Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532092

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #720 : 10 December 2009, 22:37:06
Iskreno sozalje....drzi se  :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #721 : 10 December 2009, 23:02:47
Še kar ne dojamem in še vedno ne najdem besed tolažbe.... :'(

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #722 : 10 December 2009, 23:39:22
Iskreno sožalje :'(


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #723 : 11 December 2009, 01:10:10
Urška, saj ne vem kaj naj rečem, ker enostavno ni besed, da bi lahko povedal, kako nam je hudo  :'(

Sožalje in ne obupaj  :'(



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #724 : 11 December 2009, 06:56:42
Iskreno sožalje.  :'( :'(


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #725 : 11 December 2009, 09:00:13
Sožalje.




vista

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 11 December 2009, 09:08:21

Iskreno sožalje :'( :'(



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #728 : 11 December 2009, 09:21:54

Pa kaj je to letos!!!  :'( :'( :'( :'(  :(

Ne najdem besed, Bambi... sem pretresena v dno duše!

Iskreno sožalje!  :'( :(


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #729 : 11 December 2009, 10:39:47
Včerajšnji dan je bil mešanica obupnega joka in čiste apatije... Sploh ne dojemam ničesar več in ne morem sprejeti tega, kar se je zgodilo... Hvala vsem za sožalje, žal besede nič ne pomagajo... Ne vem sploh, kaj naj si mislim, prepričana pa sem, da mi Nord enostavno ni bil usojen in da z ničemer ne bi mogla tega preprečiti, poklapati se je moralo tisoč stvari, da se je zgodilo, kar se je. Vsi Če-ji in Zakaj-i so odveč, vseeno pa se mi jih tisoč podi po glavi. Zakaj sem ga potem sploh dobila, samo zato, da je lahko umrl? Zakaj je moral umreti nedolžen otrok? Že po Sambotu sem mislila, da ne more biti huje... Usoda mi je seveda hotela dokazati nasprotno. Zdaj si mislim, da lahko samo še Gregs umre, ostaneta še Tigr in Olaf... Počutim se, kot bi mi življenje hotelo povedati, da nima smisla, da se trudim, ker me bo že zjebalo, kot se mu zahoče. Tako da tyna - danes mineva tri mesece, odkar Sambota ni več, pa ga še zdaleč nisem prebolela. Nord je bil moje upanje v prihodnost. Zdaj upanja ni več. Kako naj ne obupam? Če je prav ali ne, da mi je Sambo toliko pomenil, ni pomembno, dejstvo je, da mi je in da sem brez njega izgubila 80% smisla v življenju. Norda še nisem docela sprejela, trudila sem se, imela sem ga rada, pa ravno pred rojstnim dnem sem samo sebe začela prepričevati, da je čas, da mu pustim bliže... Ta teden je končno postajal zares moj... In zdaj ga nimam več...



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #730 : 11 December 2009, 10:43:42
Saj vas nekot zastopim glede izgum svojih psov, ampak vse te izrečene sožalje in izlivanje svoje žalosti  ne sodijo v temo pod naslovom: Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog], zaradi takšnih zadev forum oz. tema postaja nepregledna.

Brez zamere.

Lp Andrej


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 11 December 2009, 11:05:14

no, ti imaš pa čisto pravi vzdevek!!! justMe-točno tako, SAMO TI, vidiš torej samo sebe!!!  >:( >:(  Mislm!

Bambi, še enkrat sožalje! Na srečo čas celi rane in čeprav se ti sedaj zdi nemogoče, jaz vem, da boš nekoč spet srečna, ena belgijska kepica pa bo srečna s tabo! Tako je življenje...

Če ti ni prehudo napisat: kaj se je zgodilo? Bolezen, nesreča?


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #732 : 11 December 2009, 11:12:24
Bambi iskrene sožalje!  :'( :'( :'(
Čeprav se ne poznamo osebno, me je tole, kar sem danes prebrala zadelo globoko v srce, ker sem spremljala Sambotovo zgodbo..., zdaj pa tole... Sem brez besed. Včasih je življenje res kruto.  :(



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #733 : 11 December 2009, 11:13:56
Bambi, iskreno sozalje  :'( :'( :'(

Blumina



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #734 : 11 December 2009, 11:21:11
Bambi, sožalje! :'(

Upam, da mali navihani črnuhec uživa ob svojem starejšem prijatelju, Sambu, in jima je skupaj prekrasno!



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #735 : 11 December 2009, 11:29:09
Urša...vzami si čas zase, žaluj ampak ne obupat nad življenjem, upam, da veš, da ti stojimo ob strani in lahko računaš na nas za karkoli.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 11 December 2009, 12:45:20
Urša, iskreno sožalje... :'(

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #737 : 11 December 2009, 13:47:50
Grozno!  :'( :'( :'(

Urša, ne obupat! To nisi ti! Ne vem kaj bi napisala... Kako te razumem...

Sožalje!!!  :'(

justMe, pa pojdi drugam, če ti kaj ni prav. Res imaš pravo ime.  :-\ :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #738 : 11 December 2009, 13:53:21
Urša,tudi  jaz sem izgubila nekoč dva psa enega za drugim, mlajši  je imel komaj 9 mescev. Dobila sem živčni zlom.
Nikoli več nisi isti.
Ampak naravi je vseeno. Če dihaš ali ne dihaš, čas teče vedno samo naprej, nikoli nazaj. In kot pravijo pesniki " podplat je koža čez in čez postala" , mogoče je res, ampak vedno znova ugotoviš, da lahko stopiš tudi na daljši trn.
Vseeno stopaš dalje- najprej pošasi in šepajoče, previdno in v strahu, vseeno pa je navadno smiselno iti v isti smeri naprej.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #739 : 11 December 2009, 13:55:54
Mogoce te je pa Sambo prevec pogresal in si je zazelel druzbe... :'(

battito animale


orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #740 : 11 December 2009, 14:21:18
Urša ne obupaj. Res ne...zakaj? Enostavno ker si Urška in ti je življenje ob psu USOJENO! Samo tu poglej na tem forumu koliko Uršk se je sedaj spletlo med sabo, zaradi belgijskega ovčarja. Štiri najmanj ;) (z mano vred)
Tudi jaz kot ti Sambota, sem imela svojo Nalo, ki me je spremljala na vsakem koraku. Tudi jaz sem jo izgubila pri njenih sedmih letih zaradi možganskega raka. Bolečina je bila neznosna (ne samo neznosna ampak v življenju nisem čutila tako močne bolečine) in vsak korak se je zdel brezveze, brez nje ob njem. Življenje je nekako teklo dalje, vendar nisem bila jaz brez nje. Vsi so me spraševali, "ja kje pa jo imaš". Kopanje, hoja v hribe, sprehodi...povsod so ljudje spraševali. Enostavno ni se mi dalo več hodit nikamor. Ko je bolečina nekako pojenjala in
sem iz ozadja poslušala, kako mi bodo prijatelji naredili presenečenje z novim psom, da me dobijo nazaj k sebi, se mi je v glavi zavrtelo. Enostavno sem si rekla " O NE TO PA NE". Moj pes je moj pes in me bo že našel, ko bo čas. In Cuba me je našla.
Začetni koraki so bili le bleda senca moje prejšnje psičke. Ni bilo tistega skupnega jezika...vseeno dnevi so minevali, vse več sva bili skupaj, vse več se je vez pletla med nama. In danes sva neločljivi.
Ne obupaj, ker naslednjemu psu boš dala še več, kot si jim do sedaj.In on bo tebi vračal s še večjo vnemo. Kako vem? Saj sem Urška ;)...vseeno dej si čas, pusti bolečini da se jo naveličaš, tako bo sreča še lepša!

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #741 : 11 December 2009, 14:37:08
Ojeej, iskreno sožalje!  :(  :'(

Tole leto je naravnost grozno.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #743 : 11 December 2009, 17:06:03
Sožalje, čeprav tako zelo ne maram te besede. Slovesa so boleča, taka še pa posebej, niti pripraviti se ne moreš. Sprašuješ se zakaj in se kriviš, tuhtaš...na koncu nimaš nobenih pametnih odgovorov, joči razbijaj stvari, spravi iz sebe žalost in jezo..ne drži ničesar v sebi. Sambona in Norda nič več ne boli, nič jima ne manjka....življenje je pa....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #744 : 11 December 2009, 20:14:40
JustMe, žal mi je, da s svojimi čustvenimi izlivi smetim temo belgijskih ovčarjev. Seveda imaš pravico do svojega mnenja, lahko tudi prosiš administratorje, da poste izbrišejo ali prestavijo v ustrezno temo. Nikakor pa se mi ne zdi irelevantno in odveč, da sem se tudi preko te teme poslavljala od Sambota, saj je bil izjemen primerek belgijskega ovčarja, preko katerega je veliko ljudi spoznalo in tudi vzljubilo pasmo. Sambo je bil evropski prvak, evropski podprvak, navdušen agilitaš, uspešen v RO, nekaj časa je z veseljem treniral IPO, spremljal me je na pohodih v hribe, terenskih ježah... Zame je predstavljal samo bistvo belgijskega ovčarja, bil je odličen športnik in najboljši spremljevalec, je res odveč, da se mu je toliko ljudi poklonilo v tej temi? Nord je bil še otrok, pa je vseeno že kazal veliko perspektivnosti, na vse pretege se je trudil s svojimi mladičkastimi nogami čimprej ujeti Sambotove stopinje in si prizadeval biti čimboljši pes, kot mi je lahko bil. Odšel je veliko prekmalu, da bi postal legenda, kakršen je bil Sambo, pa mu zaradi tega niti slučajno ne mislim odreči njegovega mesta v tej temi; ljudje me poznajo kot 'belgijsko', zato se jim je očitno ta tema zdela najprimernejša za izrekanje sožalja. Pa še eno malo filozofsko vprašanje - se ti ne zdi, da bi ljudje bili dosti manj samodestruktivni in počeli mnogo manj neumnosti, če bi se našlo več takih, ki bi slišali klice na pomoč sočloveka, pa četudi gre za izlive čustvenosti na nekem pasjem forumu...?

Hvala vsem še enkrat. TOBI, kot rečeno, Usoda je poskrbela, da se je poklapalo tistoč stvari, drugače ne bi izgubila Norda na tako neumen, banalen, absurden način. Rojstni dan sem hotela praznovati z izletom s fantom in Nordom na bližnji hrib. Fant in nord sta šla z dvorišča, jaz sem šla za njima, prišli smo do avta, parkiranega 10m od ceste. Velikokrat sem ga do avta peljala pripetega, včasih pa tudi ne; z Nordom sva stala ob avtu in čakala, da fant odpre prtljažnik. Sosedov pes je zalajal na tovornjak, ki je pripeljal po cesti, Nord je stekel proti laježu. Zakričala sem, ampak Nord je v dveh skokih naredil tistih 10m do ceste in priletel naravnost pod kolesa... Če... Če bi bil pripet, bi se mi iztrgal iz rok, saj bi ga kot vedno imela zataknjenega za mezinec, saj sem imela polno naročje stvari, ali pa bi pri avtu spustila povodec na tla, da bi sama odprlja prtljažnik. Če bi fant le hitreje odklenil avto, če bi ga z Nordom počakala na dvorišču, če bi namesto tovornjaka prišel avto, ki bi ga 'samo' zbil in mu zlomil nogo, če bi se od doma odpravili 5 min prej, če pes ne bi zalajal... Vse skupaj je tako grozljivo in groteskno, da ne morem misliti drugega kot to, da je enostavno tak bil načrt. Ampak zakaj, če mi ni bil usojen, zakaj sem ga sploh dobila? Zakaj je moral postati 'vmesni' pes? Zaslužil si je kaj boljšega...

Andreja, ne, to nisem jaz, ampak zadnji meseci so me tako naredili. Resnično se počutim, kot da me vesolje brcne vsakič, ko se hočem dvigniti, mi skuša sporočiti, da nima smisla, da se naprej borim. Za koga? Da bom še naprej izgubljala te, ki jih imam najraje? Deteljica, vem; svet gre dalje, ga nič ne briga, da je Sambo šel med zvezde... A kakor sem se vedno v življenju borila in plavala, dokler nisem prišla do površja, trenutno enostavno nimam ne moči ne volje. Ko bom našla voljo, bom šla tudi čez to, a trenutno je enostavno ne premorem.

Orfea, hvala tudi tebi. Urške brez psov res ne moremo in upam, da kmalu najdem ne samo veselje, ampak tudi srečo z novim. Trenutno je vse skupaj preveč zame... 



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #745 : 11 December 2009, 20:48:08
Bambi sožalje tudi od nas :'( Verjamem da boš zbrala dovolj moči in volje za novega psa, pravzaprav moraš jo, že zavoljo Samba in Norda. Usoda je pa na žalost včasih neizprosna....in preizkuša meje našega razuma.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #746 : 11 December 2009, 21:00:18
Bambi, res grozno :'( Niti predstavljam si ne kako se počutiš. Kar berem se mi zdi čisto preveč nemogoče, da bi bilo res.

Upam, da boš to obdobje čimprej prebrodila, in ko bo čas spet stopala v svet s štirinožcem.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #747 : 11 December 2009, 21:08:55
Bambi iskreno sožalje. Drži se.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #748 : 11 December 2009, 21:24:39
Iskreno sožalje tudi od mene...     :'(



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #749 : 11 December 2009, 22:14:43
Nordovi štajerski navdušenci ga bomo pogrešali  :'(
Včasih ni pravih besed, objela bi te, če bi bila tu :( Zelo mi ježal. In ja, Sambo in Nord, oba sta ta tema in spadata sem :-*