Perfect fit

Taša · 3020

Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
: 17 December 2008, 18:09:56
Kaj pravite na brikete PERFECT FIT?
Kolikor sem opazila je to nova vrsta briketov, ki jih prodajajo tako v trgovinah z izdelki za živali kot v Mercatorju (prosim ne jih ocenjevati na podlagi tega, da so naprodaj v Mercatorju!).
Imajo različne vrste - IN HOME, ACTIV,...

Sestavine: dehidrirane perutninske beljakovine (min 24% piščanca), koruzna glutenska moka, koruzna moka, živalska maščoba, dehidrirane živalske beljakovine, koruza, sojina moka, riž, riževe beljakovine, celuloza, jedilna sol  :(, kvas, kalijev klorid, ognjičeva moka.

Sestava (v %): surove beljakovine (41), surova olja (14,5), surovi pepel (9), surova vlakna (3,5), kalcij (1,1), fosfor (1). In še neki dodatki kot so vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin C, taurin, baker, cink,...

Ali se kdo spozna kaj na te sestavine? Mene na prvi pogled moti ta sol?!
So tudi odobreni s strani WALTHAM-a (THE WORLD'S LEADING AUTHORITY ON PET CARE AND NUTRITION).



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #1 : 17 December 2008, 19:10:49
Ma ti briketi so neki srednjega. Še nisem kupila in tudi ne bom. Po sestavi niso ne vem kaj, raje dam malo več in kupim bolj kvalitetno hrano (kar se na mački zelo pozna). Manjkajo kakšni bistveni dodatki, npr. taurin, l-lizin, nekam veliko je žitaric.

Mačji žur! :)


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 December 2008, 22:20:05
Ma ti briketi so neki srednjega. Še nisem kupila in tudi ne bom. Po sestavi niso ne vem kaj, raje dam malo več in kupim bolj kvalitetno hrano (kar se na mački zelo pozna). Manjkajo kakšni bistveni dodatki, npr. taurin, l-lizin, nekam veliko je žitaric.
Saj cena je pri teh kar precej zasoljena; mislim da za to kvaliteto preveč.
Taurin je naštet, da ga vsebujejo; ne vem v kakšni količini.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 18 December 2008, 01:49:21
Citiraj
Saj cena je pri teh kar precej zasoljena; mislim da za to kvaliteto preveč.
No, potem pa sploh.

Citiraj
Taurin je naštet, da ga vsebujejo; ne vem v kakšni količini.
Aja, ne vem. Ma če hraniš mladiče, je najbolje vzeti kakšen RC Kitten, ki ima taurin precej pri vrhu.

Mačji žur! :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 December 2008, 06:59:38
Mene moti ful neke koruze, pa tudi sojina moka, saj je veliko živali nanjo alergičnih. Pa tisti pepel mi tudi ni glih... Ne vem, jaz ne bi, no.