Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532309

idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #390 : 17 Februar 2009, 22:42:44
Srečno, soseda! Žimo je bil tudi na infuziji ta vikend (krvavo blato pa bruhanje pa to), pa operacija le ni bila potrebna, kost v čevesju je šla sama dalje.
Se dobita pol vsak s svojimi povoji na pasjem travniku!

lp ž & l & h


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #391 : 19 Februar 2009, 13:55:58
O, lejga soseda!  :) No ja, zdaj bolj figurativna soseda, saj sva s Sambotom migrirala na drug konec Ljubljane in sva na Brdu samo še gosta. Upam, da je Žimo že ok in ga ne bo več biksal s kostmi...

Dina, hvala, a sem stare strani že malo 'naveličana' in že nekaj časa čakam na novo, ampak spletkar nikakor ne najde časa; baje pa da bo do konca meseca. Vsebinsko bo enaka z nekaj dodatki, spremenila pa se bo oblikovno, tako da kar redno čekiraj  ;).

Kot sem napisala v temi o krvodajalstvu, smo mi preživeli operacijo in nekako tudi prvo noč. Sambo za zdaj ne kaže nobenih ambicij, da bi si hotel šive snet, a sem se vseeno bala ga ponoči pustit nezavarovanega, tako da je imel gor lampo. Seveda ga stvar hudo moti, v avtu se je od Postojne do doma usedel za mogoče 5 min, o ležanju seveda lahko samo sanjam, precej podobno je doma. Ponoči je kar nekaj bluzil, ni vedel, kam bi se dal, potem je stankal nekaj litrov vode in se dovolj pomiril, da smo lahko prvič malo zadremali - okrog 4ih. Pred tem se je samo n-krat odmajal iz dnevne v predsobo in nazaj, vmes sva v predsobi na tleh oba zakinkala za 5 min, pa smo bili spet pokonci... No, ob 4ih smo malo zaspali, jaz sem si navila budilko na vsako uro, da sem vrgla uč nanj, sicer sem se pa sama zbujala skoraj na pol ure. Zdaj je brez ovratnika in mirno leži, vmes sem morala na fax za 1 uro in me je ob vrnitvi pričakal s skromno mahajočim repkom, ampak se vidi, da je boljši kot včeraj. Naj bi se v ene dveh dneh pobral, šivi pa grejo ven čez ene 20 dni predvidoma.

Si pa trenutno revež res ni podoben, pobrit je od obrvi do smrčka, lica ima zatečena, pa še tisti šivi po polovici face... Trenutno je res videti bolj bogi, ampak mislim, da ko bo oteklina izginila in bo dlaka začela rasti bo čisto ličen, mislim, da je vet dobro opravil tole operacijo. Najbolj je seveda pomembno, da se čimhitreje vrne v staro formo, potem pa novim zmagam naproti  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #392 : 19 Februar 2009, 14:01:07
A to, da nima kosti od smrčka do oči, se kaj vidi na zunaj?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #393 : 19 Februar 2009, 14:06:22
Kako naj to nazorno, pa vseeno čimmanj neokusno povem... Jaz sem pričakovala, da bo imel zdaj opazno vdrt profil, pa sploh ni tako, v bistvu se od strani manj vidi kot od spredaj, ker zdaj, ko nima dlake in je čez napeta le koža, mu ob dihanju skozi nos (ne pa tudi skozi usta) ta koža niha gor in dol. Mislim, da ko bo zrasla dlaka, se bo videlo res minimalno - najbrž se bo bolj videla brazgotina od šivov (kjer je skup potegnjeno in je 'kupček' oz grbina po nosnem grebenu) kot pa manjkajoča kost. Saj bom dala kako fotko, samo da se malo navadim na nov imiđ - sem zelo vesela, da je vse super potekalo, ampak ko ga božam in zraven vidim njegov portret na steni, slikan lani jeseni, dobim kar fejst cmok  :'( :-[. Saj vem, važno je zdravje, a ga vseeno ni lahko videti takega. Ampak saj bo, nevroza bo tu čez nekaj dni, dlaka je naročena za čez kak mesec, pa bo  :).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #394 : 19 Februar 2009, 16:03:27
Bambi verjamem, da je grozno za videt (si niti ne morem predstavljat kok), ampak kot si rekla, zdravje je na prvem mestu, dlaka bo pa ze zrastla nazaj  ;)

Glavno, da je najhujse za vama, sedaj bo pa ze.. Sem prepricana, da bo cez par dni ze hotel noret naokoli, ga bos morala se nazaj drzat  :P Tisto lampo bo pa ze prebavil nekako, boljse to, kot da si sive ofna..

Drzimo pesti se naprej, tokrat da se sivi cimprej zacelijo, in da dlaka na hitro zraste nazaj, da bo (tudi na videz) nazaj tvoj stari Sambek  ;) Vidva pa kar pogumno! Se malo, pa bo!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #395 : 19 Februar 2009, 18:57:12
Se bo pa Črna smrt pridružila pankerjem z irokezo na glavi 8) ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #396 : 21 Februar 2009, 15:28:33
Kdor misli, da se je po ultraeksotičnemu raku, obsevanju in težki operaciji stanje pri nas umirilo, se jasno debelo moti  ::).

Da ne bom tu preveč dolgovezila - bolj podrobno bom objavila na blogu, na kratko pa - ker so Sambotu odstranili kost, ni več 'kanala', ki bi zrak vodil direktno v pljuča, zato gre zrak ob vdihu kamorkoli lahko, v njegovem primeru v podkožje. Tako se mu je zrak nabral po celem telesu, najbolj opazno v levi nogi in od vratu do konca reber  :-\ ...   Ja, na otip je res tako ogabno, kot se bere, so pa rekli, da ni nevarno zanj, malo neprijetno, ampak neboleče in nenevarno, izginilo naj bi v kakih dveh dneh. V glavnem, v čet sem ga pustila v Mestnem Logu za 4 ure, da so mu dali infuzijo ter intravenozno protibolečinsko zadevo, potem pa še protibolečinski obliž z večdnevnim delovanjem - za kar so mu naredili še 15x10 rupo na boku  :o :'( . Skratka, revež ni videti ravno vrhunsko, ampak je razen odvečnega zraka zdravstveno ok in čez mesec, ko bo vsaj toliko dlake, da koža ne bo več vidna, bo že čisto kulturno izgledal, za ostalo bo pa treba še malo počakat... Glavno, da bomo zdravi. Zdaj sem se že malo pomirila, pa mi gre že skoraj na smeh ob misli na vse, kar je črnuha doletelo (če se ne bi smejala, se lahko samo na tla usedem in jokam do avgusta nekako...) - pobrit po sprednji nogi, pobrit po zadnji nogi, pobrita glava, šivi po polovici face, vgrajen airbag, pa še krater na boku... Samo čakam, kaj ga bo še doletelo  ::). Ampak kot rečeno, ker se počuti dosti bolje, vedno večkrat maha z repom in smo na poti k okrevanju, si že lahko privoščimo malo črnega humorja.
 
Tale čudovit sončni zahod nam je zagotovil, da bo naslednji dan na operaciji vse ok  :)





Še zadnja fotka s celo njuško, kjer kaže, da ima najbolj fleksibilne uhe na svetu  :P



Obrita in zašita surla  :(



Še od strani






Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #397 : 21 Februar 2009, 15:40:42
Lepotec!  (mal črnega humorja  :D )

Zgleda pa res kruto..



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #398 : 21 Februar 2009, 15:46:21
Sambo je in vedno bo lepotec, nobena brazgotina tega ne more spremeniti  8) !



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #399 : 21 Februar 2009, 15:54:53
Zdaj bo še bolj seksi (scarface press). LP Neža

Los je car.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #400 : 21 Februar 2009, 15:56:30
Meni se pa nasprotni zdi to že skoraj umetniški izdelek!!!  :o

Sploh če pomislim kako je bil naš bojevnik zašit po doooooosti manjšem posegu.  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #401 : 21 Februar 2009, 15:59:21
Pa na eno žival me spominja, sam se ne morem spomnit katero..



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #402 : 21 Februar 2009, 16:09:49
Vzdevki Črne Smrti se trenutno menjavajo med Scar face oz De Niro, blowfish, Freddy K, pa še kaj bi se našlo.

Nika, 100% te spominja na belgijskega ovčarja po operaciji nosnega tumorja  :D :P.

Mene spominja na andskega medveda  ::)






culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 21 Februar 2009, 18:49:45
Sambo je in vedno bo lepotec, nobena brazgotina tega ne more spremeniti  8) !

Ja jaaasno. Drž se Sambo, faca si  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #404 : 21 Februar 2009, 19:50:17

battito animale


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #405 : 21 Februar 2009, 19:51:44
Sej bo vse Ok  :)
Hitro okrevajta  :-*
Lp, Tjaša&Jon



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #406 : 21 Februar 2009, 19:56:58
Saj dlaka bo zrasla in zakrila brazgotino  :)
A kost se pa potem nič ne zaraste?

Drži se Sambek!  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #407 : 21 Februar 2009, 20:05:57
Na tak način pol kost v glavo zraste  ;D

Nope, ni ne andski medved in ne pasavec. Mislim da bo črni medved, sam me še neki kluva od znotraj, da ni to to



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #408 : 21 Februar 2009, 20:08:49
Sambo, drži se!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #409 : 21 Februar 2009, 21:05:02
Sploh ne zgleda tako grozno! Sem mislila, da ima pobrito celotno glavo s čelom.

Danes pa v torek, ko so maškare, bo pa sploh pasal v okolje ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #410 : 21 Februar 2009, 21:18:17
Sploh ne zgleda tako grozno!

Se strinjam z zoe.. Na prvi pogled je sicer grozno za videt, ampak potem ko bolje pogledas, se pa vidi da so prav lepo naredilii.. :)

Tole glede zraka me je pa presenetilo.. A niso prej na to pomislili, in ne vem, "vstavili" kaksne cevke iz smrcka v sapnik (al kamorkoli pac ze)? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #411 : 21 Februar 2009, 21:20:53
Aja Nika, a mogoče gozdna rovka? http://www.gea-on.net/slika.asp?ID=772

Bogi Sambo, s čim vse ga primerjamo ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #412 : 22 Februar 2009, 04:38:14
Urša in Sambo, na začetku vedno izgleda bolj grozno, kot je potem v resnici. Prepričana sem, da vama bo tudi tale zadnji izziv uspelo remagati.

Ugotavljam pa, da se mi vsi pasji veterani nadpovprečno dopadejo, predvidevam da zato, ker imam tako lepe spomine na zadnjih 8 let pokojnega Maksa. Se mi zdi, da je sobivanje s temi mrcinami, ko za komunikacijo po vseh skupnih letih zadostuje le pogled, res nekaj neponovljivo enkratnega in me vsi čudno gledajo, kadar rečem, da se prav veselim preživljenja skupnega časa s svojimi ostarelimi mrcinami.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #413 : 22 Februar 2009, 07:45:10
Bambi, kot kaže je letos moderno biti pobrit. Zdaj morave samo paziti, da se najina dva ne srečata, ker bosta hotela ponavljat en za drugim. Dlake zrastejo!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #414 : 22 Februar 2009, 08:39:40
Se strinja tudi Dark. On ima sicer bolj tako frizuro, kot bi ga molji požrli, ali ipak. Se pridružuje zabritežem.

Los je car.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #415 : 22 Februar 2009, 12:22:20
Sambo, drži se še dalje! ;D
Meni so veterančki res nekaj posebnega, sploh s temi sivimi šnofljicami so prekrasni.
Meni sploh ne izgleda tako hudo, sem huje pričakovala.To se bo itak vse skrilo.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #416 : 22 Februar 2009, 15:49:04
Sambo, pravi borec si! Lastnica je lahko takoo ponosna in srečna s tabo!
Pa hitro okrevat in šive skrit, da boš pravi scarface šarmer ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #417 : 22 Februar 2009, 22:06:45
Culto, saj midva sva pa zmenjena, čez par let ti belgijca, jaz pa parsona, ne?  ;)

Hvala vsem ponovno. Ne smete ga tako vzpodbujat in hvalit, ker se bo revež še bolj napihnil, kar trenutno ravno ne potrebuje  ::).

Macika, ne, kost nič ne zraste, zdaj bo pač 'airhead' (oz je že, s temle luftom), sicer pa je odstranjena le kost na vrhu, ogrodje ob strani pa še vedno je, tako da ni nič kritičnega. No, obrambi sva se pač dokončno odpovedala recimo  ;), ampak sicer pa naj ne bi funkcionalno bilo nič hudega.

Ovcka, rečeno je bilo, da bo imel v nosu tampone zaradi možne krvavitve, s čimer tudi potem s temle luftom ne bi bilo težav (ker če diha skozi usta se zrak ne nabira), ampak ker je tako minimalno krvavel, tamponov ni dobil. Za intubiranje bi moral biti sediran, v budnem stanju ne more biti intubiran, torej kaj dosti niso mogli pomagat, edino opozorili bi me lahko, ampak potem bi bila ob element of surprise  ::).

Sambo vedno daljšo surlo dobiva s temile primerjavami, še malo, pa bo mravljinčar  :P.

Urška, danes sem na razstavi še bolj iz srca kot že sicer ploskala vsakemu veteranu. Saj so mladi psi strašno luštni in vse, ampak zame ni lepšega občutka kot biti uigran tim, imeti vzpostavljen pristen partnerski odnos, ko dejansko ne pelješ psa nekam, ampak gresta skupaj, če se prb razume, kaj mislim. Ko veš, kaj pričakovati, ko pes točno ve, kako potekajo stvari... Nekaj posebnega je v starejših psih, pa nekaj najlepšega, ko vidiš, da bi zate dali vse, čeprav ti to dajejo že vse življenje... No, pa sem že vsa mushy  :-[.

Simi, jaz bi bila čisto zadovoljna, če smo eni in drugi izpolnili letošnjo (ali desetletno) kvoto bul, britja in podobnih zdravstvenih zadev. Kot sem zadnjič rekla Ivani - vsi so za novo tisočletje pričakovali konec sveta, zato je tista tam zgoraj rekla 'Ma ne bomo zdaj šparal!' in ponucala ves najboljši material za zadnja dva letnika prejšnjega tisočletja  8) ;D :P , zato so tile naši seniorji najbolj fenomenalni in neponovljivi od vseh  ;).

Scarface šarmer je danes še boljše volje, videla ga nisem 24 ur, pa je že bolj židane volje, a zdi se mi, da je še malo bolj napihnjen v telo  :(. Lička je malo dobil nazaj, so splahnela, ostalo je pa še kar fejst odročeno, tudi noga je še opazno zatečena... Šivov si še enkrat ni probal taknit, tako da sta danes ponoči fanta inkognito spala brez lampe (ko mačke ni doma...  ::) ), je pa zadnje dva dni pojedel vse obroke, kar je tudi dober znak. V glavnem, počasi se sestavljamo.  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #418 : 23 Februar 2009, 17:40:14
Bambi sorry za morda neumno vprasanje, ampak, a se bojo potem te tezave z dihalnimi potmi umirile (pac ko se malo zaceli, da ne gre zrak vsepovsod, ampak tja kamor mora), ali bo ves cas imel problem z odvecnim luftom?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #419 : 23 Februar 2009, 19:17:31
Ovcka, ni neumno...

Rečeno je bilo, da se bo v nekaj dneh zrak absorbiral in da se bo v tem času tudi začelo vse celit in brazgotinit, tako da ne bo več prepustno in bo zrak spet imel speljano pot. Torej naj bi se stvar zacelila in potem teh težav ne bo več  :) (upam, drugače ga bom morala za rep na štrik privezat, pa ga sprehajat naokrog kot balon  >:D :D ). No, brez heca, Sambo je še vedno airbag-ast, čeprav je že 5 dni minilo  :-\, poleg tega že dva dni ni kakal, tako da če do jutri ne bo bolje, bom spet obiskala ali vsaj poklicala veterino...Sicer upam, da je prvo od tega, ker butelj kategorično diha skozi nos in nikakor noče sopsti, drugo pa od tega, ker je 4 dni pred operacijo driskal in zdaj, ko dejansko je, telo potrebuje vse hranilne snovi in ni nič za na 'odpad'...

Drugače pa je bolj odziven, bolj spremlja okolico, zjutraj že bolj bogato maha z repkom, ko vstanemo, pa vsak sprehod dlje pridemo... Počasi, pa bo.  :)