Beagle

ursa · 1475971

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4410 : 27 April 2011, 16:08:54
mal prelistaj stran ali dve nazaj, če se je v tej temi kaj na veliko  trobilo se je ravno o tem.  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4411 : 27 April 2011, 20:45:17
Ja, Davor, sem prebral vse.Zmedlo me je, ker ne vem kaj je res in kaj ne.Hotel sem se obrniti na Hesto, pa ni več uporabnica foruma, kdo drug pa ni izrazil nič direktnegaČe povprašaš na KZS, dobiš le informacije o trenutnih in napovedanih leglih, kaj več ikoristnih informacij pa ne.Pozanimal sem se tudi pri vzrejni komisiji, si ogledal priporočena legla, kjer pa že kot laik nisem izbral nič.Ve morda kdo tukaj, na koga bi se lahko obrnil za nasvet, oziroma kupil dobrega mladiča?
Hvala vnaprej.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4412 : 27 April 2011, 21:39:22
Meni osebno bi se bolj čudno zdelo, če bi bili vsi beagli enaki  :-[

Saj če si bil na barju si mogoče vidu tudi najino (povečini sva se gibala okrog prostora kjer so imeli tekovanje beagli). In če si šel malo okrog in pogledal ostale pasme si verjetno tudi opazil kako so si med sabo različni.
Glede na to, da imamo doma še nemškega ovčarja lahko rečem, da se vsi med sabo zelo razlikujejo. Predvsem v obraz so si različni.

Sam bi rekel tako......isto kot pri ljudeh. Smo belci, črnci, azijci, ..... In med belci so konkretne razlike med enimi in drugimi.

Je pa tako, da ko sem prvič videl najino je bila tudi ena sama kepica....potem pa noro hitro zrastejo in niso več take, ki malo kobacajo okrog.  8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4413 : 27 April 2011, 21:45:41
Citiraj
ker ne vem kaj je res in kaj ne.

absolutnega odgovora v vzreji itak ni, pač različne paritvene kombinacije, različni vzreditelji in različni sodniki ter predvsem različna mnenja. Pa verjetno velika doza sreče, saj na podlagi mladiča še ne moreš napovedati kakšen bo odrasel pes Če ti slovenska legla ne odgovarjajo ali želiš plemenjaka bo potrebno v tujino, ampak ne pričakovati da tudi tle niso takšna odstopanja. Genetika  pri vseh bitjih je različna, ako pes ni po standardu pa lahko že vidiš pri starših. 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4414 : 28 April 2011, 17:32:41
Bossek, nisem opazil nič beaglu podobnega okoli ringa.Med predstavljenimi psičkami pa mi je bila všeč samo tista, ki jo je vodila ena blond gospodična.Kakor sem razumel sta bili ostali dve tudi zelo slabo ocenjeni.Sem si označil v katalogu in bom poizkušal navezati stik s tisto gospodično,saj sem jo večkrat zasledil na slikah z neko drugo psičko.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4415 : 29 April 2011, 00:19:35
Meni sta bili prvi 2 OK, ona zadnja psica (verjetno starješa) mi pa res ni delovala nekaj preveč lepo. No če si odbro opazoval sva midva (oz. mi 3je) bili pri ocenjevanju prve psičke takoj za sodnikom ;)

Sem upal da bom kaj ujel od ocen pa to......nakoncu ugotovim da je italijanski sodnik  :-[


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #4416 : 29 April 2011, 11:54:39
Hey,
Prvo vsi lepo pozdravljeni in upam, da preživljate kar se da lepe praznike.
No po dolgem času se še mi malce javljamo. Vidim, da se je kar precej debat odvijalo kot vedno.
@ larra- mladički so res prekrasni--pravi cukrčki.
Mi smo pa včeraj praznovali Arisov 3. rojstni dan.
Pa še nekaj slikic...

pred


med


po

lep pozdrav

Zarja & Aristotle



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4417 : 29 April 2011, 15:03:48
Ni kaj, Aris ,vse najboljše ! :) ;D Dobra pojedina  ;D.Pa tudi Prekmursko okolje ti verjetno lepo leži. Uživajte še naprej :) ;D
 
LP AjaOto



biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4418 : 30 April 2011, 13:20:39
Bossek, ne razumem kako misliš to različnost.Za ljudi ni predpisan standard, za pse pa je, če prav razmišljam.Primerjava med azijci in črnci, jaz mislim, da sta to dve popolnoma različni rasi, kot dve različni pasmi.Tako, da tako razliko v izgledu ene pasme smatram kot neko nepravilnost oziroma odstopanje od standarda.Je tvojo psičko že ocenil kdo, ki se spozna na pasmo?Jo boš morda kje razstavljal ?
Jaz sem definitivno odločen poiskati pravega beagla in to pri slovenskem vzreditelju.Ne iščem plemenjaka, ker bo to kuža samo za moje veselje, morda kako razstavo, tako za razvedritev in nova poznanstva.Zanj sem pripravljen odšteti 800 do 1200 evrov.Se mi ne mudi, saj psa kupujem po poštenem premisleku.Rad bi čim bolj spoznal pasmo , zato bi rad informacije od koga, ki to res obvlada.Vesel bi bil,če je kje kdo, ki bi mi pravilnosti in napake lahko pokazal direktno na kakem živem primerku beagla.Za resen in korekten poduk, sem pripravljen tudi plačati.
Hvala za vsak koristen nasvet.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4419 : 30 April 2011, 13:29:57
Hotel sem povedat, da tudi če sta 2 psa popolnoma po standardih jih boš brez težav ločil. Da sta 2 psa po standardih ne pomeni, da sta popolnoma ista.

Mojo psičko ni še nihče ocenil in glede na to, da ne mislim voziti na raztave jo verjetno tudi nihče ne bo.

Glede na to kaj iščeš bi ti sam predlagal, da se obrneš na hesto (najbolje da jo kar pokličeš) in se pozanimaš kdaj bo kakšno leglo, kdaj lahko greš na ogled, ....


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4420 : 30 April 2011, 14:13:43
Hvala, bossek, bom nekje že izvrtal njeno številko.



TobiTheBeagle

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4421 : 01 Maj 2011, 18:58:45
Zdravo vsi!
Jaz sem nova tukaj. Imam beagla, ki je star dobro 1 leto. Imam pa tudi en ogromen problem. Kupila sem mu transporter, vendar ga nikakor ne morem spraviti vanj. Trudila sem se 3 dni in poskusila vse od privabljanja s hrano in igračo do tega, ko me je razjezil, da sem ga hotela potisniti noter. On pa se je upiral v vsemi štirimi in je grizel ter praskal. Zadnje čase to vedno večkrat počne. Zato ne vem kako ga naj spravim k veterinarju. Prosim, če ima kdo kakšne izkušnje, če mi lahko pomaga. Ne vem več kaj naj storim. Hvala!      :-\
       *Aleksandra*

*Aleksandra & Tobi*


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4422 : 02 Maj 2011, 08:20:54
TobiTheBeagle, sama sem imela enak problem z mojo psičko... Parkrat sem jo stlačila noter kot "pujska" ampak sem vedela, da vedno tako ne bo šlo...
Malo sem gledala boxe po internetu in sem našla Atlas Car. Zdelo se mi je, da jo bom lažje spravila noter, pa še več bo videla ven...in res je tako :) Že v trgovini je šla sama vanj brez problema in vedno sedaj sama skoči vanj.. :) Jaz imam za mojo beaglico Atlas Car mini (70) http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=15484    Nevem koliko je velik tvoj beagle...pojdi v trgovino pa ti bodo tam svetovali :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4423 : 05 Maj 2011, 23:02:57
Mi smo Luno na boks navajali od prvega dne, ko smo jo vzeli v leglu in ni bilo nikoli nikakrsnih tezav. Pa uporabljamo boks tako za transport kot za kazen oz. "prostor za ohlajanje". Vcasih pa gre sama od sebe not, ampak samo precekira in gre ven. Imamo pa navadnega Atlasa, mislim, da je 40.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4424 : 06 Maj 2011, 10:19:21
sej ko začne pes povezovati avtomobil z parkom, spehodom...ali kakšno drugo zabavno aktivnostjo ponavadi ni težav; tko da jo sam ponavadi težje iz avta dobim kot pa not spravim  ::)

Sicer pa prodajam boks če je kdo zainterisiran

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10883.0

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4425 : 06 Maj 2011, 15:55:04
Danes pa moja Luna praznuje 6 let  :)



Davor, a mi vsaj približno namigneš, po kaki ceni bo boks prodajal? Morda bi me zanimalo. Kako pa to, da ga ne uporabljate?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4426 : 06 Maj 2011, 16:07:39
Davor, a mi vsaj približno namigneš, po kaki ceni bo boks prodajal? Morda bi me zanimalo. Kako pa to, da ga ne uporabljate?

tam nekje 70 evrov , za biglaše in pesjanarje 60  ;)

Ga ne rabim, itak v avtomobilu sedi brez težav zadaj, je tudi že od prvega dneva vsa srečna če se lahko vozi. V primeru tečnih miličnikov pa imam pas za psa vedno v predalu, vet pa je tudi skoraj za ovinkom
Tko se leto samo prah gor nabira, je pa boks zelo dober z posodo in vsem (pač nakupovalna mrzlica v času priprav na prihod psa  ::) )
 Mogoče si bom nekoč omislil mrežnega ampak tudi zato ni trenutno potrebe

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4427 : 06 Maj 2011, 16:14:52
Hmm, razmislim, pa ti javim, 60€ se mi zdi kul cena. Se velikost precekiram.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4428 : 06 Maj 2011, 17:18:20
Vse najboljše Luna in eno kul tortico ti privoščimo . :) ;D
LP



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4429 : 06 Maj 2011, 21:37:47
Davor a kar zadi na zicu jo imaš nepripeto in nič? Al v prtljažniku pa zamreženo? Ker če je brez kakršnekoli zaščite se lahko v primeru nesreče takoj posloviš od nje pa mogoče se še komu lahko kaj hujšega zgodi, če psa pribije v njegov zic...se ni za igrat s takimi stvarmi.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4430 : 06 Maj 2011, 21:53:35
ima varnostni pas z oprsnico v obeh avtomobilih;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4431 : 06 Maj 2011, 23:55:18
Ja samo, če ga imaš v predalu ti nič kaj dosti ne pomaga.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4432 : 07 Maj 2011, 02:32:00
Večinoma je pripeta, če se peljem kam dlje od trgovine ali lokalne gostilne, si pa bo dolgoročno potrebno omisliti mrežo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4433 : 07 Maj 2011, 07:41:10
Sem videla že par psov, ki so četeli čez vetrobransko šipo, ker so bili nepripeti na zadnjih sedežih - ni bil lep prizor, tako da svetujem, da imate pse pripete, tudi če greste samo v trgovino..
Čeprav sem nedolgo nazaj brala en varnostni test glede tehle oprsnic in so skoraj blažev žegen :-\



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4434 : 07 Maj 2011, 09:15:53
Citiraj
ki so četeli čez vetrobransko šipo, ker so bili nepripeti na zadnjih sedežih

nekako dvomim, da varnostni pas za 10 evrov tole prepreči, pri takšnih silah sunka bolj gre za to kar zakon veleva, da se psa loči od voznika med vožnjo; najbolj varen transport je itako boks, za kar pa potrebuješ tudi primerno veliko vozilo. Tudi pregrado v avtomobilu in mrežo si lahko narediš sam, pa ni nobenega nadzora če je slednja varna ali ne.
Tko da če slučajno kdo nima boksa...  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4435 : 07 Maj 2011, 10:52:35
Vse najboljše Luna!!!  :)

Jaz vozim Žano v boksu že od vsega začetka, imam tudi navaden Atlas, ki mi dobro služi že skoraj 5 let. Res, da imam karavana, ampak boks je brez problema lahko tudi v majhnem avtu na zadnjem sedežu, sicer je potem treba boks pripet, če ne lahko leti pes skupaj z boksom skozi šipo. Enkrat sem brala en test v Motoreviji, ko je letela lutka psa pri 50 km/h z zadnjega sedeža in je pri tem zadela sedež voznika kot da bi priletela teža mislim, da skoraj 1 tono. Ni se za hecat!
Žana se rada vozi v boksu, saj ve, da potem kam gremo. Kadar pa kampiramo, pa tudi spi v njem pred šotorom, sicer pa ga imam ves čas v avtu, doma ima tisto plastično ležišče pa kup dek noter, da se lahko pokrije  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4436 : 07 Maj 2011, 11:09:48

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4437 : 07 Maj 2011, 11:41:21
Saj če ima človek terenca z celotnim varnostnim paketom, je tudi bolj varen kot tisti z twingom; pač razmeram primerno

To pomeni boks in karavan , da je v prtlažnjiku

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4438 : 07 Maj 2011, 13:31:10
Boks lahko zatakneš tudi med sprednji in zadnji zic, če gre. Je pa vseeno boljše v imeti psa v zamreženem prtljažniku kot pa brez vsega. Itak se mi pa zdi, kot se je že omenjalo, da je najboljši boks zataknjen med zice, če gre.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4439 : 07 Maj 2011, 21:51:02
Ja, jaz imam Luno vdno v prtljazniku v boksu, pri mojemu je pa se mreza med prtljaznikom in kabino, samo je ravno toliko lufta, da Luna potem pleza na zadnje sedeze ali pa hoce gledat ven in to vsekakor ni varno. V kratkem sem imela namen menjat boks v temu avtu (enega imam skoz doma, ce grem kam sama ali s starsi, pa za "ohlajanje" seveda), tako da je tale Davorjeva ponudba zelo mamljiva  ;) V twingotu sem jo pa imela pripeto z oprsnico, ker je bolj malo prostora. Za daljse poti, sploh poleti, je pa boks na zadnjem sedezu, ampak pocez.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]