beli dihur (mustela putorius furo)

Equus · 164483

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #330 : 02 November 2010, 02:40:03
Z veseljem sporocam, da imamo prenovljeno in posodobljeno spletno stran.  :) Naslov seveda ostaja enak http://www.zverinice.com/

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #331 : 24 November 2010, 23:02:21


Stenski koledar za leto 2011 bo dvodelni, vezan s spiralo. V delu kjer so označeni dnevi je dovolj prostora za kratke zapiske. Format zaprtega koledarja je 29,7 x 21 cm, odprtega pa 29,7 x 42 cm. Cena za člane Društva Zverinice je 8,5 evrov, za ostale pa 10 evrov.

Koledar lahko naročite na e-mail naslovu  [email protected], pripišite svoje osebne podatke (ime, priimek, naslov) in število koledarjev, ki jih naročate.

Po dogovoru bo mogoč osebni prevzem v Ljubljani ali v Trzinu, če želite, da vam ga pošljemo, doplačate stroške poštnine.

Celoten izkupiček od prodaje je namenjen pomoči zavrženim in pomoči potrebnim dihurjem, tako da z nakupom (velja za vse naše izdelke) naredite nekaj dobrega tudi za tiste kosmatince, ki potrebujejo pomoč.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tasha.W

  • Gost
Odgovori #332 : 24 Maj 2011, 11:17:19
Hej.
Tudi sama razmišlam o nakupu dihurčka,... Sicer to ne pomeni vrat na nos, ampak se bom najprej pozanimala o vsem (zdravje, stroski, kaj vse potrebuje...). Imam tudi namen obiskati nekoga ki ima dihurčke, da vidim ali je to žival zame (sicer sem "malo mahnjena na neobičajno" - podgane, nenavadne pasme kot so kitajski goli, shar pei, basenji,... Dihurcka si pa zelim ze dolgo)
imam pa sicer nekaj vprašanj:
1. Če imaš psa, s katerimi pasmami bi se dihurček razumeu?
2.nekateri pravijo da je bolje imeti 1ga dihurcka, drugi pa da je bolje imeti dva? Kako je s tem, kaj je bolje za žival?
3. Za začetnika, kaj je bolje - mladiček ali starejši dihurček ?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #333 : 25 Maj 2011, 10:11:52
1. Ne razumem popolnoma vprasanja. Jaz konkretno imam psa s katerim se dihurji razumejo, oz. bolje receno, Spela se razume z dihurji. Ne velja pa to za vse pse in vse dihurje, ki zivijo skupaj. Veliko je odvisno od karakterja psa, pasme in tudi od dihurja.
2. vsaj dva.
3. starejsi.

Kot sem ze napisala, tole temo gledam obcasno, z veseljem kaj odgovorim, ampak vecino odgovorov na vprasanja, ki se ti porajajo najdes na forumu Zverinice: www.zverinice.com/forum, ki je namenjen ljubiteljem dihurejv. Tam imas cel kup izkusenj iz katerih se pac najlazje kaj naucis in tudi brez tezav se s kom dogovoris za obisk, imamo prav temu namenjeno temo :) (da ti kar tukaj odgovorim se na ZS).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tasha.W

  • Gost
Odgovori #334 : 25 Maj 2011, 11:13:52
Hvala za odgovore :D
Pri prvem vprašanju, ja si zadela z odgovorom ja.
Za dva dihurja, me zanima samo to, ker na ang. forum kjer tudi sodelujem, mi je bilo receno, da dihurcki niso družabni in ju  bolje imeti enega, ali pa da imas 2 ki se ze od malega razumeta. Tako da ne vem sem malo zmedena.
Pa ja, prebrala sem tudi stran zverinice.com. Moram pohvaliti, da je super, le nekatere info. Sem želela dobiti iz prve roke :)



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #335 : 25 Maj 2011, 11:14:08
Hvala za odgovore :D
Pri prvem vprašanju, ja si zadela z odgovorom ja.
Za dva dihurja, me zanima samo to, ker na ang. forum kjer tudi sodelujem, mi je bilo receno, da dihurcki niso družabni in ju  bolje imeti enega, ali pa da imas 2 ki se ze od malega razumeta. Tako da ne vem sem malo zmedena.
Pa ja, prebrala sem tudi stran zverinice.com. Moram pohvaliti, da je super, le nekatere info. Sem želela dobiti iz prve roke :)



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #336 : 25 Maj 2011, 11:14:19
Hvala za odgovore :D
Pri prvem vprašanju, ja si zadela z odgovorom ja.
Za dva dihurja, me zanima samo to, ker na ang. forum kjer tudi sodelujem, mi je bilo receno, da dihurcki niso družabni in ju  bolje imeti enega, ali pa da imas 2 ki se ze od malega razumeta. Tako da ne vem sem malo zmedena.
Pa ja, prebrala sem tudi stran zverinice.com. Moram pohvaliti, da je super, le nekatere info. Sem želela dobiti iz prve roke :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #337 : 02 December 2011, 23:07:59
Tudi letos imamo "Zverinski" koledar.



Dvodelni stenski koledar, vezan s spiralo. V delu kjer so označeni dnevi je dovolj prostora za kratke zapiske. Format zaprtega koledarja je 29,7 x 21 cm, odprtega pa 29,7 x 42 cm. Cena za člane Društva Zverinice je 8,5 evrov, za ostale pa 10 evrov.

Naročila na: [email protected].

Po dogovoru bo mogoč osebni prevzem v Ljubljani ali v Trzinu, če želite, da vam ga pošljemo, doplačate stroške poštnine.

Celoten izkupiček od prodaje je namenjen pomoči zavrženim in pomoči potrebnim dihurjem, tako da z nakupom (velja za vse naše izdelke) naredite nekaj dobrega tudi za tiste kosmatince, ki potrebujejo pomoč.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sponka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 20 November 2012, 08:26:13
Lepo pozdravljeni!

Sem nova lastnica zverinice :)) in imam eno vprašanje... kako dihurčka naučiti da hodi na WC?? Vesela bi bila vseh predlogov, kakršnih koli.... Ker če to ne uredim zdaj... nevem če bom lahko še kdaj... Tamali ima wc v kletki in se pokaka in polula povsod okoli njega samo tja ne!

Poznate kakšne trike oz. kako ste svojega dihurčka pripravili do tega??

Res bi bila hvaležna za kakršen koli nasvet!

(registrirala sem se tudi na zverinice.com, ampak še vedno mi administrator ni odobril registracije....že tri dni)


Lep pozdrav, T



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #339 : 20 November 2012, 08:39:44
Hej,
Dihurčki so zelo čiste živali in tudi mačji wc uporabljajo :) ampak nikoli stoprocentno ;) ziher se bo kdaj zgodilo  da po naredil kupček mimo  ;)
Pa tudi zunaj,v sobi v kateri je imej kak wc (mačji so boljši kot tisti kotni za glodalce) Drugače pa mu daj v wc kak iztrebek in ko vidiš da bo šel na wc in opravil potrebo ga nagradi s pasto ali kakim pribolškom ;)

Smem prašat koliko je star, kje si ga dobila in s čim ga hraniš? :P
Lp



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #340 : 20 November 2012, 08:56:51
No, da še jaz objavim malo slik mojih zveri  :P :o

Moj najstarejši, posvojenček Mufasa  :-*










Moja druga posvojena lepotička z Madžarske Lady Leky  :-*












In še najmlajši, največji razvajenec Pepsi  :-*






Pa še nekaj skupnih...
Leky & Pepsi




Bindy & Leky


Leky & Muf


Muf & Bindy



sponka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 20 November 2012, 12:02:30
ja mislim da bo to ta problem.. danes dobi novo stranišče, in res upam da bo potem hodil tja kamor mora :)

drugače sem ga pa dobila od nekega gospoda iz grosuplja, star je pa pet mesecev. trenutno ga pa hranim z briketi verselle in mokro mačjo hrano topix (puran, piščanec), kot ga je hranil prejšnji lastnik...



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 20 November 2012, 12:11:48
Zelo koristno bi bilo da si na http://www.zverinice.com/forum preberes vse o ustrezni prehrani dihurjev, ker sta tile dve hrani, ki si ju omenila skrajno ne primerni. Dihurji so striktni mesojedci in tako potrebujejo kvalitetno prehrano z visoko vsebnostjo mesnega deleža, beljakovin in maščob ter brez kakršnih koli žitaric. Med primerne hrane tako spadajo Orijen cat, Power of Nature, Aplaws, N&D, Taste of the Wild itd...



sponka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 20 November 2012, 12:31:56
seveda to že vem, sem prebrala.... samo prejšnji lastnik mi je dal mal tega, ker ga je on hranil s tem... je že prevelik šok novo okolje, novi ljudje, vse novo... samo zato ga zdaj hranim s tem, ker je že navajen... vsaj od začetka...



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 20 November 2012, 12:37:12
Če mu boš začela počasi dodajati nove brikete v njegovo hrano, se bo hitro navadil. Narediš mešanico, kateri potem vsak dan dodaš nekaj briketov več, da se naužijejo vonja briketov, ki jih je jedel do sedaj. Tako ne bi smelo biti nobenih večjih problemov z navajanjem na novo hrano in predvsem nobenih šokov, tako da kar začni, da se na novo hrano navadi čim prej, ker tole kar mu daješ sedaj je res skrajno neprimerna hrana zanj, saj absolutno vsebuje preveč žitaric in minimalno količino mesa. Na dolgi rok hranjenje s takšno hrano lahko pripelje do marsikaterih zdravstvenih težav.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #345 : 21 November 2012, 10:18:42
Res je.
Cimprej mu zacni menjati hrano. Naceloma je fino, da je prehod postopen (teden do dva), ampak realno, pri vecini dihurjev, ki jih dobimo v oskrbo, se posebj pri tistih, ki so najdeni, hrano zamenjamo takoj v celoti. Razen pri enem (ki je bil vajen samo whiskas mokre hrane), ni bilo nobenih problemov.
Ce si hrano dobila zraven, jo seveda porabi, samo res cimprej zacni z mesanjem kvalitetnejse hrane.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #346 : 16 Maj 2013, 01:05:09
Vsi ljubitelji dihurjev ste v soboto, 18. 5., vabljeni na 2. Dihurckov dan v ljubljanski KUD France Prešeren (Karunova 14).


URNIK:
11:00 Odprtje Dihurčkovega vrtca in igralnice
12:00 – 13.00 predavanje + vprašanja – Oskrba starejšega dihurja – kaj in kako
13.00 – 14.00 predavanje + vprašanja – Najpogostejše zdravstvene težave pri starejših dihurjih
14:30 – 15:15 delavnica Rokovanje z dihurjem in osnovna nega dihurja
15:30 -> zabavna tekmovanja

Podrobnejsi program in fotke od lani, si lahko pogledate na spletni strani drustva Zverinice, klik.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


belsi my little love

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #347 : 09 Februar 2014, 17:46:44
No šeena iskušena lastnica dihurčkov  ;D No jst sm mela doma pa 4 dihurčke, 2 samički Pino in njeno hčerko Dino in pa 2 samčka Lumpija ter pa šeenega, ki je sicer prišel čisto nakoncu je biu pa tudi Lumpi  :) Sm se pa z njimi zelo veliko ukvarjala ( sprehodi igranje crklanje kopanje...) Smo imela tudi nekaj legl in so vsi mladički prišli v res krasne domove. So pa vsi, ki so dopolnili tapravo starost za odhod od nas takoj odšli, ker je bilo takrat zanimanje za dihurje res veliko (Smo bili pa pri nas kar eni izmed prvih, če ne celo prvi, ki smo se z dihurčki začeli resno ukvarjati tako, da so bili vsi dihurčki že pri tednu starosti rezerverani). Je imela pa enkrat Pina mladičke in se jih je skotilo 16  :o preživelo pa jih je 9  :) Za koliko pa ste vi kaj kupili svoje dihurčke če ni skrivnost??