Platinum

Gost · 85815

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #150 : 30 Marec 2011, 14:37:59
So psi ki ti po 14 dni ne jedo in še dlje. In hočeš nočeš, se v takem primeru moraš prilagodit pasjemu okusu.  ;)
Je pa edino pravilno, da psi jedo raznoliko hrano in ne samo briketov, po možnosti vedno isti okus. Briketi so fajn poleti, pa takrat, ko nimamo časa pripravljat pasje kuhe. Ampak je pa fajn, če si za vikend in pa na dopusti, pač čim večkrat vzamemo čas in naredimo uravnotežen obrok sami. (jaz imam s količinami še vedno težave-zdaj se orientiram po posodi.  ;D

Tudi za nas instant hrana ni baš nešto.

Pa čeprav imaš sistem- kar dobiš poješ, od mladička, so eni psi reprosto gurmani, ki ne bodo pospravili v želodec nekaj kar se jim gabi, jim ni dobro, kar dobivajo pogosto.
Pri takih psih lahko pomaga edino konkurenca-pa še to ne pri vseh.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 30 Marec 2011, 14:44:37
Me je pa ta tema spomnila-moram nabavit platinum za priboljške! Zadnjič sem kupila file race in kunca, diši ko hudič, lepo mehko je, narežem s škarjami na manjše koščke.. Ampak je lih za 4 treninge količina en paketek je pa 4 evre :(. Si pa ne znam predstavljat kako zgleda taka polsuha hrana, upam da nisi cel umazan pa smrdljiv, bom mogla še robčke začet nosit s sabo!

Aja pa s katero različico ste bolj zadovoljni? Ne vem kater okus vzet...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 30 Marec 2011, 14:49:35

Pa čeprav imaš sistem- kar dobiš poješ, od mladička, so eni psi reprosto gurmani, ki ne bodo pospravili v želodec nekaj kar se jim gabi, jim ni dobro, kar dobivajo pogosto.
Pri takih psih lahko pomaga edino konkurenca-pa še to ne pri vseh.  ;D

Tole je pa tako res...hvala za tale stavek, kot bi prišel iz mojih misli...se hecava s fantom, da je pes čisto po nama, ker midva sva tudi gurmana :D...in točno to se mi zdi da je pri njej, da se ji gabi tisto kar dobi prepogosto, ker ko zamenjam konzervo ali kej novega vmes dam kot dodatek, briketov zmanjka v sekundi in še liže posodo, ko vse poje!

Bi bili pa tudi platinum priboljški zanimivi, predvsem za šolo, ker zdaj smo na siru :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


nata

  • Gost
Odgovori #153 : 30 Marec 2011, 14:57:42

....

Pri takih psih lahko pomaga edino konkurenca-pa še to ne pri vseh.  ;D

tudi to ne ... vsaj pri naši ne .... se odmakne, da tamala poje in potem ... en dva briketa in basta ... pa čez pol ure ali uro spet enega dva .... tudi če ji mešam kaj v hrano ne pomaga .... pri njej ni tega, da en teden ja in potem ne ...


donnika
so pa priboljški od Platinuma (palčke) eni boljših, če ne najboljši, vsaj za moji. tamala bi jih pojedla kolikor jih vidi, tavelika pa tudi tukaj  hitro preneha ... 1/3 in konec



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #154 : 30 Marec 2011, 15:38:50
A mi lahko nekdo pove točno kako mehki so? Ker zdaj imam recimo tiste srčke majhne, pa kostke od racinel, pa tiste male kostke, ki jih imajo v Mr. Pet in jih še na pol prelomim. Mehko je skoraj kot sir.

So tile res tako mehki ali ne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #155 : 30 Marec 2011, 16:20:10
Živjo!

Niso kot sir, se pa lahko prelomijo po želji brez truda.
Imaš tudi "Click" varianto, ko ti ni treba nič lomiti  ;)
http://platinum.si/Hrana/click-bits-chickenlamb.html

LP
Igor


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #156 : 30 Marec 2011, 17:05:18
Bomo drug mesec nabavli.  :) Sej bo kmal hehe

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #157 : 30 Marec 2011, 17:57:00
Briketi smrdijo ko hudič (ni čudno, zakaj jih imajo psi tako radi), ampak po žepih ne naredijo dosti škode, ker niso mastni, se ne drobijo in nič ne leti od njih. Kdor je vprašal kako izgledajo polsuhi briketi. Malo bolj kompaktni so, malo mehkejši in imajo veliko večji odstotek vlage, ampak še vedno jih je treba grist, da ne bo kdo mislil da je mehko kot sir!  :o   da se jih pa lepo med prsti razlomit. Še vedno v primerjavi s sirom prav trda zadeva  ;D  tudi tiste kostke (ne vem naslova, dvobarvne majhne lamb&rice ali nekaj takega) so dosti mehkejše v primerjavi s temi briketi.

čara, bi ti rekla, da se z veseljem za vikend zmenima za en sprehod da ti jih pokažem, pa imam občutek, da jih je ostalo samo še za pest in le-ti so v skledi zunaj za priboljške, in so se že malo posušili  :-[  ni več tapravi "tester" za okrog kazat  :P   se ti jih pa splača v LJ naročit, ker je zastonj dostava  :P

midva jih uporabljama za priboljške, in ne morem prehvalit. Za običajen obrok pa je za naju malce premočna hrana.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Aleš

  • Gost
Odgovori #158 : 16 April 2011, 08:05:01
Zdravo!

Mene pa samo nekaj zanima....kako se pa ta hrana obnese za zelo aktivne, delovne pse?
Imam namreč svojega dobermana na Pro-Planu, ki vsebuje bistveno več energije, beljakovin in maščob in imam zelo velike težave s tem, da bi ga poredil...imate kateri izkušnje s tem?
Ker potemtakem, bi mi na Platinumu še bolj shujšal, če se orientiram samo glede na vsebnost beljakovin in maščob...


Lep pozdrav!



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 16 April 2011, 09:41:42
Si že poskusil Orijen? Jaz zdaj šaltam na 6 fresh fish, ker Acane je preveč da bi jo naenkrat vso pojedla, je pa tudi nekje na meji suhosti zdaj ko mava treninge skoraj vsak dan. Včasih sem jo imela en čas na orijen puppy, takrat mi jo je ratalo zredit, pa sem zaradi občasne driske menjala ker je bila zima in nismo bili dovolj aktivni za Orijen.
Zdi se mi da ima 18% maščob in 32% beljakovin, samo nisem čisto ziher. Platinum je pa zakon za med hrenovke pa sir zmešat za nagrajevanje med delom, ker so mehki. Nam jih je že zmanjkalo, bo treba po nove.



Aleš

  • Gost
Odgovori #160 : 16 April 2011, 11:57:48
Zdravo!

Ne z Orijen-om še nisem probal, sem pa Platinum imel, ko je bil še mladiček, zato me je zanimalo, kako je sedaj ko je odrasel in veliko veliko bolj aktiven...

Bom še Orijen malo pregledal ;)


LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #161 : 16 April 2011, 13:59:58
Na slikah mi tvoj pes sploh ne deluje pre-suh.  ???  Itak je pa še mlad in bo skozi aktivnosti pridobil mišice, se mora še oblikovat. Za delovne pse je bojda Orijen fajn.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aleš

  • Gost
Odgovori #162 : 16 April 2011, 16:06:15
Hoj!

Lahk bi mel kako kilo al pa dve vec ;)


LP



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 16 April 2011, 18:42:59
čara, tut moja ni presuha pa bi lahko mela par kilc več :P. Pa moja ma še bolj tanke kosti, je švohnejše konstitucije, tako da bi jo res rada vsaj malo manj srnasto naredila, kar je pa tako težko, samo shujša mi, zredi se ne.. ::)



Aleš

  • Gost
Odgovori #164 : 17 April 2011, 10:14:36
Hmmm...kaj mi res noben ne more odgovorit glede na vprašanje o Platinum-u?:)

Hehehe...srnasto, se hecno sliši :))



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 17 April 2011, 12:25:50
Kontaktiraj člana z imenom IgiS, je uvoznik, ima nemce, kolikor vem so tudi aktivni-delavni. Ampak nabolje je da mal probavaš hrane... Jaz sem največ 2 meseca imela isto. Sem tudi slišala da visokoproteinska hrana brez OH ni najboljša za dobije, ampak bomo videli. Hills pa Eukanube ne mislim kupovat.

Ja, je ful visoka pa kratka (višja kot dolga), lih obratno kot večina psic. Kot srna. Ali pa žirafa kot pravi trener ::).



Aleš

  • Gost
Odgovori #166 : 17 April 2011, 12:47:33
Vidim, da je IgiS aktiven v tej temi, bom počakal na njegov odgovor:)

Btw...kako je bila na razstavi? Prlimaj kako fotko tvoje v temo o dobermanih ;)



LP



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 17 April 2011, 13:20:16
Ej crknil mi je fotoaparat tako da nimam fotk žal... Ful sem jezna!

Na razstavi pa točno po pričakovanjih: stala je u nulo, tekla lepo, res je bla frajerka 1A kar se tega tiče in je druge lahko samo sram kaj so počeli ::). Samo ma par napak, tudi sama sem že prej vedela da bo 3 ali 4, mi jo je trener ocenil, dal mi je 4 tako da smo zadovoljni :). Sodnik je bil pa ful frajer, smešen, pa čas si je vzel. Naslednji samec bo bolj razstavni :). Naslednjič bova samo gledalki pa navijali.



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 18 April 2011, 10:39:37
Živjo,

tudi jaz bi rabila kakšen nasvet od IgiS-a ali kakšnega od vas tudi :)
Sem se odločila, da mojo nemško bokserko začnem hranit s Platinum hrano, ker kot sem že tukaj napisala, smo imeli VELIKE probleme glede njenega hranjenja, izbirčnosti, zvračanja hrane...ko je prvič dobila Platinum v skledo, je pojedla s takšnim užitkom, da to še nisem doživela, na koncu je še spolirala posodo :P...smo pa žal morali narediti takojšni preskok na Platinum, ker mešanje s prejšnjo hrano ni prišlo v poštev, ker seveda ponovno ni hotela jesti...
Zdaj me samo zanima, ali je to normalno pri tej hrani, ali je to samo zaradi tega, ker se še ni navadila na to hrano (imamo jo 14 dni), namreč iztrebek je zelo zelo mehak, včasih tudi popolnoma tekoč, ni driska, ker se le takrat iztrebi in je potem ok do naslednjega hranjenja...ne vem a to pomeni, da ji hrana vseeno ne paše, ne glede na to da jo z užitkom je, ali se enostavno še ni navadila na njo? Ker ni lih prijetno pobirati vsak dan, 3krat na dan, tekoč iztrebek :P...

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 18 April 2011, 11:02:23
Živjo.
Moja psička ni občutljiva glede prehrane. Ima že od malega mešano hrano, enkrat brikete, drugič sveže goveje meso, večkrat testenine ali polenta z raznimi dodatki (tuna, zelenjava, meso). Enkrat na teden dobi tudi svežo kost.
Psička je stara 10 mesecev in jo že 2 meseca hranim s hrano Platinum.
Ker ni občutljiva na menjavo hrane ni imela večjih težav, čeprav sem ji brez mešanja briketov dala celoten obrok Platinuma. Prvi dan je imela malo bolj mehko blato, nato nekaj dni precej trdo blato. Kasneje pa ni imela več nič težav. Blato je ok, dlaka lepa, svetleča.
Psička obožuje hrano Platinum.
Če kuža ni navajen različne prehrane, mešanja briketov je možno, da se še ni navadil na novo hrano in ima zaradi tega težave s prebavo.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 18 April 2011, 11:36:44
donnika, po mojih izkušnjah je tako. Lahko da hraniš preveč, preveliko količino hrane in je zato mehak iztrebek. Probaj zmanjšati in opazuj. Pa dodaj malo jogurta, jaz dam vsake toliko mal egota zraven, tudi to pomaga pri slabi prebavi. Čisto možno pa je tudi da ima te probleme zaradi nenadnega preskoka na drugo hrano. Pri moji je ponavadi kriva prevelika količina hrane ker ni občutljiva na menjavo hrane ker ji mešam okuse, kdaj pa tudi proizvajalca.
Moji se npr ne da grizt briketov in ji je platinum kolikor sem ji dala med nagrajevanjem zelo všeč. Enkrat bom 15kg kupila, pa ji dajala vsak teden še kako kost, ker mehka hrana manj "čisti" zobe.




TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 18 April 2011, 11:51:06
čara, tut moja ni presuha pa bi lahko mela par kilc več :P. Pa moja ma še bolj tanke kosti, je švohnejše konstitucije, tako da bi jo res rada vsaj malo manj srnasto naredila, kar je pa tako težko, samo shujša mi, zredi se ne.. ::)
Taka je moja.. po konstituciji izgleda kot glista.. Težo ima tudi pod najnižjo standardno, pa vseeno je debela - maščoba na rebrih.. Tako da kar se tega tiče, ti priporočam, da jo imaš predvsem na normalnih količinah, glede na njene potrebe in aktivnosti.

Moja je začela redno (brez zmišljevanja in gladovnih štrajk) jest šele pri treh in pol letih.. in sem slišala, da je dosti psov takih, da šele ko res dozorijo, začnejo normalno jest.  ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 18 April 2011, 12:05:06
donnika, po mojih izkušnjah je tako. Lahko da hraniš preveč, preveliko količino hrane in je zato mehak iztrebek. Probaj zmanjšati in opazuj. Pa dodaj malo jogurta, jaz dam vsake toliko mal egota zraven, tudi to pomaga pri slabi prebavi. Čisto možno pa je tudi da ima te probleme zaradi nenadnega preskoka na drugo hrano. Pri moji je ponavadi kriva prevelika količina hrane ker ni občutljiva na menjavo hrane ker ji mešam okuse, kdaj pa tudi proizvajalca.
Moji se npr ne da grizt briketov in ji je platinum kolikor sem ji dala med nagrajevanjem zelo všeč. Enkrat bom 15kg kupila, pa ji dajala vsak teden še kako kost, ker mehka hrana manj "čisti" zobe.



Sem se držala navodil za količino, glede na njeno težo..je pa res da je že od vsega začetka suha, nekateri so mi še celo rekli, če jo sploh kaj hranim :( in to je po moje prav zaradi njene izbirčnosti in borb, ki jih vodimo že odkar je prišla k nam..to je pa že 3 mesece :(...tako, da ji res ne bi zmanjševala količine..ker že zdaj, ko je bilo par dni mal bolj toplo, njej je bilo očitno vroče, ker prvič doživlja take temperature, spet ni hotela jesti tako kot je treba in jo je takoj v "pasu" pobral :(...
Bom pa probala z egotom, ker jogurt že tako in tako obožuje..ampak ji ne bom mešala, ker smo s tem mešanjem med hrano tudi že imeli borbe :(..ji ga bom kar tako dala :)
Bomo videli, če se bo navadila in je to le zdaj v prehodnem obdobju...je pa res da so bokserji zelo dovzetni za različne alergije in izbirčnost za hrano :(...al pa je le moja taka gurmanka :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 18 April 2011, 12:38:02
Ja probaj različne metode, pa boš videla če se bo izboljšalo. Jaz sem zdaj menjala, pa ima slabši iztrebek kot prej... Ampak ker hranim 1x dnevno in je bilo prejšnje hrane količinsko preveč in se je prenažirala sem mogla zamenjat.

Citiraj
Bomo videli, če se bo navadila in je to le zdaj v prehodnem obdobju...je pa res da so bokserji zelo dovzetni za različne alergije in izbirčnost za hrano

Dobermani pa velikokrat NEHAJO jest. In jih je treba pitat, dobesedno jim zmiksano hrano na silo tlačit v gobec. Zato se jaz kar sekiram pa gledam kako hitro in z veseljem poje, čeprav je ona že mimo kritičnega obdobja ko se to ponavadi pojavi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #174 : 18 April 2011, 12:40:30
Ja probaj različne metode, pa boš videla če se bo izboljšalo. Jaz sem zdaj menjala, pa ima slabši iztrebek kot prej... Ampak ker hranim 1x dnevno in je bilo prejšnje hrane količinsko preveč in se je prenažirala sem mogla zamenjat.

Dobermani pa velikokrat NEHAJO jest. In jih je treba pitat, dobesedno jim zmiksano hrano na silo tlačit v gobec. Zato se jaz kar sekiram pa gledam kako hitro in z veseljem poje, čeprav je ona že mimo kritičnega obdobja ko se to ponavadi pojavi.

Ena naša stranka ima dobermana, že nekaj let je na Sport variantah hrane, ker je bil po vseh ostalih presuh. Daleč najbolj mu ustreza Acana Sport&Agility. Če boš kdaj rabila za malo poredit, se splača probat ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 18 April 2011, 12:51:47
Ena naša stranka ima dobermana, že nekaj let je na Sport variantah hrane, ker je bil po vseh ostalih presuh. Daleč najbolj mu ustreza Acana Sport&Agility. Če boš kdaj rabila za malo poredit, se splača probat ;)

Problem je, ker so take hrane ponavadi na bazi piščanca  :(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #176 : 18 April 2011, 12:55:05
Problem je, ker so take hrane ponavadi na bazi piščanca  :(

Ja to je res za take ki so občutljivi na piščanca pa žal ne pride v poštev :(



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 18 April 2011, 13:10:40
Citiraj
Ena naša stranka ima dobermana, že nekaj let je na Sport variantah hrane, ker je bil po vseh ostalih presuh. Daleč najbolj mu ustreza Acana Sport&Agility. Če boš kdaj rabila za malo poredit, se splača probat Wink

Je tudi že ogledana ;).



Aleš

  • Gost
Odgovori #178 : 19 April 2011, 10:40:09
Bom poskusil še z Pro-plan lososom....ima več maščob in samo lososove beljakovine....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #179 : 19 April 2011, 11:20:52
Oj!

Če potrkaš na vrata Želvaka in pokažeš zanimanje za recimo Acano (Sport in agility recimo) bi znalo učinkovati, da bo začela naročevati. Vse pa je odvisno od interesa nas kupcev. Mi imamo pa obraten problem-sterelizirana, težko ohranja težo, pa zelo rada je in fehtari in bi rada dobla tja Ligh in Fit varianto.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!