Težava

maksi · 2179

maksi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 05 December 2008, 10:27:24
Pozdravljeni,
upam, da sem izbral pravo temo, če ne, prosim moderatorja, da jo premakne. Moj Maksi ni več mladiček, ampak jestar že leto in nekaj mesecev, približno eno leto je pri nas. Je mešanček med, baje nem. ovčarjem in zlatim prinašalcem, če je pomembmo. V glavnem, še pred enim mesecem se je obnašal v redu, brez večjih težav, v zadnjem mesecu pa sploh ne upošteva nikogar, kot da bi se obrnil za 180 stopinj. Če ga na sprehodu v bližnjem gozdu spustim mi uide, sploh ne pride več nazaj na klic, tako,da ga sploh na upam dat s povodca. Pred hišo imamo vrt (neograjen) in večkrat se kar med igro (recimo, da mu mečem žogico) odpravi v bližnji gozd na potep, ne da bi se odzival na moje klice. Ima kdo kakšno idejo?
Hvala.



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1 : 05 December 2008, 11:05:12
najprej ugotovite vzrok obnašanja vašega psa, nekje mora bit!!!

ko se pa pes "odpravi v bližnji gozd na potep" vami pred očmi, lepo za njim, brez besed, teka, kričanja, cukanj itd. primi psa oz pripni na povodec in odpelji v pesjak!!!pusti ga samega, brez igrač, lahko tudi brez večerje...on bo vedel zakaj!!!

vi se njemu v tistem trenutku zdite popolnoma nezanimivi, v smislu da ima tega preveč...odvzemi mu potencijalno veselje, igro, in bo znal naslednjič cenit...

upam da sem pomagala, samo morate vztrajat in pokazat psu čigava je zadnja  ;)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #2 : 05 December 2008, 11:16:18
Ojla,
to je imela rada tudi moja...od časa do časa še vedno pobegne, ko sva na sprehodu. Jaz se obrnem in grem v drugo smer, gospodična pa tudi hitro ugotovi, da nekaj ne štima in priteče za mano, takrat pa konča na vrvici. 
Drugače pa obstajajo neke vrvice, ki so dolge 10m in so za vadit odpoklic. To pripneš psu skupaj s povodcem in ko ga odpneš s fleksija,je on še vedno pripet na tisti 10m povodec. pa vsakič ko hoče pobegnit, ga pokličeš in če pride do tebe, mu daš nekaj slastnega....bo hitro ugotovil, da se pobeg ne splača.

Najslabše je, če boš tekel za njim, ker  bo pes to vzel za igro. Spet odviisno kje pes pobegne. Vem da, če bi meni ušla nekam na prometno cesto, bi sigurno dobila še kakšno klofuto (ampak bolj zaradi mojega straha).

Poskusi z 10 m povodcem in hrenovkami (te delajo čudeže  ::) )

lp

ZgaGa


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #3 : 05 December 2008, 12:42:15
lahko da je v pozni puberteti. pravijo, da kužki postanejo zelo neposlušni kadar so v puberteti.


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 05 December 2008, 12:42:45
Jest imam sicer haskija, ki kot večina ostalilh obožuje svobodo, tako da na splošno se lahko hitro zgodi da jo ob moji nepazljivosti pobriše.
 
Nisi napisala če hodita v šolo, če ne, ti lahko povem, da je bilo to pri nas ključnega pomena, ker sedaj veliko bolj uboga ko jo pokličem.
Ravno tako kot pri tebi, tudi pri nas med igro hitro zna pobegnit če je spuščena. Sigurno pokaže kakšne znake preden uide (začne pogledovati k gozdu, namesto k tebi, če se lovita vedno se vedno bolj oddaljuje od tebe...), če te znake opaziš je najbolje da ga po hitrem postopku pokličeš, daš priboljšek in pripneš.
Glede na njegovo starost bi rekla da je prišel v puberteto, tako da sedaj je sploh pomembno, da paziš nanj ker se mu bo vrjetno po domače povedano malo trgalo.Posebej moraš paziti, ker je možno, da sedaj ko je začel uhajati, si bo vsakič upal dlje in nikoli ne veš kaj se mu lahko naredi. Nekateri ljudej niso ravno prijazni.
Kar se tiče 10m povodca je to res dobra ideja, če si prepričana, da ne bo daleč odšel. Če se zgodi, da uide lahko s tem povodcem pride kar daleč v gozd, preden se zaplete. Vem iz lastnih izkušenj, da to ni preveč dobro, sicer sva to prakticirale preden sva šle v šolo pa vseeno. Na srečo moja Sany hitro začne, ne lajat, ampak krulit ;D tako da jo je bilo lažje najti. Je pa sigurno za probat.
Pa tako kot je ze nezkaaa napisala, hrenovke delajo čudeže ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #5 : 05 December 2008, 13:20:46
Ja..hrenovke so čudežne :)
čeprav jaz moje ne spuščam več v bližini gozda in v gozdu, ker je tam enostavno preveč divjadi in moja na vsake toliko časa pokaže nekakšne lovske nagone. Zihr je pa zihr, ker nikoli ne vem, kje se bo pokazala kakšna srna ali pa ptič. Vse bi bilo v redu, če bi srna le stala pri miru, tako pa laufa...potem pa ti ulovi psa, jaz pa s kondicijo v podnu...rajši vidim, da je privezana, pač imam za po mestu kratko vrvico, po gozdu fleksi, zraven pa tudi kratko, na travnikih pa 10m povodec. Spuščena je samo še v ograjenih prostorih, ki so prej pregledani z moje strani, da ni kje kakšne luknje. Se mogoče sliši pretirano, ampak enkrat mi je pobegnila naravnost za srno, medtem ko je bila spuščena in to je terjalo svoj davek. Na srečo sem imela s seboj enega nogometaša in je on zašprintal za njo in jo ujel, bogve, kje bi jo jaz ujela  :-[
Ti pa resno svetujem, da imaš psa v gozdu in v bližini privezanega, ker se marsikateri lovec "zmoti" in "ponesreči" ustreli.

lp

ZgaGa


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #6 : 05 December 2008, 13:26:07
če je prej bil poslušen, ubogljiv, ni uhajal v gozd in ste enako ravnali z njim prej in sedaj, pa če nima nobenih zdravstvenih težav, je kriva puberteta.

ga je treba pazit dokler ga puberteta ne mine (enako je pri otrocih  ::))


maksi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 December 2008, 11:31:34
Hvala za vaše odgovore, zelo sem hvaležen. No, da bi tekel za njim ne pride v poštev, saj je to zame prehitro: ;D Pa še sami hribi ozirom vzpetine so naokoli, je pa res, da ga najbolj vznemirijo srne, saj vedno, ko uide in ga kličem, nato nekje vidim, kako šibata 2 srni nato pa on.
No, nisem vedel, da hrenovke delajo čudeže. Bo treba poskusit s hrenovkami in dolgo vrvico:)