Platinum

Gost · 85330

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #90 : 24 Februar 2009, 13:21:47
Tudi mi nimamo mobenih problemov, in menjavamo hrane brez prehodov. Tudi ta mala yorkica, ki je včasih bolj občutljiva, ni imela nobenih težav. Imamo pa sedaj kakšen mesec tudi te brikete, dobivajo pa tudi drugo hrano. Ampak ko dobijo samo te brikete, tudi ni nobenih težav. Smo pa na varianti z jagnjetino.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 24 Februar 2009, 14:29:22
Mi smo zdaj že približno 1 mesec na platinumu, se nam je pa na začetku (recimo prvih nekaj dni) dogajalo, da se mu je spahovalo po obroku, ene 2x se je zgodilo, da je celo izbruhal del obroka. Ampak jaz ga imam na sumu, da je bilo to zaradi tega, ker je prehitro pojedel.
Kakorkoli pa sedaj nimamo nikakršnih problemov več.
(in kar je največji čudež... Nero po enem mesecu še vedno z užitkom poje vse, do zadnjega briketa. Poleg tega jih lahko tudi normalno uporabljam za priboljšek, kar sem pri drugih briketih lahko samo sanjala :o)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #92 : 24 Februar 2009, 14:41:11
Pri psih ki prehitro jedo se zgodi, da potem zbruhajo obrok. Tako da svetujem, da date zraven malo vode in s tem upočasnite hranjenje. Če se ne motim ti tudi piše na strani, vsaj na originalni sem to zasledila.
No podobno težavo je imel en moj tečajnik in z dodajanjem vode se je vse takoj umirili.

Kot kaže so tako dobri, da se psi ne znajo kontrolirat ;) :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 03 Marec 2009, 14:33:13
Ne najdem podatka kolko kcal je na 100g. Je kdo tako dober pa prebere iz vreče?  :D

Razmišljam, da bi jih še sam probal uvest kot priboljške ker baraba "obične, grde in suhe" brikete ob motnjah ignorira  ::)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #94 : 20 Marec 2009, 20:56:43
Mene pa zanima kako velike imate kakce? Meni se zdi da moj ful več kaka od kar imava te (prej je bil na kuhani hrani). So pa super - lamb mu sicer niso šli ravno najbolje ampak sedaj ko sva pa odprla piščanca pa vse pomalca  :P

@Mr_Globus sem prej na hitro pogledala vrečo pa ne najdem tega podatka gor  :-\



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #95 : 21 Marec 2009, 18:18:39
Naši kakajo občutno manj, kot prej. 1x, največ 2x na dan naredijo kupček  :) Moja Brina je manj kakala samo po TOTW, ampak tiste hrane žal ostali 3je niso dobro prenašali.  :-\



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 22 Marec 2009, 08:49:00
Vrednosti so sledeče:

Adult Chicken/Puppy: 3800 kalorij / kg

L&R : 3500 kalorij / kg

Morate pa vedeti, da je razlika med bruto in neto vrednostjo kalorij. Bruto je vrednost kalorij v sami hrani, Neto pa je vrednost kalorij, ki jih lahko pes-njegov metabolizem izkoristi/prebavi.
Pri Platinum hrani je Bruto in Neto vrednost enaka!

LP
Igor


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #97 : 02 April 2009, 15:22:05
Ok. Mi smo zdaj 2 meseca na tej hrani. Prva vreča je bila Lamb zdaj smo na Chicken. Pes je v času ko je na briketih šel iz dobrih 13 kil na 11,5-12 pri porciji 160-180g briketov na dan + priboljški + nekaj kuhanega mesa med briketi. In se mu je izguba teže začela videti: ozek trebuh, rebra so ven pogledala in prav tako na medenici. Ni zdaj nekaj ful shujšal ampak se pozna. Zato sem mu v zadnjem tednu povečala obrok na 230-250g na dan + kuhano meso + priboljški in se teža ni niti malo spremenila. Pes pa je po pojedenem obroku še vedno lačen. Ali naj mu sedaj pustim ta veliko količino ali mu pač ta hrana ne ustreza ali kaj? Ker berem da se vsi zredijo na teh briketih moj pa nič.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #98 : 02 April 2009, 15:32:14
Mogoče pa rabi tvoj večji % maščobe. Daj kako žlico olivnega olja  čez. Potem pa pojdi na nekaj kar ima več maščob. Vajina prejšnja vreča je imala 11% maščob, zdajšnja pa 16%. Po mojem bo kar hitro pridobil nazaj na teži.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #99 : 02 April 2009, 16:46:04
To s 16% imava že vsaj 3 tedne pa nič ni šel gor. Katera hrana ima pa več maščob - sem zdajle na hitro gledala AG in Orijen pa ima oboje enako ali celo manj.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #100 : 02 April 2009, 17:21:51
Če sta začela še delat, je logično da pes več pokuri, kljub temu da dobi več priboljškov in tudi hrane.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #101 : 02 April 2009, 18:07:42
To s 16% imava že vsaj 3 tedne pa nič ni šel gor. Katera hrana ima pa več maščob - sem zdajle na hitro gledala AG in Orijen pa ima oboje enako ali celo manj.

Pes energijo dobiva iz beljakovin, iz maščob in iz ogljikovih hidratov. In hrane je potrebno pogledati tako z vidika sestavin, kot z vidika sestave. Kakovost in razmerje teh hranil mora biti tako, da ustreza psu. Kakšen pa ima iztrebek in kako pogosto se iztreblja? To je tudi eden od znakov, kako psu hrana ustreza.

Obiski v pasji šoli niso ravno delo, ki bi lako povzročilo tako izgubo teže. Zdrava izguba teže je tista, na kateri pes na začetku sicer vidno zmanjša svoj obseg, pridobi pa na mišični masi, teža pa na začetku ostane enaka, potem pa se lahko celo rahlo zviša. Po domače zato, ker so pač mišice težje od maščobnih oblog. Če je pes res veliko delal, bi moral kvečjemu vidno pridobiti mišično maso, če naj bi bila aktivnost vzrok hujšanja.

V nasprotnem primeru pa pač psu hrana ne ustreza, njegov organizem je ne izkorišča najbolje in je bolje poiskati zamenjavo.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #102 : 02 April 2009, 18:14:28
Kakšen pa ima iztrebek in kako pogosto se iztreblja?
Obrok ima en na dan. Plus kar vmes dobi iz roke. Kaka enkrat do dvakrat na dan. Meni se zdi kar dosti veliko (če gledam velikost kupa bi rekla da je velik kakšno polovico ali celo še malo več od kupa ki ga poje čez dan) je pa iztrebek tak da ga lahko pobereš in obdrži obliko - nekako srednje mehko. Definitivno je iztrebljal manj ko je bil na kuhani in takrat je bilo tudi bolj trdo.

Je problem ker ne vem koliko naj bi bilo normalno iztrebljati glede na to da je moj prvi pes.

Delava pa tudi res ne veliko in tudi fizično ni ne vem kako aktiven.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #103 : 02 April 2009, 18:22:54
Iztrebek naj bi bil čvrst, da ga popolnoma brez težav pobereš, v tem primeru se lepo praznijo tudi analke. Po napisanem sodeč pes hrane ne izkorišča najbolje.

Pri hranah je smiselno pogledati tudi metabolno energijo, ki jo je IgiS prej omenil in seveda od kod je ta energija (maščobe, proteini....).


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #104 : 22 April 2009, 15:07:49
oj, sem nova na forumu pa me zanima, kakšna je tista polsuha hrana (platinum natural...)  :-[,ker moja psička je že čist naveličana royal canina in ostalih takih hran.Pa še neki:a so vse različice platinuma v "polsuhem" stanju? ???

hvala, lp tajka

love animals4everandalways


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #105 : 22 April 2009, 15:24:10
Preberi si tule:TULE.
Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #106 : 22 April 2009, 19:55:50
Hvala , sem vse prebrala :D,mislm , da jo bom tut naročila. ::)

lp, tajka :P

love animals4everandalways


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 05 Maj 2009, 17:24:40
Pozdravljeni

Zanima me kje je možno naročiti Platinum,zaenkrat bi samo 1 kg ,ker je yorkica zelo zbirčna ???



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 05 Maj 2009, 21:19:45
na www.platinum.si imaš kontakt pa najbolje, da kar tam vprašaš.

Mislim, da obstajata samo 5kg in 15kg pakiranji.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #109 : 14 Maj 2009, 22:43:02
Samo za informacijo: jaz sem pri Zaru opazila, da se mu je po 20kg piščanca in 15kg jagnjetine začela barvati dlaka - pod vratom, na prsih in na repu je črna dlaka dobila rjavo-rdeč odtenek.
Sedaj sva prešla na drugo hrano, toda ne iz tega razloga.

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #110 : 15 Maj 2009, 08:22:58
Imam črno psico in je pojedla že več kot 20 kg te hrane in se ji barva ni nič spremenila na rjavo, kvečemu na še bolj črno.

Rjavi odtenki so pa zato, ker menja dlako ;) in je stara odmrla dlaka rjava.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 12 Avgust 2009, 19:29:20
Imamo yorkico in se ji je začela dlaka obarvat rdečkasto rjavo kot premena ,kaj narediti v tem primiru??



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 12 Avgust 2009, 19:31:56
Hranimo jo že par mesecov z temi briketi



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #113 : 12 Avgust 2009, 21:23:42
Imamo yorkico in se ji je začela dlaka obarvat rdečkasto rjavo kot premena ,kaj narediti v tem primiru??

Sedaj večino psov menja dlako in se odmrla dlaka pobarva rjavo. Krtačo v roko ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


spejsi

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 13 Avgust 2009, 12:58:20
Ker imamo tudi mi neješčo AST psičko doma, bomo probali še s tem "čudežom".  :)

Hvala za infote.  8)

Kuža je nasmeh in mahajoč rep. Vse kar je vmes, je nepomembno!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #115 : 14 Avgust 2009, 21:26:52
Imamo yorkico in se ji je začela dlaka obarvat rdečkasto rjavo kot premena ,kaj narediti v tem primiru??

Zdravo!
Hrana Platinum ne vsebuje snovi, ki lahko povzroča obarvanje dlake.

Obarvanje dlake lahko nastopi npr. zaradi kastracije ali sterelizacije (problemi s hormoni), lahko jih povzročajo razna zdravila, ki jih uživa pes, menjava dlake, snovi, ki jih lastnik nanaša na psa  ... itd.
Pogost vzrok je tudi obarvanje s porfirinom, ki se ki se nahaja v pasjih solzah in slini, in se obarva rdeče, ko je izpostavljen sončni svetlobi. Psi, ki se pogosto ližejo, nanesejo porfirine tudi na svojo dlako, zato se tisti predeli lahko obarvajo rdeče.

Možnih vzrokov je veliko, morala boš najti pravega.

LP
Igor


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 15 Avgust 2009, 15:32:16
Hvala za odgovor :)
 



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #117 : 18 Avgust 2009, 12:51:40
A hranite pse samo s platinum hrano ali tudi z drugimi briketi, ker sem nekje zasledila, da jih uporabljate bolj kot priboljšek.sedaj pa ne vem, nekaj dni nazaj sem naročila 15 kg te hrane :-\!
Hvala za odgovor-e

Lp tajka

love animals4everandalways


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 18 Avgust 2009, 13:34:24
Hraniš lahko samo s temi briketi, prav tako jih lahko uporabljaš za nagrajevanje, ker niso čisto suhi in ker se jih lepo lomi na manjše koščke, če imaš manjšega psa.

Btw, je tale slika v avatarju tvoj kuža?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 18 Avgust 2009, 13:38:37
jaz Platinum uporabljam kot hrano že več kot pol leta :)
prijateljica pa pri meni vzame kakšen kg ali dva in jih uporablja kot priboljške. Po večini se jih za priboljške uporablja zato, ker so v pasji očeh čisto nekaj drugega, kot klasični briketi. Pa tudi cenovno ugodneje je, kot pa kakšni prav pasji priboljški.

lp Nina