Ljubosumje

GoldenGirl · 1704

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 27 December 2008, 18:56:46
Kako ste navadili "starega" psa na novega mladiča, oziroma kako ste omilili inicialno ljubosumje??? GG


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 27 December 2008, 19:07:33
Se je to pri vas že zgodilo, ali samo predvidevaš, da se bo? Opiši, kako to ljubosumje izgleda.
Pri nas imamo štiri pse, v hišo so prišli postopoma, z nobenim nismo nikoli imeli nobenih izpadov ljubosumja. Dva sta stara devet let, eden dve, ta najmlajši pa ima 3 mesece in pol.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2 : 27 December 2008, 19:24:09
Ne pri nas..klicali so me novi lastniki od moje mladičke.. je pri njih 3 dni in imajo grozne težave z njihovim 7 letnim škotov...Tako je ljubosumen da je ugriznil lastnika in lastnico in ne vejo kako naprej... hočejo jo vrniti .. GG


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 27 December 2008, 19:44:45
Starejši naj ima več pozornosti lastnika, ločen sprehod kjer se bo lastnik lahko posvetil samo njemu, hrano naj dajo najprej njemu, pri vseh opravilih naj bo on na prvem mestu. Če so se zdaj stalno posvečali samo njemu ali je pes že v osnovi "nagnjen k ljubosumju" je reakcija čisto logična, ker se počuti zaostavljenega. Njegov dan ni več tak kot je bil prej. Torej morajo to popravit, da bo starejši pes še vedno imel veliko pozornosti lastnika. Pa oskrbijo naj, da tamlada psica ne rine v psa, če mu to pač ne odgovarja. Nekateri rabijo čas.




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4 : 27 December 2008, 20:27:03
Točno..tukaj pa prvi večer je šla tamala spat v njegovo posteljo in se jim je to zdelo zabavno  ??? ... in ker je zel družabna in je bila v družbi mame in 5 bratov in sester in še nekaj odraslih psov..stalno rine v nejga.... GG


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 27 December 2008, 22:47:07
Tudi sama imam dva psa in starejši niti malo ni bil navdušen nad mlajšim, ko je ta prišel k hiši. Mislim, da je to stvar lastnika, da uvede pravila. Jaz sem malemu preprosto preprečila, da je rinil v starejšega in prav kmalu se je na to navadil. Na sprehodih sem itak imela s sabo priboljške, tako da se je mali bolj usmerjal vame. V stanovanju pa sta bila ločena oz. pod nadzorom. Pa nikakor naj ju ne puščajo v istem prostoru same, dokler mala ne odraste. In počasi se bosta navadila. Sem prepričana, da ko malo odraste ne bodo imeli več problemov.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 28 December 2008, 10:38:44
Ne vem, ča normalno ljubosumje lahko pripelje do tega, da te tvoj pes ugrizne  :-[? Tukaj bi morda morali razmisliti o vzgoji in medsebojnim odnosom s starejšim psom. Res pa je, da nekateri starejši psi, ki se jim je vse življenje ves svet vrtel le okoli njih, lahko pridejo do takšnih izpadov. Jaz bi jim svetovala, naj lepo poskušajo vztrajati vsaj en mesec, potem pa odločite, če bo psiška dobila novega skrbnika ali ne. Lahko pa se bo to začetno sovraštvo spremenilo v veliko prijateljstvo. Glede tega, da psička neprestano rine v psa in se vsiljuje na njegovo ležišče, mislim, da vsaj za začetek ni primerno dovoliti, da ne bi prišlo do kakšnega resnejšega ugriza (če je pes lahko ugriznil oba skrbnika??? :'().