Beagle

ursa · 1475932

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4440 : 10 Maj 2011, 16:21:47
Tudi jaz Boni že od vsega začetna vozim v boxu... Imam pa Atlas Car (mini) in je zelo primeren za v prtljažnik in kar je najbolj pomembno, v njem uživa tudi Boni, saj lahko iz njega več vidi ven, kot pa iz navadnega boxa.. :) :P

Naši mladički so danes stari že 8 tednov! Prvi v nove domove odhajajo že v četrtek...
Pa da se še malo pohvalimo...  :P :P :o V soboto in nedeljo smo bili na CACIB Maribor in Pohorje, kjer je naš očka legla zaključil slovenski šampionat :) Postal je tudi mednarodni šampion v lepoti! :) :o
Upam, da bodo tudi mladički tako uspešni, kot očka ;) In seveda pametni in tako karakterno super kot je mama ;) ;)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4441 : 10 Maj 2011, 19:23:25
čestitke....mi je malo žal, da letos nisem šel na razstavo, vas je toliko bilo tle

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4442 : 10 Maj 2011, 23:31:48
Ja, škoda, ker te ni bilo :) Večinoma so bili prijavljeni tuji beagli...bila sta dva slovenska, vendar ju ni bilo... :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


shellyka*

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4443 : 11 Maj 2011, 19:33:42
Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem nova uporabnica foruma in velika ljubiteljica beaglov. Doma si že dolgo želimo beaglico in sedaj je napočil čas da jo končno tudi dobimo. Smo naredili domačo nalogo in se temeljito poučili o beaglih tudi pri nekaterih lastnikih tako da smo prepričani da je beagle pes za nas. Tudi vseh 149 strani foruma sem že prebrala. Tako sem tudi izvedela za problematiko kar se tiče izgleda oz. ''pravih'' beaglov pri nas. In tu sem prišla do problema. Ker se ne spoznam na rodovnike in ne vem kateri predniki so dobri bi vas prosila če bi mi lahko pomagali. Na spletni strani kinološke zveze slovenije je objavljenih pet legl za to pomlad in bi res lepo prosila če bi kdo lahko pogledal in mi priporočal najboljše leglo.

Najlepša hvala že v naprej.

Shellyka



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4444 : 11 Maj 2011, 20:44:39
Sem pogledala na stan od KZS, kjer od rodovniskih legel manjka vsaj od Larre (ne vem pa, kako na KZS update-tajo). Slikce njenih psickov so pa tudi tukaj na forumu. Samec je pa iz tujine - sem ga imela priloznost 2x videti in se je vedno izkazal kot skuliran pes. Je bil na rasztavi v MB sedaj se en tuj, z zelo kratkim gobckom, ki je v ringu kazal agresijo do drugih dveh psov v ringu... potomcev tega psa bi se jaz izogibala. Je bil na razstavi tudi en visok, tudi iz tujine, ki ga je vodnica vseskozi tlacila dol (opticna varka)... Take zadeve se vidijo na razstavah, kjer se lahko tudi kaj vprasa koga...

Jaz sama ne bi kupila potomca nekega psa, ki se je uporabil na tako malem prostoru naenkrat kar pri treh leglih, pa cetudi je oh in sploh (ce bi razmisljala o vzreji seveda - pa cetudi se ne 100%; ce boste S/K tj. nevzrejali, je pa vseeno; zunanji izgled je pomemben se pri razstavah (poleg vzreje), za ostalo pa izgled ni vazen (potem lahko izberete takega, ki je vam najbolj vsec - ce so vam vsec taki z zelenimi pikami, potem pac izberete takega); bolj je pomembna socializacija, ce bo to le pes spremljevalec, ne kaj prida delaven, ki bo morda le pokukal v malo solo... Skratka, potrebno bo pretehtati, kaj sploh nameravate s tem psom poceti in to povedati vzreditelju, da vam izbere mladica z najvecjim potencialom za doloceno zadevo.) - potem so sami bratje, sestre oz. polbratje, polsestre... ze tako naj bi bil slovenski beagel na slabem glasu, kakor se da brati v temi o beaglu...


shellyka*

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4445 : 11 Maj 2011, 20:54:21
To da je en oče treh legel tudi meni ni prav preveč všeč. Želimo pa si psičko predvsem za prijateljico in dolge sprehode, tek ter hojo v hribe. Res pa je da smo tudi malo pomislili da bi mogoče imeli potem eno leglo ampak to ni 100%.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4446 : 11 Maj 2011, 21:06:37
Res pa je da smo tudi malo pomislili da bi mogoče imeli potem eno leglo ampak to ni 100%.

Potem pa morate gledati kar na vse.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4447 : 11 Maj 2011, 21:09:24
Pa preverite se, kaj je potrebno narediti, da pes dobi vzrejno dovoljenje, da jo ze kar kmalu zacnete pripravljati za delovni preizkus... ali karkoli ze imajo.


shellyka*

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4448 : 11 Maj 2011, 21:17:16
počasi =) najprej moramo najti primernega rejca



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4449 : 12 Maj 2011, 06:34:13
Morda napotek.... vsa legla se oglašujejo tudi v reviji Kinolog. Mislim da je le-tam bolje update-ano na KZS-ju....
Seveda se pa strinjam, da temeljito preverite vzreditelja, starše, morebitne potomce prejšnjih legel. Torej preverite vse možne aspekte.
Kaj več od tega pa vam ne znam svetovati, ker se v standard biglov ne razumem. Zgolj kar preberem tu, na forumu....
Srečno pri izbiri mladička!!
Katja



biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4450 : 15 Maj 2011, 12:27:11
Tudi jaz čakam na kako OK leglo.Podrobno sem se pozanimal o vseh, ki so trenutno na voljo, pa ni nič, predvidena legla pa še slabše.



biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4451 : 18 Maj 2011, 07:27:07
Naslednjo nedeljo bo CAC Hrušica, pa me zanima, če bo kdo med vami razstavljal svojega kosmatinca.Sam si imam namen prireditev ogledati, pa tudi CACIB na Bledu , ki bo naslednji mesec.



kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4452 : 28 Maj 2011, 17:32:42
https://picasaweb.google.com/skaymodel/Flay?authkey=Gv1sRgCPHJs4T53crCFw&feat=directlink
Naša Flay je tukaj stara 9 tednov.Je biklček,s noskom skos na tleh in polna energije.
Prihaja pa iz legla F-ejevčkov.
lp :)



ursele

  • Gost
Odgovori #4453 : 28 Maj 2011, 19:50:29
Zdravo še enkrat  :D. spremljam oglase in na miljon enih mladičkov ki so si zelo različni. Pa me zanima, če se da že po mladičkih razbrati "pravega" beagla(glede na vidne lastnosti). Mogoče malo neumno uprašanje ampak opažam, da imajo nekateri velika ušeska, drugi imajo majhna in tako dalje...Mogoče se samo meni zdi, da so si različni  ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4454 : 28 Maj 2011, 20:30:42
ne, samo na podlagi mladičkov ne boš mnogo razbrala, poglej si prvo samico in če je le  možno samca s katerim je bila parjena, le tule dobiš približno podobo kako bodo razbojniki izgledal ko bodo odrasli.
Niti barva ni nobeno marilo, z izjemo bele , ki ostane

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4455 : 28 Maj 2011, 21:10:50
Ogledal sem si ogromno legel in menim, da se že pri mladičkih določene napake očitno, definitivno pa si je potebno ogledati mamo in rodovnika obeh staršev, dobil pa sem tudi koristno informacijo - pozanimati se je potrebno kar za nekaj rodov nazaj, če je možno.Najbolje je , če najdeš poštenega vzreditelja, ki ti je pripravljen vse to razložiti.Do sedaj pri nikomur, kjer sem bil, teh informacij nisem dobil, vsi so se mi postavljali z odličnimi ocenami, pa že jaz , laik, vidim, da so te ocene nekorektne.









Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4456 : 28 Maj 2011, 23:16:21
Citiraj
vsi so se mi postavljali z odličnimi ocenami, pa že jaz , laik, vidim, da so te ocene nekorektne.

Kot "laik" moraš imeti konkretno znanje o standardu, paritvenih kombinacijah in specifičnem sodniku ki je to oceno dal, da jih lahko tako posplošeno odsloviš.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4457 : 29 Maj 2011, 15:07:46
Davor...se strinjam s tabo ;)
Jaz sem vsem novim lastnikom pokazala rodovnika obeh staršev, vsi so si ogledali oba starša, saj je bil očka mladičkov tukaj kar nekaj časa in so ga vsi novi lastniki dobro spoznali in si ga ogledali.
Lastnik samca jim je pokazal tudi slike prednikov psa na računalniku, itd. Jaz bi z veseljem pokazala tudi slike prednikov moje psice, pa imam samo od mame in očeta...drugih žal ne najdem nikjer, bi pa zelo rada tudi sama videla, kakšne prednike ima..
Itak se pa potem vsem ustavi pri ceni ::) ::) Vsak kdo bi rad dobil psa za 400-500e :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4458 : 30 Maj 2011, 10:55:41
Standard poznam zelo dobro, imel sem tudi priliko spoznati osebo, ki me je o tej pasmi ogromno naučila, pokazala napake in dobre stvari direktno na svojih in tujih psih,tako, da sem pozoren prav na vse, ko si grem ogledat kako leglo.
Cena pri meni ne igra prav nobene vloge in se mi 1000-1500 evrov za psa ne zdi veliko, to kar sem videl do sedaj, pa ni vredno niti 400-500 evrov.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4459 : 30 Maj 2011, 11:21:40
Citiraj
to kar sem videl do sedaj, pa ni vredno niti 400-500 evrov.

če si prišel do tega zaključka potem ne vem zakaj si v dilemi, saj imaš dve očitni opciji: prva je da psa vzameš pri "osebi, ki te je o tej pasmi ogromno naučila", druga pa da psa vzameš v tujini; saj nihče ni primoran vzeti bigla iz slovenske vzreje če mu slednja ni vseč

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4460 : 30 Maj 2011, 12:57:05
Ta oseba nima mladičev,pozna pa veliko tujih vzrediteljev in verjetno se bom za katerega odločil, ko bom prišel na vrsto,ali pa bom počakal mladičke psičke, ki je pred kratkim prišla iz Avstralije, spoznal pa sem jo na CAC Barje.Je še zelo mlada, a razlika med tistimi, ki jih srečujem na ulici, je očitna.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4461 : 30 Maj 2011, 13:10:10
A s enikomur ne zdi čudno, da se je v zadnjem času pojavilo kar nekaj oseb, ki kupujejo oz. iščejo beagla, pa (sami) opažajo blazne razlike med njimi. In so vsa legla slaba...poznajo poznavalce, so prebrali standard...  Hmmm 8)


ursele

  • Gost
Odgovori #4462 : 30 Maj 2011, 13:56:59
Ok. Blazno si res niso in se mi zdi, da je ta tema namenjena temu, da lahko vse vprašaš, podebatiraš in izmenjaš mnenja. Eni so usmerjeni v to kar hočejo in kar so si zamislili. Mislim, da je pa prav, če se pozanimaš o stvari.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4463 : 30 Maj 2011, 14:06:42
Ok. Blazno si res niso in se mi zdi, da je ta tema namenjena temu, da lahko vse vprašaš, podebatiraš in izmenjaš mnenja. Eni so usmerjeni v to kar hočejo in kar so si zamislili. Mislim, da je pa prav, če se pozanimaš o stvari.
Vsekakor  ;)
Opažam samo porast v kratkem času  :P 8)


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4464 : 31 Maj 2011, 08:53:44
Tudi pri drugih pasmah se ljudje vedno bolj obračajo na poznavalce in ljudi, ki se tudi kasneje zanimajo za svoje pse.Ni to samo pri beaglih, katerih legel je pri nas največ .
Meni se zdi prav, da se o pasmi, ki jo želimo dobro pozanimamo, preberemo standard in vse ostalo, preden se odločimo za nakup.Tudi sam sem dobil tukaj kar nekaj nasvetov.Verjetno bom upošteval Davorjevo in psa zase poiskal v tujini.



B|ind

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4465 : 03 Junij 2011, 18:00:30
Naša nova zvezda v družini :)
FIDO FERRY BRAKADA iz psarne Brakada, Omejec; Selce.  ;D

http://www4.slikomat.com/11/0603/88e-fido-0.jpg

Nevjretno kak je živ in nor.. non stop bi nekaj grizel in tekal okoli.
Ko pa se po sprehodu utrudi pa zaspi v 10ih sekundah  ;D




kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4466 : 05 Junij 2011, 19:59:45
To pa je bratec od naše Flay,na naših obiskih se je vedno hotel crklat,je biu res cuker. :)



blazp

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4467 : 05 Junij 2011, 21:47:29
No, tole je pa še Flux.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4468 : 05 Junij 2011, 23:03:37
Da še jaz prilepim slikici od ene biglske lepote  :-*





lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4469 : 06 Junij 2011, 12:32:15
so cukri tile beagli ja  :-[

evo tkole pa naša nadzira kako poteka izdelava terase (je zanimivo kako se nič več ne boji orodja kot je motorka, fleksarica, udarno kladivo, ..... ::) ):