Platinum

Gost · 85340

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 19 April 2011, 11:50:57
čara a ni zastonj pošiljanje nad 50e iz npr pasji.net? Itak maš veliko pesjanko pa vzameš velik žakelj pa je :) (48e je, pa vzameš še kako žvako). Npr pri nas je veliko trgovin ki prodajajo Acano, pa ponavadi vseeno naročim prek spleta.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #181 : 19 April 2011, 15:31:02
Stvar je v tem, da moji hočejo delat promet lokalni trgovini, ker se tudi poznamo z lastnico trgovine. Pa roko na srce, v času finančne krize, ki je prizadela vse, tudi jaz raje delam promet nekomu, ki mi ji bližje, na koroškem je že kup firm in obratov šlo k vragu in se ful pozna. Itak že priboljške kupujem drugje, ker smo izbirčni pri tem (majhni, mehki, nemastni in brez žitaric) Tako, da če je ne bo tam, bom futrala pač drug futer.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #182 : 19 April 2011, 18:26:25
čara, če bo fit & light na voljo v Želvaku, sporoči - da je še ena zainteresirana tu.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #183 : 20 April 2011, 08:37:23
Zdravo!

Mene pa samo nekaj zanima....kako se pa ta hrana obnese za zelo aktivne, delovne pse?
Imam namreč svojega dobermana na Pro-Planu, ki vsebuje bistveno več energije, beljakovin in maščob in imam zelo velike težave s tem, da bi ga poredil...imate kateri izkušnje s tem?
Ker potemtakem, bi mi na Platinumu še bolj shujšal, če se orientiram samo glede na vsebnost beljakovin in maščob...


Lep pozdrav!

Živjo!

Imamo kar nekaj top aktivnih psov (trening vsaj 6-7 x tedensko) in noben ni "shujšan". Pro-Plan in Platinum ne moreš primerjati, sploh pa ti sam odstotek beljakovin v hrani sam po sebi ne bo prinesel "atletskega" psa.

LP
Igor


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #184 : 20 April 2011, 08:47:33
Živjo,

tudi jaz bi rabila kakšen nasvet od IgiS-a ali kakšnega od vas tudi :)
Sem se odločila, da mojo nemško bokserko začnem hranit s Platinum hrano, ker kot sem že tukaj napisala, smo imeli VELIKE probleme glede njenega hranjenja, izbirčnosti, zvračanja hrane...ko je prvič dobila Platinum v skledo, je pojedla s takšnim užitkom, da to še nisem doživela, na koncu je še spolirala posodo :P...smo pa žal morali narediti takojšni preskok na Platinum, ker mešanje s prejšnjo hrano ni prišlo v poštev, ker seveda ponovno ni hotela jesti...
Zdaj me samo zanima, ali je to normalno pri tej hrani, ali je to samo zaradi tega, ker se še ni navadila na to hrano (imamo jo 14 dni), namreč iztrebek je zelo zelo mehak, včasih tudi popolnoma tekoč, ni driska, ker se le takrat iztrebi in je potem ok do naslednjega hranjenja...ne vem a to pomeni, da ji hrana vseeno ne paše, ne glede na to da jo z užitkom je, ali se enostavno še ni navadila na njo? Ker ni lih prijetno pobirati vsak dan, 3krat na dan, tekoč iztrebek :P...
Živjo!

Mehak iztrebek oz. driska ni značilnost za Platinum hrane. Če si prej imala velike probleme s hranjenjem je lahko tudi to posledica prehoda na novo hrano in posledično spremembe delovanja prehranjevalnega trakta psa. Počakaj še 2-3 tedne in če ne bo boljše preglej psa pri veterinarju. Na žalost je tako, da poleg psa tudi notranji paraziti obožujejo Platinum hrano in je treba psa, ob takih primerih, prvo pregledati proti notranjim zajedalcem.
Drug problem pa je lahko sam prebavni trakt psa, želodčna stena .... treba je narediti pregled pri veterinarju.

LP
Igor 


donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 20 April 2011, 08:58:08
Živjo!

Mehak iztrebek oz. driska ni značilnost za Platinum hrane. Če si prej imala velike probleme s hranjenjem je lahko tudi to posledica prehoda na novo hrano in posledično spremembe delovanja prehranjevalnega trakta psa. Počakaj še 2-3 tedne in če ne bo boljše preglej psa pri veterinarju. Na žalost je tako, da poleg psa tudi notranji paraziti obožujejo Platinum hrano in je treba psa, ob takih primerih, prvo pregledati proti notranjim zajedalcem.
Drug problem pa je lahko sam prebavni trakt psa, želodčna stena .... treba je narediti pregled pri veterinarju.

LP
Igor 

Najlepša hvala za odgovor! Ampak je očitno tole bilo le posledica prehoda na novo hrano, ker je zdaj že 2 dni iztrebek ok.  :) Upam, da tako tudi ostane, ker res z navdušenjem je Platinum hrano :) Tako da hvala v imenu mojega psa ;)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 20 April 2011, 11:16:36
Mi smo tudi sedaj že 100% na Platinumu in naš višavček se je končno malo poredil. Sicer mu moram še vedno med brikete dodati vsaj za pol žličke neke druge hrane, da jih poje, ampak poje pa jih. To je najbrž posledica tega, da sem se skoraj tri mesece borila z iskanjem pravih briketov za njega in smo mu mešali vse sorte med brikete, da jih je vsaj malo pojedel. Dovolj mu je mala rezina mesa med briketi, ali pa malo skute. Je pa mesojedec na kubik, ostalih stvari sploh ne povoha. Ni čudnega, da mu Platinum odgovarja. No, edino sladoled bi mu pa šel v slast, kolikor bi ga dobil.
Pa tudi Platinumove priboljške porajta. Jih uporabljam bolj kot jackpot, drugače delamo kar na briketke.



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 04 Junij 2011, 11:23:26
Pozdravljeni.
Prodam 10kg (2 vreči po 5 kilogramov) hrane platinum, okus jagnjetina in riž (za odrasle pse).

Več info. na mail   [email protected]   

Lep pozdrav, Lea


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #188 : 13 Junij 2011, 21:17:53
Pozdravljeni.
Prodam 10kg (2 vreči po 5 kilogramov) hrane platinum, okus jagnjetina in riž (za odrasle pse).

Več info. na mail   [email protected]   

Lep pozdrav, Lea
Pokliči me in ti jaz vzamem nazaj 10 kg hrane.

LP
Igor


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 06 Julij 2011, 10:36:42
Hvala za prijaznost IgiS.
Smo mislili, da so se vsi trije kužki (iste pasme), ki so jedli platinum  iz črne dlake obarvali na rdečkasto zaradi hrane (čeprav mi ni bilo jasno zaradi katere sestavine bi se lahko, ker nič takega ne vsebuje). No pa smo se motili, tako, da hrane potem nisem prodala.
Zmoto sem opazila na pikniku naše pasme, ko so bili ostali psi še veliko bolj rdečkasti kot naprimer moja psička, pa imajo vsi druge brikete. Očitno je ob menjavi dlake to precej normalno...

Smo pa že skoraj pojedli vso hrano, tako, da se kmalu javim za novih 15 kg  ;) upam da vas ne dobim ravno na dopustu  8)

Lp, Lea


nata

  • Gost
Odgovori #190 : 06 Julij 2011, 14:08:51
po platinumu se barva dlake SIGURNO ne obarva na rdeče/rjavo ... moji dve črnuhinji jesta to hrano že dolgo (no tamala malo manj ker ima samo 4m) pa je to ena redkih hran, ki ne barva dlake... dlaka je bistveno boljše kvalitete kot po kateri drugi hrani.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #191 : 06 Julij 2011, 14:40:56
Sedaj psi (z izjemo terierjev...) menjajo dlako-svetla podlaka odpada in zato se spreminja barva. Ko se vsa odmrla, odpadla dlaka izčeše, je pes spet temen kot prej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nata

  • Gost
Odgovori #192 : 06 Julij 2011, 15:29:01
čara moji psi ne menjajo dlake in imam blazne probleme z obarvanostjo pri mami (vsak drek ji obarva, vsaka nepravilna sestava hrane tudi) ... in platinum je res edina (no skoraj edina), ki ne barva.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 21 December 2011, 12:51:40
Po vseh prebranih komentarjih, kako imajo psi Platinum radi, smo tudi mi končno nabavili to hrano (sem jo hotela že enkrat prej, pa sem potem ravno dobila neko drugo). Moj pes namreč ob briketih dosledno in vztrajno izvaja gladovne stavke (kuhano in surovo hrano pa zelo rad je).
Zaenkrat kaže dobro - ko sem prinesla paket domov, se je pregrizel skozi škatlo in žakelj še preden sem se utegnila preobuti  ;D ::) :o To je bilo prvič, da je pokazal interes do briketov  :D (imam dokumentirano, hehe)
Svoje obroke lepo poje in resnično upam, da mu bo hrana na dolgi rok ustrezala in da se je ne bo naveličal ter da smo do nadaljnega nehali z eksperimentiranjem in iskanjem.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #194 : 21 December 2011, 12:54:15
A boste v Lj na razstavi? Bi nabavila nekaj priboljškov na zalogo :)



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 25 December 2011, 20:25:04
Na žalost nas ne bo, lahko pa mi javiš na ZS kaj potrebuješ, pa se bomo zmenili za dostavo.

LP
Igor


TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 29 December 2011, 09:53:53
Molim Vas da mi brzo netko odgovori ima li u Ljubljani u BTC-u za kupiti negdje Platinum hrane?

Unaprijed hvala  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #197 : 29 December 2011, 11:32:08
Mislim, da ne.
Tole piše na spletni strani, tako da je najbolje, da se zmenite po telefonu z dobavitelji:

Za vse dodatne informacije, ki jih potrebujete ob nakupu lahko pokličete na:

 041/370-065 (Igor)
 031/361-057 (Romana)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


skat

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 18 Februar 2012, 17:34:12
živjo!

me zanima kakšne imate kaj izkušnje uporabniki Platinuma s čiščenjem zob oziroma nastajanjem zobnih oblog, glede na to da je hrana mehkejša?
nekaj časa sem psički dajala Platinum in ji je zelo ustrezal, pa sem na žalost kasneje hrano zamenjala. vzrok: psički nastaja veliko zobnih oblog. ker sem sumila, da mehki briketi nič ne pripomorejo k čiščenju in da je suha hrana za to boljša, je pričela jesti drugo hrano.

ima kdo podobne izkušnje?




IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #199 : 27 Februar 2012, 12:11:12
Po vseh analizah trdota briketov ne vpliva na zobne obloge.
Če bi vplivala noben pes na "trdih" briketih ne bi imel zobnih oblog.

LP
Igor


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #200 : 27 Februar 2012, 14:43:26
O zobnem kamnu se je v eni temi o zobeh že precej razpisalo. Na to vpliva zobna higiena (umivanje zob po obroku), pasja slina, kvaliteta samih zob. Isti šmorn kot pri ljudeh.  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #201 : 27 Februar 2012, 15:20:13
Mi nimamo problemov, pa smo na tej hrani že nekaj časa. Sicer pa redno dajem žvake in občasno tudi kosti za pucanje zob.



PeCi

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 28 Marec 2012, 21:33:38
tole so res super briketi za pse, ki jim drugače briketi ne gredo najbolj v tazadnjo  ;D.  Sem preizkusil dejansko vse ˝top˝ proizvajalce briketov, nikoli pojedel do konca, po parih obrokih jih še povohal ni več, tako da je bilo vedno potrebno nekaj zmešat vmes. Platinum pa poje z takim veseljem, da še sam ne morem vrjet. Po dobrih 2 mesecih jih še vedno poje z enakim veseljem kot prvi dan  :o
 



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #203 : 29 Marec 2012, 00:11:54
Jaz sem pri svojih psih opazila samo to, da imajo tisti, ki brikete goltajo manj oblog od tistih, ki jih žvečijo. Mislim da je problem žvečenja v tem, da se kašica potem nabira pod žnablji na zobeh in povzroča obloge... Ne da je to zdaj neko pravilo, ampak na mojih psih je kar lepo vidna razlika...



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 19 Julij 2012, 21:37:11
Moja je bila zdaj dva dni na Platinum - Jagnje, ki ga seveda obožuje - nič čudnega, briketi so kot priboljški. Ima pa tudi moja zelo mehko blato po tej hrani. Prej Platinumom je pojedla 2,5kg vrečo N&D jagnje in ni bilo takih "težav", pa prehod ravno tako ni bil postopen.

Meni se Platinum zelo dopade, najbolj mi je seveda všeč njen užitek pri jedi. Ne hranim je pa samo z briketi, ampak tudi s kuhano hrano, tako da bo očitno še nekaj časa trajalo, da se bo navadila nanj (uporabnica zgoraj je pisala o 14 dneh) - upam! Ne verjamem, da bi bilo kaj drugega, o čemer pišeš.

Me pa čudi, da ni več komentarjev na to hrano. Glede na kvaliteto je cenovno zelo ugodna, tisto 3-krat 5kg pakiranje je extra super za tiste, ki nimamo ravno velikih psov ali ki jih ne hranimo samo z briketi, pa si vseeno lahko privoščimo 15kg vrečo in še vedno ohranimo svežino. Stestirala sem že mnogo briketov - ali mi niso bili všeč po sestavi (pesina pulpa in pšenična moka in ta balast), predvsem pa je bila glavni sodnik ona, ki premnogih ni marala preprosto zato, ker so briketi, takih izbirčnežev je pa precej. Moja misli, da so to priboljški. Prav cepeta s sprednjimi tacami, ko ji posodo nosim.  :)

Živjo!

Mehak iztrebek oz. driska ni značilnost za Platinum hrane. Če si prej imala velike probleme s hranjenjem je lahko tudi to posledica prehoda na novo hrano in posledično spremembe delovanja prehranjevalnega trakta psa. Počakaj še 2-3 tedne in če ne bo boljše preglej psa pri veterinarju. Na žalost je tako, da poleg psa tudi notranji paraziti obožujejo Platinum hrano in je treba psa, ob takih primerih, prvo pregledati proti notranjim zajedalcem.
Drug problem pa je lahko sam prebavni trakt psa, želodčna stena .... treba je narediti pregled pri veterinarju.

LP
Igor



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #205 : 19 Julij 2012, 23:08:30
No, seveda obstaja tudi možnost, da mu hrana tudi čez 14 dni, en mesec ne bo ustrezala. Psi so si različni, tudi med pasmami so razlike in ne prenašajo vsi enako dobro iste hrane. Je že pred leti pisala ena na forumu, da ji je pes shujšal in imel mehek iztrebek. Mu ni ustrezala ta hrana. Še vedno je hrana kvalitetna, samo pač njemu ni bila OK. Izbire je danes pri nas kar veliko in se res najde za vsakega nekaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 20 Julij 2012, 08:28:03
Mi imamo tudi Platinum. Na splošno zelo zadovoljna, ampak mora pojesti zgornjo priporočeno količino in celo več + priboljški. Očitno jo slabše izkoristi in zdaj malo razmišljam o menjavi.
Čara: zrediti ga je nemogoče s to hrano, vsi drugi pa so stokali ravno nasprotno :o
Tudi meni je zelo všeč pakiranje 3x 15kg, ker je zelo praktično, čeprav imam večjega psa. In seveda dostava itd...


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 20 Julij 2012, 09:04:56
Meni je hecno to, ker ima N&D isti "okus" (jagnje) več beljakovin in maščob, pa se ji to dogaja. Enak "problem" sem imela s TOTW recimo.

Pri kuhani hrani ni problema, če je obrok sestavljen samo iz kuhanega mesa. Mi je pa ravno vžgalo, da je mogoče problem v kombinaciji svežega mesa, da ji kaj v tem smislu ne paše. 

Ma briketov na splošno ne mara. Ja, je velika izbira, ampak so pa tudi sestavine take, ki se mi jih zdi nesmiselno "kupit". Ali pa jih ona ne je (Orijen, Acana).

Škoda.. ampak, bomo videli. Mogoče se mora samo privaditi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #208 : 20 Julij 2012, 13:04:49
Ja okus, že okus. Kaj pa sestavine? Primerjaj in morda ugotoviš kaj je tista stvar v teh briketih, ki ji ne ustreza.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 24 Julij 2012, 02:11:24
Moja je bila zdaj dva dni na Platinum - Jagnje, ki ga seveda obožuje - nič čudnega, briketi so kot priboljški. Ima pa tudi moja zelo mehko blato po tej hrani. Prej Platinumom je pojedla 2,5kg vrečo N&D jagnje in ni bilo takih "težav", pa prehod ravno tako ni bil postopen.

Je že bolje, bistveno bolje, tako da ostajava na Platinumu.  :D

V primerjavo sestavin se nisem spuščala, imam pa na sumu drugačno pripravo samega mesa in vlago (ker po nekaterih mehkih priboljških driska, zato ji razen Pegasusovih - govedina sploh ne upam kupiti). Je malo preveč različnih sestavin, da bi lahko ugotovila, kaj točno ji ne ustreza. Na večji % maščob in beljakovin se je postopno privadila in je že dolgo ne matra več.

Me pa zanima, če in kdaj jo bo minilo tole navdušenje oz. prepričanje, da gre "le" za brikete, ne za priboljške.  :P Samo pri mačjih briketih, ki jih dobi, ko kakšen "pade s police" ob hranjenju mačkov, je tako navdušenje že od začetka enako, itak.  ::) Imajo pa mačji (vsaj "moji") bistveno močnejši vonj kot pasji iste znamke in istega okusa, tako da še sebe ne morem okol prinest. Verjetno ji ustreza tudi izrazitejši vonj Platinuma, ki ga pri ostalih do zdaj ni bilo, ali pa je bilo narobe kaj drugega.