Beagle

ursa · 1475826

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #5040 : 08 Maj 2013, 12:30:12
a ker se je namesto tega odvrgel NO spiš bolje ponoči ?

ampak kot rečeno to ni debata za tle, lahko nadaljujemo v temi o odvrežnih psih, pa se gremo to hipokrizijo dalje

Citiraj
Border s Hrvaške se je oddajal pod določenimi pogoji in zgolj primernim lastnikom. Oddajal ga je vzreditelj

torej se je oddajal - zastonj, kaj se ven vlečeš ? napisal sem da se tudi borderji znajdejo v oglasih kjer se oddajajo in se psa da dobiti zastonj (kot marsikje tudi beagle)

kje je to laž, zavajanjem, propaganda in nerazumevanje izjemno kompleksnega pojma vzreje border colijev ? pa jasno da bo vzreditelj želel primernega lastnika, bi to moralo biti samoumevno a ne ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Caitlin

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5041 : 08 Maj 2013, 12:36:15
Aloooo, kaj ko bi se kregali (oz podajali svoja mnenja, argumente ...) v kakšni drugi temi?? ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5042 : 08 Maj 2013, 12:38:32
Ja, enega dveletnega, odraslega, s katerim lastnica ni znala navezati stika in ki ga je treba narediti povsem od nule. Kar je sicer povsem ok, če ima bodoči lastnik znanje in voljo. Pa še tega ni oddajala lastnica ampak ga je vzel nazaj vzreditelj in mu poiskal primernega lastnika. In še v tem primeru ne lastnik in ne vzreditelj ni bil iz Slovenjije. To je nekaj povsem drugega kot:
Citiraj
ni meseca kjer ne bi našel kakšnega recimo borderja  za oddajo z rodovnikom:
ane.
Rodovnišlih psov se ne pobira na cesti, celo pri pasmah, pri katerih se kupci posebej pogosto precenijo (polarci recimo) je na rodovniškega psa, ki se podarja treba čakati par mesecev vsaj. In tudi v tem primeru gre skoraj izključno za odrasdle pokvarjene pse, v katere je potrebno vložiti ogromno, pa ne dobiš nikoli ven tistega, kot bi, če bi isti trud vložil v mladiča.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #5043 : 08 Maj 2013, 12:53:48
Citiraj
Ja, enega dveletnega, odraslega

in to ima kakšne veze ? vsakega psa se da prevzgojit, šolati in navadati na domače okolje, marsikate azilaš začne iz nule pa se izkažejo za pozneje krasne pse; res ne vem ćemu tvoje pogojevanje z mladiči
Kar se pa tiče borderjev, takole bom rekel, zgolj z branjem tega foruma je bilo par možnosti priti do psa z oddajo, res pa je da ne po kupi in vzemi varijanti,

sicer pa oba vema zakaj gre ne ? ista zgodba kot z bigli, pasma postane popularna omislijo si jih ljudje, ki je ne obvladajo ali jim je preveč , saj jo vzreditelji producirajo da zadostijo povpraševanju (seveda zgolj za dobro pasme)
in takšni oglasi se pač tu in tam pojavljajo in se bodo pojavljali neglede kako srdito alenka to poskuša tle zanikat

razlika med bigli in borderji ? bigli so moderni pri nas že ene 20 let  in je razpon škode , ki jo je popularizacija pasme povzročila toliko večja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5044 : 08 Maj 2013, 13:04:08
Ne maži se ven. Trdiš, da se producira preveč borderjev in jih je zato redno moč dobiti zastonj. Pa se dejansko v Sloveniji po oglasih ni oddajal zadnje čase niti en slovenski rodovniški border (v obeh primerih, ki si ju omenil - ta dvoletnik in oni, ki jim je umrl lastnik so bili hrvaški).
Tudi nisem opazila neke invazije odvečnih rodovniških biglov - edino išče se pobegle bigle nadpovprečno pogosto, čeprav je edina zahtevnost bigla v tem, da se ga ne spušča s povodca.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5045 : 08 Maj 2013, 13:22:55
Kar se pa tiče borderjev, takole bom rekel, zgolj z branjem tega foruma je bilo par možnosti priti do psa z oddajo, res pa je da ne po kupi in vzemi varijanti,

Kot tudi švicarja, šnavcerja in nemca - vse troje mlado in nezafurano. Pa? Borderji še vseeno prevladujejo?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #5046 : 08 Maj 2013, 13:52:45
Citiraj
Borderji še vseeno prevladujejo?

huh ? kje točno sem zapisal da borderji prevladujejo?  spet ste ze zapletle v vaše pasme; bistvo je bilo o visokih cenah in to da človek lahko z nekaj potrpežljivosti in interesa pride da psa z občutno manjšimi stroški;
borderji so bili pač omenjeni , ker so mi na tem forumu nazadnje padli v oko nisem niti pričakoval da  bo debata spet vodila v "mi vzreditelji (vnesi pasmo) smo dobri in pazimo kam svojega psa damo";

to velja tudi za beagle seveda



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5047 : 08 Maj 2013, 14:12:05
Do dobrega rodovniškega  psa je seveda mogoče priti tudi z manjšimi stroški ali celo zastonj, možnosti je kar nekaj, vendar so v takem primeru zahteve, ki jih mora izpolnjevati bodoči lastnik večinoma zelo visoke. In ta opcija ni primerna za tiste, ki bi imeli poceni rodovniškega psa zato, ker jim je škoda denarja.
Citiraj
nisem niti pričakoval da  bo debata spet vodila "mi vzreditelji (vnesi pasmo) smo dobri in pazimo kam svojega psa damo"
Zakaj pa bi bil presenečen? Saj to je vendar ena izmed napomembnejših predpostavk pri dobri  vzreji. In če se pri neki pasmi v oglasih ne pojavljajo rodovniški psi, ki se oddajajo zaradi "pomanjkanja časa ali prostora", potem to pomeni, da so vzreditelji pri oddaji mladičev dobro opravili svoje delo. Pa če je komu to všeč ali ne.
PS: rodovniški v tem primeru poudarjam zato, ker nerodovniške je seveda skoraj vedno moč dobiti zastonj ali iz druge roka, mlade ali odrasle, tudi v zavetiščih jih je moč dobiti vsake toliko, če se komu ljubi pogledat v zavetišča čez mejo, pa lahko celo izbira.


bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #5048 : 09 Maj 2013, 08:46:56
no, upam, da mi uspe debato vsaj malo preusmerit.

imam eno vprašanje glede gibanja mladičkov, sem novopečena lastnica 9 tednov stare biglice. vzreditelj je rekel, da je hodil na krajše sprehode, ki jih je podaljševal sčasoma, no, naša je neuničljiva, zjutraj grem z njo za 45 min, še malo dlje, se vmes igrava s cufo, tečeva, ko prideva v hišo ima še na pretek energije, bognedaj da bi šla spat. zanima me, če ji lahko škodujejo dolgi sprehodi, naj jih raje skrajšam in ji potem mečem igračke, se igram z njo, ali ne bo nič hudega, če hodi cca 1,5 ure na dan že sedaj?



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #5049 : 09 Maj 2013, 09:12:17
bajna:
po moje ni nič preveč, edino zdaj, ko bo postalo vroče, moraš paziti, da se ne "prekuri" - se pravi, da jo pelješ ven za dalj časa takrat, ko ni več vroče oz. po senci v gozdu. Mi smo bili z našim tudi veliko zunaj, ko je bil še mladiček, ker je imel drugače preveč nepokurjene energije in je "naštimal" vraga in pol  :o
Edino s kakimi izleti v hribe, kjer je strmo,  je za počakati. Jaz sem sicer takrat za našega kupila torbo za nošenje za take primere, kar pa se je izkazalo kot najbolj bebast nakup v mojem življenju  ??? , ker tudi pod razno ni hotel biti noter več kot minuto. Tako da smo prilagodili destinacije izletov.

V zvezi z omenjenim prepirom bi pa prosila moderatorja, da ga prestavi v temo, kamor sodi.

Lp



bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #5050 : 09 Maj 2013, 10:09:56
aha, super :) danes je spala celo noč, mi jo je uspelo "zjagat", samo potem me je malo skrbelo, da ji ne bo preveč. glede vročine pa pazimo že zaradi drugih dveh psov, tako da bojo sprehodi večerni in jutranji (ob 6h bo tako budilka iz boksa zalajala :D), hribi pa pridejo kasneje, kdaj pa ste vi začeli? nekje slišim od 1 leta naprej, drugje pa od 6 mesecev..



Austin Powers

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Keep calm and hug your beagle.
Odgovori #5051 : 09 Maj 2013, 10:30:53
no, upam, da mi uspe debato vsaj malo preusmerit.

imam eno vprašanje glede gibanja mladičkov, sem novopečena lastnica 9 tednov stare biglice. vzreditelj je rekel, da je hodil na krajše sprehode, ki jih je podaljševal sčasoma, no, naša je neuničljiva, zjutraj grem z njo za 45 min, še malo dlje, se vmes igrava s cufo, tečeva, ko prideva v hišo ima še na pretek energije, bognedaj da bi šla spat. zanima me, če ji lahko škodujejo dolgi sprehodi, naj jih raje skrajšam in ji potem mečem igračke, se igram z njo, ali ne bo nič hudega, če hodi cca 1,5 ure na dan že sedaj?

Mi smo našega pri tej starosti po ravnem peljali zjutraj in zvečer. Potka meri v eno smer 900 metrov. Včasih je prehodil tja in nazaj, tako zjutraj in zvečer, včasih se je pa kar usedel in ni želel naprej. Takrat smo ga pač nesli. S hribi še ne pretiravamo, kratke razdalje, po strminah ga nesemo.
Na dan zdaj prehodi vsaj 5 kilometrov. Energije mu sicer ne zmanjka, škode ne dela, gibanja mu (po mojem) ne manjka, običajno gre zjutraj po sprehodu počivat, zvečer pa spat.  ;D
Ko bo star nekje 6 mesecev, bom pa poskusil kako je s tekom, če bo voljan trenirati z mano. Če ne bo navdušen, bom počakal še kak mesec.
Je pa res, da ima naš precej prostora tudi ob hiši, tako da se tudi tam nonstop giblje.

Vezano na zadnje kregarije - moderator(ji) bi res lahko malce počistili to temo, skupaj z vsemi EPPji. A reklam na pesjanarju ne zaračunavate?

LP
Austin

Keep calm and hug your beagle.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #5052 : 09 Maj 2013, 11:07:36
S "hribi" smo začeli kmalu, s tem, da smo izbirali poti, ki gredo večji del po ravnem oz. v blagem vzponu,  po strmini pa smo ga nesli v prej omenjeni torbi. Ostalo pa okoli enega leta.
Naš se nikoli ni utrudil oz. se ni zgodilo, da ne bi hotel hodit (čeprav je potem doma zaspal kot ubit). Drugače pa tudi tečeva, občasno sva že tudi rolala (na kolesarski stezi med Martuljkom, Kranjsko Goro in Italijo, tako, da on teče ob robu, kjer ni asfalta, pa ob takem letnem oz. dnevnem času, ko ni vroče.  ;D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #5053 : 09 Maj 2013, 11:50:52
Ne maži se ven. Trdiš, da se producira preveč borderjev in jih je zato redno moč dobiti zastonj. Pa se dejansko v Sloveniji po oglasih ni oddajal zadnje čase niti en slovenski rodovniški border (v obeh primerih, ki si ju omenil - ta dvoletnik in oni, ki jim je umrl lastnik so bili hrvaški).
Tudi nisem opazila neke invazije odvečnih rodovniških biglov - edino išče se pobegle bigle nadpovprečno pogosto, čeprav je edina zahtevnost bigla v tem, da se ga ne spušča s povodca.

Hočeš reči, da mora biti beagle cel leben na povodcu oziroma ograjen?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5054 : 09 Maj 2013, 11:56:35
Razen pri izjemno redkih  vodnikih, ki so sposobni obladati goniča oziroma njegov lovski nagon in pri enako redkih, ki bigla dejansko uporabljajo za lov ja. Žal. Podobno kot to velja za večino hrtov in huskijev.


bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #5055 : 09 Maj 2013, 12:31:53
hvala joe cool in austin powers za odgovor :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #5056 : 09 Maj 2013, 12:39:13
Razen pri izjemno redkih  vodnikih, ki so sposobni obladati goniča oziroma njegov lovski nagon in pri enako redkih, ki bigla dejansko uporabljajo za lov ja. Žal. Podobno kot to velja za večino hrtov in huskijev.

sosed ima bigla po parku se sprehaja spuščen in za sedaj še ni zataval, zato vprašam


Austin Powers

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Keep calm and hug your beagle.
Odgovori #5057 : 09 Maj 2013, 12:49:03
Razen pri izjemno redkih  vodnikih, ki so sposobni obladati goniča oziroma njegov lovski nagon in pri enako redkih, ki bigla dejansko uporabljajo za lov ja. Žal. Podobno kot to velja za večino hrtov in huskijev.

Hm...ne vem če bo tole držalo. Ok, za Beagla težko rečem, ker lovskega nagona še ni razvil, poznam pa par hrtov in huskyjev, ki ne sivijo las lastnikom, če niso na povodcih...a samojed tudi spada sem?
LP
Austin

Keep calm and hug your beagle.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5058 : 09 Maj 2013, 13:18:57
Tam, kjer ni nobene možnosti, da bi zavohal divjad, je ok. Vendar...zajci so povsem do naselij, kjer ni zajcev so mački in kure....Seveda jih ljudje spuščajo, zato pa potem lahko opazujemo stričke in tetke s fleksiji v rokah, ko blodijo okrog njiv in kličejo ali pa vdano čakajo svoje snupije. Je pa par (ampak res samo par) lastnikov, ki imajo svoje bigle dovolj pod kontrolo, da jih lahko ustavijo.
In ja, pse ki sem jih naštela tudi spuščajo, vendar jih potem tudi zelo pogosto iščejo. pogosto potem tudi plačujejo škodo. Sploh pri hrtih in huskijih, ki ujeto tudi ubijejo. Če ostanem pri huskijih: poznan ene dva, ki sta lahko dovolj varno spuščena tam, kjer ni divjadi, kur ovc in mačk. Ne poznam niti enega, ki ne bi stegnil za bežečo živaljo (to, da pustijo pri miru živali, ki se ne obnašajo kot plen - torej ne bežijo - je mogoče doseči)
Samojedi (in malamuti) nimajo tako izrazitega lovskega nagona kot prej našteti, precej jih ima povsem zanesljive odpoklice, čeprav je dobiti tak odpoklic pri njih še vedno precej težje kot pri kakšni vištuplis pasmi.


Austin Powers

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Keep calm and hug your beagle.
Odgovori #5059 : 09 Maj 2013, 13:53:36
...zato pa potem lahko opazujemo stričke in tetke s fleksiji v rokah, ko blodijo okrog njiv in kličejo ali pa vdano čakajo svoje snupije...

Buahahaha - vrhunsko, nasmejala si me do solz s tem zapisom. 12 points!  ;D
LP
Austin

Keep calm and hug your beagle.


Austin Powers

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Keep calm and hug your beagle.
Odgovori #5060 : 09 Maj 2013, 14:08:26
Ena aktualna, objavljena pred parimi minutami na FB:

Citiraj
Ma res ne štekam, kako lahko nekdo po dveh letih da svojega kužka (pazi, čivavo!) na bolho, napiše da je prijazen, igriv, ljubezniv, da obožuje dolge sprehode in da ga prodaja zaradi pomanjkanja časa. WTF, a je pes nekaj, kar kupiš, pa če rata, rata? In pač *ne veš*, a boš imel čas zanj ali ne? In potem te še PRESENETI, da obožuje dolge sprehode? Ma nemoj! In kaj, v dveh letih si prešaltal iz 8-urnega delavnika v svetovnega popotnika, ki je v službi 24/7? Resno? Pop!"%im, vsakič, ko vidim kaj takega. Da o zgodbah revčkov iz zavetišč sploh ne razmišljam. Tiste namerno ignoriram, ker se mi trga srce. Bolniki! Stop the world, I wanna get off!!

No, toliko.
LP
Austin

Keep calm and hug your beagle.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #5061 : 09 Maj 2013, 17:03:57
 Angleži imajo lep pregovor; Če vidiš lastnika psa na polju z povodcem v roki psa pa nikjer vedi da je to lastnik Beagla. :) ;D



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #5062 : 09 Maj 2013, 17:09:50
tema o beaglih, govor o borderjih... svašta ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #5063 : 09 Maj 2013, 19:27:57
Citiraj
Razen pri izjemno redkih  vodnikih, ki so sposobni obladati goniča oziroma njegov lovski nagon in pri enako redkih, ki bigla dejansko uporabljajo za lov
lanabela je mogoče še pozabila na tiste primerke biglov, ki nimajo tipičnega biglovskega karakterja oz. lovskega nagona - nekaj sem jih že srečala do sedaj  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5064 : 09 Maj 2013, 20:09:53
OK, govorimo o psih, ki imajo za pasmo tipičen karakter. Najdeš tudi borderje, ki jim ni mar za ovce, predatorske samojede  in goniče, ki niso goniči. Samo sori....husky, ki mu manjka želja po teku in ti. klic divjine, ni pravi husksy, border, ki nima smisla za pašo ni border in bigl, ki ni gonič.....
Sem pa že videla zelo pridne bigle z lepim odpoklicem....ampak v njih je bilo vloženo nesorazmerno veliko truda in znanaja.


olly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5065 : 09 Maj 2013, 20:35:06
Tudi mi smo se prvo leto veliko sprehjali po hribih brez povodca, saj ni nikoli odšel dlje, kot nas je imelna vidiku. Če smo se mu skrili za drevo, nas je takoj prišel iskat. Sedaj pa je popolnoma drugače. Kolko se je umiril glede norčij in igrivosti, pa ga v gozdu ne ustaviš tudi če mu "požeruhu" kažeš celo klobaso. Nazadnje je bilo na Peci, ko je zavohal srnjad in smo lahko samo poslušali oddaljeni glas, potem pa še tega ni bilo več. Res pa se je po 1,5 ure vrnil na isto mesto iz popolnoma druge smeri. Jezik do tal Srčni utrip pa da bi ga razgnalo. Ni ravno prijetno čakat nekje na poti in razmišljat ali ga boš še kdaj sploh videl.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #5066 : 09 Maj 2013, 20:52:03
kot mladič še ni dovolj samostojen in se te bo držal; ko odraste mu pamet zamenja njuška;

ob sledi se mu pač nagon prižge; itak pa pes sodi na povodec , sploh pa v območjih kjer je divjad, tako po zakonodaji kot obči kulturi,
pa še za varnost psa gre

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mi_Ba

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #5067 : 10 Maj 2013, 00:05:46
naša psička je tudi pravi ubežnik...:D zanima pa me kako so vaši beaglčki vajeni muc? naša bolje da je ne vidi....



bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #5068 : 10 Maj 2013, 08:49:03
naša je sicer še mladiček, ampak se sploh ne zmeni za mačke, domača jo počaka, da jo pride povohat in je to to. tudi ko druga dva psa tečeta za mačkom ona lepo čaka, se zavedam, da bo to kmalu mimo na žalost  ::) aja, pa vsako ograjo je treba al preplezat ali pa pod njo it, ne glede na to, al gre na "svobodo" ali pa iz nje..



Austin Powers

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Keep calm and hug your beagle.
Odgovori #5069 : 10 Maj 2013, 09:44:01
ob sledi se mu pač nagon prižge; itak pa pes sodi na povodec , sploh pa v območjih kjer je divjad, tako po zakonodaji kot obči kulturi,
pa še za varnost psa gre

Se strinjam.
LP
Austin

Keep calm and hug your beagle.