Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532169

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #510 : 14 Avgust 2009, 16:47:31
Urša ja Halčo ima 12 let  in je v tako dobri formi,da ni besed, enostavno je enkraten. Mene je čist osvojil, vsako leto sem bolj navdušena nad njim, on je pa tudi čist zaljubljen vame  :-*


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #511 : 17 Avgust 2009, 00:13:24
Ana, super, dobra forma je edina spodobna forma za belgijca, ki da kaj nase  ;). Sambo trenutno žal ne sledi najbolj temu trendu, saj že dva dni driska  :( in sem mu zato prihranila današnji tek na agi4fun v Duplici, čeprav sem si zelo želela teči z njim prav danes... Kljub temu smo preživeli lep dan, Sambo sicer ni bil najbolj pri volji, vseeno pa je takoj tekel k vratom, ko je videl, da grem proti avtu. Ne damo se kar tako! Sambek je fajter in vem, da se bo za naju še dolgo boril :).

Dragi Sambo, za tvoj deseti rojstni dan ti želim vse, vse najboljše! Še na veliko lepih, veselih, predvsem pa čimbolj zdravih skupnih let!




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #512 : 17 Avgust 2009, 00:41:05
Vse najboljse Sambek! :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #513 : 17 Avgust 2009, 07:46:53
Sambek vse naj naj  :-* :-*


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #514 : 17 Avgust 2009, 10:18:12
Vse najboljše  :-*



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 17 Avgust 2009, 11:16:00
Vse najboljše Sambotu =) :) :)
Čestitke tudi vam za novo pridobitev  ;) Sem ga včeraj na tekmi malo čohala preden ste šli  :) :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #516 : 17 Avgust 2009, 11:20:40
Sambotu želim vse najboljše in še mnogo blesavih let :-* :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 17 Avgust 2009, 21:42:11
Tudi mi2 želimo Sambeku še na mnoga srečna in zdrava pasja leta. :-* :-* :-*

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #518 : 17 Avgust 2009, 22:04:06
Vse naj naj! :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #519 : 18 Avgust 2009, 21:31:50
Jejhata, sem spregledala, da je imel moj najljubši belgijec rojstni dan. Sambek - naj ti bo lepo!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #520 : 19 Avgust 2009, 09:07:21
Sambo vse naj naj, da bi še dolgo razveseljeval svoje in pa ogromen koš zdravja in razvajanja :-* :-* :-*


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #521 : 20 Avgust 2009, 13:21:46
Hvala vsem za čestitke!  :) :-* Če sem čisto iskrena, sem se te zadnje dni prav pošteno bala za Sambeka... Že vse življenje je bolj dahav kot ne, šele zadnjih par let je priplezal na dostojnih, lepo atletskih 26,5 - 27,5 kil, po operaciji pa sem ga po nasvetu vetke uspela zredit še na 28. No, pred odhodom v Split je shujšal za kako kilo, kar mi je bilo čisto všeč, saj za njegove sklepe raje vidim, da je lepo vitek; ampak hudič se kar ni hotel ustavit  :-\. Ko smo prišli nazaj, je še kar pomalem kopnel, tako da mi že ni bilo več všeč, prejšnji teden pa smo šli cepit Tigra in smo stehtali še Sambota pri vetu, kjer me je skoraj kap - prilezel je na impresivnih 23 kil   :-\. Za bonus je v petek začel še driskat in potem seveda ni hotel jesti, tako da je do ponedeljka spolzel že na 22...  :-X :( Zaradi vsega skupaj je jasno bil čisto brez moči in volje do česarkoli, tako da sem se res že hudo, hudo ustrašila...  :'( No, včeraj se mu je apetit povrnil, čez dan je pojedel eno hrenovko, pest briketov in več kot eno kilo puranjih želodčkov  :o :D, pa tudi danes je že parkrat malo pomalical, tako da smo spet optimisti. Mislim, če nas rak ni pokopal, nas tudi ena prekleta vročina ne bo, a ne  >:( >:D .
 
Včeraj sva bila oba s fantom čisto paf, ker sva iskala Tigra in ga nisva našla nikjer, sva se že ustrašila, da je skliznil ven med odpiranjem vrat enemu, drugemu, tretjemu, petnajstemu psu  :P. Potem pa sem, ne vem zakaj, pogledala proti Sambotu - in videla tole  :o :D.

Kot rečeno je bil Sambo vse življenje strasten preganjalec mačk, ko sem prinesla Tigra domov, ga je nekaj dni non stop spremljal, potem pa ga počasi začel ignorirati. Ampak da bosta pa kdaj skupaj ležala, tega pa vseeno nisem pričakovala  :D. Sicer verjamem, da je Tigr prišel na lepo mehko blazinco se stisnit, pa da se Sambotu enostavno ni ljubilo vstati, ampak vseeno. Posrečeni kosmatinci.

Pa še en zelo posrečen par: - http://www.youtube.com/watch?v=tG5ZOzziGyE .
Moker papi   :D



Larra, vem, spadaš k 'našim' nakelčanom, ne?  ;)

Kolibri - c c c, to pa ni lepo od tebe  :P. Ampak naj ti bo, ker si Sambekova najljubša sodnica, ti blagohotno odpušča  :). In sporoča, da se počuti dosti bolje, včeraj je tudi precej pojedel, danes na sprehodu je tudi že zmazal krepko malico, prvič po 3 dneh kakal, proti domu pa tudi že prav lepo kasal, tako da... Eye of a tiger!  8)





Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 22 Avgust 2009, 19:28:28
Ja, spadam k nakelčanom  ;) :D
Res fino, da se mucek in pes takole zastopita...(tudi jaz sem precej časa iskala mucka, ki je navajen na pse, ampak brez uspeha)...
LP ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #523 : 22 Avgust 2009, 20:25:52
Bambi, važno da gre na bolje :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #524 : 23 Avgust 2009, 21:07:56
Uf... Upam, da bo Nord dočakal poletnost in ga ne bo Tigr prej fental!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #525 : 27 Avgust 2009, 21:29:09
No danes je pa Urši končno uspelo iz Bovca prit k nam na obisk, tako da sem jaz uspela  prečohat Sambeka in malega Nordeka, oba sta prekrasna. Sambo je enostavno enkraten pes, izžareva še toliko energije, kljub vsemu kar je prestal  :-* . Nordek je pa taka mala faca, nič enostavno nič ga ne vrže iz tira, miljonkrat se je spotaknil ob lastne tace ob Soči, pa se ni prav nič sekiral, še naprej je divjal, enostavno fenomenalen je.  :-*

Pa še par slikic  :)
Sambo

Nord

le kaj je našel  :D

 :-*

žal njegovih prevalov po Soči nisem uspela pofotkat, tako da je samo ta ko se je že pobral iz vode  :D

mali in veliki

Sambo se je čist razživel

pa še ena familjarna  :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #526 : 28 Avgust 2009, 08:17:29
A sem  kaj pomembnega zamudila  :-[? Je slučajno Nordek  Sambotov mlajši brat po krušnih starših   :o ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 28 Avgust 2009, 08:26:28
A sem  kaj pomembnega zamudila  :-[? Je slučajno Nordek  Sambotov mlajši brat po krušnih starših   :o ?

se vidi, da nisi na Facebooku ;) :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #528 : 28 Avgust 2009, 09:08:54
 :D deteljica bo kar držalo ja, Nordolino je Sambekov novi bratec  :D


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #529 : 28 Avgust 2009, 09:21:45
Oooo sambek je dobil pasjo družbo. Uživajte!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #530 : 28 Avgust 2009, 09:52:50
Ooo, tudi jaz sem zgleda 100 let zadaj :o. Čestitke Sambeku in familiji za Nordeka ;D

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #531 : 28 Avgust 2009, 12:42:35
Ana, hvala še enkrat za prijazen sprejem in lepe fotke! Žal mi je, da nisi Sambota spoznala lani ali vsaj pred poletjem, ko je res bil on, žal je trenutno res na 50% sebe, ampak verjamem, da bo vedno bolje, vročina že počasi popušča... Če te je že zdaj kaj očaral, počakaj na naslednji obisk...  ;) :P 8)

Andreja, Nordek bo dočakal polnoletnost, brez skrbi, ne ostaja Tigru nič dolžan  >:D. Sem ju včeraj spet snemala, bebca mala, samo smejiš se jima lahko.

Jah, babe babe, saj sem že dala fotke malega Pšemeka semle, pa nič ne trzate, očitno vas torej ne zanima  >:D :P. Drugače pa je imel svoj krst v družbeni sferi na agi4fun tekmi v Duplici, tam je že marsikaterega agilitaša spoznal, najuril par psov, lovil frizbi in bil ugrabljen od sodnice Katje in njenega Linka.

Deteljica, ja, mlajši brat po krušnih starših je  :D , in seveda da je pomemben! Že zdaj, kaj šele bo  8) ;). No, brez heca, mali ima zaenkrat tak karakter, da me samo pozitivno preseneča, zadnjič smo šli mimo sosedovega Cujota in je ta kot ponavadi začel ves penast lajat izza ograje. Pšemek je dal rep na foksterierja, naredil najbolj resen ksihtek na svetu (kar je kar dosežek s piramidastimi uhlji...) in ga nahrulil na polno! Kdo je on njemu, da se tako dere nanj!  :o 8)

Drugače pa - če sem mislila, da je zabavno iti na dopust z belgijcem, belgijcem in belgijcem, vidim, da je še bolj zabavno iti z belgijcem, belgijcem in dvema belgijcema! Žal sta samo dva od štirih rodovniška, eden je sicer črn, a premajhen, ima pa zato uhe toliko večje, en je pa kar brindl, ampak belgijski so pa čisto vsi.  :o :D Tako, zdaj pa gremo še zadnjič do Soče, se malo ohladit, potem pa nazaj domov. Pozdrav vsem iz Bovca  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #532 : 28 Avgust 2009, 12:51:41

Jah, babe babe, saj sem že dala fotke malega Pšemeka semle, pa nič ne trzate, očitno vas torej ne zanima  >:D :P. Drugače pa je imel svoj krst v družbeni sferi na agi4fun tekmi v Duplici,

V Duplici nas ni bilo,pod foto si pa dala eno in pripisala, da si pač spoznala enega malega  ::), ma spoznaš lahko kjerkoli katerga koli  >:(, to res ni nobem namig, ki bi mi vzbudil radovednost :D.
Zdaj pa je stvar čiiist druga in lahko blagovoliš končno še kaj povedat o pravih starših in poti spoznavanja  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #533 : 28 Avgust 2009, 17:41:02
Urša, seveda me je Sambek očaral, saj je v njem toliko volje do življenja, krasen pes je  :-*

Ža pa je danes čez mavrico odšel moj najljubši, najlepši in  v vseh pogledih najboljši belgijec Hal :'(
Halčo naj ti bo lepo na drugi strani mavrice  :'(  :-*


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #534 : 31 Avgust 2009, 01:04:27
Ajoj, Ana, zakaj pa zdaj to  :(. Škoda, res je bil pravi belgijec. Si ga pa vsaj še enkrat videla in ga boš ohranila v lepem spominu...

Deteljica, v borderski temi nekdo napiše, da je sestrična od sosede mogoče videla nekaj, kar je ličilo na borderja, pa se sproži prava akcija in se napiše 3 strani ugibanj, za katerega psa gre, tule pa dam še fotko, pa nikome ništa  :'(.

Drugače pa... Pot spoznavanja je taka, da bi malemu lahko bilo ime kar Travma. Da dooooolgo zgodbo na čimbolj kratko povzamem, v eno madžarsko psico sem se zaljubila že nekaj let nazaj in na njenega mladiča čakala dobra 3 leta. V tem času so jo parili, z meni nezanimivim samcem, zato sem leglo izpustila in čakala na kombinacijo z meni zelo všečnim italijanskim samcem. Medtem se je napovedalo še eno zelo zelo všečno leglo in tako sem imela kar dve rezervaciji. Lani jeseni sem se že malo pripravljala na papija in jasno, z mojo srečo - madžarska psica je ostala prazna, druga se sploh gonila ni  >:(. Po tem sem spet čakala na Madžarko, si naredila še plan B, v glavnem, v enem letu mi je šlo po vodi kar 6 kombinacij  :( in sem bila že čisto stravmirana, nazadnje sem popenila in preklikala 50 psarn in videla nekaj všečnih legel. Med drugim tudi eno na Češkem, mama je psica, ki mi je bila tudi že dolgo časa všeč, samec pa je nečak omenjenega ita. samca. Pisala sem vzrediteljici, s katero sva se na razstavah že videli, a nikoli komunicirali, rezervirala mladiča, po ne tako dolgem, a toliko bolj intenzivnem travmiranju in pogovoru z obema planoma B sem se le odločila, da imam dovolj vsega in da grem po mladiča. S prijateljico sva se odpravili na Češko, kjer sva tako zalutali  :-[ , da dobro, da nisva pri Moskvi ven prišli, na srečo so Čehi zelo prijazni in simpatični ljudje in so naju vedno znova usmerili na pravo pot  ::) :D, tako da sva le našli vzrediteljico Blanko, ki naju je zelo lepo sprejela, prav tako obe psici - mama in hči iz prvega legla. Obe imata mega karakter, oče pa menda tudi, sicer ga bom pa kmalu videla v živo  :) .

Kot rečeno, travma na travmo  ::), se glede na okoliščine počutim kot tisti, ki psa hočejo danes in ga imajo jutri  ::), glede na to, da sem tako dolgo čakala na tisto psico, potem pa v dveh tednih prišla do psa... Ampak ok, bom skušala odstresirat svojo psiho, zaenkrat sem z malim zelo zadovoljna, karakter ima megastičen in verjamem, da bo za delo super, v vsakdanjem življenju se za zdaj tudi odlično znajde, bo pa ta teden prvič šel na PST, da spozna še tekače, kolesarje itd. Glede zunanjosti ga imam na sumu, da v tipu ne bo ravno samboiden, se bom pač morala navaditi. Drugače pa sem trenutno v nekem čudnem psihičnem stanju, saj sem bila v načrtovanju in čakanju naslednjega psa zelo vesela, pa jezna, razočarana, žalostna, vznemirjena, ko sem pa končno le prišla do papija pa... Je kar en jez nastal.  Sklepam, da sem se tako sekirala za Sambota, ki je bil bolj bogi, da se mi nekako ni zdelo prav se veseliti in kar ni bilo in še vedno ni evforije, ki sem jo pričakovala. Sambo je zdaj bolje, proti papiju nima nič, tako da upam, da se bom čimprej uspela rešiti še te travme in v dobro vseh bila tako ekstatična, kot si to vsi zaslužimo. Eh, jaz pa moja čudna podzavest...  ::) Za konec pa še nekaj fotk s kratkih počitnic v Bovcu.

Sambek



Moja fanta  :-*



Takole se je nosil Pšemek, ko smo šli gledat slap Boka – težko enim...  ::)



Boooooogiii ksihtek







zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #535 : 31 Avgust 2009, 11:55:00
Iiii kaka mala miš :-* :-* A majo vzreditelji kakšno spletno stran?

Zdajle je na reševalskem taboru bila mala laekenoiska :-* Zaenkrat zgleda še ful malinasto, ampak se ji vidi, da je že malček čupkava ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #536 : 31 Avgust 2009, 15:59:59
Bambi cestitke za novega clana!!  ;D Sem ti ze vceraj na razstavi hotela osebno cestitat pa malo povprasat po tamaumu, ampak si bila skoz tko bizi  :P Se vidimo mogoce v nedeljo na Barju?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #537 : 31 Avgust 2009, 19:10:57
Pupa je res krasna. Malce rezervirana, ampak sva že noreli in se igrali okrog avta!  :D
Se imenuje Mia  :-*

Pšemek je pa res fantazija od karakterja!!!   ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #538 : 31 Avgust 2009, 19:25:52
Bambi, čestitke za novega člana tudi od nas!  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #539 : 01 September 2009, 14:42:46
Zoe - sevede; sem vedela, da sem nekaj pozabila  :-[.
http://www.balpoa.net/AJ/females.htm
Ursine je mama, zelo luštna psica, s super karakterjem. Doma imajo še Aris (Arisies), ki je tudi super bejba - odpuljena, prijazna, v glavnem, obe sta super. Oče je kot rečeno iz Italije - http://www.tervueren.it/Broadwaysphotogallery.htm . Oba starša imata par manjših stvari, ki me motijo (govorim o zunanjosti) - saj vemo, noben pes ni popoln, mi je pa rodovnik (zlasti po očetovi strani) všeč, predvsem pa so me prepričali sami papiji ter vzrediteljica. Za zdaj sem zelo zadovoljna s svojo izbiro, bomo videli, kaj bo prinesel čas, mislim pa, da mi ne bo žal  ;) :).

Papi laekeni so skoraj vsi kot malince, mogoče imajo malo brkcev in pa malo valovite dlake po hrbtu. Upam, da jo bom kaj videla tudi v živo, pa Garta tudi že nekaj časa nisem videla... Bo treba belgijski meeting narediti oz. se končno odpraviti na tisti sladoled, zdaj v še bolj razširjeni izvedbi  :P.

Ovcka, tebe pa sploh videla nisem  :-[. No ja, pri skoraj 100ih psih v mojem ringu to najbrž ni čudno, potem smo pa pravzaprav samo še malo pojedli in šli. Na Barju se seveda vidimo  :), bom pa še videla, ali bo Sambo tekmoval ali ne - je že dosti bolje, ampak še vedno ni tak, kot mora biti.

Andreja, Pšemek je zaenkrat res točno tak, kot sem upala, da bo  ;D.

Macika, hvala tudi tebi  :).

Drugače pa je Pšemek včeraj bil izredno zaposlen papi, najprej je šel prvič v malo šolo, potem na naš agilitaški trening, na koncu pa še na belo kavo s smetano (no, kavo sem si sama prisvojila, smetano je pa on dobil  :P ). Med malo šolo in agijem je na vrtu mojih staršev umrl, ampak do mrtvega  :D , na agiju in v kavarni se je pa toliko regeneriral, da je doma že spet uprizarjal wrestling spektakle s Tigrom  ::).