Beagle

ursa · 1476180

joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4560 : 17 November 2011, 12:20:56
nadaljevanje akcije ;D



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4561 : 17 November 2011, 12:22:48
tale pa še za zaključek ;D



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4562 : 18 November 2011, 15:12:01
oi. jaz pa imam psičko beagle po imenu Dona.. in bi vprašala če je sindrom zlomljenega repa pri beaglih pogosto ?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #4563 : 18 November 2011, 15:18:38
tale pa še za zaključek ;D

Full so simpatični!!!
Moja prijateljica ima tudi Beagla, ampak se nič ne ukvarja z njim. Enkrat na dan gre na kratek sprehod in to je to. Kar pa je za takega psa krepko premalo... Je pa tudi full lep in  se mi zdi, da ga je škoda samo za v pesjak (seveda, ima rodovnik. Zato pravim).





lp, Jazz






Dogs are best friends ever!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4564 : 18 November 2011, 17:18:37
oi. jaz pa imam psičko beagle po imenu Dona.. in bi vprašala če je sindrom zlomljenega repa pri beaglih pogosto ?

Naj bi se pojavljal predvsem pri lovskih pasmah, ampak pri meni sta ga imeli že obe, beaglica in ovčarka. Povezan je s skakanjem v premrzlo vodo in/ali velikimi fizičnimi obremenitvami. Ne vem, če je to čisto res, mi smo itak vedno zelo aktivni in veliko čofotamo, tako da je možno. Nikoli ni bilo nič hudega, kakšen dan smo malo bolj počivali in pazili smo pri opravjlanju potreb, drugače pa ni nič posebnega.



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4565 : 18 November 2011, 19:32:27
aha. hvala , veterinar je rekel da je možno tudi (dona ni mogla repa dvignit) zaradi žlez. zdaj ji je žleze izpraznil samo je rekel da so vnete? ??? prvič slišim.  :-\



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4566 : 18 November 2011, 19:34:35
aja. vem da ne spada v to temo samo jaz si ne morem dat prikazane slike. preprosto ne gre, nič ne napiše (opozorilo ali kaj)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4567 : 18 November 2011, 22:16:11
pri sindromu zlomljenega repa je zelo očitno rep "prelomljen" nekje okoli tretjega vretenca, od tam na dol visi kot kuhan makaron, ne moreš falit. Lahko poiščem sliko. Vnetje obanalnih žlez je pogost pojav pri psih, ki ne kakajo dovolj trdo in se jim ne čistijo/praznijo sproti. Tudi ni nič strašnega. Ponavadi opaziš po tem, da se pes drsa po riti (tako kot pri glistah). Lahko koga tudi prosiš, da ti pokaže, kako jih stisneš sama.



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4568 : 19 November 2011, 21:34:37
hvala za odgovor : )  in pa dona ima zelo pogosto vneta ušesa. kaj pa xsara? saj je xsara ne ?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4569 : 20 November 2011, 10:15:19
vneta ušesa so itak pri vseh beaglih možnost zaradi pač zaprtega ušesa, verjetnost se zmanjša z rednim čiščenjem (Clorexyderm + vata), ko se pa vnetje pojavi pa Otanozol ...
Če so težave z žlezami pogoste, bi sam pomsilil na zamenjavo hrane


 :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4570 : 21 November 2011, 07:29:48
Davor,ni vse v Clorexidermu in Otonazolu.Še posebno pri Otonazolu ne.Imaš tudi druge infekcije v uhlju poleg bakterijskih in glivičnih.Zato je še toliko bolj pomembna preventiva in ne kurativa.Ne čakat,da bodo imeli psi že močno vnetje,ampak jim redno čistite sluhovode.Nekaterim je pač to potrebno delati vsaj 1-2x tedensko,pri drugih pa vsaj na 14 dni do tri tedne.Odvisno od psa.
Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4571 : 21 November 2011, 11:54:59
Še ni imela druge oblike vnetja razen blagega, tko da upam da bo pri tem ostalo  :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4572 : 21 November 2011, 19:53:07
A so tako svetle barve, kot jih imata en ali dva psa na zgornjih fotkah zaželjene pri beaglih?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4573 : 21 November 2011, 20:11:45
To je čisto normalna barva... Beagli so tricolor-trobarvni (kombinacija črne, rjave in bele) in bicolor-dvobarvni (kombinacija rjave in bele).
Ni pa dovoljena jetrna barva.
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4574 : 21 November 2011, 20:39:28
Ja, razumem in vem, da so tudi bikolorji, ampak me zanima ali je taka "sprana" barva zaželjena ali ne? Ker tam na sliki je ravno skoraj barva kapučina..




lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #4575 : 21 November 2011, 20:53:27
Rušenje pasemskih stereotipov  ;D

http://www.zverce.si/tudi-beagli-so-lahko-resevalci

lp, veronika


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4576 : 21 November 2011, 21:03:29
Ja, razumem in vem, da so tudi bikolorji, ampak me zanima ali je taka "sprana" barva zaželjena ali ne? Ker tam na sliki je ravno skoraj barva kapučina..

Kot je že Larra napisala.. Ni zaželjena JETRNA barva, ostale rjave (lovske), tudi "sprane" so OK. Sicer pa sta tista dva, ki jih misliš, verjetno "lemon bicolor" (http://en.wikipedia.org/wiki/Beagle#Colouring);). Malo pa tudi svetlobni pogoji/starost psa in fotkič naredijo.

Imaš pa tudi "plave" bigle, ki so tudi "dovoljeni" http://www.dailypuppy.com/puppies/baxter-the-amazing-blue-beagle_2006-04-13 .

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4577 : 21 November 2011, 21:06:00
Po daljšem premoru se ponovno oglašamo ;).
Ronč je OK in full pomirjen;). Do zdaj (trkam na les), še ni bil nič bolan, nobenih vnetij ušes, poškodb ipd..

Postal je ZELO crkljiv in je oh-in-sploh CUKR' ;).

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4578 : 21 November 2011, 21:52:24
Hvala, to me je zanimalo  :)



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4579 : 22 November 2011, 07:46:32
sasha,
ce je beagle res zelo svetel, je dejansko to zaradi let, mislim, da je to primer pri enem od teh, ki jih vidiš na fotki
lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4580 : 22 November 2011, 08:34:08
Rušenje pasemskih stereotipov  ;D

http://www.zverce.si/tudi-beagli-so-lahko-resevalci

lp, veronika


Super prispevek!  :D  :D  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4581 : 22 November 2011, 09:16:30
Dvobarvni beagli imajo pač že v osnovi zelo malo pigmenta in še zelo hitro jim propada. Naša Xsara je vsako leto izrazito bolj bela že od svojega drugega leta nekje. Kar sem brala na tujih beagle forumih, so to opažali vsi skrbniki dvobarvnih beaglov. Ko se je skotila, je imela dejansko še celo malo črnine, do prvega rojstnega dne je bila dvobarvna, pri sedmih pa je zdaj že skoraj bela :) Se pa definitivno pozna, če je dober fotoaparat, to pa vedno :)

za primerjavo puppy Xsara:


in evo ena z letošnjega evropskega prvenstva:


pa še ena luškana poletna  8)


in ena dopustniška s Korzike:



Jah, ni kaj, moji psi res trpijo :)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4582 : 22 November 2011, 11:33:05
h4xk0, v standardu piše, da so za beagle dovoljene vse "lovske" barve, jetrna pa je prepovedana. Tudi jaz sem se leto nazaj zanimala za modro beaglico, ki sem jo hotela pripeljati iz Polske...
Mnenja za to barvo so zelo različna! Vprašala sem veliko sodnikov...eni pravijo da je ok, drugi da ne... Tudi vzreditelji imajo zelo deljena mnenja.
V AKC je to priznana barva, za FCI pa nisem sigurna... Me pa zelo zanima, ali je ok ali ne, saj sem še vedno zaljubljena v to barvo!
Še slike samičke, za katero sem se zanimala..( lahko tudi vidite, kako se barva spreminja)




In še psička pri 3,5 mesecih:


Tudi pri dvobarvnih...kakor vem je "lemon" barva priznana v AKC. Tudi v mojem leglu sem imela dva mladička dvobarvna...psička je  "normalne" barve :)


samček pa je zelo svetel (po AKC-ju naj bi bil "lemon" barve) - (malo slabša slika, ampak barve se vidijo ;) )


LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4583 : 22 November 2011, 12:03:16
ne vem, zakaj so mnenja tako deljena, če v standardu specifično piše, katere barve so dovoljene:

Colour: Tricolour (black, tan and white); blue, white and tan; badger pied; hare pied; lemon pied; lemon and white; red and white; tan and white; black and white; all white.
With the exception of all white, all the above mentioned colours can be found as mottle. No other colours are permissible.  Tip of stern white.


vir: http://fci.be/nomenclature.aspx



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4584 : 22 November 2011, 13:02:50
Po standardu je modra barva sicer dovoljena, vprašanje pa je, če je OK. Namreč pri številnih pasmah se pri modrih pojavljajo težave z dlako. Najbolj znan primer so bili modri dobermani, ki so jih zaradi tega izključili iz vzreje, a se pojavljajo podobne težave tudi pri dugih pasmah. ali imajo tudi modri bigli težave ne vem.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4585 : 22 November 2011, 13:30:51
Če se ne motim (lahko da se) so standard "dopolnili"... Včasih je bilo napisano samo vse lovske barve, razen jetrne...in zaradi tega so bila deljena mnenja.
Sem šla pogledat in je datum na standardu 27.1.2011.
Ko sem se jaz zanimala za to psičko eno leto nazaj je bil standard napisan še "po starem"...  In to, da naj ta barva ne bi bila zaželjena sem izvedela od nekaterih vzrediteljev po Evropi, katere sem spraševala, če so morda že kdaj videli takega beagla in kako je z barvo, saj sem jo do tega legla na Polskem zasledila samo v Kanadi...
Je pa zdaj že vedno več teh legel z modrimi beagli  :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4586 : 22 November 2011, 13:34:35
Lanabela, meni so ti vzreditelji, ki so bili proti modri barvi obrazložili, da naj bi ti modri beagli velikokrat imeli še modre oči, to pa naj bi pomenilo še gluhost in slepoto.
Sem tudi o tem vprašala nekaj vzrediteljev, ki so že imeli legla z modrimi beagli, pa so mi odgovorili, da niso imeli nikoli težav s tem...
Tako da sem se takrat odločila, da z to psičko še malo počakam in še malo poizvem kaj in kako :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #4587 : 22 November 2011, 14:00:21
Po mojem, če bi hotela razstavljat, je nabolje imet kakšno bolj klasično barvo. Jaz sicer mislim, da je bolj kot samo barva pomembno, kdo so starši in da so oni zdravi, imam pa tudi jaz svojo najljubšo barvo psa in bi se verjetno težko sprijaznila s spremembo. Čeprav ko sem kupovala Xsaro, sem hotela samčka in čim bolj črnega, pa sem se potem raje odločila za dvobarvno samičko kot da bi jemala psa iz druge vzreje. Tako da ne vem, logično da je nekomu določena barva bolj pri srcu kot druga, ampak so ostale stvari bolj pomembne.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4588 : 22 November 2011, 14:10:28
Xsara, se popolnoma strinjam s tabo.. Ravno iz tega razloga pa sem se odločila, da še malo počakam, da vidim kaj in kako je s tem... Starša sta bila drugače zdrava in pregledana (povečini v tujini itak rabijo narediti zdr. teste za vzrejo) - mama je bila dvobarvna, oče pa trobarven in oba zelo majhna - to je bil tudi en razlog, zakaj mi je bila kombinacija všeč... Sta pa oba nosila moder gen za barvo...
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Zarja

  • Gost
Odgovori #4589 : 24 November 2011, 23:46:14
tale pa še za zaključek ;D

joj, kok je fajn videt več beaglov na kupu  :-*