Beagle

ursa · 1475917

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4650 : 02 Marec 2012, 19:47:10

bi rekel, da je to le vrh leden gore (ne)rodovniške vzreje...ne govorim pa o primeru, ampak o tem da folk prvo gre po forumih trobit namesto da bi podal prijavo
Ker je zadeva očitna, bi si človek mislil, glede na to koliko ljubiteljic živali je samo na tem portalu, da bi zadeva bila prijavljen že prej, in ne prek "znancev ter sorodnikov"
mogoče pa so ;)
Kaj pa veš... pusti se presenetiti :)

No no le glej da ne zatajiš glede meseka... za piknik se dogovarjamo ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4651 : 05 Marec 2012, 17:34:15

Hestini Ajevčki so stari 3 leta .Vse najboljše Ajka ,Ajša ,Aja in Aron :) :) :) ;D ;D



biglček

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4652 : 05 Marec 2012, 19:18:58
Res lepa torta, verjetno tudi slastna.



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4653 : 08 Marec 2012, 12:49:56
Krasna torta!
F-jevčki iz Brakade bodo tudi kmalu upihnili prvo svečko na torti ;D
Zbiram recepte za torto (naš Flux bi sicer požrl VSE - je edini pes, ki ga poznam, da mu ni treba skriti zdravil v hrano) :-[
lp



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4654 : 10 Marec 2012, 23:29:00
Krasna torta!
F-jevčki iz Brakade bodo tudi kmalu upihnili prvo svečko na torti ;D
Zbiram recepte za torto (naš Flux bi sicer požrl VSE - je edini pes, ki ga poznam, da mu ni treba skriti zdravil v hrano) :-[
lp

Ni edini, tudi Dona bi požrla čisto VSE. Včasih me to jezi..  >:D


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4655 : 16 Marec 2012, 00:33:52
Evo, da še tukaj prilepim slike naših lepotcev, ki so bili včeraj (15.3.) stari že 1 leto!! :)
Kako gre hitro čas...



LP,
Lara

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4656 : 18 Marec 2012, 20:11:18
Danes praznujejo F-jevčki iz Brakade 1. rojstni dan! Vse najboljše Fly, Fido Ferry in Flux!



marjana 323

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4657 : 18 Marec 2012, 20:15:53
 ;) :P haha me daš za frende
ZGODOVINA:
(zgodovine j bolj malo ker nisem nikjer na spletu zasledila zgodovine Beagla)
 

Beagle je najmanjši izmed goničev, njegova rodovina sega morda celo v antično Grčijo. Normani so ga uporabljali predvsem za lov na zajce in ga leta 1066 pripeljali v Anglijo. Tedaj je bil nekoliko manjši in lovci na konjih so ga nosili seboj v sedelni torbi. Je eden najbolj razširjenih psov v Veliki Britaniji, kjer se je leta 1895 ustanovil prvi pasemski klub te pasme.


KARAKTER:

Je živahen pes, ki mu nikoli ne zmanka "baterij". Je zabaven, vesel in zelo držaben. Čeprav so krdelni psi, je zaradi prijetnega karakterja zelo prijeten družabnik na fotelju. Včasih je svojeglav in zelo rad se potepa. Potrebuje močno in odločno roko.


no za enkrat samo to  ;D



Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4658 : 27 Marec 2012, 15:21:31
heii...pomlad je tu klopi in bolhe pa tudi....kakšno zaščito uporabljate za svoje biglčke? :D



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0

joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4660 : 02 April 2012, 12:11:42
Za klope in bolhe uporabljamo Frontline, ko smo se enkrat spopadli z bolhami, pa še spray (Biokill) - seveda ne na psu, ampak smo posprejali predmete, kjer bi se bolhe lahko zadrževale, pa pranje ni bilo mogoče.
Lp



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #4661 : 17 April 2012, 15:41:17
Pozdravljeni  ;D
Tudi jaz bom postala lastnica beaglčka :)  :-[
Mali bo v nov dom prišel v začetku julija  :)

Starša:
Oče
Something Special Civitas Tergesti - "Harry"



Mama
Boni



Psarna LARBONES

Mali Simy  :-[ :-[ :P
Tu je star 13 dni





AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4662 : 26 April 2012, 15:18:34
Ko smo govorili o požrešnosti beaglov..
Dona pri hrani;

http://www.youtube.com/watch?v=JGFBvKWrCzU&feature=plcp


aedaT

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4663 : 05 Maj 2012, 12:45:19
Živjo,

zanimam se za pasmo beagle, ki mi je zares všeč. Pri opisu pasme sem na internetu zasledila, da je izjemno trmasta. Pred kratkim sem sprehajala psička te pasme, a je bil izjemno poslušen in ubogljiv (ja, zavedam se, da je obnašanje kužka v prvi vrsti odvisno od vzgoje njegovega lastnika).

Razmišlajam o nakupu beaglčka, vendar me skrbi ravno to - psičkova trmica. Glede na to, da psa še nikoli nisem imela, me malo skrbi, če bi bila beaglovem karaktrju kos kot neizkušena v vzgoji psov.

Sicer pa z nakupom še ne hitim, saj želim vse tehtno premisliti in se zares prepričati, ker vem da lahko kužek popolnoma spremeni življenje (jaz mislim, da v prvi vrsti na boljše, vendar po netu berem tudi o neobvadljivosti kužkov).

V naprej hvala za mnenja ... in počohajte svoje kosmatinčke še zame  ;D



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4664 : 05 Maj 2012, 13:54:40
Pozdravljeni! :)

Kolikor sem jaz brala o biglih imajo zelo izrazit lovski nagon, zato če želite imeti psa, ki bo prosto spuščen v gozdu in ubogal, si umislite drugo pasmo. Vsekakor pa priporočam dobro pasjo šolo, kontaktirajte čim več PRAVIH vzrediteljev, jih povprašajte za nasvete, pojdite na kako razstavo tam vprašajte za mnenja itd. Vso srečo in lp


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4665 : 15 Maj 2012, 14:01:20
Pozdravljeni,

Če koga od vzrediteljev zanima testiranje za MLS (Musladin-Lueke Syndrome) pri beaglih, bo čez 1 mesec to testiranje na voljo tudi v Sloveniji!
Potem ko bodo dali test na tržišče, se pošlje vzorec krvi ali bukalne sluznice vašega psa in dobite rezultate v roku 3 dni do 1 tedna.
Cena testa je 49€ z DDV. Če se pošlje več kot 5 vzorcev, imamo 10% popust.
Če je kdo zainteresiran, naj se mi javi na ZS.

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4666 : 24 Maj 2012, 22:04:26
Nekaj njenih trikcev.  :P
Upam da sploh kdo prebira to temo razen mene..  ::)
http://www.youtube.com/watch?v=IQeepgaCSIU&feature=plcp


Caitlin

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4667 : 26 Maj 2012, 21:52:43
Ja, jaz berem tole, pa je bolj kot ne revšna zadnje čase (očitno ni tem za kreganje - malo za šalo :-X)
lušten filmček. Komentar mojega je bil: je pa pogumna, da ga ma odvezanega v gozdu ;D Jaz pa žal trenutno nimam veliko časa za našo beaglico, da bi jo učila kakšnih novih trikcev (tale skos preko noge pa hoja po zadnjih sta mi ful všeč, se bova enkrat naučili). Imava nemrač 2 meseca staro hčerko, ki jo je psička res fulll lepo sprejela. Sem se kar malo bala, ker je velika razvajenka, pa je kar šlo. Ti pa kar objavi še kakšen filmček, morda se bo tako še kdo zbudil v tej temi  :P



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4668 : 02 Junij 2012, 20:08:29
in danes smo ga dobili...:)   naš novi beagle Alex..... in neverjetno že zna trik sedi ....hehe...tačko pa ne še tako....no odvisno za katero hrano verjetno gre ....hehe.... drugače pa že raziskuje našo notranjo in zunanjo okolico ...zaenkrat še ni ušel ....saj ga imam vedno na očeh.....

a mi lahko kdo pove kako bi naložil sliko saj mi napiše da je prevelika !



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4669 : 04 Junij 2012, 10:25:53
Citiraj
a mi lahko kdo pove kako bi naložil sliko saj mi napiše da je prevelika

moraš "pomanjšati" v kakem programu za editiranje slik (npr. Microsoft Office Picture Manager), da bomo lahko videli tvojega Alexa  :)
pa veliko veselja z malčkom! ;D



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4670 : 06 Junij 2012, 21:09:41
Ja, jaz berem tole, pa je bolj kot ne revšna zadnje čase (očitno ni tem za kreganje - malo za šalo :-X)
lušten filmček. Komentar mojega je bil: je pa pogumna, da ga ma odvezanega v gozdu ;D Jaz pa žal trenutno nimam veliko časa za našo beaglico, da bi jo učila kakšnih novih trikcev (tale skos preko noge pa hoja po zadnjih sta mi ful všeč, se bova enkrat naučili). Imava nemrač 2 meseca staro hčerko, ki jo je psička res fulll lepo sprejela. Sem se kar malo bala, ker je velika razvajenka, pa je kar šlo. Ti pa kar objavi še kakšen filmček, morda se bo tako še kdo zbudil v tej temi  :P

Hvala (:
Ja jo imam lahko spuščeno, če imam zraven hrano  ::)
Sedaj 15.6 bo moja beaglica stara 3 leta, in takrat pride še en filmček.  :)
Sma pa tut delale malo domači agility pa tut na KD-ju sma probale, pa gre kar fino.   8)
Se pa ful hiro uči, danes sem jo naučila (pravzarav 2 dni je rabila) da teče/hodi  okoli mene in okoli nekega predmeta.  ;D


AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4671 : 17 Junij 2012, 11:30:34
Kot sem rekla, obljubljen filmček doni za 3 leta. (:
http://www.youtube.com/watch?v=HJXvsAkAx8I&feature=youtube_gdata

Upam da nisem zamanj tega objavila, ker predtem tudi nisem dobila odgovora in občutka da sploh kdo pregleduje to temo.  :-[


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4672 : 18 Junij 2012, 17:34:50
 :)O, pogledamo samo če kaj preveč komentiramo se hitro najde kakšen Zeleni pess ki te skensla v nulo ,zato tudi ta forum ni več obiskan kot je bil nekoč, pa če smo se včasih tudi kaj sprli ,ampak vse je bilo merjeno samo v dobro beaglom in ne podporo raznim šteparjem in ostalim uničevalcem rodovniških beaglov,ki jih nekateri tako vneto zagovarjajo.Ve dve z Dono sta čudovit par in res ne bi bilo lepo če bi nehali objavljati vajine dosežke in trikce ki se jih učita .Kar tako še naprej  :) ;D :) ;D ;) ;)
 LP AjaOto



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #4673 : 19 Junij 2012, 14:17:13
Najprej hvala  ;D
Dono še učim odboj od stene/drevesa in nevem kak bi blo najbolše da jo to učim. Kakšni predlogi ?  :-[  :-[  ::)


Am, pred nekaj meseci sem brala nekakšno kregarijo ja.. Pa saj nekateri ljudje včasih nimajo kaj za delat pa se raje kregajo.  :-X


atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4674 : 27 Junij 2012, 16:25:06
lep pozdrav

naš alex je že kar veliko zrasel in sem znjim najbolj veseu :) 

ampak zelo telo zelo grize zdaj je star okoli 3 mesece. in grize otroke do krvi :( .     kako lahko to preprečim ker me grize tudi na povodcu



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4675 : 27 Junij 2012, 17:17:01
vgrizni ga nazaj  :P

smešno se sliši, ampak tud pri nas je grizla med igro (ko vsak mladič) in ko je bila pregroba ter je zabolelo je dobila ugriz nazaj; ko te ugrizne, probaj tud zacvilit kot mladič
 ko je ugotovila da ta špas lahko boli je začela kontrolira moč ugiza in sedaj nikoli več ne stisne 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4676 : 28 Junij 2012, 12:34:10
ja tudi to sem že probaval pa zaenkrat nič ne pomaga. nekateri pravijo da bo sam odnehal hmalu ko ga zbobje nebodo več motili.

ampak vse eno rabim nekaj hitrega da se znjim lahko igrajo tudi otroci . :)   ......  sicer pa ne grize samo med igro....no čeprav je zanj za zdaj verjetno vse igra  :) ... danes je celo prvič zalajal ..  :)



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4677 : 29 Junij 2012, 13:19:30
Živjo, po daljšem času sem spet "zašla" na ta forum.

Ja, AjaOto, res je kot praviš, eni so bili tu ful popadljivi, mene je neka ženska (pa ne glih Zelenipes) čisto "na suho" napadla, pa sem malo zgubila voljo, da bi še kaj napisala. :(
Atos,  jaz sem nekje na nekem forumu prebrala, naj si roke namažem z limono. Res, učinkuje, vsaj pri našem je - je najprej malo poduhal, pa polizal, potem se je pa vsedel v kot in iz kota grdo gledal in lajal name, češ - kako mi morš to delat! :( Pa vsakič, ko to naredi, ga je treba okregat, da ne sme. Bo nehal, samo ne sme dobiti občutka, da je to dovoljeno, bigla je še posebej težko odvaditi od nečesa, kar je "osvojil". ???

Anja, ful luškan filmček, posebej mi je bil všeč trikec s skokom v naročje, samo se bojim, da bi mene naš Flux prevrnil, če bi tole poskušala. :-\



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4678 : 09 Julij 2012, 10:03:15
noo jaa. to z limono sem probal pa deluje če imaš limono v roki .... :)  drugače pa skoraj z veseljem poliže roke.. :) ampak zdaj se je že malo odvadil grizenja važno da na paščku ne grize več :) .   

anja dona  .....zelo leeep video vidim da tvoja zna zelo veliko trikov. naš zdaj zna samo ene 4 trike ampak ga še vedno učim :) saj je še mlad ...  ;D


drugače je pa res škoda tele teme ... o tej prečudoviti pasmi.  mislim da bi se morali zbrati in žačeti znova ... :)



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4679 : 09 Julij 2012, 10:38:22


evo našega alexa ...upam da slika deluje.   tule je ravno prišel iz sprehoda