punca zmotila, ali  da je pač v bigla objavila... ali kar koli.... po glavi sem bila prepričana da ima nemškega goniča ( mogoče čudno slikano pa je tako ispadlo)

samo še vedno... marsikakšen bigl je slikan pod čudnim kotom , pa pogledam sliko pa rečem bigl je na sliki...
( ni fora v višini, ki jo ona stalno goni...  fora je v tem kar je že Tjaša povedala)

pa pustimo to... vse kar je za moje pojme pomembno , če se greš vzrejo se jo pojdi tako kot je treba ali pa se je ne it...( razen če so tukaj ambicije po  trenutnem zaslužku, glede na to da bigl trenutno je modna pasma  ::)...potem je to samo še en primer ...  :-X )


Vsak pes ali psica pač ni za vzrejo... tako je ... lepo ali grdo..
Ker ni tukaj samo fora ,  da imaš mladiče, ampak je poanta vzreje da  nekaj prispevaš v pasmo...
 če se loti nekdo ki nima pojma , niti nobenega ne posluša...( ali pa napačne posluša) potem kaj prispevaš v  kvaliteto pasme?
Jaz imam tud gordona,  v standardu, z odlično  telesno oceno, pa tud izpit ima narejen... ampak, to še ne pomeni da bom na podlagi tega vzrejala..oz ga imela za plemenjaka..pa bistveno manj bi reskirala... ker v končni fazi itak je samo pes- samec 3x na dan lahko.. moj pomoje tud 16x kolikor je gajsten...
 ampak ker sem ljubitelj pasme, in če bi se šla oz prispevala k pasmi, potem bi prispevala s psom, ki je vizualno top..in pa delavno TOP... glede na to da je lovska pasma in delavna pasma....

Pa saj... sem vidla, da je objavila istočasno še leglo pri vižlah.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4358 : 25 Marec 2011, 14:44:39
Mah, meni trenutno dol visi pasemska tipičnost Larrine psice. Bolj me skrbi tole odstavljanje mladičev...  :'(

Larra, to se ne dela, res ne. Naj sesajo, kolikor hočejo in naj se stiskajo k mami, kolikor hočejo. To je zdaj njihova glavna naloga, da bodo zrasli v zdrave pse... Pismo rosno, ne par dni starih mladičev za preveč požrešne razglašat in jih odstavljat, no...  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4359 : 25 Marec 2011, 14:48:41
Citiraj
ali pa napačne posluša



Boni  če se ne motim je uspešna na razstavah, nisem nek ki bi lahko strokovno ocenil psa, v tej temi je za to kvalificirana zgolj ena oseba, drugače pa moj bigl ni za vzrejo, zato tudi ne morem komentirati glede kvalitete. Pač človek mora nekje začeti in to da je začetnica Larra poudarja sama, se mi pa ponavadi kolcne ko berem izjave "posluša napačne ljudi";  Torej so pravilni naslovi zgolj ti ki so vam enakega mnenja ?

pa tudi pozabila je, da se marsikatera pavšalna izjava lahko hitro tle vzame iz konteksta, se jo je v trenutku razglasilo da strada mladiče in vidi prihodnost v par dni starih mladičih;
me spominja na revolucijo, ko je nek izjavil da sam pse cepi in so letela razne opazke do mantretira pse, s strani naših aktivistk, hecno je bilo to da  njegova legla dosegajo izredne rezultate doma in v tujini

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4360 : 25 Marec 2011, 18:44:07
Ne Davor... ti še enkrat povem , nisem nobena aktivistka ;)

Z izjavo "poslušati napačne ljudi", bo pa Larra tudi sama kmalu spoznala...  predvidevam  8) S tem ne mislim sploh na tiste z istim mnenjem ,( ali  v smislu oči in malar)  ampak na določene voluharje  ,ki v vsakem naivnem novincu iščejo osebno korist....
Ne govorim na pamet ;) Davor... 

Larra je iz Gorenjske  ;)... jaz pa tud...
Berem tole temo že par dni, pa niti tega nisem mislila napisat...
Sem oklevala ali bi ali ne bi... ampak  naj ve ....
 Tisti  nekateri, ki se po eni strani smejčkajo v ksiht in trepljajo po ramenih , za hrbtom  GRDO opravljajo...

Ampak ona največje zlo še vedno vidi zgolj na forumu, in v tem da ji nekdo na forumu nekaj malo bolj grobo napiše....

Jaz samo upam, da  bo za svoje mladičke našla res dobre domove.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4361 : 25 Marec 2011, 19:20:32
Citiraj
za hrbtom  GRDO opravljajo

ni to slovenski nacionalni šport ? bi rekel , da nobenemu vzreditelju to ni prihranjeno, pa bil novinec ali pa nek , ki je vzrejal bigle že ko sam nisem obstajal   ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4362 : 25 Marec 2011, 21:45:07
Hah...saj ne vem ali naj se smejim ali jokam.. :) Iz ene besede napihnete take stvari, da sploh ne razvidim, da pišete o meni!! ??? ???
Kalsang: to da odstavljam dva mladička sem mislila tako, da jih dam stran, da najprej začnejo drugi jest, šele nato pa jih dam zraven, ker drugače vse zrineta stran in smo zaradi tega že eno samičko peljali na infuzijo, ker je spustila dva obroka in je zelo oslabela! To je bilo takoj drugi dan in priznam, da nimam še toliko izkušenj in nisem opazila, da ni pila, ker me pač ni bilo vsake 5 minut pri mladičih, da bi spremljala, kdo pije... Takoj nasledni dan, ko sem jih stehtala pa sem opazila, da se edina ni nič poredila in jo začela bolj opazovat... :) Sedaj je psička čisto ok in je druge že ujela!
Glede karakterjev pa: A sem mogoče rekla, da sem karakterje že določila??? :o :D  Rekla sem samo, da mi je zanimivo, kako se že prvi dan vidi, da se mladički razlikujejo (pač sem za to uporabila besedo karakter)! Pač sem opazila, ko sem jih opazovala, da se razlikujejo med seboj, seveda ni bilo vse prvi dan! :)

Jaz poslušam čisto prave ljudi, ki imajo že vrsto let izkušenj in dosegajo odlične rezultate v vzreji beaglov! Seveda se mi ne gre za zaslužek! Če bi se mi šlo, bi lahko mirne vollje parila z prvim samcem, ki ima vzrejnega in bi bilo to to... Tako sem pa dolgo časa iskala samce v tujini in sem dobila zelo kvalitetnega in uspešnega! Še bolj sem pa vesela, da ima tega psa tako super vzreditelj, ki mi toliko pomaga in svetuje! Vas pa bi lahko bilo sram! Glede na to da imate že vsi toliko izkušenj in se delate pametne, bi mi lahko kdo napisal rajši kakšen nasvet, če se vam gre že tako v "dobro" pasme, ne pa da me obsojate in kritizirate :)
O mojem psu si lahko mislite kar hočete! Vem da ni popolna (kateri pes pa je??) ni pa tudi tako grda, kot pravite, sploh pa sory damayanti ni podobna nemškemu goniču :D Mislim... ::) ::)

Mladički pa tudi že vsi imajo super domove! Oddala jih bom s pogodbo...seveda bodo vsi psi notri (za moje pojme beagle še zdaleč ni pes za ven v pesjak!) in seveda, da se bodo vsi psi šolali (marsikdo si včasih zamišlja, da lahko psa izšola sam, ampak če imaš psa prvič, ti to pri beaglu bolj težko rata  :) ).

Kar se pa tiče objave legla vižel...a zdaj če pa objavim eno drugo leglo in imam sama eno leglo, sem pa že kar preprodajalec ali kaj? :) Ja, pri mojem fantu imajo tudi leglo vižel in sem pač na forum objavila leglo, ker sprejemajo rezervacije...jaz imam že vse oddane.

Pa lep pozdrav :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4363 : 25 Marec 2011, 23:04:55
Hah...saj ne vem ali naj se smejim ali jokam.. :) Iz ene besede napihnete take stvari, da sploh ne razvidim, da pišete o meni!! ??? ???
Kalsang: to da odstavljam dva mladička sem mislila tako, da jih dam stran, da najprej začnejo drugi jest, šele nato pa jih dam zraven, ker drugače vse zrineta stran in smo zaradi tega že eno samičko peljali na infuzijo, ker je spustila dva obroka in je zelo oslabela! To je bilo takoj drugi dan in priznam, da nimam še toliko izkušenj in nisem opazila, da ni pila, ker me pač ni bilo vsake 5 minut pri mladičih, da bi spremljala, kdo pije... Takoj nasledni dan, ko sem jih stehtala pa sem opazila, da se edina ni nič poredila in jo začela bolj opazovat... :) Sedaj je psička čisto ok in je druge že ujela!

Larra, hvala za pojasnilo. Sem vesela, da so vsi mladički ok.

Glede tega, kako te razumemo: pisna komunikacija je pač takšna, da je treba natančno pisat, uporabljat prave besede, ker pač sogovornik te ne more takoj direktno prekinit in te vprašat, kaj misliš s tem. Kar je napisano, se razume dobesedno in se ne ugiba, kaj je kdo mislil z neko besedo, izrazom. Zaradi pomanjkljive pisne komunikacije na forumih tudi dostikrat prihaja do nesporazumov, kot v tvojem primeru, saj se je to, kar si napisala res razumelo precej drugače, kot je očitno dejanska situacija. ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4364 : 26 Marec 2011, 09:10:00
Citiraj
Tako sem pa dolgo časa iskala samce v tujini in sem dobila zelo kvalitetnega in uspešnega! Še bolj sem pa vesela, da ima tega psa tako super vzreditelj, ki mi toliko pomaga in svetuje! Vas pa bi lahko bilo sram! Glede na to da imate že vsi toliko izkušenj in se delate pametne, bi mi lahko kdo napisal rajši kakšen nasvet, če se vam gre že tako v "dobro" pasme, ne pa da me obsojate in kritizirate Smiley
O mojem psu si lahko mislite kar hočete! Vem da ni popolna (kateri pes pa je??) ni pa tudi tako grda, kot pravite, sploh pa sory damayanti ni podobna nemškemu
Kdor ne vpraša , niti nasveta ne more pričakovat. V tem primeru nima koga bit za kaj sram, kdor koli ti je hotel dat neke smernice si se raje skregala in  bila "užaljeno dete".

Kar se mene tiče si me pred leti spraševala zgolj glede šolanja po ZS in sem ti dala nasvet...kolikor se spomnim ;) ( tebi in še vsakemu ki me je vprašal)

Tudi nihče ni rekel  za tvojo psičko da je grda. Kar ti nekateri tule hočejo dopovedat je zgolj to da ni v standardu, kar ni pomembno za agility in za tvojega psa. Je pa pomembno za vzrejo.
Pa saj si te nasvete dobila skozi telesno oceno skozi CAC... ker si bila pa očitno da odločena, da boš vzrejala že od samega začetka.... a ne ;)
Koliko si iskala  ::)...+ vse kar si napisala in vse kar še pišeš... ::)
" buče sadiš " ...
Glede vsega.... ( nekateri znamo brat- in  ni zgolj  misinterpretacija zapisanega v besedah... ali  nerazumevanje napisanega)
Pri tebi  po vsem kar pišeš ne gre za neznanje ali pomankanje informacij ... ker  tisto kar ti nekdo hoče dopovedat vedno preskočiš in se obesiš na nekaj povsem drugega nepomembnega.
tudi glede šolanja....
 Nihče nikoli ni omenjal šolanja temveč PNZ... Preizkus NARAVNIH Zasnov ( prav tako pomemben za vzrejo)...Glede na to, da bigl je lovski pes - gonič- in za vzrejo je pomemben rezulatat...
Če bi govorila  v tem primeru glede vižle bi ti rekla ja ; je težko novincu in začetniku izšolat ptičarja za PNZ...
Ampak govorimo o goniču...  sej ga imaš pa si delala PNZ ... veš kaj mora gonič delat za PNZ...
Citiraj
Jaz poslušam čisto prave ljudi, ki imajo že vrsto let izkušenj in dosegajo odlične rezultate v vzreji beaglov!

 :o... a res? kdo pa je to... ker jaz pa vseeno spremljam v Sloveniji bigle( čeprav ga nimam  sedaj... sem pa odraščala ob biglih)  In  spremljam vse kar se tiče biglov, pa poznam zgolj enega vzreditelja pri nas  ki dosega rezultate   in še nekaj  posameznikov, z dobrimi psi... niso pa vzreditelji... in nekaj posameznikov ki so imeli kakšno leglo...
 
Vem in poznam  pa še ostale oz "nekatere vzreditelje" , ki pa imajo bigle , ampak o tem bi se dalo marsikaj povedat... ker nimajo samo biglov ampak  vse kar je trenutno aktualno..   prodajajo in vzrejajo pa  vse v povprek(v stilu zaslužka) .... temu se ne reče preprodajalci ampak ŠTEPARJI.
In ja DOLGOLETNI "vzreditelji" so! pa še kaj zraven... vsi ,ki že dalj časa kot 3-4 leta spremljamo lovsko kinologijo vemo za en kup zadev ki so "dvigovale prah"...

Tudi v VIII , III ,IV in VII grupi... pa še  v kakšni

 no dej Larra  naštej te tvoje slovenske vzreditelje z rezultati ,ki ti dajejo nasvete . Ali boš preskočila tale odgovor...



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4365 : 26 Marec 2011, 09:42:18
dajte ta osebna prepucavanja omejit na privat, so res da načeloma zabavno branje ampak tle le mal preveč postaja tole ponavljajoče, na škodo večine ki prebira to temu z namenon  konstuktivnega in koristnega o biglih

In jasno , da nimamo samo enega vzreditelja beaglov, ki dosega rezultate pri nas, ampak to je spet vprašanje pripadniška in kot tako nebitno

Larra ti pa raje slikce lepi, bo tle vsekakor bolj koristno kot pa se spuščati v te neproduktivne debate  , pač ta forum ni za to

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4366 : 26 Marec 2011, 10:06:16
Ne Davor to niso osebna prepucavanja!
To je gnilo jabolko v slovenski kinologiji VI grupe kamor bigl spada. In Splošno kar se tiče biglov je tudi VZREJA- katera naj bi potekala po pravilih kot se za neko pasmo spodobi.
Če se po forumih opozarja na pravilen vesten in dosleden nakup psa- tole vsekakor spada v obče dobro pasme same in v poduk potencialnim kupcem.
In V poduk vsem ki bodo v bodoče kupovali rodovniškega Bigla.
Ne Škodi- temveč koristi. In tudi to je namen foruma... tudi v drugih pasmah.

Koristno o biglih ni samo hrana, kje kdo spi, kaj kdo preskakuje  in kakšne igračke se uporabljajo, po kolikoh štengah lahko hodi ( ubistvu  vse tole spada v druge teme prej kot pa v specializirano za Bigla)
- sama vzreja je temelj določene pasme v tem primeru Bigla In tole je tema BEAGLE
In jasno , da nimamo samo enega vzreditelja beaglov, ki dosega rezultate pri nas, ampak to je spet vprašanje pripadniška in kot tako nebitno

Nobenega pripadništva... Davor... Jaz nimam bit za kaj pripadna nekomu, ali preferirat nekoga ... nimam bigla!
Vse kar govorim je na temo slovenske lovske kinologije in same vzreje  v določenih pasmah... ali bolje rečeno kvarjenja določenih pasem pa še to zgolj zato ker so trenutno "šik pasma".
Gre se za dejstva, ko se govori o rezultatih... rezultati so telesne ocene, rezultati rastav , delavni izpiti- rezultati , vzrejna dovoljenja... FCI VI Beagle- delovna pasma- gonič !
 IN Glede na to, da se je pa že obesilo na rezultate....
 rezultati so JAVNI in v katalogih zavedeni za  leta in leta nazaj...( v Zgodovino pasme pašejo)
 tako, da se točno ve Kdo s kakšnimi rezultati kaj dosega...

In no  dejmo navest, vse vestne vzreditelje z rezultati... sej bo koristno a ne? Za vse ki imajo namen imet Bigla.
Kaj   ??? a tukaj v tej temi je to TABU ( boh ne daj opozorit na  napačno vzrejo) ... v vseh  specializiranih temah  na določeno pasmo drugod po forumih in specializiranih temah  pa ni?... kaj je pa bigl drugače... ali ni pasma mogoče?

Tebi takele stvari zabavne Davor ... meni pa žalostne in zaskrbljujoče, ko spremljam kaj se dogaja iz nekoč priznane in cenjene pasme...in kaj ratuje  iz nje- kako se jo kvari in pohablja ...
 v tem je point!
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4367 : 26 Marec 2011, 10:25:43
Damayanti, če bi prebrala 1 stran nazaj, bi videla, da ta človek katerega tako poslušam je Danec, ki vzreja že 34 let in je v danski kinologiji med najboljšimi :) Nanj sem čisto slučajno naletela na facebooku in sva se začela pogovarjat o beaglih nasploh, ker me je zanimalo, kako je kaj pri njih na danskem...
Tukaj v Sloveniji poznam bolj malo vzrediteljev/ šteparjev beaglov...

Kaj pa je z šolanjem? Res da sem blond, ampak oprosti, ne vem kje sem kdaj omenila šolanje oz. PNZ??
Boni ima PNZ narejen z odlično in ta ocena ji sigurno ni bila "podarjena", saj Boni goni zelo dobro, večkrat gre na lov s fantom in jo pohvalijo vsi lovci, kamor sva tudi drugam šle, ker jim je primankovalo goničev :)

Ja, res je sem te spraševala in odgovor dobila :)  Tukaj na forumu bi marsikaj vprašala ampak odgovor raje poiščem drugje...ker vem da bom tukaj dobila samo še kaj dodatno pod nos ne pa odgovora :) Žal tako tukaj je.. :) Tudi meni večkrat ljudje kaj napišejo po ZSju in jim lepo odgovorim, tukaj sploh raje ne pišejo :)

Kar se pa tiče vzrejanja...ne na začetku nisem bila odločena ali bom sploh imela leglo...za to sem se odločila šele po tem, ker mi je ta vzreditelj iz danske sigurno 50x napisal kje ima Boni napake in kaj ima dobro...skupaj sva pretehtala odločitev glede parjenja...psa si je tudi v živo ogledal in sva šla skupaj tudi skozi cel standard in mi je vse lepo razložil :)
Najprej sva se dogovorila, da mu plačam, kar meni ni problem, kljub visoki ceni, ampak se je kasneje sam odločil, da za plačilo vzame samičko... Ima same vrhunske pse in vrjetno ne bi vzel tega mladiča kar tako, če bi bila Boni tako izven standarda ali kako?? Tukaj na forumih ljudje pač velikokrat obsodite psa po sliki in ga sploh niste še videli v živo...(Hesta jo je, pa še to pri 4h mesecih na Celjski razstavi). Kar berem po forumu, nikjer ne zasledim, da bi pri katerikoli pasmi tako kritizirali druge pse kot tukaj... :) Pa tudi drugje niso vsi v standardih, itd...

Davor...Danes bom poslikala mladičke in bom slike proti večeru objavila tukaj ;)

LP




Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4368 : 26 Marec 2011, 10:32:42
Citiraj
sama vzreja

ki je stvar lastne interpretacije in mnenja: kdo je dober vzreditelj ali ne , kdo ima psa po standardu ali ne, kdo je dober sodnik ali ne, kakšen rezultat na razstavi je fer kater ni, kakšno delo dela vzrejna komisija, pnz...nato se pa zapakira v sveto resnico in tle le to trobi; kar vodi v 140 strani prepirov. Da, izredna korist, da tle tako sodeluje zgolj štiri iste osebe

Citiraj
Kaj   Huh a tukaj v tej temi je to TABU ( boh ne daj opozorit na  napačno vzrejo) ... v vseh  specializiranih temah  na določeno pasmo drugod po forumih in specializiranih temah  pa ni?.

Trdiš da slediš tej temi že leta, ako to drži veš da je začela z kupico vzrediteljev, vsaj eden , ki si je naredil ime. Teh ni več zaradi prepirov, ki so vodile celo do groženj z prijavami in posredovanjem moderatorjev, katalizator pa je bila vedno eno ter ista oseba, za katero sklepam da je tebi edin vzreditelj z rezultati. Tko da ja, je tabu, saj vodi vedno v podtikanja in prepire, ki NE koristijo nikomor, še najman pa biglom. In če misliš da tak odnos vodi v to da so ljudje bolj podučeni o pasji problematiki se konkretno motiš, naredi zgolj odpor
Marsikater uporabnik ki bi rabil nasvet se raje ogne te teme kratko pa potegne pes. In da, v marsikaterem delu foruma tudi stvari niso boljše, kot sem te tudi tam opozoril če je bila možnost

In da , j marsikaj kar se dogaja je svinjarija , ampak se to ne bo rešilo tule na forumu ; vsekakor če te pa skrbi , pa Larro kontaktiraj osebno, saj gorenjska le ni tako velika in ti bo verjetno bolj hvaležna kot tole javno izpostavljanje  
Problem nekateri uporabnic tle ni sam namen, verjamem da so stvari zaskrbljujoče je pa način in pristop do le tega popolnoma sfaljen. Ljudje ki so direktno odgovorni za nastalo situacijo pak začuda niso deležni tega, kar za kar takega je potrebno storiti mal več kot pa pisat na forumih a ne ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4369 : 26 Marec 2011, 10:51:15
...
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4370 : 26 Marec 2011, 10:59:39

Larra... Nič nimam proti tebi! Res ne!.... ;)  :-*
 Bom nehala  a prav  ;).....  sej veš o čem govorim... ;) nisi "blond"

Niti ti nimam namena kritizirat legla... ;)

Edina stvar ,ki jo je davor omenil je to da sva obe iz gorenjske in greva lahko tud na kavo, pa ti bom jaz za razliko od drugih povedala po pravici.... ker nočem , da te izrabljajo sedaj... potem čez par let bodo pa gnojnico po tebi zlivali.

To je vse kar ti hočem povedat s tem ko ti govorim odpri oči. in da napačne poslušaš... pa ne govorim on dancu... ;)

Davor.
Pojma nimaš kaj hočem povedat... ti sploh ne bom odgovarjala več tukaj...
 bova drugje na temo drekov in povodcev, pa kakšnih bolj lahkotnih tem debatirala
 
p.s. "Ljudje ki so direktno odgovorni za nastalo situacijo pak začuda niso deležni tega"- 
Začuda so deležni tega skozi vsa leta pa ne na forumih ... pa se jih ne prime oz oni mislijo v svoji glavi in so prepričani da so bog in batina...

Hvala bogu da se časi spreminjajo... tud za njih se bodo... vse ob svojem času  in v pravem trenutku.  Nočem pa da v svojo svinjarijo  še koga potunkajo , za voljo svoje umazane riti izvleči....
To je pa tudi eden izmed namenov da sem sploh šla pisat  sedaj v to temo...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4371 : 26 Marec 2011, 11:08:33
Citiraj
Pojma nimaš kaj hočem povedat...

eh točno vem kaj želiš povedati, se strinjam in celo razumem, da nekomu ki desetletja vlaga v bigle ni vseeno , kam je ta pasma pri nas prišla. Čeravno roko na srce zadeve le niso tako porazne, pa navsezadnje imamo tudi sodnike v tej skupini kot je Tjaša  
Govorim le , da to ni način, ne primerno mesto. Da, je zelo pomembno da se ne problematiko opozori ampak ne na VSAKI strani te teme in z vsakim novim uporabnikom, ki ob tem ima še to nesrečo ta posta slikco svojega novega bigla ali se pohvali z prvim dosežkom. Vsak z dvema minutama časa lahko bere v tej temi kam veter piha z bigli, dejanskih nasvetov pa domala več ni

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4372 : 26 Marec 2011, 11:20:07
eh točno vem kaj želiš povedati, se strinjam in celo razumem, da nekomu ki desetletja vlaga v bigle ni vseeno , kam je ta pasma pri nas prišla. Čeravno roko na srce zadeve le niso tako porazne, pa navsezadnje imamo tudi sodnike v tej skupini kot je Tjaša  


Ja se strinjam... Ona je res ena izmed svetlih točk v goničih. :)
Citiraj
Govorim le , da to ni način, ne primerno mesto. Da, je zelo pomembno da se ne problematiko opozori ampak ne na VSAKI strani te teme in z vsakim novim uporabnikom, ki ob tem ima še to nesrečo ta posta slikco svojega novega bigla ali se pohvali z prvim dosežkom. Vsak z dvema minutama časa lahko bere v tej temi kam veter piha z bigla,

Ne mislijo vsi tako Davor ;)... Tisti ki si resnično omislijo bigla zavoljo pasme, še zdaleč ne... Veter ne piha v smeri Brakade- kot vsi tukaj hočete prikazat... veter piha v smer kam ne it po psa, in ne podpirat šteparije in pa lahko bi se izrazila tudi  mučenja živali
jaz sploh nimam namena nobenemu na podlagi slik kar koli kritizirat... meni je vsak pes simpatičen, tudi nerodovniški, pa mešančki pa Xžnj..
Vsakemu psu želim dober dom in  lastnika ki ga bo imel rad.

Tako kot se po drugih pasmah opozarja na nevestne vzreditelje, tako naj bi se moralo  tudi v biglu...popularna pasma je....
Ne ni samo en vzreditelj...  zato sem pa rekla, dajmo navest konkretne...  kaj a to ne bo pripomoglo v izboljšanje teme- posledično pasme?
Poglej škotskega ovčarja , ali pa NO, pa še en kup popularnih kaj je ratalo...
saj imaš ja rad bigle... a si res želiš , da se to zgodi tudi  z biglom ?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4373 : 26 Marec 2011, 12:02:22
Citiraj
saj imaš ja rad bigle... a si res želiš , da se to zgodi tudi  z biglom ?

ah dej bodimo realni; slovenski bigl je lahko mešanec med labradorcem in nemškim goničem pa to na samo pasmo v obče ne bo vplivalo; kdor želi plemenjaka ga bo kupil v tujini; naša vzreja  je de facto puppy quality, ter tu in tam kakšna dobra delovna linija. Pa še tujina zdaleč ni kot samo garancija, In da , tle se človek vpraša o smislu rodovniške vzreje
Beagli so pri nas relativno mlada pasma, tam popularni od začetka 90tih, tko da je začeten genski bazen bil zelo boren, izvirajoč ponavadi iz enega vsem nam znanega samca, ki nikakor ni bil slab pes (čeravno je bilo tukaj iz ene strani kar nekaj žolča)  z paritvenimi kombinacijami se pak ni obremenjevalo svoj čas  dosti . Vse ostalo je pa dosegla domača vzreja z motivom hitrega zaslužka in neobstoječ ali korupten nadzor. Gre za fazo, ki bo trajala dokler bo pasma moderna, ampak tudi že sedaj gre marsikdo pariti v tujino, kot je to storila Larra


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4374 : 26 Marec 2011, 12:27:22
Citiraj
Tako kot se po drugih pasmah opozarja na nevestne vzreditelje

in se počutiš kredibilno dajati ocene kdo je vesten vzreditelj in kdo ne ? in tole je ravno problem, vsak drug na tem forumu se smatra da je kinološka avtoriteta, po možnosti celo z kakšnim osebnim motivom. Tole ni medij, kjer bi takšne ocene lahko objektivno dobil, kvečjemu ti daje kakšen naslov kam po mnenje it

Mislim da sem lahko prav blažen da na tem forumu sodelujem brez da bi imel kaj dosti pojma o predmetu obravnave, se mi ni potrebno tako srdito obadati z predsodki (tole mislim na splošno)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4375 : 26 Marec 2011, 12:41:03
 ::) ... sej sem ti povedala... v drekih in povodcih  ter ostalih lahkotnih temah bova "debatirčkala"

za zaključek  tegale tule (  domača opravila .. dones nimam časa zate :P)
Motiš se o pasmi pri nas... sem  napisala, da sem odraščala s pasmo ;) nisem 19 let stara
Motiš se o osebnih motivih.
Motiš se o ocenjevanju, kar se mene tiče... . 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4376 : 26 Marec 2011, 12:50:59
nisem ciljal nate, govorim na obče

Sploh ne vem zakaj se toliko komplicira tle glede tako očitnega nasveta; kdor ŽELI strokovno mnenje bodisi o nagledanem leglu, standardu ali vzreji, ki temelji na dolgoletnih izkušnjah ga naj naslovi direktno (osebno) na uporabnico Lojze in hesto, ker sta v tej temi še zdaleč najbolj kvalificirani osebi, vse ostalo je balast. Poudarek je na tistih ki iščejo, želijo mnenje in ne da jim je le to vsiljeno

Citiraj
nisem 19 let stara 

vem ,da nisi več med mlajšimi   :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4377 : 26 Marec 2011, 13:16:40
 aha ;D...  sem stara :P ampak  me skleroza še ne daje...  par postov nazaj imaš mnenje prve...
k drugi pa.... veter piha al kako že :D

Dej zvečer nalimej kakšno slikco od tvoje psičke  kako vrt štihata ali pa kar koli...   ;)
Prispevej že kaj  veselega in lahkotnega v tole temo... dej no ... ;D

 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4378 : 26 Marec 2011, 18:18:01
se do pikice strinjam z damayanti. Bi dodala še kaj pa res nima smisla. Najboljše da vsi samo limamo slikice pa spuščamo razne iiiiiiiiiiiije on oooooooooooooje, tako bo tema sigurno veliko bolj koristna.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4379 : 26 Marec 2011, 18:25:27

vem ,da nisi več med mlajšimi   :P

Po moje tudi ti nisi, čeprav velikokrat izpadeš, kot da si pod 15  :) pa brez zamere  :)