Beagle

ursa · 1475845

joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4590 : 25 November 2011, 07:06:38
Citiraj
joj, kok je fajn videt več beaglov na kupu

takole je bilo pa "v živo":

http://www.youtube.com/watch?v=4TzbvAqmyrQ

 ;D



B|ind

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4591 : 27 November 2011, 19:25:15
bratska ljubezen  ;D
fido in flux  8)



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4592 : 01 December 2011, 16:47:17
Ko je bila Dona majhna je imela glavo čisto rjavo bolj temno zdaj ma pa svetlo rjavo. In zadnje tačke je mela črne zdaj pa ne več   ::)

ko je bila čisto majhna (cca 4 tedne)


in 8 mesecev  ;D



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4593 : 02 December 2011, 12:34:34
To je normalen proces spreminjanja barve pri sedlastemu tricolor Beaglu.Mladiči se pri tricolorjih rodijo popolnoma črno beli,kasneje pa se na določenih delih telesa(pretežno glava,stegna in pleča) barva spremeni v rjavo.
Tjaša



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4594 : 23 December 2011, 21:19:35

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4595 : 25 December 2011, 00:47:56


Uploaded with ImageShack.us

Anja&Dona



kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4596 : 31 December 2011, 20:20:32
Vsem ljubiteljem Beaglov želim srečno novo 2012.
Imejmo jih radi,ker oni nas imajo še bolj.
lp :)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4597 : 16 Januar 2012, 13:57:57
No, da malo pokažemo še naše lepotce :)

Captain Jack Larbones - 9 mesecev



Prvi poskus stoje...


in pa še naša lepotička Coco Chanel Larbones - 10 mesecev



(tudi ona je bila v "razstavni pozi" prvič! ) :)

Lep pozdrav

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4598 : 16 Januar 2012, 16:10:47
Živjo!

Tudi sama sm pred enim mesecem dobila psičko beagle, stara je 5 meseceu...imam pa kar nekja težv...
1. Nikakor je nemoremo naučiti da pride ko jo pokličem. Ona se vsede in me gleda ko pridem do nje da jo bom prijela mi zbeži. Tako se me dve lovive ko je spuščena.
2. Ko jo dam v avto so tu težave z njenim bruhanjem...že po parih kilometrih se slini in nato bruha? Kako naj ukrepam?
3. Najin sprehod bi se hitro zaključil če bi jo upoštevala. Upre se se z vsemi 4, naguba čelo in vleče nazaj.

Prosim za kak koristen nasvet....



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4599 : 17 Januar 2012, 08:15:01
 :)Mi -Ba Na kratko , za težave pod točko 1 in 3 začni razmišljati o kaki dobri pasji šoli v tvoji bližini to bi vama zelo pomagalo. Glede slabosti med vožnjo pa pregled in pogovor pri veterinarju in mogoče kakšne tablete proti slabosti samo te ne brez odobritve veterinarja (ne na svojo pest)!       Drugače pa dobrodošla med beagli . :)

LP



Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4600 : 17 Januar 2012, 23:05:03
Hvala za odgovor....
Greve v šolo spomladi, ker zdej je ni v naši bližini....

Zanima me še kakšne mere boxa imate za svoje biglčke pa kje ste ga kupil....ker trentno se prevaža na zadnjem zicu....:D



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4601 : 18 Januar 2012, 09:53:26
Citiraj
Zanima me še kakšne mere boxa imate za svoje biglčke
ATLAS CAR 80 SIV,  82 x 51 x 61 cm, kupljen v Mr. Pet-u, verjetno ga imajo tudi v drugih večjih trgovinah za male živali.
Naš Flux se od prvega dne prevaža v njem in tudi spi notri. Box je dovolj velik za odraslega bigla. Če ga voziš v kabini, moraš s sprednjim sedežem zablokrati box, da se ne premika. Na začetku, ko je kuža majhen, ga je malo težje (za lastnika) dati notri, kasneje pa odrasel bigl zlahka skoči not sam s sprednjih sedežev.
Imamo tudi varnostni pas za psa, ampak samo za kako res kratko vožnjo, sicer je pes veliko bolje zaščiten v boxu.
Želim veliko veselja z biglico! ;D



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4602 : 18 Januar 2012, 10:47:27
Jaz  imam za mojo psičko ATLAS CAR 70 (mini). Za samca, bolj priporočam 80-ko. Pa mislim, da jih imamo samo v Mr.Petu.
Jaz osebno priporočam uporabo boxa, saj sem se sama že zaletela oz. se mi je en striček zaletel v "rit" in hvala bogu, da je bil pes v boxu! Tako da - toplo priporočam.

Glede slabosti - priporočam, da jo zaenkrat vozite čim več, da se bo navadila in na čim krajše razdalje - 5-10 min. Lahko se peljete na kak sprehod ali kaj podobnega. Počasi se bo navadila in ne bo več bruhala.

Glede odpoklica - to so pač beagli in imajo zelo veliko lovskega nagona in niso psi, ki bi ves čas sledili svojemu lastniku, ampak moramo bolj mi slediti njim ::) ;) ;) Ne spuščaj jo - daj jo na flexi ali 10m povodec in tako vadi odpoklic. Zelo pomembno je, da je nikoli ne kregaš, ko pride do tebe...to si verjetno naredila, ko je enkrat nisi ujela in se zato sedaj boji priti k tebi. Vedno ko pride, ji daj priboljšek in jo zelo pohvali. Jezni smo pa lahko nase, ker spuščamo pse, kljub temu, da nimajo narejenega odpoklica (za moje pojme ga beagle žal na travnikih in gozdovih ne more imeti - doma in na poligonu je pa druga stvar).
Lep pozdrav

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4603 : 18 Januar 2012, 13:31:37
Heii....

Mislm da bo tut za mojo zadoščal ATLAS CAR 70 (mini). Grem vrjetn kar danes po njega...:D in upam da jo nanj čimprej navadim...:D

Prvi dan ko smo jo peljali domov je vožnja trajala okoli 2 ure in ni bilo nobenega problema...malo je gledala okrog sebe, večinoma pa spala...sedaj pa se začne tresti že ko jo postavim v avto po 5 minutah se že slini,potem se pomožnosti še polula...med vožnjo se tudi ustavim jo za 5 minut dam vn a vseeno kasneje bruha...(voznja traja 20-30min)....

Vrjamem da je tale odpoklic rec težavn pr beaglih, sam upam da jo to naučim kr tole lovlenje res ni zabavno(zame)...:)

Glede čistoče je pa še nekaj....ko jo peljem vn za 1 uro...v tem času naredi svoje, pa kljub temu včasih ko prideve domov stopive v hišo in že je lužica...najraj se polula v svojo postlco...:D Kako naj jo to odvadim?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4604 : 18 Januar 2012, 15:03:44
Za psičke se mi zdi 70-ka čisto dovolj velika!
Na box jo navajaj počasi... Najprej ga postavi v stanovanje in ga odpri, tako da si ga lahko ogleduje, ga prevoha... Kadar gre vanj, ji daj nagrado.  Zaenkrat jo še ne zapiraj... Lahko ji notri mečeš tudi igrače ali hrano, da bo videla, da to ni nič grozno...
Jaz bi ti priporočala, da se z njo voziš bolj na kratke razdalje, ali pa delaš vmes postanke. In pred vožnjo jo ne hrani.

Pa še glede lovljenja...To, da skačemo za psi in jih lovimo, se enim psom zdi zelo zabavno. Nekateri to vzamejo kot igro, tako da je bolje, da tečemo od psov stran in jih kličemo, pa bodo pritekli za nami in seveda mora takrat dobiti nagrado.

Glede lulanja ti težko kaj svetujem, saj z tem nimam izkušenj :) Nekateri lulajo tudi od veselja...

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4605 : 18 Januar 2012, 17:22:49
Psi/ljudje, ki jim je slabo v avtu:
- ali naj gledajo naprej
- ali naj lezijo, spijo

Moja Heidi se je navadila (iz lastnih izkusenj je sama ugotovila), da takoj ko gre v avto, se mora ulezati in potem spi in je vse kul. Ce pa nima prostora, pa da mora sedeti, je pa se vedno slinasta - a vsaj bruha ne vec. Sem imela na zacasnem se eno psicko, ki mi je se bolj bruhala v avtu v primerjavi s Heidi, pa se ji naj bi zadeva izboljsala, ko je dobila cisto svojega lastnika, ki je poklicni voznik...


Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4606 : 18 Januar 2012, 21:48:53
Hvala vam za odgovore....:D

Evo box kuplen...kupla sm ATLAS 40....Viva si ga je že veselo ogledala in tut zaspala notr...pomoje ji je ušeč...:D kako bo med vožno bomo pa še vidl.

Če se vozim ponoči je veliko bolše kr ne gleda vn pa takoj zaspi...čez dan je pa usa živčna, gleda okol sebe noče ležat, najbrž je tudi tukej glavni vzrok... Upam da se čimprej navadi in da se tudi tole bruhanje počasi konča...




joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4607 : 19 Januar 2012, 11:28:50
Najbrž rabi res čim več kratkih voženj, da se navadi. Mi nismo imeli nobenih težav, ker je mladičke že vzrediteljica navajala na vožnjo. Je pa sigurno dodatno odvisno tudi od posameznega psa, kako prenaša vožnjo - tako kot pri ljudeh, kot je napisala Barbara - mora tudi pes sam "pogruntati" položaj, v katerem mu je najboljše.

Glede lulanja - mogoče bi jo navadila najprej, da gre lulat na časopisni papir, sčasoma pa ga umakneš? Predvsem moraš tudi temeljito očistiti oz. oprati prostor, kamor se polula - če ne, bo šla ponovno tja. Ko lula zunaj, jo moraš zelo pohvaliti in dati kak priboljšek - bigli so zelo pametni, pa tudi "podkupljivi", ker so požrešni in se marsičesa takoj naučijo, samo da je prigrizek na vidiku. Če se polula notri :'(, jo okregaj :(, če pa te takrat ni zraven, je to brez veze, ker ne bo razumela, zakaj se jeziš.
Lp



Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4608 : 21 Januar 2012, 04:24:50
Vrjetno bo zdej bolš ko bo imela omejeno gibanje v avtu...

S katerimi trikci je nabolš da začnem učenje...trenutno zna sedi in tačko...:D prostor pa negre nikakor...ona namesto da se vleže ko grem s piškotkom navzdol ona hodi za njim...:D



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4609 : 23 Januar 2012, 07:50:40
Z ukazom prostor ponavadi malo dalje traja, mogoče jo malo pritisneš dol, da ji bo jasno, kaj hočeš. ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4610 : 26 Januar 2012, 13:36:11
Vrjetno bo zdej bolš ko bo imela omejeno gibanje v avtu...

S katerimi trikci je nabolš da začnem učenje...trenutno zna sedi in tačko...:D prostor pa negre nikakor...ona namesto da se vleže ko grem s piškotkom navzdol ona hodi za njim...:D

Potiskala jaz psa nebi navzdol, ker se marsikateri (oz. kar večina) upre in so potem še večje težave. Poskusi prostor delati, ko bo psička utrujena (ker ponavadi pri hiperaktivcih tako najlažje naučiš prostor) in se bo hitreje ulegla. Svetujem ti tudi, da imaš roko pri miru (sklepam, da jo premikaš, ker si napisala da hodi za tvojo roko), ko učiš prostor. Lahko pa tudi, če imaš kliker, ko greta na travnik se se igrata, se po igranju sama dol vrže in klikneš, ter nagradiš. Se pravi klikaš, ko se sama vleže dol, brez tvoje "pomoči", potem pa naj malo razmišlja, ponavadi kar hitro ugotovijo kaj želiš od njih. Pa veliko uspeha! ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4611 : 26 Januar 2012, 15:49:15
 ;)Drži ,samo za začetek je zelo pomembno da je trava suha .Naša punca je prostor osvojila takoj naslednjič pa ne in ne ker  je bila mokra trava  :P. Z časoma pa je postalo vseeno samo da je bil klik in nagrada .
LP :)



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4612 : 26 Januar 2012, 19:07:51
živjo vsi ljubitelji beaglov ......
 
mi bomo po vsej verjetnosti kupili psa beagla .... in to čez kakšna 2 meseca.  slišal sem da je to zelo zahtevna pasma . do sedaj sem imel enega psa ki je lani poginil.   ..    prijatelj mi je povedal za neko leglo beaglov ...vendar mislim da so brez rodovnika in tudi drugi mladiči bodo tam brez rodovnika.... ali mi priporočate da kupim beagla od tam ?    cena okoli mislim da 300

in še nekaj  :)       ..... ali imam lahko beagla zunaj v kletki ?       ....hišica za spanje bo zelo topla z dvema zidovoma  in stiroporjem med lesom...   nisem pa čisto prepričan kako velika je ograda .... mislim da okoli 6x7.......    in psa mislim sprehajati do 4 ure na dan ......lahko tudi več , nekdo v naši vasi ima tudi beagla zunaj v kletki . zato me zanima če ga imam lahko tudi jaz

beagla bom tudi kdaj spustil na zelo veliko ogrado na traviku z visoko ograjo in nekaj drevesi



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4613 : 27 Januar 2012, 09:08:30
Pozdravljen Atos!

Prav so ti povedali, da je beagle zahtevna pasma. Najboljše je, da se najprej res temeljito podučiš, kakšna pasma je to, in da ni v nasprotju s pričakovanji oz. da vidiš, kakšni so plusi in minusi oz. če te lastnosti ustrezajo načinu življenja, ki ga imate. Mi smo, preden smo se dokončno odločili za beagla, preko Amazona naročili knjigo "BEAGLES FOR DUMMIES", mislim, da poda kar dobro sliko te pasme. Priporočljivo pa je tudi, da se prebiješ skozi strani tegale podforuma, pa mogoče še na mojpes.net, boš dobil kar dobro predstavo, pa tudi, kaj se na biglovski sceni pri nas dogaja.
Kar se pa tiče nakupa psa brez rodovnika, pa je bilo tudi že vse napisano o brezvestnih rejcih in zakaj ti psi nimajo rodovnika. Jaz se za to ne bi odločila, ker: če hočeš  imeti bigla, potem moraš kupiti bigla in ne nek daljni približek, ??? ker boš na koncu razočaran. :( Pa še tako je potrebno dobro preveriti, od koga kupuješ in v kakšnih razmerah ima psico in mladičke-velja tudi za rodovniške. Sicer je boljše iti po psička v zavetišče. Cena naj ti ne bo vodilo, 300 EUR je veliko premalo za dobrega pravega beagla. Psa boš imel nadaljnjih 10-15 let, stroški se pa z nakupom šele pričnejo :-\

Mi imamo našega kužka v hiši. Ti psi so od nekdaj navajeni živeti v skupini in z ljudmi in rabijo družbo. Jaz si našega Fluxa ne predstavljam v pesjaku. Poleg tega za hud zimski mraz niso preveč dobro "opremljeni", tako da jaz bigla ne bi imela zunaj.

Želim veliko uspeha pri raziskovanju :)!





joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4614 : 27 Januar 2012, 11:56:48
Atos - še to:
spodaj sta dva linka, kjer piše o nakupu psa, o vzrediteljih, preprodajalcih... in kaj vse se nam lahko zgodi pri nakupu "čistokrvnih" psov brez rodovnika. :o

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=93.0

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16293.0.html

LP :)



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4615 : 27 Januar 2012, 22:52:28
hvala....te nasvete bom upošteval .... in sem se že odločil da če bom beagla imel ga bom imel v hiši ......   kajti nevem če ga bom imel ker doma hočejo haskija.       

meni cena ni overa saj gre seveda za živo bitje in sem pripravljen odšteti tudi 1000 €........    pa še nekaj kako se beagle vede do drugih živali v hiši?   kajti mi imamo še hrčke , papige , ribe      .... na vrtu pa imamo kokoši , zajce in kupil bom še race ... te pa so seveda v kletkah



še enkrat hvala.. :)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4616 : 27 Januar 2012, 23:52:09
Pri nas se z mačko vsi psi razumejo zelo dobro, ribe včasih opazujejo... Pri psički Belli iz zadnjega legla imajo doma tudi hrčka, s katerim se zelo dobro razumeta...hrček pleza po njej...
Vse se da navadit...kolikor imam jaz izkušnje jih domače živali ne "mikajo"...imajo pač drugačen vonj. Še vedno pa boš moral pazit!
Mislim pa, da boš imel z haskijem več problemov glede tega :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4617 : 29 Januar 2012, 14:14:04
Atos!Kar nekaj je predvidenih legel beaglov v bližnji prihodnosti.Če imaš namen beagla kupiti v Sloveniji, ti predlagam, da obiščeš vse in se šele potem odločiš.Med predvidenimi legli sem zasledil tudi psički (SLRBig 000345 in SLRBig 000472), ki si verjetno še nista opomogli od prejšnjih mladičkov.
Tudi jaz bom v končno dočakal svojega beaglčka.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4618 : 30 Januar 2012, 19:09:22
Med predvidenimi legli sem zasledil tudi psički (SLRBig 000345 in SLRBig 000472), ki si verjetno še nista opomogli od prejšnjih mladičkov.

Si prijavil na VURS ter KZS hkrati? Ce nisi, bi prosila za linke do dokazov, pa jaz to posljem. Meni to res ni problem.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4619 : 31 Januar 2012, 11:11:35
Citiraj
Tudi jaz bom v končno dočakal svojega beaglčka.

Super  :D - a bo iz Slovenije ali tujine?
Lp