Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532116

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #270 : 17 Avgust 2008, 03:00:11
Čestitke Sambo, pa še nadaljnih 9 ti želimo!


Informacija za tiste, ki iščete delovne belgijce. Pri sosedih, v psarni Running Wild, je na voljo persepktivno leglo (Eby x Zip) http://www.running-wild-dogs.com/news.php?article_id=63&lng=hr


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #271 : 17 Avgust 2008, 08:03:09
Informacija za tiste, ki iščete delovne belgijce. Pri sosedih, v psarni Running Wild, je na voljo persepktivno leglo (Eby x Zip) http://www.running-wild-dogs.com/news.php?article_id=63&lng=hr

Urška perspektivno za?


Lp, Ivana


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #272 : 17 Avgust 2008, 10:11:33
IPO, agility, flyball, frisbi - karkoli aktivnega. Noben izmed staršev tudi ni prevelik, kar sem ju jez spoznala sta nadpovprečno socializirana, pa močna v nagonih. Dobri psi torej, primerni za kakršnokoli delo.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #273 : 21 Avgust 2008, 20:50:14
hello,

najprej vsenajboljše sambo, vidim da se dobro držita...in vidim da sta še vedno zelo aktivna.
tudi mi smo precej bolj aktivni odkar imamo podmladek za zmatrat :)

Urška Eby je pa itak the best psica in vsekakor glavni "krivec" da je danes Galant pri meni, tako da prav potiho upam, da kakšen njen mladiček zaide tudi v Slovenijo

lp

maja



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #275 : 22 Avgust 2008, 21:20:35
Opa, kam pa, če ni skrivnost...in ker smo tako rekoč v žlahti bi se že spodobilo, da bi jih poznala :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #276 : 16 September 2008, 15:02:40
A« Jay of dark Spirits - Malinois samec star 2 leti - http://members.aon.at/ofdarkspirits/Unbenannt-Zusammenf_gen-01.jpg

 

Poslušnost, sled in obramba – osnovno izšolan.

Lahko vodljiv pes s pravo mero resnosti . Zelo družaben, socializiran, prijaznega karakterja. Ni problematičen do otrok, prav tako ne do ostalih psov.









Francoska linija:

mati: Saillie vom Siefelerberg ( IPO3, ÖPO3, FH3, HD-A, 3xWM)

oče: Joker vom Siefelerberg (IPO3, ÖPO3, HD-A)

Cena: 700,00 €

 

Kontakt v Avstriji: http://members.aon.at/ofdarkspirits/

ali Nives Langeršek v Sloveniji: 031 870 931

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #277 : 22 September 2008, 01:40:36
Da malo popiham prah s teme...

Sky, tale poba je pa zelo, zelo všečen, upam, da najde pravega vodnika.

Hvala še enkrat vsem za čestitke, Sambek obljublja, da bo še vedno opica, nevrotik, tetka, človekofil in zobatec  ;D. Sem imela popolnoma nor mesec in pol, v katerem nisem imela časa niti za dihanje, tako da ko bom uspela, bom na net naložila filmček, da vidite, kako je videti sindrom mokrega psa pri nas...  :o

Za zdaj pa nekaj novejših fotk.

Za rojstni dan je dobil prašičjo trufo...



S prijateljem Klarkom



Sambo je tako dober, da mu niti na razstavo ni treba biti prijavljen, da je na stopničkah  ;) :P :D. Sposojen za JH na CAC Trbovlje



Sambo je... pač Sambo, jaz pa nimam izgovora. Sva pač malo ubrisana  8).




samoninja

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 23 September 2008, 12:05:17



Tarina internetna stran: http://www.webng.com/belgijka



bica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 26 September 2008, 20:15:00
Pa se jaz prilagam fotko moje lubice....
Moja pa je mela 3 leta.


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #280 : 28 September 2008, 09:29:35
če se kdaj odločim za delovnega psa, bo to definitivno belgijec... (moram doma že zdej začet težit ::) )

bica, tvoji mali vse naj naj za 3 roj, dan  ;D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #281 : 06 Oktober 2008, 19:01:58
Eno hitro javljanje, ker sem še vedno zelo fuč, pa tudi precej polomljena od n ur v avtu te dni  :-\.

Samoninja, tale črnuhinja je pa prav lepa pesjanka z dodatkom belgijca  :). Ima tudi karakter belgijski?

Mika-nelly, kateri od njih ti je pa najbolj všečen? Vsi so super  8), ampak najbrž imaš svoje preference...

Mi smo nazaj iz Budimpešte, precej utrujeni (vstajanje pred 6. zjutraj ni ravno na moji prioritetni listi), a vseeno zelo zadovoljni. Prvi dan smo imeli klubsko razstavo, kjer je Sambo bil 2. od dveh psov v razredu šampionov, kar se mene (in še koga) tiče dokaj nezasluženo, pa tudi sicer je bila klubska bolj boga, saj smo bili pod šotorom na dežju in vetru, da ne govorim o splošni totalni dezorganizaciji razstave in nekulturi razstavljalcev (pobiranje iztrebkov ni v njihovem repertoarju, pozornost na svoje pse tudi ne  >:( - ko sva s Sambotom divjala na klubsko in tekla čez halo sva fasala tak naskok, da bi kmalu s praznim štrikom prišla na klubsko. Zato še enkrat hvalabogu za Sambotovo grivo, dvomim, da bi ob tem srečanju z akito še imel cel vrat, če ne bi imel takega kožuha... Sobota je bila v glavnem dokaj katastrofična, od splošne organizacije do zastojev v prometu in obupnih razmerav na klubski, ampak kot vedno ostajamo pozitivci  :), edini velik razlog za nasmešek je bil uspeh z Binco, bernko, ki sem jo razstavljala, saj je dobila ZP 1  ;D.

Nedelja pa je bila spet Sambekov dan, bil je neprimerno boljše volje kot v soboto (tudi jaz bi bila, suha in brez akite na vratu), zmagal je v razredu prvakov  :o , potem pa dobil še R CACIB, torej je postal evropski podprvak :) (neuradni naziv, seveda). Vzdušje je bilo neprimerno boljše, navijači glasni  :-[ :D, skratka, preživeli smo lep dan, jutri pa gremo filat baterije v Bovec za par dni.

Lp vsem ljubiteljem belgijskih nevroz, za konec pa še par fotk.

Najlepši Sambek  :)



CACIB in BOB, Paris de las Terre Sauvage



CACIB samec, Apache de la Douce Plaine



PRM in BOB med tervi, italijanski kolega Paco Deabei  :o



Več pa na blogu in na strani, ko se malo spočijem.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #282 : 06 Oktober 2008, 19:21:35
O, cestitke!!! Hvalabogu, da ima Sambo tak kozuh.

A, Paco Deabei je bil tudi uspesen!  :o A ves, da kmalu pride v Slovenijo en Deabei mladic? Upam, da se bodo novi lastniki sami oglasili na forumu in vec povedali.



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #283 : 07 Oktober 2008, 08:25:12
najbolj mi je všeč malinois, ko ga pogledaš, vidiš da je pes s karakterjem  ::) bi pa imela psičko,
sam pravim, najprej bomo z nelly naredili  A pa B-Bh,ker ni pes za obrambo sem se odločila da nebomo šle delat C (lohko bi delale z spremenjenim oz.prilagojenim programom, bomo še videli kako bo ), ker me pa to vse skupaj zelo zanima, bom se probala izborit še za eno psičko, in takrat bo to moja malinois belgijka, sam do takrat je še dolgo...

bambi - čestitke za vse dosežene rezultate  :D



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #284 : 07 Oktober 2008, 08:29:28
Ooo, čestitke Sambeku  ;D. Me je pa tvoje poročilo še enkrat spomnilo, zakaj ne maram hodit na razstave (sploh tavelike) ::) ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #285 : 07 Oktober 2008, 10:19:21
Čestitke Sambeku še tukaj in pa hvala za družbo in super vikend ;D.

Lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #286 : 13 Oktober 2008, 13:58:09
Hvala vsem trem za čestitke, pa Katji in Firerju za prijetno družbo na roadtripu  ;D.

Jean, oba italijanska Čeha sta bila zelo uspešna, tudi Mupps, saj je kljub trenutno goloti bila tretja v zelo številčnem razredu. Mi je Beata povedala, da pride en Čeh v Slovenijo  :o, upam, da ga čimprej spoznam  :).

Jaz pa se moram še enkrat pohvalit, Sambo je zmagal že drugo zaporedno RO tekmo v dvojki  :o, obakrat v zelo dobri konkurenci, sploh tokrat. Čeprav sem tokrat resnično mislila, da sva delala zelo slabo, sem po ogledu posnetka ugotovila, da sploh ni bilo slabo in je bil moj 'debilko' na koncu neupravičen  :-[, oprosti, Sambo (sem se mu odkupila s takim zajtrkom, da se še zdaj oblizuje  :P ). Kljub temu bi si sama (ponovno) odbila še kar nekaj pik, ampak ok, ne bom se več pritoževala. Tako sva letošnjo sezono zelo uspešno končala, šele po ogledu delovne knjižice pa sem ugotovila, da je bil rezultat najinih tekem letos disk, 2., 1. in spet 1. mesto  :D. Še sama nisem vedela, da tako sekava, lol.

Za konec pa še fotka in posnetek, hvala Neci za fotkič in hvala Ani za posnetek  :).



http://www.youtube.com/watch?v=of5q4lmLnwM



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #287 : 16 Oktober 2008, 12:20:08
bambi-čestitke,pa seveda   :-* za pridnega sambota,posnetek je ok,sam sesodniki se mal preveč nastavljajo  :D



garni

  • Gost
Odgovori #288 : 30 Oktober 2008, 17:34:04
Škoda za belgijca, ki je bil naprodaj. Vem za kupca, ki bi za dobrega psa plačal cca. 2000 EUR (odvisno od njegovih "kvalitet"). Torej, če kdo ve za belgijca, nemca, rotija oz. podobno službeno pasmo, ki je za doma neprimerna (agresivna) naj pove in ga usmerim na pravi naslov.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #289 : 30 Oktober 2008, 17:57:43
a ta "naslov" sprejema tudi pse nad 2 leti starosti?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


garni

  • Gost
Odgovori #290 : 30 Oktober 2008, 18:00:44
pogojno, če res pokažejo dobre kvalitete.... Praviloma se kupuje pse stare med 10 in 24 meseci, starejše izjemoma.


Drugače pa je ta "naslov" Policija.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #291 : 04 November 2008, 18:23:29
Črna Smrt je spet imela srečanje s svojim uradnim fotografom  ;), ki mu je spet uspelo narediti nekaj čudovitih posnetkov.





Leti leti... Sambek!



En, dva, tri...



Kuku!






terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 04 November 2008, 18:31:20
Kolk so dobre fotke!!!! :o :-* kolk je pa zadnja photoshopana  :o :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #293 : 04 November 2008, 18:34:30
Kolk so dobre fotke!!!! :o :-* kolk je pa zadnja photoshopana  :o :P

Al pa IR objektiv :o :o Hude fotke, zadnja sploh!




Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #294 : 04 November 2008, 18:39:39
wau res zakon fotke. smem vprašati ker fotoaparat je to?

živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #295 : 04 November 2008, 18:50:36
Em, fotoaparat...  :-[ Če se ne motim, je Nikon, bom raje preverila, da me ne da Rok na grmado  :D.

Zadnja je pa IR, tako kot tale legendarna  ;) (pa obe s širokokotnim objektivom narejeni).



Upam, da nam uspe letos še kako seanso naredit, je prav fino it na zabaven izlet, zraven pa še dobre fotke dobit  :P.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #296 : 04 November 2008, 19:07:58
Ta zadnja mi je noro všeč, bi prosila original, za screensaver-povej fotografu, da je ne mislim kam limat. Mogoče si jo na 30x40 sprintam in dam v okvir (zato bi prosla original velikost). Dober je tale fotograf Rok priimek?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #297 : 13 November 2008, 19:02:20
Ta vikend sva se udeležila še zadnjih dveh razstav letos. V soboto smo jo mahnili v Vrtojbo, kjer sta se Sambo in Ula ponovno zabavala v junior handlingu in dosegla 5. mesto. V nedeljo smo se podali v Zagreb na specialno razstavo belgijskih ovčarjev, ki je zaradi sočasne zaključne agi tekme na Hrvaškem žal bila rahlo okrnjena. Hrvaška agi kolegica Melinda je pomagala pri organizaciji agi tekme, zato na razstavo ni bilo njene laekenoiske Friede, zaradi družinskih praznovanj pa na razstavo niso mogli tudi slovenski belgijci Jarc in Petrini  tervuerenski punci. Verjamem, da bo naslednje leto datum bolj ugoden in bodo na razstavi vse štiri različice. Kakorkoli, dan je bil zelo zanimiv, saj smo za začetek tako zalutali, da smo od meje do nogometnega kluba (ki je oddaljen največ 10km) naredili približno 60km bonusa  >:( ::) , še čudno, da nismo šli v Zagreb preko Moskve  :-[ ...

No, ko smo le prispeli na prizorišče sva s Sambotom samo letela v ring, kjer sva dobila oceno odlično v razredu prvakov, nastopila skupaj s samcem iz razreda zrelih in zmagala, potem pa še v konkurenci s prijateljico Esso in osvojila BOB. Nato so bili na vrsti malinoisi in s Sambotom sva se pomerila z zmagovalcem za naslov najlepšega psa razstave. Zmaga lokalca ni bila presenetljiva, četudi je bila utemeljitev privlečena za lase - bojda je tisti pes bliže standardu (hudo dvomim, z diskvalifikacijsko belino  :P ) in ima boljše gibanje. Ampak to je del igre in nikakor ne razlog za slabo voljo, mi je pa dan popestril starejši par, ki je po odločitvi stopil do mene in se mi začel opravičevati za sodnikovo odločitev in da se je kaj takega zgodilo pri njih, pa tako od daleč sem prišla, pa da kako se je lahko to zgodilo, da je tisti pes premagal Sambota  :D ... Vsekakor ju je stvar ganila precej bolj od mene in se jima lepo zahvaljujem za navijanje, tako kot še nekaterim starim in novim znancem. Na koncu so priredili še tekmovanje v handlingu, torej predstavitvi psov, kjer sva na veliko navdušenje že omenjenega para zmagala midva in tako osvojila še en pokalček  ;) . Mislim, da je tako tekmovanje zelo lepa in koristna poteza, saj se večina ljudi ne udeležuje razstav in se torej ne zna primerno obnašati in psa pravilno predstaviti, pravilna predstavitev pa precej olajša delo sodniku, poleg tega pa je videti precej lepše kot zakrivanje pogleda na psa, ki po možnosti po ringu poskakuje kot privezan mustang. Pohvalno in upam, da bojo s tovrstnim izobraževanjem oz. predstavitvami nadaljevali tudi v prihodnje. Po koncu razstave smo si privoščili še lep sprehod po vrhu nasipa, da smo lahko vsi pretegnili noge in užili prekrasen sončen dan.

In s tem je najina tekmovalna sezona zaključena. Borila sva se v agiju, kjer sva kljub ne najbolj uspešnemu letu  :-[ izredno uživala, borila sva se v rally obedienceu, kjer sva na 3 tekmah od 4 stala na stopničkah, poleg tega pa sva se borila še v razstavnem ringu, kjer sva se prav tako izkazala in kljub zrelim letom uspešno konkurirala tekmecem  8) . Zdaj pa Sambeka čaka še ena bitka, v kateri se bo nedvomno dobro boril in verjamem da tudi zmagal. Vse kaže, da ima Sambo tumor v nosni votlini. Takega tumorja si baje ni pametno omisliti, saj so v 90% maligni, skorajda nemogoči za operacijo, dobro pa je, da smo ga odkrili v zelo zgodnji fazi in upam in verjamem, da ga bomo lahko uspešno odpravili. Trenutno zbiram informacije, dogovarjam se za bioterapijo, čez kake dva tedna pa bo padla odločitev, kako naprej.

Lep pozdrav vsem ljubiteljem belgijcev od naju s črnuhcem, ki te dni uživa v blatnih sprehodih in crkljanju ob ognju, za konec pa še nekaj fotk z bovških počitnic z začetka oktobra

Čeprav sem imela tako zakočen hrbet, da sem komaj hodila, sem se zainatila za it v hribe - in smo šli, v prelepem sončnem dnevu, da smo prišli... med oblake, da nisi videl 10m naprej  :-\ ::)



Minuta sonca!  :o





Sambo in Essa




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #298 : 13 November 2008, 20:02:33
Zmage so bile in zmage še bodo. Tudi najpomembnejša!  :-*

Srečno!!!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #299 : 13 November 2008, 21:02:00
Sambo, pometi s to nadlogo, mi bomo vmes zate, da boš na koncu ti , mi in tvoji lastniki pa in !

 :-*  :-*  :-*