Platinum

Gost · 83628

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 14 Avgust 2012, 09:46:25
Včeraj naročili Platinum, upam, da se bo obneslo! Mi že presedajo ti driskasti kakci in izgled izstradanega psa!  ::)
Imam občutek, da ji čisto nič ne odgovarja...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #211 : 14 Avgust 2012, 12:23:45
Saga mogoče hraniš s hrano, ki ima preveč % mesa? Tukaj je ena pisala o teh težavah pri svoji nemški dogi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12395.0

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 14 Avgust 2012, 13:00:29
Čara nimam pojma kaj naj ji še dam. TOTW je še najdlje zdržal in takrat ni zgledala tko bogo, ima pa velik delež mesa.
Royala sploh ni hotla jest, zdaj je na Trainerju, ki nima velik % mesa (pa naj bi bil za občutljivčke), če ga dobro ne namočim, zbruha vse ven. Zgleda pa tako, kot da hrane ni videla že najmanj 1 mesec.

Bom probala s Platinumom in če ji bo pasalo, še Magnusson testiramo, pa bi ji ti dve kombinirala. Platinum spet nima tako visokega deleža beljakovin, zato študiram, da mogoče bo pa šel skozi  :-\
 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #213 : 14 Avgust 2012, 13:14:42
Si pomislila na IBD?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 14 Avgust 2012, 13:30:58
Ne nisem, ni bilo nič krvavo...  :-[ Sem povezovala z občutljivostjo vse skupaj.
Pa mislim, da bomo vseeno šli na obisk h veterinarju, za vsak slučaj.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 16 Avgust 2013, 12:53:44
Je kdo že poskusil (mislim seveda na vaše pse:) nov okus iberico + greens?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #216 : 17 Avgust 2013, 17:04:18
Glede na ceno je ime kar ustrezno.  ;D Ne dvomim pa, da gre za res vrhunsko hrano.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #217 : 12 September 2013, 13:20:05
sem naročila vzorčke za mojo malo izbirčno rit pa bomo videli, poročam :)

ima kdo podatke če ti geli za čiščenje zobkov učinkujejo?



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #218 : 20 September 2013, 13:32:58
Odrpla vse 3 vzorčke in pes nobenega ni pojedel, niti Maly ki je požrešen za 3. ne vem kaj jima ni všeč, ampak verjetno te hrane ne bosta jedla :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 18 Oktober 2013, 13:50:03
Moj jo pa ima zelo rad, ampak mu jo dajem izključno kot priboljške. Hran z višjo vsebnostjo mesa na prenaša najboljše.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


spejsi

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 04 Februar 2014, 17:07:09
Mi smo na Platinum (L&R) že več kot 3 leta in je edina hrana, ki ji odgovarja, vendar jo ne mara! Najbrž je ena redkih, ki to hrano ne obožuje. Po vseh ostalih hranah se začne praskat, dobi prhljaj ipd.

Kuža je nasmeh in mahajoč rep. Vse kar je vmes, je nepomembno!


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 12 Oktober 2015, 14:11:58
Za simbolično ceno prodam skoraj 5 kg hrane Platinum za mladičke, saj smo ugotovili, da naš kuža ne prenaša piščanca..

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 08 April 2016, 20:10:09
Ravno sem dobila tester hrane Platinum in naša izbirčna rita, je kar pogoltala brikete, še skledo je polizala Sem jih že hotela naročiti, pa sem šla vseeno malo pobrskati po kvaliteti in nisem najbolj navdušena  :(....kaj pravite na to oceno?
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php/product/1240



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #223 : 09 April 2016, 03:01:38
Tule imaš boljše napisano in lahko klikneš na sestavine, da ti pokaže razlago. V navedeni analizi (2007) polovica sestavin itak manjka ???
Pa še razlaga fresh meat.
Pomoje ima čisto dovolj hranilne vrednosti in ne pade "much further down the ingredient list". Mogoče na 2. mesto za rižem, kar pa je dvomljivo glede na način, kako je ta hrana narejena. Glede rizičnosti zasuka - ker so ti briketi semi-moist, v primerjavi s suho hrano vpijejo manj tekočine, zato se manj napihnjejo v želodcu, hranila pa se hitreje absorbirajo. Ne vsebuje samo jabolk (pomanjkljiv seznam sestavin). Vsebuje vitamin K1, ki je naravna oblika, prisotna tudi v solati (sintetični so K3-K7).

Meni je Iberico bolj všeč (manj smrdi, nima koruze in posušene pesine pulpe), ampak je precej dražji. Ne greva pa več na drugo hrano, ker ima veliko lepši in manjši kakec, ni več problemov s kristali v mehurju, pa tudi ne žlampa več kot cisterna. Ga uporabljam tudi za priboljške in sem opazila da ga imajo izbirčni psi res raje.



enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 09 April 2016, 12:33:04
Sej to da svinjina ni ravno primerna za pse nima nobene veze s temle iberico pujskom ane? Je to čisto drugačna sorta svinjine?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #225 : 09 April 2016, 13:53:21
Svinjina je za pse povsem ok. Pod pogojem, da gre za nadzorovano rejo in zakol. Pri svinjini je bolj problem v tem, da jo je za pse škoda, ker praltično ni klavnih odpadkov - porabiti je mogoče celega prašiča.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #226 : 09 April 2016, 14:27:57
Jaz sem vzela iz akcije svinjsko pleče 1.5 kg in me je 1kg prišel okoli 3€. Sicer je za psa ne bi kupila, ker več več kot 4€ za kg mesa  ali klavnih odpadkov ne dam.
Svinjina ni primerna samo za tiste pse, ki so nanjo alergični. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


enakaty

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 09 April 2016, 15:41:18
aha..hvala za odgovore. Sem jo naročila, upam da se bo dobro obnesla :)