Konj & pes

T.M.T · 16294

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 12 December 2005, 16:51:01
No takole...
Na tem forumu ima večina psa...in kar nekaj jih tudi jaha.Ali kdaj s seboj vzamete na teren psa?Ker jaz si ježe brez mojega kosmatinca ne znam predstavljati :P.Vesela sme tudi,da se s kobilo štekata zeloooo dobro :D.
Pa me zanima kako ste vi zbližali svojega psa z lastnim/tujim konjem?
Pri nas je bilo prve 3 mesece grozno ljubosumje s strani obeh...da bi bila tedve živali kdaj prijatelja...oh pa jade.Edina sreča je bila,da je Cveta zelo prijazna do vsakogar :-* :-* :-*.In smo jo počasi začeli zbliževat...Rona jemati s seboj na teren...in danes imam doma dva čudovito dobra prijatelja :D :D :D.Tako me Ron vedno spremlja na terenu,do sedaj je bil že na eni izmed konjenic (konec tedna gre spet ;D)...in na srečo se veselo druži tudi z drugimi konji.

Čeprav ga je enkrat Cveta ugriznila >:((kriv je bil sam in ji dam čisto prav) brez lubckanja norenja ne gre.Včeraj ko smo se v izpustu slikali in je Cveta zelo lepo pozirala jo je s smrčkom suval v vrat in vabil k norenju...bumbar.

Me pa zanima še nekaj...nekje sem brala o pasmah primernih za konja...ampak se mi to zdi nekoliko bv...nikjer nisme našla nobenega njufija pa se mojadva čist štekata.Tko,da dam jaz veliko več na način spoznavanja kot na pasmo :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 12 December 2005, 17:07:48
hm, mi imamo slabe izkušnje s konji in psom  :-\ :-X :-[



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 12 December 2005, 17:49:23
Nastya pa zato ni treba vržt puške v koruzo ;).
Sem enkrat govorila z neko žensko z drugega foruma,ki je svojo bokserko zopet spoprijateljila s konjem (isto slabe izkušnje).

Če imaš namen psa navezati na konja ja najbolje,da se pozanimaš pri kom,ki ima sam konja,ki jo po vsej verjetnosti prijazen...potem pa vidiš kako bo pes reagiral in...dovoliš,konju in psu,da se povohata...najbolje je da pes konja prevoha celega (zato je nujno imeti mirnega konja!)...in potem naprej raziskuje sam...finho je tudi,če je konj pripet in ga imaš ti pod kontrolo...ker v primerih,da kdorkoli trzne/se ustraši/odskoči lahko hitro reagiraš.

Ron je takrat zelo odskakoval...povohal-odskoči,povohal-odskoči...potem pa je ugotovil,da je kobila čisto mirna...in tako je nastalo pravcato prijatelstvo :D

ocenjeno sporočilo +1

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #3 : 12 December 2005, 19:22:00
naš herbi (bivši kuža) je imel na začetku slabe odnose s konji ker je enkrat malo preveč šnofal okoli zadnjih nog in jih dobil... kasneje je imel pa s konji dobre odnose :-\ :-*


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 12 December 2005, 19:31:17
u bistvu imava oba z Indijem slabe izkušnje .. no vam povem kako je bilo!

Sem šla z Indijem in prijateljico na sprehod .. pa smo šli mimo konjev, ker so Indiju ful ful ful všeč .. pa bi jih rad malo vohal .. in sta tam na ogradi visela dva fanta, pa začela konjem vpit, pa ploskat pa žvižgat. In sta konja ful ponorela, pa sta začela galopirat al kako se že temu reče, pa noge metat v luft, v glavnem sta ponorela. Indi pa tut, je začel cvilit, in me potegne, jz sm padla, pa se je prjatlca obesla za povodec in je še njo potegnu na tla in je letu do ograde, pa med tadva konja, pa začel letati za njimaaaa  :o :o jaz sem se bala da bi ga brcnla .. potem sem pa letela stran, ker je biu Indi tko kt gluh .. pa je prletu za mano pa sem ga vlekla stran in je cvilu pa cvliu .. po moje so mu všeč, sam je Indi preveč .. ne vem kko nj rečem .. mislim da bi kr ugriznu konja za nogo al pa kej .. in bi ga lahko konj brcu  :-X :-X :-\



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 12 December 2005, 19:48:27
Zanimiva tema. :)
Mi konjev od čisto blizu sicer še nismo spoznali, smo jih pa mnogo opazovali na kakšne tri metre razdalje (Taro tudi že malce bližje). Tyson in Pago sta bila najprej malo prestrašena in sta si najbrž mislila kako je lahko ena navadna kobila večja od njiju. Nato sta začela lajati na njo, potem pa sta jo le še opazovala. Mogoče bomo kdaj poskusili na bližje srečanje.
Taro pa se na sprehodih srečuje z dvema konjema, ovcami in kozami. No, z enim konjem se že od malega opazujeta čez ograjo, ko se sprehajamo mimo. Enkrat ga je videl tudi že spuščenega (konja so namreč jahali proti domu in ga je Taro opazoval pri teku). Ena slikica od daleč - klik. Bližje se gledata pa na drugi strani ograjenega vrta, kjer ni grmovja pred ograje, ampak je samo lepo travnik.
Kako bi bilo za vse tri, če bi bili s konjem spuščeni pa ne vem ... mogoče v redu, mogoče ne. Ampak na razdaljo in za ograje se pa sedaj vsi lepo gledajo. :P

Lp, Maša



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 13 December 2005, 23:49:21
Rondo vedno vse konje preliže ::)...dobesedno  :). K sreči se pa konja boji, ko jaham in se vedno umika...gleda na razdaljo :). nikoli ni imel slabe izkušnje. vedno gre h konjem z mano...samo zdaj bomo to malo uknili, ker je tam veliko zajcev in kur ki prosto letajo rondotu se pa to zdi super obrok(sicer tega še ni poskušal...samo ne bi probala)......in pa ker jaham v klubu veliko ljudi pripelje sabo svoje pse in Rondo predvidevam se ne bi razumel z kakšnim samcom, da bi jih lahko pustili same. tako, da z mano hodi ob vikendih med tednom počaka doma.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 14 December 2005, 17:05:42
ja saj oni konji tam (ko majo prov hotel), so navajeni na pse, sam problemček pa nastane zato, ker moj Indek ni navajen na konje, oz. je navajen nanje, ampak jim je prou fouš .. ker oni lahko tako prosto letajo on pa ni smel in je zado letel za njimi, ker se je verjetno hotel samo igrati  ::) ;D :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 16 December 2005, 16:00:05
No pa sem le naložila slike :P.

Takole jaz "nastradam" ker ron noče stati na ogradi.In tale naša mrcina občasno vzame Cvetin povodec,čemur sledi norenje po izpustu ;D.Baraba mala je pač otročja na kvadrat.In,ko Tjaši vso to zmedo uspe rešiti pokože svojo hinavščino v vsej svoji obliki.Je pač res hinavski in razvejen...Ampak ker norenja še nima dovol jo potem igri s suvanjem v stegno ali vrat ;D.izgleda sicer zelo smešno :P.

No in ker je bil Ron poln energije mi je uspelo narediti le eno dokaj lepo skupinsko sliko.

Pa lep pozdrav od moje bande :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 17 December 2005, 20:11:19
Danes smo bili mi pri Cveti na obisku. Sicer nismo nič slikali ampak je bilo vseeno super. Smart ima že od nekdaj noro rad konje. Ko je bil še majhen smo hodili na sprehod mimo enega žrebička, vsak dan in ga je vedno osvajal. Zdaj če ga spustim pri kakšnem pašniku mi itak vedno "sklizne" na pašnik in lavfa gor in dol z konji. Ponavadi ga niti ne podijo ampak lavfajo z njim. Rumba ona je bolj posrana njej se zdijo ti veliki "kužki" preveliki, da bi se z njimi igrala.

Danes sta šla oba v ogrado k Cveti ona pa je malo popihala in zakorakala po ogradi, ker sta hotela popucat njene iztrebkle in kot se za damo spodobi tega ni dovolila. res Tjaša super izkušnja, mi smo božali Cveto ona pa je dovolila, da ji skačeta tam okoli, sicer je tudi pokazala, da je ona šef in naj si nikar ne dovolita preveč ;) ampak tako je tudi prav.

Lp nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 17 December 2005, 20:26:55
Pa ne mi omenjat te polomije no.Koza trapasta kaj mi je šla delat...ko da še nikol ni videla psa v njenem izpustu :-[.

Tako,da bi se mrha mala lahko malce lepše obnašala.Bi blo treba ponovit pa lepo prevohat...sej pol bi blo vse kul :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 20 December 2005, 13:44:40
Evo še ena moja iskušnja, ko je Lana prvič spoznala konje, na srečo prijazne in zelooo potrpežljive. ;D
Z Lano sva po kanalu enkrat šli na sprehod. (tam je mirno, ni avtomobilov, pa tudi smeti ni, tak, da je fajn za sprehode) Z nama so šli še vsi ostali 2 sestri ati in mama.
Šli smo na precej dolg sprehod par kilometrov in smo prišli, do reke Ledave(zelo majhna in počasna reka, kot malo večji potok 8)).
Na sredi poti naenkrat dva prijahata na konjih, Lana prvič vidi konje in jih seveda želi spoznati, ter steče tja biila je še poreden mladič, tak, da ni pomagalo, da sem jo klicala nazaj. >:( :( :)
Pognala se je na kanal mi smo bili namreč v njem in skakala okrog konj in ju vohala, potem pa se je odločila, da se bodo igrali. In je šla in se konju z zobmi obesila na rep, lahko si predstavljate mali zlati prinašalec vleče velikega konja nazaj. :o Konj se zanjo ni zmenil in je tekel naprej, drugi pa jo je čudno gledal. o potem sem stekla tja in jo stran peljala.
Še sreča, da ni splašila konj, da bi jezdeca precej starejša dol vrgli in sreča, da nista konja njej kaj naredila saj je bila še mali mladiček. :o 8)
Naslednjič v rakičanu(blizu M.S.) je konjam dajala poljubčke in jih vse želela ovohati. :D
Zdaj se s konji razume, dobro.
Joj Lana pa njena radovednost. :o

Lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 21 December 2005, 18:52:54
Uuuuu Neon in konji  :P No prvo srečanje je poteklo z dvema kobilama in žrebetom. No njih mali niti ni nevem kako zanimal ampak on je preprosto preveč radoveden da bi ga bilo možno spregledat. Kobili sta raje pršli k meni, žrebiček pa ni mogel kaj da se nebi preganjal z njim  :P Veselje se je končalo, ko je Neona stresel tok, ki je ograjeval izpust. Od takrat mam najbol pridno peso na svetu kadar je treba mimo pastirja  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #13 : 24 December 2005, 18:00:52
No,mi postopoma spoznavamo da konj ni prav nikakršna zver :) Najprej smo šli na spoznavanje k konjem v ogrado,danes pa nas je prišel obiskat Kingston :) Zelo lep ,prijazen in potrpežljiv konj.Kljub temu da sta Rina in Atos na začetku,ko je prihajal proti njima brez prestanka lajala(pri lajanju se jima je pridružila še mini bullterierka,ki je bila takrat zraven),je Kingston ostal čisto miren :) Pesjana sva spustili,da sta si ga pobližje pogledala in skupaj smo šli na sprehod. Na koncu sta le dojela,da konj ni prav nič groznega in sta bila poleg njega čisto mirna :-*
Pogumna Rina 8)
Malo sta bila v dvomih...a sta vseeno šla k Kingstonu :)

Slike od prvega srečanja: Tukaj
Slike od drugega srečanja: Tukaj

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 28 April 2006, 20:01:51
Kot sem uspela na hitro prebrat ima kar nekaj kuzkov in za povrhu se lastnikov slabe izkusnje...

Ce ima kdo zeljo, je lepo vabljen, da nas pride pogledat in da pokasira od Kinga kakega poljubcka... :-* Kako je bilo, ko je bila pri nas na obisku Rina ze veste....

Jaz lahko napisem svojo izkusnjo...

In sicer imam kitajca, ki ga sedaj pocasi navajam, da bo hodil z nama (jaz in King) na sprehode...ko je pri svojih 4 mesecih prvic videl konja, je malcka cisto sezulo, mu na 1 meter blizu ni prisel...potrebovala sem tocno 3 dni, da se je Gany popolnoma navadil na Kinga...sedaj se pes najbolje pocuti pod Kingovim trebuhom ali za njegovim repom...edini problem je, da je en vecji bucman kot drugi... :P no amapk lahko recem, da resnicno zaupam Kingu in me ni strah, da bi mi pohodil Ganya...vec kot sta skupaj, bolj se poznata in bolj se navajata en na drugega...v zadnjem casu se mi je azcelo dogajati, da pijeta iz skupnega "lambarja"...

Drugace pa sem do sedaj 1x vzela s sabo an sprehod tudi Ganya in je brez problema letal okrog naju s Kingom...res je, da sem se izogibala ceste, vendar se je sprehod prav lepo koncal, da smo vsi trije uzivali na soncku...


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #15 : 28 April 2006, 20:07:35
Tudi midva z Atosom sva že spoznala Kinga. Moram reči, da je pravi cuker :-*, čeprav se ga je Atos sprva malo bal, proti koncu pa je bilo že v redu. Bi pa se jaz prav rada še kdaj dobila, da bi se popolnoma navadil na konje. Po našem srečanju jih je namreč Atos srečal še na Pokljuki, pa je bilo treba spet fino lajat ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #16 : 28 April 2006, 20:15:52
Ninca10: če se ravno ponujaš, te bom pa tudi jaz enkrat prijela za besedo...  :-[ Če lahko seveda. Astor je drugače popolnoma neagresiven pesjan, ki se raje umakne kot pa da zganja cirkus (če ga je že slučajno strah) in bi ga rada navadila tudi na "velike pojave" - kot so npr. konji.  8)


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 28 April 2006, 20:37:28
Ja se bomo zmenili, pa se bomo dobili, ko bo kaj soncka...brez problema...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #18 : 23 Maj 2006, 07:14:33
Kako se pa obraniti nesrecnega konja, ki je ocitno agresivno nagnjen? Predstavljajte si, da se lepo sprehajas, kar naenkrat pa slisis topot kopit in ogromna zival laufa za tabo. Na kak nacin bi se ga lahko ustavilo, kaksni "posebni prijemi" so pri konjih?



Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 23 Maj 2006, 09:20:20
Kratko jedrnato...ni ti pomoci, ker ima konj cca 700 kg, ti pa recimo 50kg... za zacetek konj ne bo kar po cesti pritekel za tabo, naceloma se ne sprehajjajo prosto kot psi...no vsaj naj se ne bi... ???

se pravi, da se ti to lahko zgodi, samo ce hodis po pasniku...ne hodis po pasniku, pa nimas takih problemov...drugace pa je takih konj izredno malo, mogoce 1%, konj je namrec plasna zival in v kolikor ima moznost bo zbezal, ne pa napadel... problem so mogoce bolj zrebcki, ki bi v primeru pasnika lahko branili svoje ozemlje...

V kolikor pa je konj privezan ali v boxu in ga dolocena stvar prestrasi, ter nima moznosti, da bi pobegnil, bo brcnil oz ugriznil...


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 23 Maj 2006, 15:28:25
Kratko jedrnato...ni ti pomoci, ker ima konj cca 700 kg, ti pa recimo 50kg... za zacetek konj ne bo kar po cesti pritekel za tabo, naceloma se ne sprehajjajo prosto kot psi...no vsaj naj se ne bi... ???

se pravi, da se ti to lahko zgodi, samo ce hodis po pasniku...ne hodis po pasniku, pa nimas takih problemov...drugace pa je takih konj izredno malo, mogoce 1%, konj je namrec plasna zival in v kolikor ima moznost bo zbezal, ne pa napadel... problem so mogoce bolj zrebcki, ki bi v primeru pasnika lahko branili svoje ozemlje...

V kolikor pa je konj privezan ali v boxu in ga dolocena stvar prestrasi, ter nima moznosti, da bi pobegnil, bo brcnil oz ugriznil...

Ko smo šli mi na morje,je bila na avtocesti čreda (5-7) konj,zraven pa sta stala dva policaja in si nekaj zapisovala.Se mi zdi,da sta jih hotela poslati k sodniku za prekrške. :D :D :D

Drugače,je za nami enkrat dirkal en ogormen žrebec...razlog?V mini konjenici se je gonila ena od kobil :-\.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 23 Maj 2006, 16:15:58
... za zacetek konj ne bo kar po cesti pritekel za tabo, naceloma se ne sprehajjajo prosto kot psi...no vsaj naj se ne bi... ???

Naceloma res ne ;)

Imamo pa tule eno kobilo Pikico, ki jo ljudje srecujejo povsod. Ene par ljudi je ze sredi gozda preplasila in jih zacela preganjati. Pali pa bolj kot ne na pse. Ali pa se recimo doma pase, ko te pa zagleda pa preskoci in zacne laufat proti tebi. Neprijetno :D

In ker s konji pa res nimam izkusenj, sem mislila da obstaja kaj, kar bi jih lahko pomirilo. Ne vem pa, kaj bi bilo ce pred njo ne bi bezali, ampak bi pocakali. Tega pa tut ne bi rada poskusila



Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 23 Maj 2006, 21:54:34
Na morju v kakih recimo temu bolj odrocnih krajih res lahko se srecas na sredi ceste credo ovac, kakega osla, ter verjetno oz ocitno tudi konji...take zivali ponvadi niso napadalne in so navajete tako ljudi kot prometa...si pa predstavljam, da je ljudem, ki niso ravno vsak dan v stiku s konji, lahko se kako naprijetno...

Drugace pa ce le mores, se izogni takemu konju, v kolikor se ne mores izogniti bezi stran ce je moznost, v kolikor pa si postavljena pred dejstvo, da se v vsakem prieru moras soociti s takim konjem, pa krili in mahaj z rokami...vendar to naj ti bo res v nujnem primeru...v vsakem primeru imej v glavi, da ima konj 700 kg, in da te teh 700kg brez problema ubije...
Tudi ugriz konja ni macji kaselj, kajti lahko ti odrtga precejsnji del koze (tudi do kosti, ze videno), predvsem sedaj, ko se nosijo ze kratke majcke in ni vec koza zavarovana npr. z bundo...

Previdno v glavnem...

V kolikor je konj "šarf" na psa, ga imej nujno na povodcu in ne dovoli, da se pribliza konju....

Primer...kjer sem prej jahala, je bila na pasniku spuscena kobila, zraven pa je stal lastnik in jo opazoval...mimo je prisel nek gospod z rotwailerjem, spuscenim...pes se je namenil direktno proti kobili...lastnik kobile je opozoril gospoda, naj pripne psa, ker kobila ne mara psov, da ne bo kaj narobe...pricakovana reakcija seveda je bila, da njegovemu psu, se ze ne bo nic zgodilo, da je velik hiter, bla, bla, bla...v glavnem, ko je pes pritekel do kobile, ga je le-ta s sprednjo nogo udarila direktno po tilniku in pes je na mestu oblezal mrtev...!!! toliko v razmislek...


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #23 : 31 December 2006, 13:10:35
Verjetno veste vsi,ki imate kolikor-toliko izkušenj s živalmi,da čutijo vaš strah...
Torej,če konj galopira proti vam,ne-vem,zakaj bi začel brezglavo tečt nekam v tri dni...
Dovolj je že,če se preprosto umaknete,konj vas bo itak obšel...
Toliko v razmislek  ;) ...

Arabian horse


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #24 : 31 December 2006, 13:26:47
Hej!
Ko smo šli mislim da predzadnjič v pasjo šolo je bil tam en ciganski konj, Očitno je pobegnil...  :'( :'( :'( Bil je čisto mršav... Revček... Se je torej kar prosto sprehajal...
Pol pa pride cigan, priveže konja z avto in gremo!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( :-X
 ritardiranc!!!!!!!!!!!! :-X :-X :-X :-X
Verjetno veste vsi,ki imate kolikor-toliko izkušenj s živalmi,da čutijo vaš strah...
Torej,če konj galopira proti vam,ne-vem,zakaj bi začel brezglavo tečt nekam v tri dni...
Dovolj je že,če se preprosto umaknete,konj vas bo itak obšel...
Toliko v razmislek  ;) ...
Podpis! Zagotovo te konj noče pomendrati...

L0p, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #25 : 15 Junij 2007, 23:41:19
Tudi jaz mislim da ni boljšega kot lepa ježa po naravi v spremstvu kosmatinca :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Januar 2008, 17:46:16
jaz imam pa eno vprašanje.zakaj moja jazbečarka postane živčna ko se moj konj začne valjat.ima kdo kakšno idejo?

lp urška


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 06 Januar 2008, 18:06:03
Jaz imam zelo slabe izkušnje, Magi jo je skoraj skupil. Že od malega sem ga navajala na njih, ker jih imamo doma, vendar nisem bila prav zelo uspešna. On namreč pase, karkoli se premika. Naš kastrat pa tudi nima najboljšega značaja. On rad preganja vse, kar se premika v ogradi, tudi kokoši. Prav ta konj je zbežal iz ograde, zato sem ga hotela spraviti nazaj, Magi pa je seveda pomagal, dokler konju ni bilo dobolj in ga je brcnil. Na srečo se je vse dobro končalo, vendar dvomim, da ga bom še kdaj spustila zraven. Kobila pa je zelo mirna, njej se kozlički lahko obešajo na rep, jo cukajo za grivo, ko se pase, skratka ima zelo dobre živce in ne bi nikoli nobenemu nič žalega storila. Težava je v tem, ker jaz največ jaham kastrata, zaradi Magija pa bi morala jahati kobilo. Morda pa se bom odločila, da bom Magija jemala na teren s kobilo, ko bom jahala kastrata pa ga bom pustila doma.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 06 Januar 2008, 18:26:55
Alfa mogoče jo je pa strah,da bo povaljal njo...pri nas se je na žegnanju konj zgodilo,da se je konj hotel povaljati z jahačem.Ampak je hvala bogu (šele) na tleh zlezel iz sedla...

Pri nas je slabe izkušnje doživel enkrat Ron,ko je dobil ugriz od starejše kobile.Ampak on še vedno z veselejm tala lupče ::).So pa konji fenomenalen povodec...mi se sprehajamo s konji,Ron pa teka zraven in ni šans,da bi šel dlje kot 5m.


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #29 : 06 Januar 2008, 18:33:21
vrjetno se boji, da je ne bi povaljal.

jaz grem velikokrat na sprehod, pa dam v eno roko rondota v drugo pa action pa gremo. sta oba miljonkrat bolj pridna, kakor če grem z vsakim posebej. normalno treba se je borit za cukr ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras