Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532185

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #210 : 17 April 2008, 22:14:30
Brat od Putee (psicka od Jakuba) zivi zelo blizu nas, v Gradisci:

http://www.deabei.com/bb_ang/p.htm




Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #211 : 18 April 2008, 06:23:32
Citiraj
Vem za ta malo tervuerenko poznam namreč njenega bratca - Paco, ki je doma v bližini Gorice. Oba psa, ki so ju obdržali iz tistega legla sta mi res fantastična  Grin
V splošnem mi je njihova vzreja kr všeč  Smiley

Oni imajo poleg Paco-ta še Angel oz. Mupps Deabei, ki pa je hčerka od starejše psičke Hupi  ;D. Imajo tudi internetno stran: www.tervuerenmania.it.

Ja ja, se poznamo  ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #212 : 18 April 2008, 09:02:45
Ups  :-[, spregledala, da si to ze omenila. Sem slucajno prisla do tega podatka, ko sem bila vceraj na spletni strani Deabei.

Drugace jaz sem prvic spoznala to pasmo v letu 1973. Moja "best friend" in sosolka v srednji soli, Linda O'Hare (zdaj Linda Newsome), je imela psico Tasha in psa Gandalf. Zelo sta mi bila vsec. Po srednji soli nisva bili vec v stiku, vidim s pomocjo Google-a da je se vedno zelo aktivna na tem podrocju:

http://www.btk9.com/index2.htm

Mogoce se bi tudi jaz odlocila za psa te pasme...



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #213 : 18 April 2008, 15:20:57
Nič hudega Jean  ;D.

Citiraj
Mogoce se bi tudi jaz odlocila za psa te pasme...

Jaz bi bila zelo vesela, če bi se tudi ti odločila za belgijca,  ;D
Ta pasma ti zleze zelooo pod kožo  ;).

Ko in če boš rabila ti rade volje pomagam iskat kombinacije in surfat  8)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #214 : 18 April 2008, 17:55:55
Evo,nekaj slikic Lune s svojo "mentorico" Sabo.  :)









Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dancy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 18 April 2008, 19:23:20
Ojla!

Sem nova na tej strani.Sm vidla da ste mel debate od belgijcev in da je bil omenjen tud moj Dancy.Vidm da je bil kr mal pohvaljen.Drgač pa trenirava agility,nama še kar gre počasi,upam da bova nekoč celo bolj uspešna.Vsak trening se zelo trudiva.In marsikaj že obvlada.Na začetku ko sva začela trenirat sva imela kar nekaj težav v poslušanju in sm ga mogla  kr velikrat okregat ,hehe,.Tudi pri spoznavanju ovir nama ni glih šlo saj se je kar bal,v vse to sm vložila veliko truda da sm ga naučila da je spoznal vse ovire in da ga ni bilo strah,bil je precej plašen.Vendar sem prepričana da nama bo uspelo,saj sva se naučila kar precej kot pa na začetku ko ni še nič obvladal.Je dost poslušen fejst kuža.To je moj prvi pes s katerim treniram.Če bi se morala odločiti za pasmo bi se odločila kar za belgijca.Je zelo prisrčn kuža,čeprov včas mal trmast.Vendar so pač dnevi k se mu tud ne da.Drgač pa ful obožuje agility brez problema gre čez most in tunel ter palisado,strašno rad pa ima preskoke,..Zelo uživa ko skače.Morava pa še dosti trenirati ker js kot vodnik mal zaostajam za njim in me zmeraj pogleda kam mora zj skočit,dajem mu odločne ukaze.Zmatraš se pa tud,poj pa čist zadihana obadva ,hehe.

Lp :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #216 : 25 April 2008, 13:29:31
Za popestritev, še malo delovnih belgijcev...

http://www.youtube.com/watch?v=L5ZLvM5ItF4

Tole je predstavitveni video paše, na posnetku je Uvar, prvi pes v ZDA (vseh pasem!), ki je opravil vse pašne teste/izpite za vse vrste živine  8). Najlepše pri vsem je, da sploh ne izgleda slabo  :) (kot veliko IPO oz. klasičnih groenov z mali oz mix koreninami...). Mene je prav impresioniralo njegovo delo, čeprav me njegovo mirno vedenje niti malo ne spominja na Sambotovo evforijo, ko pride v bližino ovc...  ::) Najbrž to pride z leti, pa z izkušnjami (medtem ko se Sambotu pri vsakem srečanju z ovcami na obrazu izpiše 'Christmas came early this year'  :o ).

Pa še ena dobra stran delovnih psov, kjer se najde tudi kar nekaj belgijcev (tudi kakšnega slovenskega  ;) ) - http://www.working-dog.eu/hundesuche.php .



bubble

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Mene pa zanima,če slučajno veste za kakšno trenutno leglo malinoisov. Na netu ne najdem nič konkretnega ali pa gre zgolj za nerodovniške mladiče.



bubble

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
^^odločamo se med malinoisom in tervuerenom,tako da če kdo pozna kakšno leglo malinoisov ali  tervuerenov (lahko tudi izven slo) bi bila zelo vesela vseke informacije.



Dancy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Ola
Poglej si strn zkovarny.com.Tam imajo mislim da  še nekj mladičkov tervurnov in grenendelov.Poglej si...



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Mladičkov tervuerena in malinoisov je kar precej v tujini. Predvsem so dobre psarne v Franciji, Nizozemski, Belgiji, nekaj je na Madžarskem in Češkem - niso pa seveda vse pasrne dobre...v smislu psov in v smislu odnosov do psov.

Mladiči iz dobrih kombinacij in dobrih psarn so ponavadi kar nekaj časa v naprej rezervirani in prodani...

Kako to, da se odločate med tema dvema podvrstama?



bubble

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
^^ Nad belgijci pa smo v družini že nasploh vsi navdušeni, tudi imeli smo že malinoisa.
Tako mi je zrasel pod kožo,da sem se odločila,da če še bom kdaj imela psa bo to definitivno belgijec.
Pri tervuerenu me pa navdušuje predvsem videz.
Iščem čim bolj kvalitetno leglo,zato se pač zanimam na večih straneh.



bubble

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Ola
Poglej si strn zkovarny.com.Tam imajo mislim da  še nekj mladičkov tervurnov in grenendelov.Poglej si...
Hvala za link, na veliko straneh kjer sem se zanimala so že vsi mladički rezervirani. Zanimala se bom za tega tervuerena in videlala kako in kaj.



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Citiraj
Iščem čim bolj kvalitetno leglo,zato se pač zanimam na večih straneh.

Ni problem, kar se tervuerenov tiče rada pomagam, mogoče bi bilo fajn, da bi imeli še kakšno informacijo kaj bi s psom rada delala...linije so namreč različne...

Velikokrat v dobrih psarnah ljudem sploh ne dajo mladička (oz. te odpikajo kar na hitro), če te ne poznajo oz. če nimaš referenc od nekoga, ki mu zaupajo.

Lahko ti, če želiš natrosim kar nekaj linkov...

samo za pokušino:

Van Moned (moja Saia je od tu) www.vanmoned.com
Deabei (o njihovih psih je bilo govora nekoliko prej v tej temi) www.deabei.com
Of Dark Brightness www.ofdarkbrightness.com
Le Bois du Tot www.boisdutot.com
Of Home Port...
in ne nazadnje - zelo kmalu bo dobro leglo tervuerenov v bližini Gorice (predvsem nizozemske/francoske in ameriške linije) www.allevamentotervueren.it
...itd...

Moj nasvet je ne se zaletet. Če potrebuješ še kakršnokoli informacijo - jaz sem na razpolago.




bubble

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
S psom bi delala na področju sledenje,obramba,poslušnost.
Seveda bom upoštevala tvoj nasvet,vse bom dobro premislila in si vzela čas.
Hvala za linke,zelo so mi pomoč pri nadaljnih odločitvah.



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Naj prilepim še jaz slikco
Na spodnji slikci je hči od psice od jakoba(prav ospredi)





Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Ja jaz sem tudi hotela priporocit psarno Deabei. Nisem sicer dobra poznavalka te pasme, ampak sem veckrat videla Jakuba in njegove pse (oz. od  njegove zene Beata) na frizbi prireditvah.

Oba psa v sliki od nincy29 sta iz Deabei--mlajsi pes Paco (9 m) je sin od Delfi, psica Mupps (18 m) je hci od Hupy. Hupy (Anee Oridix) naj bi imela leglo letos poleti.



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0


Oba psa v sliki od nincy29 sta iz Deabei--mlajsi pes Paco (9 m) je sin od Delfi, psica Mupps (18 m) je hci od Hupy. Hupy (Anee Oridix) naj bi imela leglo letos poleti.


Meni pa je rekla da psica prihaja od jakoba in pes pa ne ampak prihaja pa lih tako iz češke..



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Paco je brat od Putee--P-leglo:

http://www.deabei.com/bb_ang/p.htm





Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
maš prav ja..potem sem jo jaz slabo razumela..



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
S psom bi delala na področju sledenje,obramba,poslušnost.
Seveda bom upoštevala tvoj nasvet,vse bom dobro premislila in si vzela čas.
Hvala za linke,zelo so mi pomoč pri nadaljnih odločitvah.

Glede na želje bi bil malinois veliko bolj "zanesljiva" izbira.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Glede na želje bi bil malinois veliko bolj "zanesljiva" izbira.


Zakaj?



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Citiraj
Glede na želje bi bil malinois veliko bolj "zanesljiva" izbira.

hmmm...tukaj pa se lahko že začnejo debate o tistih belgijcih, ki so "ta pravi belgijci"... ::)...

Deabei je zelo dobra psarna - vsi njihovi psi delajo (od pasjih športov - frisbi in agility do "resnega" dela po IPO programih) meni je osebno zelo všeč in imajo dve super legli napovedani za letos. Posebno drugo Delphine Erlander in Oural mi je zelo všečno  8).

Brat od Anee Oridix - Amper Oridix pa je poleg izvrsten pes na agility-ju tudi na IPO.







Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Zato, ker je med dolgodlakimi belgijci ogromno drisk. Sicer pa smo o tem debatirali prav na tem forumu pred kratkim (mislim, da v temi o svetovnem prvenstvu). Če bi bile vse različice za tako delo enako primerne, potem bi štartna lista na svetovnem prvenstvu izgledala zelo drugače.

Canis, imaš kakšen filmček? Ne vem no, ampak mene IPO 1 na belgijcu ne prepriča.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Bubble, lepo, da se odločate za tako lepo pasmo  :).

Kot je povedala že Petra, v naši 'bližini' priporočam psarno Deabei, Beata je res zelo poštena ženska in dobra poznavalka pasme, Jakub je pa tudi čisto 'pasji'  ;). Vsa tri napovedana terv legla so precej apetitlih, poleg tega pa mladiče načrtuje tudi nizozemsko-italijanska pasja prijateljica Sandra, Petra ti je že dala link. Nekaj linkov do različnih psarn je tudi na moji strani, da dobiš še malo širši vpogled v različne linije. Dejstvo je, da se med seboj razlikujejo, tako po izgledu kot po uporabnosti, izbira je tako malo odvisna od tvojih športnih ambicij, malo pa tudi od osebnih 'estetskih' preferenc.

Tu nas je kar nekaj entuziastov, tako da upamo, da nas boš obveščala o napredkih pri izbiri, na vprašanja pa tudi radi odgovarjamo  :).



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
poleg tega pa mladiče načrtuje tudi nizozemsko-italijanska pasja prijateljica Sandra, Petra ti je že dala link. Nekaj linkov do različnih psarn je tudi na moji strani, da dobiš še m
A to misliš sandro iz gorice(italije) ??



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Urška...samo to bom napisala, nekih prerekanj kdo, zakaj in kateri pes je nekaj vreden se ne grem 8).

Imam svoje mnenje in po svojem mnenju in potrebah imam tudi takega psa :).

Grdo se mi zdi, neko posploševanje v smislu " ker so dolgodlaki belgijci driske" ::) ...jaz bi tudi lahko (pa še kdo) marsikaj posplošila o malinoisih >:D pa ne bom, ker je tako prepucavanje samo potrata časa in predvsem zdrave pameti.

Povsem jasno mi je, da imamo ljudje deljena mnenja (še dobro, da obstaja toliko različnih pasem), da se vsak najde v svoji :D.

Vsak si nabavi psa po svojih željah in mislim (sem prepričana), da si ga bo tudi bubble  ;)




Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Citiraj
A to misliš sandro iz gorice(italije) ??

Ja, Nincy29, Sandra načrtuje leglo s Savannah (ki se je ravno včeraj začela gonit  :o)



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Ja, Nincy29, Sandra načrtuje leglo s Savannah (ki se je ravno včeraj začela gonit  :o)
Ja vem ja.in drugi tedn jo gre parit.ona je drugače moja inštruktorca agilitija in danes sem zvedela da zato ker bo parila samico nimamo do junija nič treningov.



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Aha  :o

Mi je povedala ja, da vodi agility v Gorici  :), nisem pa vedela da hodite k njej :).

Ja nimaš kaj... Savannah ima vedno neke svoje ideje tako, da bo morala podaljšati Nizozemsko, da bo lahko vmes šla parit v Nemčijo  ;D - pa sej bo kmalu nazaj (do junija je še teden in pol  8)

Ji pa ni dolgčas  ;D