Platinum

Gost · 83196

maja72

  • Gost
: 18 December 2008, 19:42:39
Ali morda kdo pozna hrano Platinum  ::): http://www.platinumpetfood.com/ ? Na seminarju v Nemčiji so vsi jedli ali BARF ali Platinum, ki je bil na moj otip polsuha hrana. Ampak ker pojma nimam o briketih  :-[, ne vem, ali polsuhi briketi sploh obstajajo ali sem imela privide (kar ni izključeno  ::)).



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 18 December 2008, 22:54:40
Jaz sem jo probala pred leti in sicer sem jo kupila na eni razstavi v Nemčiji. Bi jo tudi z veseljem še kdaj probala, vsaj za kakšen trening (namesto hrenovk). Mislim, da jo uvaža Hari Arčon (vsaj takrat jo je). Ker ni ravno tako blizu Ljubljane, jo pač nikoli nisem več kupila. Če pa kdo redno hodi gor in dol po Sloveniji se pa priporočam.

lp

maja



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 December 2008, 07:48:49
Maja72, vse info. imaš na www.platinum.si
Po novem letu jo bo možno kupiti preko spleta, do novega leta pa na ZS   ;)

LP
Igor


maja72

  • Gost
Odgovori #3 : 19 December 2008, 08:19:40
O, super, hvala za informacije! Se po novem letu zagotovo oglasim, saj sem bila s hrano, ki sem jo pri Amelie (PRT) uporabljala za nagrajevanje ob klikanju (kar je pri njej 80 % obroka  ::)) res zelo zadovoljna. Pa še briketki so res priročne velikosti in to, da niso povsem suhi (v smislu presušeni), mi je bilo zelo všeč. Tudi tisti, ki so hranili z barfom, so za nagrajevanje uporabljalo Platinum, pa še Attila ga je pohvlalil. Orijen se mi pri malem cucku ni obnesel  :(, nova formula Canidae pa se je žal tudi pri njej izkazala za slabšo od stare  :(.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 19 December 2008, 08:54:30
super, to pa je informacija iz prve roke...



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 December 2008, 11:57:54
Kakšne so pa kaj cene te hrane?

Poleg tega berem, da je hrana pakirana v 5kg vrečah. Ali so na voljo tudi kakšna manjša pakiranja (npr. 1kg)?

lp nina


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 19 December 2008, 13:34:45
Meni se zdi tudi zanimiva hrana, posebno jagnjetina in tisti priboljši. Pa seveda ta gel za zobke:) Bomo počakali na spletno trgovino.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 29 December 2008, 10:26:53
Če se prav spomnim, sem za 5kg lamb&rice dala 18 eurov. Manjšega pakiranja pa ni blo. Tudi večjega ne. Če kupiš 15 kg, dobiš 3 vreče po 5 kg, po nižji ceni, seveda.

Zelo fajn hrana je. Edina, ki je meni všeč po sestavi in jo Lola z veseljem poje, pa čeprav jo dobi samo kot dodaten obrok k naravni hrani.

Dobila sem tudi par palčk za nagrajevanje in so šle dobro in hitro v "promet"  :P



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Januar 2009, 10:14:00
Živjo. Jaz sem danes dobil hrano Platinum in bom sedaj videl kako se bo odločila moja izbirčnica. Dobil sem jo po pošti iz LJ, 5kg pa stane s poštnino 35€. :o Kar veliko, vendar tukaj imam še nekaj upanja, drugače pa ne vem kaj bom sploh še hranil. Kajti samo meso res ne bom več dajal, sedaj bojkotira še makarone, včeraj tudi juha ni bila već dobra itn. >:( lp ;D



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 06 Januar 2009, 17:12:17
Živjo. Jaz sem danes dobil hrano Platinum in bom sedaj videl kako se bo odločila moja izbirčnica. Dobil sem jo po pošti iz LJ, 5kg pa stane s poštnino 35€. :o Kar veliko, vendar tukaj imam še nekaj upanja, drugače pa ne vem kaj bom sploh še hranil. Kajti samo meso res ne bom več dajal, sedaj bojkotira še makarone, včeraj tudi juha ni bila već dobra itn. >:( lp ;D
Brez poštnine s popustom 23,71€ za 5 kg , 15 kg občutno ceneje in seveda tudi brez poštnine, ker je dostava brezplačna.
Upam da ji bo vsaj teknilo če je že lastnika udarilo po žepu  :D

LP
Igor


billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Januar 2009, 20:54:38
Moram pritrditi Igisu kar pravi. Res je cena  toliko kot pravi, le ptt stroški so veliki. Jaz sem se nerodno izrazil, in nikakor nisem hotel kaj slabega s tem :P
Drugače je pa stvar taka: moja NO je dobila danes dva obroka Platinuma in kaj takega pri njej še nisem videl ::): v dveh minutah je ,,požrla,, obrok-110g, tako da je kar lovila sledo ;D :D :) če bo tako naprej sem že sedaj zadovoljen, toda počakajmo en teden :-[
Potem pošljem pa še kakšno slikico, namreč 8.1. ima roj dan-3mesece ;D



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 07 Januar 2009, 08:22:45
Moram pritrditi Igisu kar pravi. Res je cena  toliko kot pravi, le ptt stroški so veliki. Jaz sem se nerodno izrazil, in nikakor nisem hotel kaj slabega s tem :P
Drugače je pa stvar taka: moja NO je dobila danes dva obroka Platinuma in kaj takega pri njej še nisem videl ::): v dveh minutah je ,,požrla,, obrok-110g, tako da je kar lovila sledo ;D :D :) če bo tako naprej sem že sedaj zadovoljen, toda počakajmo en teden :-[
Potem pošljem pa še kakšno slikico, namreč 8.1. ima roj dan-3mesece ;D

billy, edina znana in na žalost nepopravljiva napaka hrane Platinum je, da lahko hitro iz psa narediš pitanega prašička  ;D ;D
Torej "futraj" po predpisih  8)

LP
Igor


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 07 Januar 2009, 08:53:52
Brez poštnine s popustom 23,71€ za 5 kg , 15 kg občutno ceneje in seveda tudi brez poštnine, ker je dostava brezplačna.
Upam da ji bo vsaj teknilo če je že lastnika udarilo po žepu  :D

LP
Igor

Kako je lahko postnina 12€ ??? ??? ???

battito animale


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 07 Januar 2009, 09:18:53
Kako je lahko postnina 12€ ??? ??? ???
24,96 - 5% + 8,85 (7,85€ - poštnina + 1€ - odkupnina) = 32,56 - toliko bi morala plačati stranka za pošiljko

upam da bomo v kratkem podpisali pogodbo za dostavo, tako da bo bolj pregledno in ceneje !!!!

LP
Igor


billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 Januar 2009, 17:18:17
Igis, točno tako je kot praviš. TODA danes sem bil na pošti ker sem dobil rodovnike in sem hotel to zadevo razčistiti glede cene dostave. Namreč jaz sem dal dostavljalcu 34.40€. Na računu je pa dejansko 32.56€. In razlaga ptt: da imajo pač oni tako tarifo za dostavo in pika. No ker se pač jaz ne prepiram sem to sprejel in pika. Naslednjič bo pa že drugače.
Ja lepo si rekel to o pitanem prašičku. Namreč to moraš samo videti; 100g pospravi v 1min.30sek. Enostavno se duši.Mi se smejemo ko jo gledamo. Moram iti, kaj več drugič



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 07 Januar 2009, 17:29:02
Ja, to je zato, ker si Posta vzame procente na to, da jim placas odkupnino.

No upam, da boste pocenili dostavo, ker da pride postnina pol cene od hrane je malo :-X

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Januar 2009, 17:30:00
Ponavadi, sploh če stvar prevzameš na pošti, se znajo spomniti in ti zraven zaračunati še provizijo  :-\

(ko sem enkrat za znanko preverjala cene poštnine in primerjala pošto slovenije z drugimi dostavnimi službami (DPD in GLS) sem prišla do zaključka, da je najdražja od vseh še pošta slovenije... se splača tudi od drugih podjetij malo cenike pregledati)


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 07 Januar 2009, 18:55:50
Če te ni doma ko hrano dostavijo, ti pošta zaračuna ležanino.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 07 Januar 2009, 19:04:50
Ja, to je zato, ker si Posta vzame procente na to, da jim placas odkupnino.

No upam, da boste pocenili dostavo, ker da pride postnina pol cene od hrane je malo :-X
To ni res, ker so mi na šalterju zatrdili, da stranka plača točno 32,56€.
Tudi v ceniku pošte je
Paket
nad 5 kg do 10 kg 7,85€
in
Storitve na paket
Odkupnina 1,00€
To, da si je nekdo dal še 2€ v žep je svinjarija  >:(

Sicer pa že pospešeno delamo na temu, da zrihtamo cene dostav  :(



roberd

  • Gost
Odgovori #19 : 07 Januar 2009, 19:34:01
billy, edina znana in na žalost nepopravljiva napaka hrane Platinum je, da lahko hitro iz psa narediš pitanega prašička  ;D ;D
Torej "futraj" po predpisih  8)

Ko sem jaz svoji dajal Platinum po predpisih pa še čez, so mi vsi govorili, da hiram psa... Vsi, razen veterinarja, da se razumemo. Dokler mi ni nazadnje še sam tisti, ki mi je Platinum prodajal, predlagal, da zamenjamo to hrano z neko drugo.

Torej "futraj" po potrebi.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 07 Januar 2009, 19:51:42
Ko sem jaz nazadnje preverjala zakaj plačam višji znesek kot je znesek na računu (poštnino je krila trgovina ker je bilo nad določenim zneskom), mi je poštar odgovoril, da zaračunajo zraven še provizijo - kot pri plačilu z položnico. Se pravi plačilo ob prevzemu je za njih isto kot plačilo položnice. Od tedaj če se da, plačujem po predračunu ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 07 Januar 2009, 19:52:42
Saj, o tem sem jaz govorila. In zato tudi jaz najrajsi placujem po predracunu :)

battito animale


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 07 Januar 2009, 20:42:58
15 kg občutno ceneje in seveda tudi brez poštnine, ker je dostava brezplačna.
Kakšna pa je cena 15kg vreče?

Aja pa še nekaj me zanima... A je delež piščanca v hrani dehidriran / brez vsebnosti vode ali ne? Ker če ni, je potem realen delež precej nižji.



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 07 Januar 2009, 21:04:06
Kakšna pa je cena 15kg vreče?

Aja pa še nekaj me zanima... A je delež piščanca v hrani dehidriran / brez vsebnosti vode ali ne? Ker če ni, je potem realen delež precej nižji.

Šapa, poglej si na www.platinum.si

LP
Igor


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 07 Januar 2009, 21:08:06
Ko sem jaz svoji dajal Platinum po predpisih pa še čez, so mi vsi govorili, da hiram psa... Vsi, razen veterinarja, da se razumemo. Dokler mi ni nazadnje še sam tisti, ki mi je Platinum prodajal, predlagal, da zamenjamo to hrano z neko drugo.

Torej "futraj" po potrebi.
"Po predpisih" je bilo mišljeno naj ne pretirava.
Jasno je, da "futraš" psa po potrebi glede na stanje in "porabo" psa.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 07 Januar 2009, 21:15:23
Šapa, poglej si na www.platinum.si
Sem našla na koncu, ja.. Kako se pa hrano da naročit? Spletna trgovina še ne dela.



roberd

  • Gost
Odgovori #26 : 07 Januar 2009, 22:08:00
No, v glavnem, glede količine. Moja mora hrane, vsake hrane, ki sem jo do zdaj probal (tudi Platinuma), dobiti dvakrat toliko, kolikor piše na vreči. Zgleda, da bo treba res nabaviti tisto, narejeno za pse, ki cel dan vlečejo sani na -40°C, kako se ji že reče, Orijen ali nekaj takega.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 08 Januar 2009, 10:45:26
Tisti, ki poznajo mojo Bajko vedo kakšne probleme imam z njo glede hrane. Ona je čisto vesela, če ji tri dni ni treba jest, ker je hranjenje izguba časa. Celo življenje jo prosim, da je, jo futran na roke, ji dodajam vse možne stvari. Probali smo tudi tisto, da pri polni skedi še noben pes ni umru in ni jedla en teden.
Probala sem že kar nekaj hran od briketerane do kuhane in smo imeli po parih dneh isto težavo - ne bo jedla.

Sedaj sva pojedli 5 kg Paltinuma in odkrivam čisto nove domenzije svoje psice. Sedaj je ona tista, ki teži za hrano, se zbuja na sekundo točno takrat, ko je ura za jest. Ko ji dam posodo na tla glave ne dvigne dokler skleda ni prazna.  Da slučajno kakšen obrok ne bi dobila je sedaj nemogoče, ker protestira.
Vaga je pokazala svoje, saj se je psica končno zredila brez čokolešnika, tortic in MC-ja.

Tudi tečajnikom, ki so imeli iste probleme - torej neješče pse, sem svetovala naj probajo s Platinumom in so vsi navdušeni, ker jim psi končno jedo.

Ker so mehki jih je celo moj muc :( če je slučajno prej ob skledi kot Bajka.





http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


roberd

  • Gost
Odgovori #28 : 08 Januar 2009, 11:08:41
Jaz takih problemov nimam. Če ni anorgansko, je za pojest. Moja brikete inhalira.



roberd

  • Gost
Odgovori #29 : 08 Januar 2009, 11:22:42
A ja, simi, iz tvojih besed se sliši, kakor da je Platinum nek najnovejši čudež iz nebes, ko pa v resnici oba veva, da za Platinum že dolgo veš in tudi veš, kje se ga dobi in ko sem ga jaz dajal svoji psici, nisem o njem ne od tebe ne od drugih slišal nič dobrega, zdaj ga pa kar naenkrat vsi hvalite. Hmmm...