Beagle

ursa · 1476148

biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4620 : 31 Januar 2012, 19:48:31
Ne, barbara10, jaz nisem prijavil, pač pa zbirajo vse te dokaze moji znanci, takih primerov je pri beaglih več, med kršitelji zakona je kar nekaj kinoloških sodnikov, vrana vrani ne izkljuva oči, bomo pa videli kaj porečejo na VURS-u.
joe cool, moj kosmatinec bo prišel iz tujine.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4621 : 01 Februar 2012, 10:18:05
Bi bila vesela kakrsnegakoli linka do teh dokazov, ce so kje na spletu. Sicer pa lahko znanci (ce zadev nimajo na spletu) poskenirajo zadeve in posljejo po mailu hkrati na KZS, VURS in policijo (da prime).


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4622 : 01 Februar 2012, 19:05:33
namreč če nimaš dokazov in podlage za obtožbe, glede na to da javno  objavljaš registirano leglo, je zadeva tudi  lahko stvar tožbe in  se naj obvesti dotičnega vzreditelja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4623 : 02 Februar 2012, 17:52:25
Dokazi so.Izdani so bili rodovniki, prijava paritev in prijava legel, pa je javno objavljena(tudi število skotenih mladičev).Vpogled je omogočen vsakemu.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4624 : 03 Februar 2012, 06:56:36
biglček zakaj pa ne dajo prijave na vurs in komisijo za strokovna vprašanja pri kzs?



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4625 : 03 Februar 2012, 09:31:35
Citiraj
moj kosmatinec bo prišel iz tujine

lepo :), malo "sveže krvi", da ne bodo vsi v sorodu  ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4626 : 03 Februar 2012, 10:24:14
Citiraj
biglček zakaj pa ne dajo prijave na vurs in komisijo za strokovna vprašanja pri kzs?

Ker je klevetanje po forumih občutno lažje kot dejansko stati za besedo oz ."dokazi" in osebno podati prijavo, ter po možnosti skasirati kazen za neutemljen razlog prijave

nič novega v tej temi iz določenega naslova

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4627 : 03 Februar 2012, 18:11:43
Prijava je podana, tako, da ne razmišljaj več o kakem klevetanju.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4628 : 03 Februar 2012, 21:56:59
Sem geldala na hitro paritve v letu 2011 za vse pasme gonicev pri nas: samo 4 od 72 so parili s tujimi samci! Sicer ne vem, kako so zastopane vse te psame pri nas, a mene bi skrbelo, da ni slucajno premajhen uvoz nove krvi? Med vsemi legli beaglov lani (22) sta bila 2 samca uporabljena kar 4x (eden od teh je izgleda ponavljal skok na isto psico, ker iz prve prijave ni bilo mladicev - kar ni nujno iz tabele, saj vem za eno leglo, za katero tudi niso vpisali stevila mladicev, da jih je bilo kar lep kupcek), eden samec 3x, eden 2x na tako majhnem podrocju.

Tukaj je folder, ki si ga lahko dol potegnete in malo premislite o stevilkah: http://www.kinoloska-zveza.si/sl/vzrejne-komisije/gonici/.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4629 : 04 Februar 2012, 14:40:14
To je že več let ista pesem, število poleženih mladičev je vpisano,če jim paše, drugače pa ne.Itak so bili pa za vse te mladiče oglasi na Bolhi, točno razvidno kaj in v kolikšnem času ponujajo te uboge reveže po smešno nizki ceni.Moja prijateljica vzreja beagle in ima vse podatke vsaj za 10 let nazaj, gre tudi na vse vzrejne preglede in večinoma tudi na telesne ocene, tako, da na lastne oči vidi kaj se dogaja.



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4630 : 05 Februar 2012, 18:05:54
Že dolgo se nisem javila.. Kako imajo kaj vaši beagli radi sneg?  ;D

Dona ga obožuuje, z glavo 'pluži' pod snegom in teka sem ter tja.

Rajši pa pozira  :P

http://imageshack.us/photo/my-images/36/img1465sz.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/854/img1476p.jpg/



Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4631 : 08 Februar 2012, 14:28:21
Naša tut obožuje sneg...:D sam je kr hitr pred vrati in hoče not na toplo...mate oblečene svoje biglčke? :D



kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4632 : 09 Februar 2012, 19:39:35
Naša Fly bi bla non stop zunaj.Briga no za mraz.Rije po snegu ko nora.
Ko ji pa rečeš,gremo domov,jo pa ucvre v kontra smer ali pa se uleže v sneg in noče vstat.
Jo je treba na noge postavt,po se pa nekako vda v usodo :P



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4633 : 11 Februar 2012, 22:45:37
Fluxu se meša v snegu :D, voha, rije, koplje... mraz ga niti malo ne moti ;D
kaka topla oblekica je po mojem za večino biglov čisto odveč :-\



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4634 : 13 Februar 2012, 16:32:26

Takšna pa ja bila naša Aja v snegu :) :)



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4635 : 13 Februar 2012, 17:53:12
Huda zima je - bigli nabirajo drva ;)



Beaglee

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Beagle Dona ♥
Odgovori #4636 : 26 Februar 2012, 16:42:21
En filmček iz teh dni, ko je bil še sneg. :P
Je pa slaba kvaliteta, ker je snemano z mobitelom.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=_GxCa1e5WKo&feature=channel_video_title

Upam da ni kaj narobe ker sem nalepila filmček tukaj v tej temi..  :-\



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4637 : 28 Februar 2012, 17:41:23
Ker je klevetanje po forumih občutno lažje kot dejansko stati za besedo oz ."dokazi" in osebno podati prijavo, ter po možnosti skasirati kazen za neutemljen razlog prijave

nič novega v tej temi iz določenega naslova

Ampak včasih te pa res ne štekam...
 
Če imaš bazo- javno dostopno. In če je v zakoniku da ima psica lahko mladiče enkrat v KOLEDARSKEM letu... to pomeni  koledar- leto 12 mesecev.
 Pa da je  v bazi v enem letu dvakrat zavedana nad leglom....
  torej če se goni na 6 mesecev pomeni, da je imela vsako gonitev tud paritev...
 To je matematika za OŠ,  ne kleveta  :D :D :D

Požrtost na solde... to je problem  ;)... 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4638 : 29 Februar 2012, 18:41:08
Ne koledarsko leto...290 dni!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4639 : 29 Februar 2012, 21:01:19
Ne koledarsko leto...290 dni!

Pa od kod to, in pri psih in pri ljudeh? Je bilo v novicah zadnjič, ko so za očeta otroka razglasili bivšega moža, ker od ločitve še ni minilo 290 dni.. taprav oče pa niti porodniškega dopusta ne more vzet, ker pač ni oče  :-\



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4640 : 29 Februar 2012, 21:05:31
Pri ljudeh to izvira iz rimskega prava, se pravi iz starega Rima. Ženska se v starem Rimu po ločitvi ni smela poročiti 9 mesecev, za vsak slučaj, če bi bila še noseča s prejšnjim možem. To so potem povzeli v marsikateri zakonodaji. Je pa res dandanes smešno in dostikrat tudi tragično, da ne rečem šovinistično.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4641 : 29 Februar 2012, 21:19:49
Saj se lahko izpodbija očetovstvo! Pa tudi dokazuje. In obstaja tudi posvojitev, kjer pa rabiš privoljenje biološkega očeta. Ma lahko ti pošljem zapiske iz družinskega prava. aja...zdaj prebrala, da ni od prijateljice otrok/partner :D

v 95% pa se res izkaže da je oče bivši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4642 : 29 Februar 2012, 23:27:10
Seveda se lahko izpodbija, ampak gre za to, da ljudje za to sploh ne vedo in doživijo šok, ko na primer vidijo rojstni list otroka in je v rubriki oče napisano ime bivšega.  ::)



biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4643 : 01 Marec 2012, 12:30:02
Od kod 290 dni? Iz ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4644 : 01 Marec 2012, 13:37:51
Od kod 290 dni? Iz ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI!!!
Ja... ful jih ščiti ja  ::) ...  sej  :-X.. ne vem no... kaj naj rečem.

 najboljš da dajo še enih 5 davkov , da bodo živalce  še bolj zaščitene  ::) Sicer pa kot sem v uni temi napisala... jasna stvar,  folk je treba cuzat do onemoglosti. Mogoče se nam tud mal "grškega" temperamenta  manjka  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4645 : 01 Marec 2012, 14:21:14
v 95% pa se res izkaže da je oče bivši.

Od kod ta podatek? Bi prej rekla, da je ravno obratno  ;) Drugače pa ja, bo izpodbijal, sam namesto da bi lahko bil doma z otrokom se bo šel neko blesavo birokracijo po sodiščih.

Od kod 290 dni? Iz ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI!!!

A vidiš, kako lepo mi je kalsang odgovorila (hvala  :)). Mene je zanimalo, od kod so pisci ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI!!! prišli do teh 290 dni. Funkcionalna nepismenost še kar razsaja..



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4646 : 02 Marec 2012, 12:21:37
Citiraj
Ampak včasih te pa res ne štekam...


bi rekel, da je to le vrh leden gore (ne)rodovniške vzreje...ne govorim pa o primeru, ampak o tem da folk prvo gre po forumih trobit namesto da bi podal prijavo
Ker je zadeva očitna, bi si človek mislil, glede na to koliko ljubiteljic živali je samo na tem portalu, da bi zadeva bila prijavljen že prej, in ne prek "znancev ter sorodnikov"



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4648 : 02 Marec 2012, 14:10:09
seveda, al je mucek al pa pesek,samo da je mesek

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4649 : 02 Marec 2012, 14:31:38
Samo da je Zeleni pes ali...... :) :P