iščem pasjega frizerja

gregecc · 11358

gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
: 13 December 2008, 20:16:14
živjo

jst pa iščem pasjega frizerja, in sicer za mojega gordon setra...ker nimam blage veze kako se to pasmo potrima in spedena preden gre na razstavo ;D :-[

pa me zanima če kdo pozna kakšno osebo, ki to počne?? kakšen frizerski salon za pse, spletne srani, itd... po možnosti na relaciji kočevje-ljubljana

oziroma sprejemam kakršne koli nasvete v zvezi s striženjem te pasme  ;D

hvala

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


brina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 December 2008, 22:48:43
Priporočam ti ga. Anastasio Grande nahaja se v Ljubljani še tel.: 01 528 40 91.


Lp, Brina



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #2 : 15 December 2008, 08:54:55
jaz pa priporočam tegale, jaz svojo novofundlandko vozim sem.

Pasji salon Koštrun

Rojceva 26
1000 Ljubljana
Tel: 051/362-971
E-Mail: [email protected]
www.pasjisalon.com


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #3 : 15 December 2008, 23:32:37
hvala obema....
kakšne so pa kaj cene???
lahko tudi na zasebnem... ;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


koker

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 December 2008, 08:38:55
Ta pasma potrebuje posebno striženje oz. trimanje, pri nas pa je malo pasjih frizerjev, ki to obvladajo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 December 2008, 17:58:07
Jaz ti ge. Grande za striženje pred razstavo nikakor ne priporočam. Poskusi kdaj drugič, da vidiš, "kaj bo ven prišlo".


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #6 : 17 December 2008, 21:26:48
ja vem ta pasma ma kr zahtevno striženje....
yo hvala za informacijo....bom verjetno kar kakemu profesionalcu ga odpelal ;D
a imaš ti mogoče slabe izkušnje z njo al kako??

A dog is for life, not just for Christmas!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 December 2008, 06:55:52
Ja, sem pudljico peljala tja strižt. Ne sicer pred razstavo (takrat sta mi strigli ga. Tisu in ga. Zalka - žal nobena ne striže več), pač pa pred mojim večmesečnim odhodom v tujino. Rekla sem, da naj jo postriže na športno frizuro, malo bolj na kratko, ker bo v varstvu pri mojih starših, pa da ne bodo imeli preveč dela s česanjem, ker tega niso vešči.
Poleg tega, da je bila psica, ko sem jo prišla iskat, popolnoma prestrašena, je bila postrižena tako, da sem se zjokala. Je bila taka, kot bi jo miši obglodale. Mama mi je kasneje zaupala, da jo je bilo sram jo ven vozit, dokler ni dlaka malo porasla.
Takrat sem se potem naučila sama strižt.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #8 : 18 December 2008, 15:37:01
ajoooj :'(
definitivno slaba izkušnja ja...samo ne mi rečt da si potem še svinjsko drago plačala???

se bom kar na kak frizerski salon obrnu...kjer to zagotovo znajo ;)

A dog is for life, not just for Christmas!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 18 December 2008, 17:36:37
Med Kočevjem in Ljubljano je še pasji salon Liliput http://www.liliput.si/narocanje/odpiralni.cas.php

Tam nedvomno v nulo obvladajo nego kodrov in drugih družnih pasem, za gordona bo pa najbolje, da pokličeš, poveš, kaj rabiš in vprašaš, če bi šlo. Nina, ki tam dela, ti bo po pravici povedala, kako in kaj. ;)



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #10 : 18 December 2008, 17:56:52
hvala kalsang....sm že poklical..
ampak je rekla da gordonoc ne striže :-\ :-\
mi je pa dala številko ene druge gospe....tko da mogoče bo tam kaj več sreče

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #11 : 18 December 2008, 18:16:05
Tako je če imaš redko pasmo  :P

Hec hec ;). Pomojem, če ne dobiš frizerja ki dejansko ve kej more nardit, je najbolš da prašaš vzreditelja za kašen nasvet, si nabaviš stvari ki jih rabiš in provaš sam. Enparkrat ne zgleda glih ok (preverjeno :D), ampak potem je vedno bolj solidno ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #12 : 18 December 2008, 18:18:03
hehe ja samo ni dobro to ravno pred razstavo probavat kaj misliš hheeheh ;D ;D
pa še vzrediteljica je iz nemčije...tko da težko..ž
načeloma vem približno kaj morem samo se ne bom spuščal v to dokler mi nekdo ne pokaže :P

ja tko je to ja če maš redko pasmo haha ;D ;D

A dog is for life, not just for Christmas!


Ashy

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 21 December 2008, 21:29:50
Oj !

Morda ti lahko pomagam. Imam srednjo šnavcerko, nega njene dlake potrebuje med drugim redno trimanje. V Ljubljani in Slo na splošno je hudičevo težko najti frizerja, ki bi to želel delati, še težje pa, da je kvalitetno narejeno. Vsi bi samo z mašincami brili, sploh ti novi "fensi" saloni......, trimanja se vsi po vrsti izogibajo, večina niti ne zna, ali sem jim pa ne da.....
Ga. Anastasija Grande trimati ne zna.
Našo punco vozimo k Mojci Bregar v Šiško, ulica je Smrekarjeva .....   naredi dobro, samo povedati moraš, da želiš trimanje in da sledi razstava.
Glede nje so sicer mnenja različna, mi imamo z njo  lepe izkušnje, Ashy gre tja  brez težav, tudi ko jo pridem iskat je dobre volje in kar ne bi šla domov, je tam tako zanimivo in je treba vse prešnofati.

Lp,
Tadeja



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 21 December 2008, 21:53:34
Kolikor jaz poznam g. Grande, je kar profesionalka. S šolanjem v Angliji in ZDA za "dog groomer"-ja ter nagradami iz tekmovanj za dog groomerje.

Sama imam sicer pasmi, ki se ne strižejo, vendar so mi jo njene stranke vedno zelo pohvalile.

Je pa to tako kot z veterinarji (in drugimi poklici) - nekdo ima lahko z nekom dobre izkušnje, nekdo drug pa slabe.

Srečno pri iskanju frizerja.

LP, T



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 30 Maj 2009, 21:30:35
Nisem imela sreče s pasjim frizerjem :'(
Koštrn v Celju se mi ni javil ne na mobi, ni ne odgovoril na sporočilo. Tako, da ne vem,
Kako se pride do njega :-[
Sem peljala svojega psa v Ljubljano k eni vzrediteljici. pa sem bila zelo razočarana.
Nisem vedela, da je tako težko priti do pravega frizerja. :o



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 31 Maj 2009, 17:46:44
http://www.pasjifrizer.si/

Jaz sem bila tukaj zelo zadovoljna ;)



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 12 Oktober 2009, 17:13:27
Super trimajo v Ljubljani v Koštrunu in na gorenjskem Pasji Saloon. Pa še zelo drago ni. Tako da ne govorit da ni folka ki ne bi znali trimat v Sloveniji.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 12 Oktober 2009, 17:34:19
Mi smo našega cucka peljali v Koštrun. Gospa je zelo prijazna, potrpežljiva....  :)
Lp, Tjaša



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #19 : 13 Oktober 2009, 15:36:33
Super trimajo v Ljubljani v Koštrunu in na gorenjskem Pasji Saloon. Pa še zelo drago ni. Tako da ne govorit da ni folka ki ne bi znali trimat v Sloveniji.

haha, kako eni sami sebi reklamo delajo  ;) Pa niti slučajno niso tako dobri kot mislijo da so, pri nekaterih pasmah hudo kiksajo! 


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 14 Oktober 2009, 08:33:05
Psa ki se trima (puli) je treba za razstavo začet pripravljat že kakšno leto prej.. tudi ostale, se ne striže par dni pred razstavo. In noben frizer vam ne bo v dveh urah zrihtal psa za razstavo.

Anastazija je kar v redu. Tudi Meta iz Canine (Škofja Loka) je ok. Prav tako ena punca v Kranju (se ne spomnim več imena). Ampak če pelješ psa tja tri dni pred razstavo, ti nimajo kaj narest. Zelo zadovoljni so tudi z Mojco v BTCju, ki pa zaradi težav s križem redko striže večje pse.

Predvsem pa, kot sem pisala v drugi temi, kolikor je frizerjev, toliko je različnih načinov in argumentov zakaj tako in človek se mora sam odločit kaj mu ustreza in kam bo vozil.



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 November 2009, 12:31:21
Viva, če smem vprašat...kje kiksajo?
Kar nekaj trimanih psov različnih pasem rihtajo celo za razstave in če kužki dobivajo odlične ocene, potem ni kiksov. Ne pljuvat po delu ljudi, ki se trudijo.



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 03 November 2009, 18:54:39
Ojej a ste sigurno, da se vecina profesionalcev v okolici Ljubljane izogiba trimanja  :'(. Kaj pa potem pocnejo vsi lastniki terijerjev? Ker teh pasem , ki potrebujejo dokaj pogosto trimanje je kar nekaj. Uniciti terijersko dlako s strizenjem je po mojem mnenju kriminal in popolnoma nepotrebno. Vsi lastniki se tega sami ne bodo lotili (se posebno ne tisti, ki ne razstavljajo), tako da se res cudim, da ni vec "pogumnezev" med profesionalskimi vrstami. Se posebej glede na dandanasnjo konkurenco  ;) ....

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 03 November 2009, 22:46:38
Večina jih naredi tisto kar je najhitreje in najdonosneje...mašinca v roke pa strižt. Vedno se je prej treba pomenit z lastnikom psa da se sam odloči kaj bi raje in seveda se ne razlaga, da je timanje boleče, to razlagajo tisti, ki se jim ne da trimat.

Potem maš pa take, ki na forumu pljuvajo vsepovprek...(kot viva), pa še vejo ne zakaj, samo zato da pač pljuvajo.
Eno je delanje reklame, eno je pa pljuvanje po tistih, ki se matrajo. Kaj je slabše?
Konkurenca je pač velika, tudi ne rečem da kdaj ne kiksnemo, sej je umetnost delat pse, ki ne stojijo na miru, zraven se pogovarjaš s celo družinco, kak pes te med tem šavsa, zravn se moreš smejčkat...pa še vedno uživaš ob tem, to je umetnost. In vsak se po svoje matra in si služ kruh, na konc pa kaj prebereš , da si kiksnu k si enga bobtaila al pa beardija pobril, ker mu pač ni blo več druge pomoči, ker je bla vsa dlaka v kosu. Ne to ni kiks, tud ni striženje psa in delanje frizurce, ampak navadno REŠEVANJE PSA.