Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532124

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #990 : 22 Februar 2010, 21:34:14
Florinca, saj sicer imava kar podoben okus, ampak pri ptičarjih pa ne prideva skupaj. Meni je lep ptičar krasen prizor, mi izgleda kot kiparska mojstrovina ;), fantu pa sploh ne potegnejo; jaz zelo rada vidim kakega lepega kurcharja, weima ali vižlo. Nasploh ima raje pse, ki nimajo tako kratke dlake, čeprav so mu RRji in dobermani pa recimo všeč. Jih ne poznam tako dobro, a tisti, ki jih poznam, so živahni, aktivni - niso pa take nevroze kot so belgijci, jasno, ampak saj ne rabim samih ekstatikov  ;) :P.

Orfea, luštne fotke :).

Wayra, najprej čestitke za lep uspeh na včerajšnji razstavi :), zlasti Ego se je lepo pokazal, tudi tvojemu sinu (pozabila ime) je šlo super! Link je tule - http://www.hkbo.hr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=49&Itemid=70 , klikneš na Obrasci. Ne vem pa, kdo sodi, najbrž se še da prijavit, nisem pa 100%. Če ne greste tokrat, pa poskusite drugič, je res prijetno :).



wayra

  • Gost
Odgovori #991 : 23 Februar 2010, 09:07:20
Hvala za čestitke, Bambi, prav imaš, Faresu je šlo super, je bil prav ponosen na Egota,ki se je uvrstil v ožji izbor pri mladičih, rekel je tudi, da gre naslednjič še na JH.
Upam, da se bo Elmi ušesek popravil, škoda je, ker je drugače res krasna in pridna, je rekla hčerka, da naslednjič jo pelje ona..
Na razstavo v Zagreb pa pridemo! Včeraj sem jih našla na FB, klicala in nas prijavila.
En fant, ne vem kako mu je ime, je vprašal če smo od Urške :). Pa vesel nas je bil, ker bosta edina tervija tam. Se vidimo!



orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #992 : 23 Februar 2010, 16:00:12
TENNNNNNNN- ČIIIII!!! V akciji


Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #993 : 23 Februar 2010, 16:48:09
Bambi, očitno imata najina fanta podoben okus. Morda bi medve morali fanta zamenjat  :o   :o   :D  just joking  ;) 

imaš zs

Kristinca & Florinca


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #994 : 01 Marec 2010, 00:41:22
V obalnem zavetišču na nov dom čaka 18 mesecev star malinois. Če ima kdo od vas ljubiteljev belgijskih ovčarjev kaj časa bi res prosila, če ga gre lahko na sprehod peljat in poslikat, meni danes žal ni zneslo, ker je bila že tema, moj fotoaparat pa ne dela lepih slik v slabi svetlobi.



Pozna kdo koga, ki bi ga posvojil?



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 03 Marec 2010, 10:42:57
hoj
mene pa zanima v katerih psarnah ste tisti, ki imate malinoise jih kupili? sem našla enih par fajn psarn v belgiji pa frenciji pa nemčiji, samo me zanimajo še vaše izkušnje:)

Hvala

....Never Grow Up..


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #996 : 04 Marec 2010, 22:55:25
Vse je odvisno od tega v kakšen namen nameravaš imeti psa, kaj ti je pomembno, kaj ti iščeš. Izbire je res ogromno.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #997 : 05 Marec 2010, 18:38:34
Jaz imam sicer oba psa iz Nemčije vendar s popolnoma različnim karakterjem. Tudi jaz mislim, da je med malinoisi veliko različnih tipov psov (razlikujejo se glede na šport, ki ga delajo - recimo iz nemčije, belgije, nizozemske ali francije) in da se moraš najprej odločiti za kaj bi ga imela (za kateri šport) in kakšne lastnosti naj bi imel (miren, stabilen, navit, plenski, resen...).
Pa vsekakor si oglej prej nekaj odraslih primerkov in ugotovi, če ti pasma sploh odgovarja. Jaz vedno pravim, da te prav nič ne more pripraviti na malinoisa, dokler ga nimaš v živo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #998 : 08 Marec 2010, 15:04:15
Bi se komu ljubilo posnti gibanje malinovca? Tako med igro, hojo, tekanje.  :-[  Me je par ljudi na sprehodu ustavilo in spraševalo, če je z belgijskim moja mešana. Pa ne vem. NO x neki prinašalec je 100%...belgijec, to je pa že precej manj možno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


wayra

  • Gost
Odgovori #999 : 09 Marec 2010, 23:49:42
Živjo vsem, v nedeljo smo bili v Zagrebu na razstavi in je bilo res super, naslednja bo oktobra in res priporočam vsem lastnikom belgijcev, predvsem malinovcev, da se je udeležite, super vzušje in zelo v redu organizatorji !  Z Egotom pa sva celo osvojila prvo mesto v ring dresuri.
Tudi Elma je bila pridna, pa je to šele naša druga razstava! Prvič sem v živo videla zelo simpatično psičko lakenois. Žal je prijavljeni gren manjkal, pa niso mogli poslikati vseh štirih skupaj.

To je naš pozer:


Več slik iz razstave pa si lahko pogledate na njihovi FB strani:
http:// http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=72060572463

Bambi, lepo te pozdravljajo in komaj čakajo, da spet prideš  z novim kužkom.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1000 : 10 Marec 2010, 16:12:07
Ne pišem/o novih zgodb, še vedno se spominjam/o starih...

Danes je 3 mesece, odkar ni Norda. Jutri bo že pol leta, odkar ni Sambota. Še vedno prekleto boli. Še vedno iščem razloge, zakaj poleg jutra dočakati tudi večer. Še vedno iščem smisel, zakaj nadaljevati. Še vedno ga nimam... Skušam se le prepričati, da ga nekoč spet najdem. Pogrešam vaju.











Wayra, mi je Dražen rekel, da ste šli - super. Naslednjič gotovo pridem, bomo videli, če še vedno sama.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1001 : 10 Marec 2010, 18:51:07
V obalnem zavetišču na nov dom čaka 18 mesecev star malinois. Če ima kdo od vas ljubiteljev belgijskih ovčarjev kaj časa bi res prosila, če ga gre lahko na sprehod peljat in poslikat, meni danes žal ni zneslo, ker je bila že tema, moj fotoaparat pa ne dela lepih slik v slabi svetlobi.
Pozna kdo koga, ki bi ga posvojil?
Nihče?  :-\

No v glavnem nov dom išče še ena belgijska ovčarka z imenom Pika, več o njej je napisano v tej temi: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9532.msg411947;topicseen#msg411947




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1002 : 11 Marec 2010, 07:02:12
V zadnjem času se mi zdi, da je kar naval belgijcev, ki so zapuščeni, se oddajajo,...

Vzrok je verjetno v tem, ker se lastniki prej ne pozanimajo, kaj kupujejo in je zanje belgijc, sploh malina, čisto preveč psa. Fantastični, fantastični psi, vsekakor pa ne za debile, ki psa kupijo kot nov pulover ali nov par čevljev!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1003 : 11 Marec 2010, 07:39:29
Zoran tega se skoraj ne da preprečiti.

Edino rešitev vidim v tem, da preden nabaviš psa moraš pridobiti nabavno dovoljenje, kakor pri orožju. Pa naj bo to za pudla, "nevarne pasme" ali maline...

Ostane pa še sivina mešančkov, ki jih ne moreš nadzirat oz. vršiti kontrole.

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1004 : 11 Marec 2010, 20:27:09
Sky, zelo dobro napisano. Jaz lahko mirne duše napišem, da je malinois preveč psa za veliko ljudi in da je težko sploh biti pripravljen na nivo dovzetnosti in odzivnosti te pasme. Ljudje ne doumejo, da jih prebere v enem dnevu, da dojema stvari hitreje kot se je povprečni vodnik sposoben učiti o šolanju in da se odziva hitreje od reakcijskih sposobnosti povprečnega človeka. Je Formula1, samo koliko ljudi je pa sposobnih peljati F1 brez prask in nezgod?  V bistvu je primerjava s Formulo1 precej dobra, ker tudi sedež med vožnjo ni udoben, volan je majhen, vozilce pa ne odpušča zlahka napak med vožnjo. Tudi v avtošoli za prvi avto ne dobiš F1.

Po drugi strani lahko rečem, da je to za mene do sedaj pes z najboljšim odnosom do vodnika nasploh, prekaša celo meni tako ljube bullčke. Samo ta odnos do vodnika zna biti tudi naporen. Da pa ta um in telo zaposliš, pa potrebuješ kar nekaj časa in znanja.

Andrej, niti približno se ne strinjam s tabo. Edino pošteno bi bilo, da se lastniki pri vzrediteljih vnaprej pozanimajo o pasemskih značilostih, o značilnostih linije iz katere psi prihajajo (tu znajo biti razlike res velike), predvsem pa, da kupijo psa pri vzreditelju, ki jim lahko nudi vso podporo v fazi odraščanja psa. Seveda je pomembno tudi to, da lastnik sam sebi prizna, da ima problem in se obrne na vzreditelja, ne pa da mu je nerodno priznati, da se je znašel nekje, od koder ne vidi poti ven, pa najprej kontaktira vse mogoče ljudi in na koncu po možnosti obupa. Vzreditelji svoje pse najbolje poznajo, večina jih na srečo s psi dela in ima ponavadi malo več znanja o pasmi. Upam pa si tudi reči, da vprašanje, če je povprečna pasja šola sposobna spraviti v okvirje povprečnega predstavnika pasme. Je pasma, ki zaposlitev potrebuje in ki potrebuje aktivnega lastnika.

 


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1005 : 12 Marec 2010, 00:24:14
Ena izmed mojih formul 1 bo kmalu morala na temeljit "servis". Pri pregledu so Riku ugotovili manjše ciste na prostati, zaradi katerih bo kmalu kastriran. Na srečo so benigni in naj bi tudi zapleti po kastraciji izzveneli. Ugotovili so tudi slabše delovanje ledvic, trenutno pa še vedno zdravimo vnetje sečil. Sicer vzrokov noben ne ve, starost 8 let pri malini niti ne pomeni veliko...
mojo laično razmišljanje pa je, da se je vse začelo s poškodbo, posledično je prišlo do artroze, zaradi tega napačno nosi težo naprej (deformacija prednjih nog), sicer ne najdem povezave, vendar čutim, da je tukaj tudi nekakšna daljna povezava - dolgoletno jemanje tablet, probleme s sečili in zdaj tudi slabšim delovanjem ledvic.
Moja druga formula 1 Galant pa je hvala bogu na vrhuncu zdravja in je končno pridobil na teži, zdaj končno zgleda kot ta pravi dec :)
Ampak imeti več psov, sploh na sprehodih mi je pa povsem neprecenljivo, tako zelo rada imam oboje, umirjeno starost, kot podivjano mladost :)



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1006 : 12 Marec 2010, 07:56:35
Urška u bistvu si napisala, kar sem sam imel v mislih ampak bolj na široko. Vse to kar ti praviš, pri nas v Sloveniji ne more temeljiti na željah in nekih klubskih pravil ali navodil. Zadeva je izvedljiva le če je strogo kontrolirana. Nabavno dovoljenej za orožje ne zajema samo listine ( zravniški, policisko preverjenjae, rokovanje z orožjem in prevsem razlog zakaj boš orožje imal). Da ne bo pomote psa ne enačim z orožjem. Dal sem samo primerjavo.

Tvoj pogled na to "imeti psa" je čisto nekaj drugega kot imeti malino za domačega psa. To kako bi se morali po tvojem ravnati vzreditelji bi jim moralo biti jasno, ampak ko ne bi bilo velikega dejavnika €€€.

Primer: Ima rejec leglo Malin. cca. 9. Najprej rezervacije, preverjanje, razgovori... prodanih 6 psov. In kaj z 3 mi? Ko stigne stigne! Na žalost tako je.

To kaki so pa Belgijci, pa res ne zveš v celoti prej kot ga imaš sam. V katerem društvu ga boš pa šolal? Jst sem se odločil za društvo, kjer imajo inštruktorji tudi sami Maline.

Primerjava s F1 je prava ja. Tudi F1 se ne naveličaš, si od nje odvisem - zasvojen :)

Lp Andrej


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1007 : 12 Marec 2010, 08:09:55
Po drugi strani lahko rečem, da je to za mene do sedaj pes z najboljšim odnosom do vodnika nasploh, prekaša celo meni tako ljube bullčke. Samo ta odnos do vodnika zna biti tudi naporen. Da pa ta um in telo zaposliš, pa potrebuješ kar nekaj časa in znanja.
Lahko prosim malo več poveš o tem 'odnosu'? V kakšnem smislu naporen recimo?

In še: bi primerjava s formulo 1 veljala za vse belgijce ali samo maline?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1008 : 12 Marec 2010, 12:21:05
Urška u bistvu si napisala, kar sem sam imel v mislih ampak bolj na široko. Vse to kar ti praviš, pri nas v Sloveniji ne more temeljiti na željah in nekih klubskih pravil ali navodil. Zadeva je izvedljiva le če je strogo kontrolirana. Nabavno dovoljenej za orožje ne zajema samo listine ( zravniški, policisko preverjenjae, rokovanje z orožjem in prevsem razlog zakaj boš orožje imal). Da ne bo pomote psa ne enačim z orožjem. Dal sem samo primerjavo.
Zakaj pa ne? Primerjava z orožjem mi je trapasta, ker govorim o zdravi pameti pri nabavi psa in ne o nekih pravilih, ki so napisana, pa se jih na koncu nihče ne drži.

Tvoj pogled na to "imeti psa" je čisto nekaj drugega kot imeti malino za domačega psa. To kako bi se morali po tvojem ravnati vzreditelji bi jim moralo biti jasno, ampak ko ne bi bilo velikega dejavnika €€€.

Primer: Ima rejec leglo Malin. cca. 9. Najprej rezervacije, preverjanje, razgovori... prodanih 6 psov. In kaj z 3 mi? Ko stigne stigne! Na žalost tako je.
Nikjer sploh nisem pisala o vzrediteljih, povsod samo o lastnikih, zato mislim, da napisanega sploh ne razumeš. Tudi moj pogled na "imeti psa" je napisan za povprečnega lastnika, malino je potrebno zaposliti tudi, če je domači pes. Moji psi so najprej "domači psi", bivajo z mano, zato jih mogoče še bolj občutim.

To kaki so pa Belgijci, pa res ne zveš v celoti prej kot ga imaš sam. V katerem društvu ga boš pa šolal? Jst sem se odločil za društvo, kjer imajo inštruktorji tudi sami Maline.

Primerjava s F1 je prava ja. Tudi F1 se ne naveličaš, si od nje odvisem - zasvojen :)

Lp Andrej

Meni je najbolj pomemben odnos do psov osebe, ki jo izberem za mentorja v kakršnemkoli pogledu. Če tega ni, potem itak ne morem komunicirati, ker oseba ne razume. Kdor bi mi začel zavijati z očmi, ko bi povedala, da je pes ves čas z mano, bi kar takoj oplel. Poanta F1 ni v naveličati se ali ne, ampak v sposobnosti peljati F1. Večina je nima.

Teycha, do sedaj lahko rečem, da se je moja psica super vklopila v domače okolje, pod kožo je zlezla vsem in ima do vseh tak odnos, da samo strmiš. Je najbolj ljubeče pasje bitje, najbolj navezana, zelo odzivna, ves čas išče bližino. Zelo se trudi za to, da ti ustreže, do domačih pa je tudi zelo zaščitniška. Tak odnos, kot ga ima do ljudi, ima tudi do Paxa recimo, nevemkolikokrat na dan se gre malo stisnit k njemu.

Po drugi strani pa je deloholik, kar pomeni, da jo je potrebno naučiti, da se včasih tudi počiva, drugače je sposobna nositi igračo in vabiti k igri nekaj ur skupaj, pa včasih ti gre na živce, ko recimo delaš pri mizi, pa spi pod stolom, pa se premakneš za 2m in se premakne tudi ona. Ko prideš iz WC-ja je zagotovo točno tam, pred vrati in na sploh ves čas za ritjo. Če kam grem me mirno počaka doma, tudi uničuje ne več, pa še nima 8 mesecev, tako, da jo mirne duše pustim kar v sobi.

Za ostale težko rečem, ker imam izkušnje samo z malincami, pri nas v klubu drugih različic nimamo.




justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1009 : 12 Marec 2010, 12:57:36
Vidim, da nisi sposobna sprejeti mišljenje nekoga drugega oz. ga nočeš. (nč osebnega)

Tudi sam sem reku da ne primerjam psa z orožjem.

Zgleda, da živiš v zaprtem krogu ljudi in ne vidiš splošnega problema. Zamišljeno imaš zadevo o idealnem stanju v kinologiji.
Vse to kaj bi kdo mogel ali moral je iluzija.

Ko praviš da govoriš o lastnikih in ne o rejcih: Primer: Koga loviš da preprečiš porast uporabe droge? Tistega ki prodaja ali tistega ki jo kupuje?? Torej tudi rejci so delni krivci da psa, pa naj bo to malina ali mops, dobijo lastniki, ki v parih mesecih ugotovijo, da mu niso kos!

Moja primerjava je bila še samo ena z F1 in nisem tvoje negiral (pač sposobnost sprejemanja drugačnih mnenj). To da se Maline ne moreš neveličati je bilo pa mišljeno da ti priraste k srcu in je enostavno "droga" :)

A je blo preveč?

Pa saj je bilo zadnjič  >:D

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1010 : 12 Marec 2010, 15:46:20
Ne, v bistvu poznam problem z vseh plati, pa vem, kaj vse obljubljajo lastniki vzrediteljem, pa kako pogosto se zgodi, da pse dobivajo že po parih dneh nazaj. Ali pa se jim zgodi, da jih človek, ki je pri njih kupil psa sploh ne kontaktira, ko ima probleme, ampak šele kasneje izvejo, da je šel pes pač papa.

Dokler si 90% ljudi izbira psa po videzu in namišljeni predstavi o pasmi, toliko časa svojega mnenja niti ne nameravam spreminjati. Niti se ne spuščam v debate kaj bi kdo moral, kakšna bi morala biti pravila, ker je brezveze to vlačiti v popolnoma vse teme.

Ne poznaš me, ne poznaš mojih pogledov, zato se vrednotenja mene vzdrži, ker je kinološka Slovenija čisto premajhna za taka zapenjanja z ljudmi.


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1011 : 12 Marec 2010, 19:05:44
ker je kinološka Slovenija čisto premajhna za taka zapenjanja z ljudmi.

Se strinjam.Zato sem napisal da nič osebnega in ti samo rekel da sprejmi mnenje drugega.
 Je bil pa tale članek tudi v drugem tonu napisan :)


Lp Andrej


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1012 : 12 Marec 2010, 21:32:19
Teycha, do sedaj lahko rečem, da se je moja psica super vklopila v domače okolje, pod kožo je zlezla vsem in ima do vseh tak odnos, da samo strmiš. Je najbolj ljubeče pasje bitje, najbolj navezana, zelo odzivna, ves čas išče bližino. Zelo se trudi za to, da ti ustreže, do domačih pa je tudi zelo zaščitniška. Tak odnos, kot ga ima do ljudi, ima tudi do Paxa recimo, nevemkolikokrat na dan se gre malo stisnit k njemu.
Tole izgleda super  :o Predvsem del da rada ustreže - to je meni vau  :-[

Citiraj
Po drugi strani pa je deloholik, kar pomeni, da jo je potrebno naučiti, da se včasih tudi počiva, drugače je sposobna nositi igračo in vabiti k igri nekaj ur skupaj
Torej rabi predvsem veliko mentalnega treninga. Kako pa je s fizičnim...predvidevam da lenuh ravno ni ampak recimo - koliko na dan mora preteči, prehoditi itd. da je ponoči sposobna spat oz. da se sploh zmatra? Ali... moraš biti atlet, pohodnik, tekač da imaš sploh lahko malino?

Citiraj
pa včasih ti gre na živce, ko recimo delaš pri mizi, pa spi pod stolom, pa se premakneš za 2m in se premakne tudi ona. Ko prideš iz WC-ja je zagotovo točno tam, pred vrati in na sploh ves čas za ritjo
No ja - tole je natančen opis mojega - gledaš TV, trdno spi za povrh pokrit še z deko (menčestri morajo pač spat pokriti  :-[) in med reklamami samo skočiš na WC pa je že pokonci in more nujno s tabo...po dveh letih to sploh ni več moteče  :P ...ampak...do kdaj pri vas drži ta 'ves čas za ritjo'? Pri meni se prekine takoj, ko stopiva čez vhodna vrata na vrt  :-X Sklepam, da pri vas za ritjo drži tudi v zunanjem okolju  ::)

Vse bolj všeč mi ratujejo teli...mogoče...enkrat ko bom velika in dovolj pametna za tako F1  ::)




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1013 : 12 Marec 2010, 22:08:57
Tole izgleda super  :o Predvsem del da rada ustreže - to je meni vau  :-[
Torej rabi predvsem veliko mentalnega treninga. Kako pa je s fizičnim...predvidevam da lenuh ravno ni ampak recimo - koliko na dan mora preteči, prehoditi itd. da je ponoči sposobna spat oz. da se sploh zmatra? Ali... moraš biti atlet, pohodnik, tekač da imaš sploh lahko malino?
No ja - tole je natančen opis mojega - gledaš TV, trdno spi za povrh pokrit še z deko (menčestri morajo pač spat pokriti  :-[) in med reklamami samo skočiš na WC pa je že pokonci in more nujno s tabo...po dveh letih to sploh ni več moteče  :P ...ampak...do kdaj pri vas drži ta 'ves čas za ritjo'? Pri meni se prekine takoj, ko stopiva čez vhodna vrata na vrt  :-X Sklepam, da pri vas za ritjo drži tudi v zunanjem okolju  ::)

Vse bolj všeč mi ratujejo teli...mogoče...enkrat ko bom velika in dovolj pametna za tako F1  ::)



Ko delam z njo recimo "nočem" sploh ne pozna, če česa ne naredi je zato, ker ne razume (ker ji pokažem na premalo razumljiv način). Po rottweilerju je to zanimiva izkušnja.

Mentalni trening mora biti prirejen stopnji koncentracije, paziti je treba, da od premladega psa ne pričakuješ preveč. Malina je pes z blazno gibalno inteligenco, ki jo mora nekako udejaniti (še posebej sem to opazila pri določenih odraslih psih). Potrebuje precej gibanja, da to svojo tendenco po gibanju izživi. Osebno je v gibanje ne forsiram s tekom ali čim podobnim, je že sama po sebi ves čas v intenzivnem gibanju.

V zunanjem okolju je nimam ves čas za ritjo, ker se mora sprostiti, se pa redno pride "pofočkat" :) Skriti se ji recimo ne morem, do take mere je pozorna name. V manj odprtem okolju (recimo gozd) je bližje, tako, da me ima vedno v vidnem polju.



antonio

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1014 : 26 Marec 2010, 10:01:06
 
slaba vzrejna psica=slaba vzreja
 Urška!
s tabo se popolnoma strinjam, ko si  napisala o nasi vzreji in vzreji v tujini.Zato pa si šla iskat mladiča od priznanega vzreditelja in dobila tisto, kar si pričakovala.
oglejte si spodnja linka o slovenski vzrejni psici.mnenje si pa ustvarite sami. dokler bodo naši "vzreditelji" vzrejali s takšnimi psi bodo morali tekmovalci iskat maldiče v tujini.  ;)


http://www.youtube.com/user/cofrw#p/a/u/2/AkRce5ATDRs


http://www.working-dog.eu/dogs-details/9230/Donna%20Smreska/



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1015 : 26 Marec 2010, 10:29:56

slaba vzrejna psica=slaba vzreja
 Urška!
s tabo se popolnoma strinjam, ko si  napisala o nasi vzreji in vzreji v tujini.Zato pa si šla iskat mladiča od priznanega vzreditelja in dobila tisto, kar si pričakovala.
oglejte si spodnja linka o slovenski vzrejni psici.mnenje si pa ustvarite sami. dokler bodo naši "vzreditelji" vzrejali s takšnimi psi bodo morali tekmovalci iskat maldiče v tujini.  ;)


http://www.youtube.com/user/cofrw#p/a/u/2/AkRce5ATDRs


http://www.working-dog.eu/dogs-details/9230/Donna%20Smreska/


OPA!

Zakaj imam občutek, da bo tu šlo za osebna prepucavanja?!



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1016 : 26 Marec 2010, 10:46:13
Sky, zelo dobro napisano. Jaz lahko mirne duše napišem, da je malinois preveč psa za veliko ljudi in da je težko sploh biti pripravljen na nivo dovzetnosti in odzivnosti te pasme.
Malinos je preveč psa ne za veliko , ampak za večino ljudi  8).  Predsvem to velja za samce delovnih linij. Razstavnih pa pri nas takorekoč ni  ;) .
Malinois z zelo redkimi izjemami je primeren samo za delovne roke. Kot hišni pes pa za družino, kjer je njegov vodnik sposoben vodit tudi delovnega psa in mu namenjat temu primerno dovolj časa- čeprav z drugačno zaposlitvijo kot tipično delo.
Edino kar rešuje situacijo je,da večini ljudi niso preveč vščeni. Če bi bilo popularni (boh ne dej,da kdaj bodo ) bi bil to velik problem, ki bi vplival na celotno "pasjo sceno".
Po mojih bogatih izkušnjah z raznimi pasmami je nevaren malinos , ki ni pod nadzorom človeku neprimerljivo bolj nevaren od pitbulov, bulmastofov, bordojskih dog ali krdela psov nad 40 cm višine.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1017 : 26 Marec 2010, 13:01:25

OPA!

Zakaj imam občutek, da bo tu šlo za osebna prepucavanja?!


Lp Z.

Kam gre vse to :D :D Ko eni otroci  :D :D

Kolk mladičev je prišlo pa že pametnih v Slovenijo  :P

Fantje in dekleta psa naredite sami in se z njim pokažite. Pa naj bo to naše leglo ali pa tuje. Ampak tudi s temi tujimi legli ni garancije!
So zagovorniki tujih psaren in šli tja tudi iskat psa, ki se je kaj kmalu izkazalo, da je pa ubošček plašen  :P Samo priznat ne :)

Radi mejte pse pa ne glede ali je to Slovenc ali Hrvat ali Nizozemc!

Redki psi so zafurani do konca sami od sebe - slab je vodnik, ki je ponavadi dober teoretik!

Lp Andrej


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1018 : 26 Marec 2010, 14:17:27
Prav neko maso legel malinov v Sloveniji nismo imeli. Poleg tega imajo vsi v SLO skoteni uvoženo prvo do tretjo generacijo v svojem rodovniku veliko pa jih ima enega od staršev še original "inozemca". Neke prav slovenske vzreje torej sploh nimamo. Menda se geni tudi ne morejo kar pokvarit ob prestopu meje al kako ? Torej - če imamo v Sloveniji same slabe mladiče so le ti najbrž posledica slabih uvoženih psov ali pa slabih paritev v tujini, kjer so pa isti psi očitno odlični. Nisem biolog ne genetik , ampak nekako dvomim, da je to mogoče.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1019 : 26 Marec 2010, 14:25:14
Prav neko maso legel malinov v Sloveniji nismo imeli. Poleg tega imajo vsi v SLO skoteni uvoženo prvo do tretjo generacijo v svojem rodovniku veliko pa jih ima enega od staršev še original "inozemca". Neke prav slovenske vzreje torej sploh nimamo. Menda se geni tudi ne morejo kar pokvarit ob prestopu meje al kako ? Torej - če imamo v Sloveniji same slabe mladiče so le ti najbrž posledica slabih uvoženih psov ali pa slabih paritev v tujini, kjer so pa isti psi očitno odlični. Nisem biolog ne genetik , ampak nekako dvomim, da je to mogoče.



Evo, ena logična razlaga. Recimo tudi mladiči dotične psice imajo očeta iz tujine, mama dotične psice je pripeljana iz tujine,...
Ampak, ko gre za osebna prepucavanja logika zbledi.  ;)

Poleg tega, prikazovanje enega kratkega odlomka iz obrambe, kjer je psica pač padla z rokava in kjer se je potem očitno nekaj zgodilo, kot dokaz, da je to slaba vzrejna psica, je v najboljšem primeru smešno, drugače pa otročje in absurdno!





Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!