Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 537432

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1140 : 03 Maj 2010, 14:05:54
Koga sem jaz prejšnji teden srečala v Italijanski Ikei? Dve prikupni, prijazni psički? 

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1141 : 03 Maj 2010, 14:21:21
Da se po dolgem času še jaz malo javim...

Belgijci se res 'dolgočasno' hitro učijo. Pa se mi zdi, da tudi kar dobro generalizirajo - čeprav ne vedno tako, kot bi mi želeli  ::). Ko sem Sambota učila nakazovat predmete za sled, sva delala na hodniku v kleti - večino novih stvari sva se učila tam, ker je bil mir, ne preveč manever placa za delanje napak, pa še tepih, da ni drselo. Potem pa sem ga vzela s sabo dol, ko sem šla kvihtat, samo za družbo. Kvihtam, kvihtam, potem pa dam kvihto na tla in se začnem raztegovat ob steni; slišim piskanje/cviljenje, se obrnem, Sambo leži v sfingi, s kvihto med sprednjima nogama in me gleda v stilu 'Sem đek, a, lej, sem predmet našel'  8) :D.

Urška, super fotke z Nanosa  :) (no, in od drugod).

KRB, res škoda, da se nismo videli v MB. Shariff pa... Kaj naj rečem, glede na kombinacijo žal nisem pričakovala drugačnega značaja. Se mi pa zdi pozitivno, da zdaj več hodijo z njim na razstave, če bodo delali na tem, se lahko še zelo popravi, saj je še zelo mlad.

TOBI, a Nora je vaša vzrediteljica? Nisem niti povezala do zdaj.

Malinovec - zelo fleten papi; pa še bivši sosedi smo očitno  :P. Urška, če se dobita, javita še meni, da ga še jaz vidim - pa se lahko še midve dobiva in malo povadiva s tvojo bejbo za razstave  :).

Za konec pa še ena lepa novica - na Hrvaškem se je čez vikend po dooooolgem času skotilo leglo črnuhov  :) :) :), dva fanta in štiri punce; komaj čakam, da vidim fotke, pa da jih grem pogledat v živo.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #1142 : 03 Maj 2010, 14:25:50
Bambi, čestitke!!!  :o :o :o (mislim za leglo črnuhcev!) se že veselim, da jih greš gledat in potem kaj napisat na forum  ;) :P

Ja, Nora je "naša", t.j.  Lučkina vzrediteljica-jo poznaš?


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #1143 : 03 Maj 2010, 15:30:46
Koga sem jaz prejšnji teden srečala v Italijanski Ikei? Dve prikupni, prijazni psički? 

To smo bili mi  ;D

Smo šli malo firbec past za našo novo prebivališče, pa smo punce vzeli s sabo...pol pa naokoli blefirali z unimi njihovimi nagobčniki....dobra vaja za socializacijo  :)

Florinca, a ti si bila pol tista punca spodaj, kjer imajo kopalnice pa lustre in to?
Kar nekaj ljudi nas je ogovorilo pa zdej ne vem točno kdo bi bil kdo  :o :-[



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1144 : 03 Maj 2010, 18:52:56
Oddaja se skoraj 4. leta star belgijski ovčar - malinois (koten 22.9.2006). Pes je rodovniški, zdrav,.... Pes ni agresiven, bi pa se bilo potrebno z njim redno ukvarjati.
 
V primeru zainteresiranosti, bom posredoval lastnikove kontakte.








Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1145 : 04 Maj 2010, 07:25:43
Florinca, a ti si bila pol tista punca spodaj, kjer imajo kopalnice pa lustre in to?


Jaz  ;D  Nice to meet you again.  ;D  Sem se "spotaknila" ob vas že v Logatcu (dryland sleedog).  ;)  Lušni punci, prijetnega karakterja, po lastnikih itak.  ;D   ;D 

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1146 : 04 Maj 2010, 11:17:57
Tobi, hvala za čestitke, čeprav ne vem, s čim sem si jih zaslužila, vse sta opravila ata pa mama, pa seveda družina Stanić  :). Poročala pa seveda bom, samo čez nekaj tednov, trenutno so brezoblične gmote  :P.

Ja, Nora je šefica belgijske scene na Slovaškem, tudi dobra prijateljica Blanke iz psarne Balpoa  :). Sem jo večkrat videla na razstavah in komunicirala po mailu, žal pa še nisva govorili v živo.

Sky - Dark? A ni njegov lastnik tudi na tem forumu? Je pa zadnje mesece očitno res boom brezdomskih malin in kvazimalin  :-\.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1147 : 04 Maj 2010, 13:26:27
Tobi, hvala za čestitke, čeprav ne vem, s čim sem si jih zaslužila, vse sta opravila ata pa mama, pa seveda družina Stanić  :). Poročala pa seveda bom, samo čez nekaj tednov, trenutno so brezoblične gmote  :P.

Ja, Nora je šefica belgijske scene na Slovaškem, tudi dobra prijateljica Blanke iz psarne Balpoa  :). Sem jo večkrat videla na razstavah in komunicirala po mailu, žal pa še nisva govorili v živo.

Sky - Dark? A ni njegov lastnik tudi na tem forumu? Je pa zadnje mesece očitno res boom brezdomskih malin in kvazimalin  :-\.





Ja, Dark.
Dominik je sicer tudi na tem forumu, ampak že precej časa ne sodeluje več aktivno. Žal se res vse več malin pojavlja v rubrikah o oddaji.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1148 : 04 Maj 2010, 14:08:15
Pred kake pol ure je bil v LJ viden malinovc ali pa "malinovc", ne vem spola, je sam maširal po PST oz. kar po gradbišču stadiona. Nisem razločila ali je imel ovratnico ali ne. Če ga kdo slučajno išče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1149 : 04 Maj 2010, 18:16:20
Tega sem tudi jaz srečala pri BS3 že nekaj časa nazaj. Očitno sam hodi an sprehode  :-\



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #1150 : 17 Maj 2010, 12:09:02
Pomlad je tukaj!

Lučka na preži, uboga žoga še ne ve, kaj jo čaka  :D


Samo premakni se, če si upaš!


Moja!


Pasja lepota








Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1151 : 17 Maj 2010, 14:02:12
Malinojka iz Gmajnic je našla nov dom, Kimi iz obalnega zavetišča ga pa še vedno išče. Tu je ena boljša slika od njega:




MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1152 : 18 Maj 2010, 13:48:15
Šapa zelo lep pes. Upam, da bo našel primeren dom.



wayra

  • Gost
Odgovori #1153 : 20 Maj 2010, 07:53:37
Po dolgem času spet kakšna slikca mojih zverinic, ki pridno rasteta in se učita:


 
Elma, Ego, Bella
 

 
Elma                                                                                                                                   Ego

Lepe pozdrave vsem, lepe slike, še posebno Lučka mi je všeč, pa hvala tudi za slikice puppyjev :P, kakšni srčki, glede malin, ki se oddajajo pa vsem želim, da se oddajo v varen in topel dom! Bambi, vsi čakamo na novice o leglu, poročaj, poslikaj!  :D, ta hrvaška psička mi je zelo všeč, sem jo vidla na FB, če je to ta (od g. Gajovica?) 
Lepe sončne dneve želim vsem!

Teya



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1154 : 20 Maj 2010, 13:39:53
Če vas zanimajo rezultati z letošnjega prvenstva FMBB 2010.... prvi so že gor  :)
http://www.fmbb2010.net/veranstaltungen/news/newsdetails/archive/2010/may/20/article/ergebnisse-zur-ipo-meisterschaft/

Lp, Mateja



malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 21 Maj 2010, 08:28:38
Malinojka iz Gmajnic je našla nov dom, Kimi iz obalnega zavetišča ga pa še vedno išče. Tu je ena boljša slika od njega:



Kje bi se dalo izvedeti kaj več o tejle malini?



Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #1156 : 21 Maj 2010, 08:57:18
Malinovec, kaj več o Kimiju lahko izveš v Obalnem zavetišču.



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1157 : 21 Maj 2010, 10:00:21
ce se ne motim mislim da vem zakaj je tale malinovec pristal v zavetiscu..njegov lastnik me je ze pred casom klical ce ga hocem..ampak ker ze imam malino in zdaj dobim se bc-ja bi blo mal pretezko.. :-\



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1158 : 21 Maj 2010, 10:01:22
je pa prekrasen kuza in upam da dobi dober dom..



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #1159 : 21 Maj 2010, 10:32:27
Tale malinko je v obalnem zavetišču-njihova spletna stran: http://www.odpmz-drustvo.si/, Mobitel: 031/349-823 ali 041/626-448
Email: [email protected]


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1160 : 25 Maj 2010, 15:44:58
Tale na spodnji sliki nikakor ni naprodaj :)

Pridno dela in uživa življenje!

Tole smo bili pri Velenjskem jezeru. Prvič se je kopala in morem rečt kar dobro prenesla, sicer zmatrana ampak brez straha.

Na koncu še malo zabave.


orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #1161 : 25 Maj 2010, 15:52:14
 :o i super...kaj pol Aya je zaplavala?

Atena se mi zdi, da nima še tega namena ;)

zadnjič so se vsi psi na vaji v novem mestu kopali pa skakali za palico,

ona pa pridno čakala na obali in jim kradla palice, ko so se vrnili na kopno  >:D

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0

orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #1163 : 26 Maj 2010, 08:49:09
 :o u bentiš sem ti kar fouš ;)

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #1164 : 30 Maj 2010, 15:13:26
Ojla!

Tudi mi pridno "rastemo"  ;)...
Praznovali smo prvi rojstni dan in zaključili z malo šolo...


McOven


orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #1165 : 10 Junij 2010, 12:13:13
 :o :o juhuuuu tudi Atena ve plavat!!!
No sicer malo okrnjeno saj sama v vodo ne gre, se pa pusti prijet v naročje, tako lahko z njo prehodim ene 20 metrov v morje in pol jo počasi spustim.
morem reč da plava zelo lepo ampak da bi sama zaplavala ... v to smer dela zelo majhne korake. (med tem pa ji Cuba paradira v njeni najjači disciplini seveda...
prav smeje se ji z morja ;)

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 10 Junij 2010, 13:04:17
:o :o juhuuuu tudi Atena ve plavat!!!

Skor tako veselje kot da ti je otrok shodil  :P :P

Tut Aya ne bo sama zaplavala, ampak če jo v vodi čaka žogica, potem more po njo.

A maš kako fotko al ste ble babe same :)


orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #1167 : 10 Junij 2010, 15:15:41
No moji otroci so shodili že kr hitro, ampak sedaj je zaplavala  :o
tut to je veliko veselje za starše ;)

:-\ žal ni nič ovekovečeno...se bomo potrudili jutri ;)

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 12 Junij 2010, 21:36:50
No danes je bil čudovit dan na Veliki Planini in nastalo je nekaj fotk.

Spet pa me je presenetla moja mala, ko se je začela po mlaki metat in čez njo laufat ko nora :)

Skratka z vodo sta ratali kolegici :)



wayra

  • Gost
Odgovori #1169 : 14 Junij 2010, 09:49:26
Super ste v vodi! Mi gremo na morje julija, pa me tud zanima, če se bosta naša dva kopala, upam, da bo žoga pomagala. Beri se je ful rad kopal, še raj pa vozil s čolnom.