nočno spanje

amy · 5203

amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
: 19 November 2008, 11:15:25
Imamo 11 tednov staro psičko. Pri nas je tri tedne. Večjih problemov nimamo, razen nočnega spanja. Vstajati moram na dve uri, ker joka. Zvečer gre spati okoli 9h zvečer. Okoli treh zjutraj gre lulat in kakat. To je ok, saj je še majhna. Nikakor noče prespati cele noči. K sebi v posteljo pa jo tudi nočem vzeti, ker bi se navadla. Imate kakšen predlog, kako jo odvaditi nočnega zbujanja. Ponavadi zaspi nazaj, ko ji rečem z malo bolj hudim glasom spat in malo pobožam (po cca. petih minutah). Potem pa spi uro ali dve in stvar se ponovi. Tako traja do šestih zjutraj, ko vstanem tudi jaz. Ignorirati jo ne morem, saj imam dva šolarja, ki morata biti naspana. Jaz pa moram iti spati takrat kot ona, če hočem biti vsaj malo naspana.

Hvala za nasvete.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 November 2008, 11:34:36
mogoče lahko ignoriranje sprobate med vikendom (s petka na soboto in s sobote na nedeljo), ko lahko naslednji dan še malo poležite, če je noč slučajno prehuda.

Jaz sem pri svojem nerganje (pri nas sta ga starša naučila spanja na postelji, kar pa meni ni bilo všeč in je bilo potem ponoči cel kup jamranja in teženja, da naj ga le spustim na posteljo) ponoči rešila tako, da sem imela box najprej čisto zraven postelje, potem sem ga pa odmikala stran od sebe. Ravno toliko, da je na začetku "čutil", da sem zraven njega.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 November 2008, 12:40:24
Moja sicer že od prve noči ni rabila nočnega lulanja in kakanja, je pa prve 14 dni spala v kletki zraven moje postelje. Potem pa sem počasi odmikala kletko, dokler je nisem preselila v drugo sobo. Jaz ne bi mogla vsako noč spati zraven nje, ker se ravno tako zbuja, pa premika, praska, cmoka, itd. Cvili torej ne (samo prvo noč je, potem sem ji pomolila roko, da se jo je dotikala), ampak ne prespi pa čisto cele noči.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 19 November 2008, 12:59:54
zveer ji dajte malo bol zgodaj zadnji obrok (ne po 7 uri zvečer), da ne bo pila tik pred sanjem. Potem en daljši sprehod pol ure po obroku, pozno zvečer, tik preden greste v posteljo pa še eno kratko lulanje.
Kletko dajte ob svojo posteljo in bi morala, če je zdrava  pri 12 tednih zdržat do 6 -7 zjutraj, ko ustanete.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 19 November 2008, 13:19:13
Mislim, da je problem jokanje, ne lulanje.



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 November 2008, 13:41:24
Imela sem jo prve tri dni zraven sebe, potem sem jo dala v posteljo in spala zraven na kavču. Sedaj mora spati sama. Zadnji obrok dobi  okli pol sedmih do sedmih, ob pol osmih gre še enkrat ven. Problem je to, ker se zbuja vsaki dve uri, cvili in joka. Lula in kaka pa samo okli treh zjutraj in še to gre lepo na plenično podlogo. Je pač majhna in mora na potrebo. Ne vem kaj naj naredim, da bo spala celo noč. Verjetno jo bom morala res pustiti kakšno noč, da bo spoznala, kdaj je čas za nočno spanje.

lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 19 November 2008, 14:59:04
Jokanje je znak tesnobe, strahu in osamljenosti. Daj ji zraven kakšno plišasto igračko, topel termofor, odejico ali kaj prijetnega. Pri nas teh težav nikoli nismo imeli, ker imamo več psov. Magija sem pripeljala domov, ko je imel 7 tednov, spat sem ga dala zraven drugih dveh psov, nikoli ni zajokal, od prvega dne je spal kot top, čeprav je ponoči lulal in kakal po hiši. 



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 November 2008, 08:08:36
Vse ima zraven, plišasto odejico in  tudi uro, ki tiktaka. Tudi ležišče ima tako pripravljeno, da ima občutek toplote in bližine.  S termoforjem sicer še nismo probali. Mogoče velja poskusiti.

lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 20 November 2008, 08:58:24
Pozabila sem: morda pustiti radio čisto potiho, to se vedno obnese!



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 November 2008, 09:11:22
Karmen hvala za nasvete, bomo probali še z radiem.

lp



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 November 2008, 12:04:10
Jaz sem imela podoben problem in je pomagalo samo ignoriranje. Dve noči in je nehala jokati. Zbujala pa se je še vedno tam do nekje 3 meseca. Potem pa je počasi začela spati dlje in zdaj mi ob 10h zjutraj še kar dremucka, ko je stara 6 mesecev. S tem da jo ob 6h zjutraj peljem na potrebo.

Mislim, da je problem v tem, da je psička še majhna in ne more spati oz. ni navajena spati celo noč. Ker ji postane dolgčas bi se igrala, želi si pozornosti. In ker ve, da vi vedno priletite na njen klic in dobi, kar si želi, torej vašo pozornost, to vztrajno počne. Psička ne joka, ker bi ji bilo kaj hudega, ampak ker ve, da vas tako prikliče. Če je pri vas že 3 tedne se je na novo okolje že navadila. Tako da poskusite najti nek način, da jo boste lahko ignorirali. Mogoče res za začetek čez vikend.



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 November 2008, 13:42:11
Hvala, vsaka izkušnja in nasvet je dobrodošel!

Drugače je zelo pridna in ni večjih problemov. Lula lepo zunaj in na plenično podlogo, s kakanje tudi ni večjih težav. Dopoldan je sama tam nekje 3-4 ure in je zelo pridna. Včeraj je imela cepljenje in je bila ful pridna, tako da samo še nočno spanje rešimo, pa bo več kot idealno.  ;D



nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 03 Julij 2009, 10:18:18
Ja ko je biu moj psiček majhen sem morala spati na tleh zraven njegove pojstlce. V bistvu smo dežurali ponoči (jas,mama,ata) Ko vsaj malo zraste se pa navadi. Samo prvih par tednov je tak... ::)