Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532104

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #180 : 14 April 2008, 09:59:17
Tervuereni iz Intravariety legel so velikokrat bolj svetli, sivi ali sable (niso zaželjeno rdeči oz. fuave) ter velikokrat imajo samo polovico maske.

Sem šele danes videla, da je Špelin Dancer iz takega legla: http://www.zkovarny.com/gallery/tervueren/dancer_z_kovarny.htm  On bolj na sivo vleče?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #181 : 14 April 2008, 09:59:23
No sej taki morajo biti ;D, sicer previdnost in na začetku malo nezaupljivosti ni nič presenetljivega (govorim v mejah normale - pes te pač pride najprej malo povohat).

Potem se pa mečejo pod noge in riti nastavljajo za čohanje  ;D (al pa žogice nosijo)

No,ker sem nekako bolj vajem malinovcev,sem bil nad temi kar presenečen.In pa nad tem,kako so bile psičke nežne.Ko so skočile nate,si jih komaj da čutil.


LP Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #182 : 14 April 2008, 10:08:35
Torej, oče od Dancerja je iz dveh Groenedaelov in je siv z nekoliko manjšo masko (med njegovimi predniki so sigurno tervuereni) - in Nico (oče) je rezultat dveh recesivnih genov. Dancer-jeva mama je pa čisti tervueren, rdeče barve.

Zaradi očetovih genov je Dancer temen - ima dober carbonnage in ni tako rdeč kot so nekateri tervuereni.

Ne morem pa zanj reči, da je siv.
Siv je recimo Dakota od Sandre http://www.allevamentotervueren.com/maschi.htm  ;D in meni je Dakota super všeč.

Sivi so mi krasni, najbolj čudni so sable barve, ki niso ne sivi ne rdeči ampak taki bledo rumeni.

Citiraj
In pa nad tem,kako so bile psičke nežne.Ko so skočile nate,si jih komaj da čutil.

No, to je ta previdnost  :) se ti glih ne mečejo takoj po nogah in skačejo na hrbet, ampak, če bi bil tam malo dlje bi ti pa že lezle v naročje in čistile ušesa  ;)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #183 : 14 April 2008, 11:30:03
Uh,saj v naročje so že plezale.  ;)


No,mala ima novo ime- Luna     ;D



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #184 : 14 April 2008, 11:49:24
Siv je recimo Dakota od Sandre http://www.allevamentotervueren.com/maschi.htm  ;D in meni je Dakota super všeč.

Jaaaaaaaa... Jaz sem se čisto zaljubila vanj, ko si ga takrat pripeljala na trening.  :o :o Pa ta samec, ki ga bo Sandra zdaj uporabila, je tudi ful ful lep.  :o :o  Zadnje čase so mi teli tervuerni ful padli v uč.  :D :D


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #185 : 14 April 2008, 16:07:03
Citiraj
Uh,saj v naročje so že plezale.

 ;D, ja ja...to bo ta pravo  :D

Meni je bilo tud Patty ime všeč  ;)

Citiraj
Zadnje čase so mi teli tervuerni ful padli v uč.

5rca...hhm poznam to padanje v uč  ;)...je lahko nevarno veš  :D
Naslednja stopnja je ko ugledaš male papije...pol si pa že ne moreš več pomagat  :o ;D, enkrat, ko ga imaš pa doma si pečen za vse večne čase  8)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #186 : 14 April 2008, 16:10:44
;D, ja ja...to bo ta pravo  :D

Meni je bilo tud Patty ime všeč  ;)

5rca...hhm poznam to padanje v uč  ;)...je lahko nevarno veš  :D
Naslednja stopnja je ko ugledaš male papije...pol si pa že ne moreš več pomagat  :o ;D, enkrat, ko ga imaš pa doma si pečen za vse večne čase  8)


Zato jih pa jaz ne grem več kmalu kam gledat. Bi lahko bilo nevarno za moje načrte.  ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #187 : 14 April 2008, 19:58:39
Živjo!

Se, ravno videla, da ste se malo pogovarjali od Dancerja ;)
Pa, moram povedati, da ga jaz zelo dobro poznam, saj je lastnica od Dancerja moja pol sestrična. Moram pa reči, da je Dancy zeloo živahen kuža, ves čas bi nekaj delal in se igral, za žogico se takoo požene, da je v pol sekunde že nazaj :P ;D
No, tukaj je ena slikica(je malo bolj slaba, ker je bila smotana svetloba):


Lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #188 : 14 April 2008, 20:06:47
Jaz moram priznati, da vedno rada pogledam Dancerja v parkurju. Se res vidi, da pes rad dela. Morata s Špelo še rešiti par zadev, ampak mene vsakič znova navduši.  :o :o Raje pogledam psa, ki se mu vidi, da rad dela pa je diskan ali naredi milijon napak kot pa enega, ki pride skozi z nulo pa pride skozi parkur brez življenja.


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #189 : 14 April 2008, 20:21:28
To je popolnoma res.

Jaz imam oboje...no Saie sicer še ni veliko ljudi videlo v akciji...ampak zagotavljam, da je napram Bluju (ki je sicer zlat kuža in sem zaradi njega belgian adicted) super svetlobna hitrost  :o ;D, vsa naspidirana in skakajoča.

Raje delam z njo, ker vidim, da uživa in rada dela, čeprav gre recimo mimo ovire...pri Bluju je bilo pa tako, da sem morala animirat 300 na uro, da je delal...če psu ni užitek potem tudi tebi ni...

Zanimiva dogodivščina oz. zanimivo osebo sem srečala v Nemčiji, ki ima doma 18 psov  :o, različnih pasem, predvsem pa belgijce, predvsem malinoise, avstralske ovčarje in border collije. No ženska dela s psi na raznoraznih področjih, najbolj je aktivna reševalka in frisbee človek (baje tudi precej znana  :-[).

Rekla je, da je imela tudi tervuerene, ampak, da ima raje malinoise, ker so le-ti bolj umirjeni - ne pa taki speediji kot tervuereni (no lahko se razume tudi, da ne histerirajo tolko za delo, žogice in podobno...)
Zanimivo stališče...in seveda zelo zanimiva ženska  8)

Ko gledam Dancerja po parkurju, ki je res zeloooo hiter in na trenutke zapre ušesa in gre malo po svoje, ker se zanj ne dogaja dovolj hitro se spomnem nanjo  ;D




*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #190 : 14 April 2008, 21:44:49
Jaz moram priznati, da vedno rada pogledam Dancerja v parkurju. Se res vidi, da pes rad dela. Morata s Špelo še rešiti par zadev, ampak mene vsakič znova navduši.  :o :o Raje pogledam psa, ki se mu vidi, da rad dela pa je diskan ali naredi milijon napak kot pa enega, ki pride skozi z nulo pa pride skozi parkur brez življenja.

Pod tole se pa podpišem ;) Jaz, tudi raje gledam psa, ki se mu res vidi kako uživa kakor pa kakšnega, ki je čisto zamorjen in skače ker pač more...  Je pa super, da pes rad dela in da tudi ne dela kakšnih "groznih" napakic :P :D

Ko gledam Dancerja po parkurju, ki je res zeloooo hiter in na trenutke zapre ušesa in gre malo po svoje, ker se zanj ne dogaja dovolj hitro se spomnem nanjo  ;D

Hehe, to je pa Dancy... :D

Lp




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #191 : 14 April 2008, 22:08:11
Zanimiva dogodivščina oz. zanimivo osebo sem srečala v Nemčiji, ki ima doma 18 psov  :o, različnih pasem, predvsem pa belgijce, predvsem malinoise, avstralske ovčarje in border collije. No ženska dela s psi na raznoraznih področjih, najbolj je aktivna reševalka in frisbee človek (baje tudi precej znana  :-[).

Sabine Bruns? Kje si jo srecala?



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #192 : 15 April 2008, 06:24:32
Citiraj
Sabine Bruns? Kje si jo srecala?

Ja ja, sem jo pogooglala in je točno ona   :o, res zanimiva oseba....ki res dooosti govori  ;D.

Srečala sem jo lani maja na specialki Belgijskih ovčarjev v Nemčiji. Je imela tudi predstavitev frisbee-ja, ampak bolj neuradno... v kampu

Nisem vedla, da je takoooo znana  :-[ (imena si namreč nisem zapomnila)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #193 : 15 April 2008, 07:00:34
A je to ta Sabine, ki z Marcusom skupi paše?  :-\ :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #194 : 15 April 2008, 08:28:02
A je to ta Sabine, ki z Marcusom skupi paše?  :-\ :D :D

Tako, ja.

V avgustu grem v Nemcijo na 5-dnevni seminar pri njih.

Canis, kje si bila ko smo imeli frisbee seminar? Jakub je pripeljal svojo 7-mesecno tervuerko s seboj in pokazal, kako dela z njo. Je bilo lepo za gledat.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #195 : 15 April 2008, 08:45:24
Jaz jo poznam samo pod Sabine in Marcus. To paše skupaj.  :P :P Med frizbijaši je res izredno znana.  :D :D

Canis sem že včeraj razlagala, da je bil na seminarju Jakub z dvema tervuerenkama in še en Italijan z enim.  :o :o

Evo, fotka tamale psičke:


Več fotk: http://majchy.moj-album.com/album/11599478/?stran=3

Pa starejše:


Pa italijanski:


Mene je posebno tamala Jakubova ful navdušila.  :o :o :o


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #196 : 15 April 2008, 15:29:51
Citiraj
Canis, kje si bila ko smo imeli frisbee seminar? Jakub je pripeljal svojo 7-mesecno tervuerko s seboj in pokazal, kako dela z njo. Je bilo lepo za gledat.

Delala  >:(...

Vem za ta malo tervuerenko poznam namreč njenega bratca - Paco, ki je doma v bližini Gorice. Oba psa, ki so ju obdržali iz tistega legla sta mi res fantastična  ;D
V splošnem mi je njihova vzreja kr všeč  :)

Ta temnega tervuerena pa nimam v svoji bazi... :-[ :-\

A pridejo še kaj? ;)

Kako pa je zgledalo delo s tamalo? A mi lahko kdo malo opiše?




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #197 : 15 April 2008, 18:17:36
S tamalo dela na tem, da je psica pripravljena delati s katerokoli igračo on hoče ter da spusti na povelje. V roki je imel žogo, nekaj za cufat in frizbi. In ji je frgel frizbi (rolerček), psička ga je šla iskat. Potem ji je dal povelje za spusti in ji vrgel žogo itd... Vsaj to je nam pokazal. Vse je pa šlo na igro. Mene je res tamala ful navdušila.  :o :o :o


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #198 : 15 April 2008, 19:14:06
S tamalo dela na tem, da je psica pripravljena delati s katerokoli igračo on hoče ter da spusti na povelje. V roki je imel žogo, nekaj za cufat in frizbi. In ji je frgel frizbi (rolerček), psička ga je šla iskat. Potem ji je dal povelje za spusti in ji vrgel žogo itd... Vsaj to je nam pokazal. Vse je pa šlo na igro. Mene je res tamala ful navdušila.  :o :o :o


 ???


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #199 : 15 April 2008, 19:32:39
SKY, kaj te moti?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #200 : 15 April 2008, 19:59:04
SKY, kaj te moti?

Ah,nič me ne moti,ampak verjetno si ne predstavljam pravilno tega,kar si napisala.
Ker tako,kot si jaz predstavljam moj dela že od svojega tretjega meseca dalje,pa niti približno ni kakšen super pes.   ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #201 : 15 April 2008, 20:20:11
Aja... Ma, pri enih psih se pojavi problem, ko se zapičijo v eno igračko, če jih imajo več na izbiro pa potem ne pogledajo druge. Posebno pri frizbiju (posebno pri freestyle-u) se mi zdi ful pomembno, da pes lovi tisti frizbi, ki mi hočemo, da ga in da ga spusti takrat, ko mi hočemo, da ga. Vem, da je bilo pri moji kar problem, ker je vedno gledala napačni frizbi. ::) Saj verjetno je tudi njegova znala to že pri treh mesecih (čeprav poznam kar nekaj psov, ki imajo odrasli probleme s spuščanjem plena  :-\).  ;) Šlo je bolj za demonstracijo, kaj naj bi delali z mladim psom, preden začnemo z resnimi meti (poleg igre seveda).  ;D ;D Mislim, da poleg tega, kar je nam pokazal, dela sigurno miljon drugih stvari z njo.  :) :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #202 : 15 April 2008, 20:48:22
Ja,saj sem reku,nekak nisem dojel celega pointa.  ;)

Drugače sem itak prepričan,da ima malo za njeno starost dobro poštudirano in natrenirano.  :)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #203 : 15 April 2008, 20:56:54
Aja, italijanskemu je bilo ime Jordie. Ime vodnika ima pa Canis na ZSju.  :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #204 : 16 April 2008, 06:30:11
Aja, italijanskemu je bilo ime Jordie. Ime vodnika ima pa Canis na ZSju.  :D

Je pa lepo temen tale "italjanček".  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #205 : 16 April 2008, 07:06:52
Zanimiv način dela... :D, sej mi je žal, da nisem prišla na frisbi seminar...jaz upam, da bo še kakšen, ko bo Saia popolnoma OK (in jaz ne bom imela več delavnih sobot >:()

Saia je sicer nora na vsako igračko...ima nekaj svojih priljubljenih...ampak meni zmanjka rok, če bi hotela vse naenkrat imet (samo ta najbolj priljubljene)  :o :D.

Un Italijan pa...hmmm...kolikor sem se uspela poznimat (ne preko Sandre) je vzreditelj "di Casa Bellegarde" - ima pa tudi Groenedaele.

Nekaj mi pa ni jasno...Jordie...piše, da je samica...ma na sliki mi res zgleda samec  ???

http://www.cinofiliamo.it/esposizioni.asp




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #206 : 16 April 2008, 07:17:19
Nekaj mi pa ni jasno...Jordie...piše, da je samica...ma na sliki mi res zgleda samec  ???

Mislim, da ta slika, ki sem jo jaz prilepila, ni ravno iz najboljšega kota slikana...  :-\ :-\  Ker v živo se je meni bolj punčkasta zdela.  :-\ :D :D


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #207 : 16 April 2008, 14:56:40
Prej smo se pogovarjali od Dancerja...pa sem se še nekaj spomnila. Sicer je malo off topic zato se opravičujem ampak ne vem kje bi vprašala. Namreč jaz vedno spremljam posnetke tekem na agility portalu pa nikoli nisem zasledila še dancerja in Špele. Ali kdo ve zakaj mogoče?

lp



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #208 : 16 April 2008, 15:12:43
Citiraj
Mislim, da ta slika, ki sem jo jaz prilepila, ni ravno iz najboljšega kota slikana

No vseeno ima pa ogromno dlake  8).

Citiraj
Namreč jaz vedno spremljam posnetke tekem na agility portalu pa nikoli nisem zasledila še dancerja in Špele.

Verjetno se ni zmenila s puncami, ki snemajo, da posnamejo tudi njo (sej nikoli ne posnamejo čisto vseh)...kolikor vem je to vse prostovoljno in punce so vse zelo fajn tako, da po moje jih mora samo prositi....




*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #209 : 16 April 2008, 15:17:52
Verjetno se ni zmenila s puncami, ki snemajo, da posnamejo tudi njo (sej nikoli ne posnamejo čisto vseh)...kolikor vem je to vse prostovoljno in punce so vse zelo fajn tako, da po moje jih mora samo prositi....

Aha, ok hvala! :)