Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532403



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1292 : 27 Oktober 2010, 16:59:57
Pes izgleda mišičast in v dobri formi, ne vidim pa kake debelosti. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 27 Oktober 2010, 20:05:38
 :o :o :o :o :o

Pejte 6.11. v KD Ljubljana pogledat zaključek regijskega pa da vidimo kolk bo tako "mišičastih".

Sicer imajo pa vsake oči svojga malerja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1294 : 27 Oktober 2010, 21:08:54
Sej se ne govori o množini, ampak o Arniju konkretno. Na posnetku ne izgleda debel.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1295 : 28 Oktober 2010, 01:50:27
Zagotovo bom tam. Tokrat na žalost samo med gledalci.  :(

Pa kljub temu mislim, da se ti ravno ne svita o konstituciji psov. Na tekmi bo pomoje vsaj ena psica, za katero boš lahko rekel enako, pa poznam vzrejno psico, katere leglo je celo v delovnih rokah in staro skoraj toliko kot moja Geri, katera zaradi konstitucije deluje še bolj "zavaljena" po tvojih merilih.

Tale je tudi tak, pa je bil pri tej "debelosti" trikratni svetovni prvak.


Obstaja pač tudi tip malinoisa, ki je kompaktnejši, z močnejšim vratom in kot tak cel robustnejši. V tekmovalnem šport na najvišjem nivoju jih najdeš kar nekaj, ponavadi so na obrambi posebej impresivni. Ne vem sicer, če kaj spremljaš prvenstva kot je FMBB, ampak zame recimo Kimon vom Haus Mecki, Apollo vom Herrenberger Schloss in podobni niso ravno suhi atleti, ampak kar konkretne mrcine. Rada imam to raznolikost v pasmi, saj omogoča vsakemu, da najde tip psa, ki mu je všeč. Vsak tip ima v delu svoje prednosti in slabosti. Meni se recimo dopadeta obe skrajnosti. Psi tipa Klemm in atleti kot je moja mrcinica.  :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1296 : 28 Oktober 2010, 08:10:07
Moj Drim je bil tak težek tip.
Ko je bil v obdobju, ko sva tekmovala samo agility sem ga poskušala enkrat shujšat, pa sem ugotovila,da če ima 2 kg manj postane počasnejši ne hitrejši, na okretnosti pa tudi ni nič pridobil.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 28 Oktober 2010, 09:22:21
Zdj pa res ne vem a ne vidite razlike ali jo nočete videti.

Urška tvoj Apollo in Kimon nista niti približno tako zamaščena kot tale Arni.Ona dva sta v dobri fiični pripravljenosti Arni žal ne.
Imata mogoče podobno konstitucijo ampak nikakor pa ne fizično pripravljenost. Pri omenjenih dveh se vidijo mišice čez dlako, Arniju pač ne.


Zraven sem pripopal tudi mišičasto psico, čisto druge konstitucije, za primerjavo.

Sicer sem pa mogu komentirat z "debel kuža" ker je bil prvi komentar "lep kuža" :)



Apollo in Kimon





Arni



Čisto nekaj drugega



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1298 : 28 Oktober 2010, 10:26:15
Urška kaj pa Pax. A nimata letos vsaj dve tekmi, da bi šla na tretjo??

Je le finale. Sicer z zelo velikim št. prijavljenih (18 po IPO3), ampak kaj potem.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1299 : 28 Oktober 2010, 12:05:32
Za Kalo ni nobenega zanimanja in bi NUJNO potrebovala vsaj začasni dom  :-\



Vsi podatki in kontakt - http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10386.msg443228#new



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1300 : 28 Oktober 2010, 13:00:05
Arnijev posnetek je nerazločen, daj boljšega gor, kjer bo ostrina tam kjer mora bit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1301 : 28 Oktober 2010, 13:02:37
Ne slike iz Working Dog-a, ampak kako izgledata sedaj, v svojih zrelih tekmovalnih letih. Ko temujeta na najvišjem nivoju, ne ko sta imela 2-3 leta za lepo slikico na WD-u. In primerjati dobro leto staro psico z zrelimi samci je malo hecno, ampak OK, vsak ima svoj pogled na pasmo in njen izgled. Meni je Arni popolnoma OK.

Ne, s Paxom zagotovo ne greva na tekmo, ker nisva v petih mesecih naredila niti enega treninga, pa niti slučajno si ne morem privoščiti, da bi me mrcina, kakršen je, samo na kratko cuknil na povodcu. Ker kaj potem  - potem obstaja možnost, da se mi ponovi poškodba na hrbtenici ali stanje celo poslabša, tega pa ni vreden noben pes še manj pa katerakoli tekma.

Čara, malo več Arnija http://www.svetlana.si/?p=2413


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1302 : 28 Oktober 2010, 13:59:37
Čeden!

lp ž & l & h


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1303 : 28 Oktober 2010, 14:06:03
Robousten, kompakten in nikakor ne debel pes. ::) Če ima pa milimeter špehca na rebrih pa tudi OK. Arni je policijski pes, kolikor vem ne futrajo Orijena da bi pes bil suh in mišičast. Zagotovo pa je v dobri formi in postavi, glede na službo ki jo ima.

Appolo in Kimmon sta na tistih fotkah suha in mišičasta, tazadnja je pa itak glista. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1305 : 30 Oktober 2010, 05:51:38
Moj Drim je bil tak težek tip.
Ko je bil v obdobju, ko sva tekmovala samo agility sem ga poskušala enkrat shujšat, pa sem ugotovila,da če ima 2 kg manj postane počasnejši ne hitrejši, na okretnosti pa tudi ni nič pridobil.

Deteljica, verjetno si v času, ko si ga hujšala, samo zmanjšala količino hrane. S Paxom sem imela enak problem. Ko sem ga hujšala je izgubljal mišično maso in s tem moč in prožnost. No, potem sem nekje marca 2008 uspela s sedanjo hrano doseči prej nemogoče. Pax je shujšal za cca 3 kg, pa popolnoma se je preoblikoval, mišice namesto maščobe, energije pa za izvoz.

Ampak konstitucije psa ne moreš spremeniti in predvsem je pomembno, da se pes v svoji koži dobro počuti. Včasih naletim na lastnike, ki so s težo svojega psa obremenjeni bolj kot z lastno in zato se mi zdi neka srednja pot oz. ravnanje po zdravi pameti še najbolj primerno.


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #1306 : 06 November 2010, 09:23:46
Debel kuža :)



No vam bom iz prve roke povedal, da je pes močnejše konstitucije. Sam osebno ne poznam psa, ki bi imel več kondicije kot Arni. Vodnik ga ima namreč doma in z njim dnevno opravi kar nekaj kilometrov in z njim dela mnogo več kot mnogi izmed nas.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1307 : 06 November 2010, 22:03:17
Močen, suh, močnejši, atletski kakorkoli že, glavno da malina dela in predvsem grize, ko je treba :)



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 07 November 2010, 08:26:49
:)

zgleda da si čisto pod utisi finala regijskega :)

Dobr je blo.


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #1309 : 09 November 2010, 12:54:30
           B - C

dve črki, ki sem jih danes najmanj želel slišat...... :(



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1310 : 09 November 2010, 13:06:45
           B - C

dve črki, ki sem jih danes najmanj želel slišat...... :(


 :-\

 Sranje!    :(


Lp Z


p.s. Ti si imel prej Darka, kajne?


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 09 November 2010, 13:40:07

 :-\

 Sranje!    :(


Lp Z


p.s. Ti si imel prej Darka, kajne?


Lp Z.


Ja Darka sem imel že davno davno.....in je še vedno najboljši kuža!!!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1312 : 09 November 2010, 13:50:31
           B - C

dve črki, ki sem jih danes najmanj želel slišat...... :(
ne dramatiziraj.
Moj border ima D-D pa se mu nič ne vidi, razen na rentgenski sliki  ;) Star je 6 let, redno v treningu, mečem fresby, skače agility, ganjam ga polno čez drn in strn. Priporočam veliko vaj za krepitev mišic zadnjih nog in ledvenega dela, pa glukozamin pripravke-pri mojem deluje  8).
Če bi mel namesto tega B-C bi skakala od navdušenja  :P

vso srečo  :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1313 : 09 November 2010, 16:01:28
Ja Darka sem imel že davno davno.....in je še vedno najboljši kuža!!!

Saj mislim, da sva si že nekaj let nazaj pisala. Jaz sem ga takrat pripeljal na test, skpaj z lastnico, seveda. Takrat se je imenoval še Taj.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


wayra

  • Gost
Odgovori #1314 : 11 November 2010, 12:01:27
Po dolgem času še novičke od nas:
naš Ego je zmagovalec razstave kluba belgijski ovčarjev v Zagrebu :) :

Ostale slike so na facebooku, na  strani skupine Hrvatski klub belgijskih ovčara
Škoda Bambi, da vaju z Voltom ni bilo!
Pa še malo manj vesela novica, Elma je imela operacijo tačke, blazinice, ker se je porezala na črepinjah in ji je ena not ostala. Ampak sedaj že lepo okreva in se tudi prvič goni. Slike so slabše, ker so s telefonom:




Lepo vas vse pozdravljamo in javite se kaj s slikami in novicami!



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1315 : 11 November 2010, 12:33:53
A BIS je bil Ego? Čestitke, tega mi pa Dražen ni povedal!

Kako nisem bila  :P. Seveda smo bili, vsi trije, ampak smo prišli 15 min po koncu razstave; baje sva za pol ure zamudila Ibrico in Bonda, za 15 min Oljo s črnuhi, za pol ure tebe...  :( Smo se vračali z Madžarske s kratkega oddiha, pa smo se ustavili na poti domov, žal smo zamudili vse vas. Smo pa videli Mileta in očeta hrvaških črnuhov pa Pio.

Upam, da bo Elma čimhitreje okrevala. Volt je drugače super, zdaj se je končno ustavil z rastjo, drugače bi kmalu mene prerasel  ;). 20. je bil star pol leta, prejšnji teden je imel 60cm in 16,5kg. Iz dneva v dan je večji psiho, fizične zmogljivosti ima kakršne imajo lahko pač samo belgijci ;), ideje pa tudi  ::). Včeraj zvečer je npr. prvič dvignil nogo za lulat. V dnevni sobi  :o ::) :-X. Klikala sva nekaj čisto tretjega (osmico med nogami); kot se rado pri njemu zgodi, je prišlo do kurcšlusa v možganih, ko se mu malo žičke prevežejo in začne bezljati, šel je stran od mene, zagledal pručko, nad njo dvignil zadnjo nogo (dvigovanje zadnje noge sva do zdaj 1x klikala, prejšnji teden...), pa ko je bil že ravno tam, očitno dobil inspiracijo in začel lulat. In jaz sem mu še kliknila...  :-[ :D (sicer napol ponesreči/avtomatsko, ko sem stegovala roke proti njemu, pa vseeno)

Fotk nimam nobenih prav super, s takim vremenom tudi ni bilo za slikat. Prilagam eno iz Zagreba, slikal fotograf HKBOja. Najlepše hodulje  ;D






Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1316 : 15 November 2010, 13:21:20
Včasih nam hitrost zakrivi ušesa...



Včasih so nas sama ušesa... (dublirajo za  >:D )



Včasih spominjamo na volkodlaka  ::)



Včasih smo pa samo lepi  ;) :)



Hvala Blayotu za fotke in Drejči za rekviziterstvo  :P



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 15 November 2010, 13:59:35
Kakšen dec je že ratal :o

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1318 : 16 November 2010, 02:38:22
Volt je fantastičen oz. izumljam nov izraz - voltastičen  :o


wayra

  • Gost
Odgovori #1319 : 22 November 2010, 12:47:34
Ah škoda Bambi, da smo se zamudili v Zagrebu. Moraš spet kakšno srečanje organizirat tu, pa se bomo videli...
Imam eno vprašanje, kdaj se pri belgijcih slika kolke za vzrejno in če kdo ve kje je najceneje, lahko tudi malo dlje od Ljubljane, ker zame bo to dvojni strošek. Saj še ne mislimo vzrejat ampak zanimam se pač, to je treba dat pregledat, brala sem tudi, da je v Zagrebu pol ceneje, ima kdo izkušnje in ali velja pri nas njihova slika in ocena.
Hvala za odgovore.
Elma okreva, jutri gremo na kontrolo in upam da damo končno tudi šive ven..
Lep dan vsem!