Beagle

ursa · 1475840

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4380 : 26 Marec 2011, 20:01:53
Citiraj
čeprav velikokrat izpadeš, kot da si pod 15

Starejši si, nižja ti je stopnja tolerance pravijo; tko da mi je to zgolj v kompliment :-*

Citiraj
Dej zvečer nalimej kakšno slikco od tvoje psičke  kako vrt štihata ali pa kar koli...

sma bila na jagi za voluharjem,







When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4381 : 26 Marec 2011, 20:32:11

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4382 : 27 Marec 2011, 13:46:11
Kako ste eni popularni, ko kar na ZS dobivate vprasanja, ker si jih tu ne upajo zastavit  ::) Meni pa nihce ne pise. Dobim kdaj pa kdaj kak e-mail, ampak za tega sklepam, da pride prek Luninega bloga.

Hesta, cestitke za F-jevcke, zadnjic sem ravno Facebook zaprla zgleda, pa nisem videla sporocila.

Sicer pa v LJ ze lep cas nisem srecala lepega beagla ... zadnjic smo s Seno na Rozniku srecali dve precej (vizualno) cudni beaglici, vceraj eno, ki bi ji kaka shujsevalna kura zelo koristila. Zadnjic je k znanki, ki je veterinarka, prisla 7-mesecna beaglica s 16 ali 17 kg, pa so bili lastniki menda kar uzaljeni, ko jim je rekla, da jih ima prevec.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4383 : 27 Marec 2011, 14:02:27
Ribica*, to je verjetno letelo name...zakaj pa bi bila popularna?? Pač mi velikokrat kdo kaj napiše, ker tukaj ne želi pisati in mu vedno z veseljem odgovorim... Tudi jaz odgovore raje poiščem drugje, kot pa tukaj na forumu...

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4384 : 27 Marec 2011, 17:41:44
Letelo je na vse, ki to kar naprej ponavljajo in izpostavljajo  ;)


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4385 : 28 Marec 2011, 23:13:44

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4386 : 29 Marec 2011, 12:53:35
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/beagle-oglas1273748732         ??? ??? :-X

Zanimovo ;D
 Vseh nadaljnih komentarjev se bom pa vzdržala... sem kakšno stran nazaj že dovolj povedala  :-X

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4387 : 29 Marec 2011, 14:54:56

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4388 : 29 Marec 2011, 16:33:05
še bolj krasno je pa tole v celem oglasu
Citiraj
Prodam psičko beagle,stara je 2 leti,ima odlično telesno oceno in opravljen PNZ- I.n.r. Psička ima opravljen vzrejni pregled z oceno I/I,zato je možna paritev že v tem letu
       :-X       

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Caitlin

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4389 : 29 Marec 2011, 21:07:46
Prvo, da ne bo zmede, jst in Bossek piševa o isti psički (Boji), da vas ne bo kaj zavedlo  ;)

Danes smo šli pogledat v malo šolo in so nam rekli, da jo lahko obiskujemo (kljub temu, da na njihovi internetni strani piše od 4. meseca naprej). Edini problem je, da je večina psov večjih pasem, edino ena čivava je približno primerljive velikosti z našo. No, bomo videli kako bo, zagotovo bo zanimivo in pestro ;D

Evo, pa še mali slikic naše Boje:
Poziranje :-*

Na sprehodu-suha trava je bolj zanimiva kot pa nova igrača  :D

Takole pa počiva preko dneva



Caitlin

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4390 : 29 Marec 2011, 21:24:47
Ups, preveliko sliko mi je dal  :-[ pa ne morem več popravt, tako da bi prosila kakšnega moderatorja, da tole uredi. Hvala :-[



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4391 : 30 Marec 2011, 08:06:29
Za velikost naj vas ne skrbi toliko, kot za cepljenje ;)... toliko glejte da bo imela vsa kužna cepljenja skozi  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursele

  • Gost
Odgovori #4392 : 08 April 2011, 22:01:22
Pozdravljeni. Odločam se za nakup beagla(z rodovnikom) in potrebovala bi nekaj informacij. Na spletu sem našla veliko psarn, katere nimajo spletnih strani. Zanima me katere psarne bi vi priporočali (oz. s katerimi imate dobre izkušnje) in koliko približno stane beagle z rodovnikom. Bi mi zelo olajšali odločitev. Pa še nekaj-je beagle primeren za bivanje zunaj? Ali mu to predstavlja kakšen poseben problem? Hvala, lep pozdrav.



kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4393 : 09 April 2011, 18:50:52
Pozdravljena,
Tudi sam dobim v kratkem beagla.Do res pravega beagla v Sloveniji je kar težko priti.
Veliko jih je namreč v sorodu,govori se,da določeni vreditelji svoje psice parijo dvakrat na leto,kar je prepovedano,
pa da imajo nekateri psi, kri beaglov iz Krke na katerih je farmacija izvajala poskuse in se niti ne ve
točno če so sploh bili rodovniški itd.,Najbolje je psa kupiti nekje v tujini,cene okoli 1000€.
Odvisno je pa predvsem od vas,koliko ste pripravljeni odšteti za psa in ali želite res beagla ne pa
samo približek.Kontaktirajte osebo z vzdevkom Hesta,ona bi znala dat kakšen pameten nasvet.
Gospa je zelo načelna,sam se z njo zelo dobro razumem in meni je res pametno svetovala,predvsem pa mi je odprla oči,
da nisem nasedeu raznim ;;vrediteljem; ki ponujajo pse po niski ceni potem pa kasneje dojameš,da si brcniu v temo,ko vidiš res pravega beagla.
Tukaj pa si res lahko pogledaš kako naj bi Beagle zgledu.http://www.randavica.sk/vrht.html  http://www.showbeagle.com/
Veliko sreče :)
lp Brane



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4394 : 09 April 2011, 20:22:07
Starejši si, nižja ti je stopnja tolerance pravijo; tko da mi je to zgolj v kompliment :-*


O.k., če si to tako vzel  :)

P.S., kako se tvojo psičko slabo vidi...od daleč zgleda lepa, pa bi jo vseeno rada videla od blizu  :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4395 : 09 April 2011, 20:55:10
Citiraj
Zanima me katere psarne bi vi priporočali (oz. s katerimi imate dobre izkušnje) in koliko približno stane beagle z rodovnikom. Bi mi zelo olajšali odločitev. Pa še nekaj-je beagle primeren za bivanje zunaj? Ali mu to predstavlja kakšen poseben problem? Hvala, lep pozdrav.

Cene beaglov se pri nas gibljejo tam okoli 800 evrov, kjer se seveda strošek za last psa ne konča.  Pasma je izredno vezana na družino in to nikakor ni primeren pes da bi čepel ves dan v boksu  ali na mrazu
Bivanje zunaj pride v poštev le, če je bivališče primerno urejeno ter predvsem da se lastnik aktivno ukvarja z psom, ga zaposli, socializira, čez ves dan. Potrebuje kar veliko gibanja in pozornost.
Navsezadnje človek kupi psa da se z njim ukvarja in ne kot hišni inventar, žal je slednje še večinska praksa pri nas in zato se sploh za takšne pasme boksi večinoma odsvetujejo; čeravno da ob vsem potrebnem lahko bigli bivajo zunaj
O vzrediteljih je bilo že tule mnogo rečenega, še več pa kreganja; v principu se najde marsikater dober pet quality vzreditelj pri nas, za kaj več pa bo potrebno v tujino. Važno je da se nakup psa resno vzame in legla osebno pogleda, preveri mal prednike

Citiraj
kako se tvojo psičko slabo vidi...od daleč zgleda lepa, pa bi jo vseeno rada videla od blizu

sej imaš link od galerije spodaj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4396 : 09 April 2011, 21:05:41


sej imaš link od galerije spodaj

Sem pogledala link, od blizu je še lepša  :) voluharica  :-* A bi prišla k nam miši lovit pozimi ?  :)  ;D



ursele

  • Gost
Odgovori #4397 : 10 April 2011, 20:33:10
psa bi kupili kar v Sloveniji, ker sem odvisna od staršev(mladoletna), zato jih ne bi rada vozila po Češkem in drugih državah. Z nakupom nekako podaljšujem rok, saj se res želim prepričati, da bi mi družina pomagala pri oskrbi s psom in vem že od drugih znancev, da je strošek velik! Že od malih nog si želim psa, zdaj pa še bolj saj je okolje primernejše kot pa prej. Imamo velik vrt in živimo v vasi, tako, da to ne bi bil problem. Sicer, pa je oče lovec in razmišlja, da bi beagla izurili kot lovskega psa. Pred nakupom pa moram še trdo premisliti, saj se zavedam da pes ni igrača in da rabi veliko pozornosti.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4398 : 10 April 2011, 21:19:13
ter predvsem je odgovornost (po vsej sreči) za vsaj naslednjih 10+ let; moj predlog je vsekakor da se prvo finančno osamosvojiš; super če družina pomaga ampak lastnik psa si zgolj in samo ti
V tem času pa komot lahko nasparaš denar, ogledaš kakšno leglo, pa tudi če si v bližini kakšnih biglašev tle, lahk pasmo doživiš bližje

Delovnega psa pa vzemi iz temu primernega legla, kjer recimo samica prakticira lov

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4399 : 19 April 2011, 19:00:44
No, pa da se malo še javimo iz našega tabora :) :)
Mladički pridno rastejo in že delajo traparije :o  Danes so stari že 5 tednov! Z njimi se veliko ukvarjamo in jih poskušamo čimbolj psihično "zmatrat" z igračkami in mini poligončki :) :) Počasi bomo začeli že malo navajat na kliker. Z nekaterimi smo že malo delali sedi in jim gre že odlično po treh poskusih :P
Glede karakterja: se nisem preveč zmotila od takrat...  ;) Dvobarvna sta še vedno scrkljivca,... :) 
Dva mladička sedaj še iščeta odgovorne lastnike! En gospod iz Danske mi je odpovedal samičko, ker je izgubil službo in mora sedaj seveda najprej poskrbeti zase in en samček ne gre v solastništvo :)

Pa še malo slik ;)






LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4400 : 19 April 2011, 19:31:50
Ej Lara - vidim, da je posoda super in dovolj velika. :)
Luštni so, malčki. Vso srečo s lastniki.
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Caitlin

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4401 : 19 April 2011, 19:39:51
jooooj, so luštni!!  :o Cukrčki mali!!  :-*



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4402 : 19 April 2011, 19:45:39
Ja Martina! Še enkrat hvala :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4403 : 19 April 2011, 20:55:28
tbh naj reče kdo kar hoče ampak bigli so najlepš mladički med pasmami

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4404 : 20 April 2011, 09:05:30
Vsi mladički so itak najlepši ;D

 ampak "rečem kar hočem" meni  še vedno mladički gordona zmagajo...
 sem pač sucker na black&tan :P
( takih sploh ne hodim več gledat, ker bi se čisto znalo zgodit,da bi še kakšnega domov navlekla :-[)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4405 : 22 April 2011, 19:25:27
Iiii, knedli mali  :) Men niso najbolj lustni na svetu samo cist takoj ko se skotijo, ko so kot ene podganice  ;D

Aja, smo pa v nedeljo na Cerkniskem jezeru skupaj s Seno srecali Žano .. so se malo postrani gledale punce, so bile vse z irokezo, potem pa sta Luna in Sena oddivjali po svoje. Luna se je seveda kopala, kljub mrazu tisti dan.  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4406 : 25 April 2011, 21:01:17
Ja, Ribica res je  :P Ampak beagli so še ok...naprimer vižle, ki jih imajo pri fantu so pa res kot ene podgane...vsi isti pa še z dolgimi repki  :P

Še malo za cuker dvignit...slike od včeraj :)












PAPA  :P


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4407 : 27 April 2011, 13:07:57
O, kakšni buhtelčki.Sem novi, pa ne vem, ko gledam slikice.Kako so različni, Bossekov mladiček in tvoji Larra.A imamo več vrst beaglov?Na razstavi Barje sem videl 3 psičke, pa je bila vsaka čisto drugačna.Če se kdo spozna na to, naj mi prosim razloži.Sem resen interesent za nakup beagla, zato bo vsaka informacija dobrodošla.Hvala za vse koristne informacije.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4408 : 27 April 2011, 14:50:36
sej imaš dvo in tro barvne bigle, sicer pa je najboljša referenca  standard pasme, ki je bil tle v temi že par krat objavljen

Larra men se itak ne zdi fer , da imajo vzreditelji pse v njihovem najbolj cukrastem obdobju, mi pa jih dobimo ko so že razbojniki  :P

pa še tisti mlečni vojn :-[

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4409 : 27 April 2011, 15:13:57
Za barvo vem, samo ne vem zakaj se tako razlikujejo po izgledu, kot bi gledal popolnoma različni pasmi.Smo si ogledali že nekaj trenutnih legel.Sem prebral standard, pa je večina psic,katerih mladiče smo videli, povsem drugačnih, kot piše tam, zato se tudi še nisem odločil za nobenega izmed ogledanih.