Kako odvaditi psičke odpiranja (vhodnih) vrat?

~Biba~ · 3133

~Biba~

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
 ???Saj bi bilo lepo, da bi to delala na ukaz, a žal ni tako.
Moja 6 mesečna psička( nemška ovčarka), je ugotovila, da si s skokom na kljuko, lahko odpre vhodna vrata.  Zdaj je prešla že na vsa vrata. vhodna, garažna, notri po sobah, vrata od zunanje ograje...mala je v pravi akciji ::)
Ko je zunaj blatno, so naša vhodna vrata ko pri pujsih ::)

Kako jo tega odvaditi?

Sem poskusla z ukazom ne, z ignoriranjem, zaklepanjem vrat, s špricanjem vode(skozi okno ki gleda na vrata), ko je skočla na kljuko ..nič ne pomaga.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 27 December 2008, 14:40:09
Zaklepajte vrata, psico pa naučite komando "vrata" in vam jih bo veselo odpirala, ko boste imeli polne roke ipd. Naš je 2-3 kljuke uničil, potem pa je eno taco naslonil na štok ali pa steno, z drugo pa normlno, nežno odprl vrata in kljuke ni bilo potrebno več menjati. ;)

Aja pa imejte jo v hiši, če nočete imeti blatnih vrat. Pa po sprehodu oz na koncu jo pripnite in ji obrišite tace pa bodo ostala čista.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


~Biba~

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 December 2008, 17:14:07

Zaklepajte vrata, psico pa naučite komando "vrata" in vam jih bo veselo odpirala, ko boste imeli polne roke ipd. Naš je 2-3 kljuke uničil, potem pa je eno taco naslonil na štok ali pa steno, z drugo pa normlno, nežno odprl vrata in kljuke ni bilo potrebno več menjati. ;)
Aja pa imejte jo v hiši, če nočete imeti blatnih vrat. Pa po sprehodu oz na koncu jo pripnite in ji obrišite tace pa bodo ostala čista.

čara hvala za nasvete...ampak dolgoročno gledano to ni rešitev; pri tem se pes ne nauči, da nekaj ne sme, ampak se mi izognemu temu, na kar se je pes navadil. Tudi če so vrata zaklenjena, je fasada uničena in vrata popraskana.




gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #3 : 27 December 2008, 17:22:35
priporočam da si vztrajna in enostavno poskušaš z ukazom ne....stojte pred zaprtimi vrati, vsakič ko skoči na njih jo okregaš in narediš nasprotno ko tega ne naredi,..torej jo pohvališ,....naš je isto delal,...pogruntal je kako se pride iz sobe, nato šel v klet in stankal 1 liter olivnega olja...si verjetno predstavljaš kakšno sobo sem imel,..da ne omenjam da je sral non stop 2 dni :P :P
no seveda skakat ni nehal....vrata smo zaklenili on pa vseeno....da ne omenjam kako je to donelo po celi bajti,.no na konc smo kar kluko dol sneli kadar smo ga zaprli,...zdaj je pa tako ali tako zunaj in teh problemov več nimam,....se pa strinjam da zna bit precej nadležno,..sploh če vse osvinja in popraska,...upam da ti bo uspelo ;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 27 December 2008, 18:04:46
Rešitev so odprta vrata-samo vhodna in tista v klet imejte pa res zaklenjena. Pa probajte jo čim bolj zlavfat, učit še kake trike. Mogoče ji pa godi tista pozornost v obliki kreganja-ignorirajte ali pa z vodno pištolo pošpricajte tako da ne bo vedla od kod je priletelo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


~Biba~

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 December 2008, 11:07:11
gregecc
Saj če sem jaz zraven, in jo vidim da hoče skočt na kljuko, ji rečem ne, pa si takoj premisli, sicer je malo jezna, ker pač ne sme, a jo zamotim s kako igračko in je spet vse v najlepšem redu. Žal pa en morem non stop pri vratih stat :-\   :o liter olivnega, ojoj  :)


Rešitev so odprta vrata-samo vhodna in tista v klet imejte pa res zaklenjena. Pa probajte jo čim bolj zlavfat, učit še kake trike. Mogoče ji pa godi tista pozornost v obliki kreganja-ignorirajte ali pa z vodno pištolo pošpricajte tako da ne bo vedla od kod je priletelo.
V prvem postu sem že zapisala, da ignore, ali špricanje ne pomaga. Špricanje ji namreč ugaja ::)vodo s kisom, ki sem jo po vhodnih vratih namazala;da bi jo vonj zmotil... to pa potem vse poliže :P

Trenutno poskušam z ignor(ko ne utegnem bit pri vratih) :) in pa ukazom ne. Sam kaj ko pa že 2 meseca skoraj ni nobenega učinka.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #6 : 28 December 2008, 14:41:41
...naučite komando "vrata" in vam jih bo veselo odpirala, ko boste imeli polne roke ipd.

To tudi mi uporabljamo, ker je strašno praktično. Enkrat sem se nehote zaklenila iz bajte, sem zaprla vrate, ključe pa v garaži pustila. No, na srečo je bil Maj v garaži in sem mu rekla "odpri" ;D pri 3. poskusu na kljuko je ratalo. Je pa zanimivo, da se sam od sebe ne spomne odpirati vrat. Bumbar sedi in čaka in joka vse dokler ne rečem "odpri" :D Mam več problemov glede tega z mačkami doma, tiste mi pa vse odpirajo  :o

Drugače je najbolj uporaben nasvet ta, da si zamenjate kljuke za takšne na bunko, ki se sučejo ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 28 December 2008, 15:33:35
A je psici ime Biba-potem si sama kriva, kaj pa daš tako ime. Biba leze, Biba gre, kamor nihče drug ne sme :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 28 December 2008, 15:51:39
Drugače je najbolj uporaben nasvet ta, da si zamenjate kljuke za takšne na bunko, ki se sučejo ;)

moj dedek je problem pri njihovi psici rešil tako, da je vse kljuke zasukal za 90°:) Zgleda sicer res smešno, ni bilo pa stroška za nove kljuke :)

Mogoče bi bila rešitev tudi to, da jo namesto takega odpiranja, naučite odpiranja vrat tako, da mora potegniti štrik, da se vrata odprejo...mogoče bo to postal večji žur, kot pa skakanje na kljuko.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #9 : 28 December 2008, 16:32:59
Sam kaj ko pa že 2 meseca skoraj ni nobenega učinka.

ja vrjamem da ni nobenega učinka,...več kot to da ti rečem vztrajaj! ti ne morem rečt, pri mojemu tudi ni nič zaleglo,...je trmast ko mula...ampak jst sm še bolj ;D ;) ampak kot pravim ga imamo zdaj uzunaj, samo če bi ga imeli spet v sobi zaprtega bi spet po varitih skakal....ne moreš pomagat,...ko enkrat pogruntajo je preveč zabavno :P

a ti imaš namen imeti psa skoz v stanovanju ali bo imel pesjak zunaj?

A dog is for life, not just for Christmas!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #10 : 28 December 2008, 19:08:33
Heh :o mi iamo podoben problem! Timi se je naučil da če spleza na kavč doseže kljuko! In zdaj ko ga pustimo doma jih odpre  in gre cvilit pred vhodna vrata >:( Jaz sem sicer navdušena da e takšen genji da se je to naučil čisto sam ampak sosedje se pa pritožujejo ker cvili... ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


~Biba~

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 28 December 2008, 19:42:40
Drugače je najbolj uporaben nasvet ta, da si zamenjate kljuke za takšne na bunko, ki se sučejo ;)
No verjetno bom res poskusla namesto 90 stopinjskega obrata kljuke, le to zamenjat za bunko.
Na drugih vratih pa bom jo poskusla naučit povelja, vrata ali pa odpri:)

A je psici ime Biba-potem si sama kriva, kaj pa daš tako ime. Biba leze, Biba gre, kamor nihče drug ne sme :D
čara :P ne ni Biba :)

Mogoče bi bila rešitev tudi to, da jo namesto takega odpiranja, naučite odpiranja vrat tako, da mora potegniti štrik, da se vrata odprejo...mogoče bo to postal večji žur, kot pa skakanje na kljuko.
Štrik pa en bi bil pameten; ker nočem, da kar sama od sebe odpira vrata :)

...ko enkrat pogruntajo je preveč zabavno :P

a ti imaš namen imeti psa skoz v stanovanju ali bo imel pesjak zunaj?
To z zabavo, pa se povsem strinjam :) jaz je včasih sploh ne morem okregat, če pa je tako ponosna, ko odpre vrata :)
Hmm..zakomplicirano hmm..ima izolirano uto, vgrajeno kr v hišo..moram jo poslikat. Z majno strehico, lučko, še zvočnike za glasbo ima noter. Sam kaj ko tam spi muc, namesto psičke, ki raje spi v dnevni na kavču ali pri meni v pisarni. Drugače pa zvečer spi v kleti v sobi z lučko in starim kavčem; kjer ima tudi hrano in vodo.



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #12 : 28 December 2008, 20:06:08
hehe tole je pa res zakompliciran sistem...boš mogla kar kako slikco pripopat da bom razumeu ;D ;D :P haha
sam vaša ma pa luskuz,...še muziko posluša hehe :P 8)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!