Trikci

T.M.T · 487738

lup

  • Gost
Odgovori #510 : 05 September 2007, 13:43:34
Jaz s frizbijem ne delam vsak dan-cisto po potrebi ubistvu  ;D
To pomeni,kadarkoli delava trikce na sprehodu-vzamem kdaj pa kdaj s sabo frizbi in tam se malo poigram z njo in jo zraven se ucim frizbi igre.
Ker je malce premala in se premlada za kaksne vrtoglave skoke v zrak,ceprav ze zdaj skace tudi v narocje in do mojega obraza-ampak probam to cim cim bolj omilit,da ne skace prevec.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #511 : 05 September 2007, 13:45:42
Lup sej lahko probaš rollerje in pa Butterflye!   :o  ;)  No če seveda veš kako, ampak jih ima veliko na forumu DVD za frizbije, pa lahko koga nafehaš  ;)


lup

  • Gost
Odgovori #512 : 05 September 2007, 15:34:06
Hehe :)....in kdo ima najvec pri narocanju?Ker nekaj jih iz foruma jih poznam tudi osebno-pa mi bo se lazje jim rect,ker me poznajo...

Aja pozabila sem napisati,da nama je vceraj prvic uspelo zloziti kovinsko posodico v posodico(skoda ker nisem snemala  >:( ,bom pri naslednji random seansi)-kupila sem namrec prav macje kovinske posodice-zacela od zacetka in nama je vceraj uspelo  ;D ;D ;D
Zdaj delava tudi na kvaliteti vaje "poleg"  :)



lup

  • Gost
Odgovori #513 : 07 September 2007, 21:56:18
Danes sva se ponovno lotile "random" kliker treninga s posodicami in sem vklopila kamero,da bi mogoce ujela trenutek,ko bo posodico dala v drugo.In...USPELO NAMA JE!!!!In to kar dvakrat v senasi-vendar pa se v filmcku to vidi le enkrat na koncu,ker drugic nisem snemala,zaradi odpovedi baterije na mojem fotkicu  :-\ ::)

Video pride kmalu...  :)



lup

  • Gost
Odgovori #514 : 07 September 2007, 23:06:35



malena3

  • Gost
Odgovori #515 : 08 September 2007, 00:08:25
Lup, to me pa res zanima, kako sta se tega lotila z posodicami...

Maš ti to kako knjigo z trikci ali vklopiš svoje razmišljanje?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #516 : 08 September 2007, 09:52:58
Waw, lup super!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #517 : 08 September 2007, 10:17:41
Na nogah še mi ne zna stati,ampak vaja dela mojstra: ;D

KLIK

(tam na koncu je bil malce zmeden,tisto raje spreglejte :-[)




Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #518 : 08 September 2007, 10:22:53
Ooo Alya, super sta! Mislim da bosta kmalu obvladala tudi ''tačke na nogah''. ;) 8)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


lup

  • Gost
Odgovori #519 : 08 September 2007, 10:40:13
Lup, to me pa res zanima, kako sta se tega lotila z posodicami...

Maš ti to kako knjigo z trikci ali vklopiš svoje razmišljanje?

Ves tole je cisti "shaping"-najprej sem to delala z enimi od doma posodicami,ki so bile sicer majhne,vendar tezke-in ji nikakor ni uspelo  :-\
Potem sem pa sla v Zootic in tam kupila macje kovinske posodice(dve enaki) in sva zacele-spet od zacetka-nekako sem "resitirala" prejsne ucenje s tem in zacela od zacetka.Tako sem se lepo usedla zraven na stol in jo opazovala ter klikala vsak pogled,premik,vohanje,karkoli vglavnem po malem kar je delala s posodicami.Seveda sem vzela med brikete se malo hrenovke in takoj ji je uspelo prenesti posodico itd.
Drugace pa-zdaj sicer ojacujem to da nosi posodico v smeri druge in ce ji uspe noter jo dati v drugo,dobi jackpot.
Nikoli namrec ne smes ojacevati dveh kriterijev naenkrat (npr. da bi zelela da pes prime posodico in jo nese do druge posodice in jo vrze v drugo-ne.zmeraj ojacuj postopoma...ce tega seveda ne zna.ko enkrat zna to ni problema-samo poimenujes,pes pa prime posodico in jo vrze v drugo)
Stvar mu lahko potem zakompliciras se tako,da delas z razlicnimi velikostmi posodic,pa z vecimi posodicami,itd.

Sama imam kar 4 knjige doma-sicer vse v anglescini,ker jih rada berem pa tudi anglesko se naucim   ;) -pa se za Pho & Luna jo koristno,da zvemo kaksen nov trikec.Nekaj trikov pa sem pobrala tudi iz tiste teme,ki jo je napisala Azu.
Midve imava se v nacrtu se nekaj trikcov,ki jih Azu ni napisala-so pa cisto simpl in za vsakega psa : npr.eden teh je tale:

-Are you scared? (pes stece pod posteljo ali mizo in kuka iz mize)


Malena3,

samo potrplenje rabis(kar verjetno si ze navajena,ker imas polarno pasmo  ;)),pa pes kaj hitro pogrunta kaj zelis od njega.Ker ce si slabe volje,ce mu ne uspe ali pa jezen itd...naredis vec skode kot koristi.
Jaz sicer sem sicer zelo potrpezljiva in hkrati tudi trmasta in nimam teh problemov,pa se zelo nezamerljivi psicki imam-tako,da ce bi ju kregala,ce bi mi kaj iz tleh pojedli kar ne bi smeli-ne bi nobena od njiju zamerila.Vendar jaz raje prej ukrepam kot,da bi ju morala kregat.
Pa se tole-s temi "shaping" igrami je bolje koncati preden se pes zdolgocasi....recimo za prvic 3 min.,pa drugic recimo 4 min.
Koncaj takrat,ko pes najraje dela...  :P 8) pa bo drugic se kako vesel,da se spet igrata isto igro  :)



lup

  • Gost
Odgovori #520 : 08 September 2007, 10:41:21
Majchy in Jana* hvala za subscribe na Youtube  :-[ :) :) !! (off topic,pa vendar moram rect) :-[



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #521 : 08 September 2007, 10:54:28
Hehe,hvala. :-[
Pa še nekaj malega:

Vse 4 tačke v škatlo



malena3

  • Gost
Odgovori #522 : 08 September 2007, 11:50:30
Lup, hvala za obrazložitev.

Ja, navajena sem marsikaj od naše mrcine, pa mislim da je pri tebi situacija kar podobna, saj so si karakterno dosti blizu, kajne?

Mislim da je prvi problem pri meni, ko mu ne znam točno obrazložiti, kaj želim do njega. Saj veš, pes ti sledi, le vedeti mora kaj želiš od njega.
In to napako moram najprej popraviti in potem mislim da bo delo veliko, veliko lažje.

Če ti pa povem po pravici, si lahko en res le izgled vsem pasmam in posebej tistim, ki določijo že v štartu, da njihov pes ni sposoben delati trikcev in se učiti v šoli.
Za moje pojme takih psov ni, so le taki lastniki. :P

Še naprej prikazuj uspehe, jaz zmeraj rada pokukam v to temo. :)



malena3

  • Gost
Odgovori #523 : 08 September 2007, 11:52:27
Alya, super trikec.
Boš mogoče še podaljšala čas, ko je v škatli?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #524 : 08 September 2007, 11:55:25
Alya, super trikec.
Boš mogoče še podaljšala čas, ko je v škatli?
Tudi to pride. :)

lp



lup

  • Gost
Odgovori #525 : 08 September 2007, 12:55:56
Lup, hvala za obrazložitev.

Ja, navajena sem marsikaj od naše mrcine, pa mislim da je pri tebi situacija kar podobna, saj so si karakterno dosti blizu, kajne?

Mislim da je prvi problem pri meni, ko mu ne znam točno obrazložiti, kaj želim do njega. Saj veš, pes ti sledi, le vedeti mora kaj želiš od njega.
In to napako moram najprej popraviti in potem mislim da bo delo veliko, veliko lažje.

Če ti pa povem po pravici, si lahko en res le izgled vsem pasmam in posebej tistim, ki določijo že v štartu, da njihov pes ni sposoben delati trikcev in se učiti v šoli.
Za moje pojme takih psov ni, so le taki lastniki. :P

Še naprej prikazuj uspehe, jaz zmeraj rada pokukam v to temo. :)

Hvala za kompliment  :-[  :) ...mislim,da je pri meni fino le to,da sem trmasta tudi sama.In ce nekaj hocem-to tudi uresnicim ce se le da.In tako se prav s terierji super ujamem.Seveda bi v prihodnosti zelo rada imela tudi kaksno drugo pasmo (recimo kaksnega ovcarja,...),vendar po tem vsem kar sem dozivela,sem skoraj eno leto iskala yorkija,ki bi bil res velik,neustrasen,zivahen,...in taksno psicko mi je vzreditelj zbral.Sicer mi yorkica ne deluje po karakterju niti malo terier,razen ko lovi kaksno igraco po tleh...moja westyka pa ze od malega kaze svoj terierski,nepopustljiv in trmast znacaj.Tezko jo kaj motivira,vcasih se moras "na glavo postavit" da dela,zelo trmasta(ko se odloci da nekaj noce,ne bo),dominantna do drugih psov(zelo malo psov zares sprejme,mora se ji podrediti,potem se super ujameta)...je pa zal vecinoma teh negativnih vedenj moja krivda,zakaj mi je se danes zal-da nisem sla z njo vsaj v pasjo solo in se zadovolila samo z ukazi; sedi,prostor,tacko.
Se mi pa zdi-odkar imam pho in naju opazuje iz tiste njene ljubosumnosti se raje dela trikce.  :)
Ja nekateri imajo sreco s pasmami,pac zberejo tisto,ki je najbolj za solanje/herding group in to je to...kokr sem pa nekje prebrala,pa baje ce zelis postati "trener" si omisli najtezje vodljivo pasmo.Hmmm...  :-[ Mislim,da bi si nas kar nekaj zasluzilo ze tale naziv,kajne??  :)

Seveda s Pho-icko zacneva drug teden agility in malo solo-ker strokovnjak le nisem.Znam tisto kar sta me naucila Luna,Pino,pa teh nekaj knjig,clankov,pa seveda tudi Pho zdaj !Drugace pa preprosto poskusim in vidim,ce ji nacin ucenja ustreza.Ce ne gre s cistim luringom (vabo),bo slo z shapingom(oblikovanjem).Ce vidim,da kateri od psic pade interes je to znak,da sem pretiravala z dolzino treniga in ga se skrajsam.Ker Pho je tak mladic,da ce bi eno in isto ponavljala non-stop bi ji postalo dolgocasno,zato res delam veliko trikcev-ce pa ze iste pa pazim,da se v enem dnevu ne ponavljajo  ;)
Ce vidim,da kateri od njiju zunaj uide pozornost,je zgolj poklicem se enkrat,da prideta k meni,potem pa neham s treningom zunaj-ker se mi zdi nesmisel psa v nekaj "silit" in da bi moral znati ne vem kaj.
Meni je vazno,da se zabavata pri trikcih,da poleg dolgih sprehodov se kaj drugega pocneta kot samo lezita,da sta veseli,zdravi-cisto vseeno mi je,kako dobri bosta v oceh drugih ljudi,lastnikov psov ali pa kako podobna bo Pho kateri od psov...nesmisel  :)

Ja to moras pa pazit glede tega kaj ti hoces od psa-moje dve tudi to zelo zmede,ce jaz ne pokazem dovolj nazorno kaj hocem.

Ja res je-lahko se primerjava(karakterja sta si zelo blizu,mislim da imajo tudi nagon zelo podoben-sploh ce westyka najde kaksno krtino,misjo luknjo v zemlji,itd.)  :D -le da ma tvoj kosmatinec verjetno toliko kg kot za dve Pho in dve Luni  ;D

Drugace pa spremljaj filmcke na nasi strani ali pa na blogu  ;)
Kaksnega bom prilepila pa tudi sem :),

Tale je nastal danes zjutraj:
http://www.youtube.com/watch?v=PDey3BGxuOI



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #526 : 08 September 2007, 13:15:27
 :o
Super sta!



lup

  • Gost
Odgovori #527 : 09 September 2007, 09:53:29
Tole je se en filmck   :D od Pho-ickih vragolij
 
http://www.youtube.com/watch?v=iSAmB14JcuU


 :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #528 : 09 September 2007, 15:09:06
lup, alya   super  :D

me en dan ni na računalniku ko pridem nazaj pa ufff koliko novih stvari  :P 


ja pri nama je tut nekaj novih stvari  :P
kasnejeh dodam nekaj filmčkov - za zdaj samo povem  :D   da me moj Tery včasih kar preveč presenti in naredi nekaj kar pravzaprav sploh nimam (še) v načrtu  ;D    tako sem ga na začetku komaj pripravila do tega da bi mi slalomiral med nogami po rikverc. Ampak sem zdaj ugotovila da mu je ta trik sedaj med najljubšimi (takoj za obrati v desno in levo, kjer se lahko suče do onemoglosti  ;D ).
Tako me je predvčerajšnjem presenetil in mi šel kar osmico po rikverc med nogami (jaz sem samo stala in si pripravljala priboljške za naslednji trikec pa je kar sam od sebe švigal mi med nogami)  :o   pa potem to še ni bilo vse  :o
ko sem stala potem z nogami skupaj, je šel po rikverc okoli mene, najprej v eno smer in nato še v drugo  ;D   pa tut si nisem mislila da bo kar sam od sebe ka pogruntal.

Tnx to clicker bi js rekla - z njim se je v enem mesecu naučil mislit s svojo glavo kako in kaj more kaj naredit da si prisluži nagrado, pa tudi da more sam razmislit če nekaj ne naredi dovolj dobro za nagrado - kako to popravit  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #529 : 09 September 2007, 16:35:48
lup, alya   super  :D

me en dan ni na računalniku ko pridem nazaj pa ufff koliko novih stvari  :P 


ja pri nama je tut nekaj novih stvari  :P
kasnejeh dodam nekaj filmčkov - za zdaj samo povem  :D   da me moj Tery včasih kar preveč presenti in naredi nekaj kar pravzaprav sploh nimam (še) v načrtu  ;D    tako sem ga na začetku komaj pripravila do tega da bi mi slalomiral med nogami po rikverc. Ampak sem zdaj ugotovila da mu je ta trik sedaj med najljubšimi (takoj za obrati v desno in levo, kjer se lahko suče do onemoglosti  ;D ).
Tako me je predvčerajšnjem presenetil in mi šel kar osmico po rikverc med nogami (jaz sem samo stala in si pripravljala priboljške za naslednji trikec pa je kar sam od sebe švigal mi med nogami)  :o   pa potem to še ni bilo vse  :o
ko sem stala potem z nogami skupaj, je šel po rikverc okoli mene, najprej v eno smer in nato še v drugo  ;D   pa tut si nisem mislila da bo kar sam od sebe ka pogruntal.

Tnx to clicker bi js rekla - z njim se je v enem mesecu naučil mislit s svojo glavo kako in kaj more kaj naredit da si prisluži nagrado, pa tudi da more sam razmislit če nekaj ne naredi dovolj dobro za nagrado - kako to popravit  :)


lp, Jana
Jana zavidam ti! ;D :P
Upam da bo pozneje s Chappijem tudi tako,sam kje še je to. ::) ;)
Skratka,čestitam!!!!!!!
Pa čakamo filmčke. 8) :)

Lp Alja



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #530 : 09 September 2007, 16:40:03
Kako ste prepričali pse, da hodijo rikverc v zaželjeno smer? Mojemu je to najljubša stvar, odkar sva se naučila, samo vedno hodi stran od mene



lup

  • Gost
Odgovori #531 : 09 September 2007, 16:41:34
lup, alya   super  :D

me en dan ni na računalniku ko pridem nazaj pa ufff koliko novih stvari  :P 


ja pri nama je tut nekaj novih stvari  :P
kasnejeh dodam nekaj filmčkov - za zdaj samo povem  :D   da me moj Tery včasih kar preveč presenti in naredi nekaj kar pravzaprav sploh nimam (še) v načrtu  ;D    tako sem ga na začetku komaj pripravila do tega da bi mi slalomiral med nogami po rikverc. Ampak sem zdaj ugotovila da mu je ta trik sedaj med najljubšimi (takoj za obrati v desno in levo, kjer se lahko suče do onemoglosti  ;D ).
Tako me je predvčerajšnjem presenetil in mi šel kar osmico po rikverc med nogami (jaz sem samo stala in si pripravljala priboljške za naslednji trikec pa je kar sam od sebe švigal mi med nogami)  :o   pa potem to še ni bilo vse  :o
ko sem stala potem z nogami skupaj, je šel po rikverc okoli mene, najprej v eno smer in nato še v drugo  ;D   pa tut si nisem mislila da bo kar sam od sebe ka pogruntal.

Tnx to clicker bi js rekla - z njim se je v enem mesecu naučil mislit s svojo glavo kako in kaj more kaj naredit da si prisluži nagrado, pa tudi da more sam razmislit če nekaj ne naredi dovolj dobro za nagrado - kako to popravit  :)


lp, Jana



Hehe....Jana* kliker psa uci razmisljati  :D ocitno je tvojemu Teryu dal "onrk vetra v mozgane"  :P
Zelo zelo je priden-vaju redno spremljam na youtube  ;D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #532 : 09 September 2007, 17:29:40
hvala za pohvaalee   :D




Kako ste prepričali pse, da hodijo rikverc v zaželjeno smer? Mojemu je to najljubša stvar, odkar sva se naučila, samo vedno hodi stran od mene

emm js sm ga rikverc naučla tk ob steni - poleg. Da ni šel vedno samo stran od mene rikverc. Pa nato skozi noge po rikverc. Nekako sm z roko mahala pa se mu je posrečlo it skoz noge rikverc  ;D   ah jaz včasih sploh ne vem kako ga kaj naučim.. kr nekako gre  :)    postavla sem ga pred mene (tako da je bil s hrbtom obrnjen proti meni) naredila razkorak in rekla Nazaj pa z roko malo nazaj pokazala pa je šel skozi  :)
če pa ma ful veselje stran od tebe hodit pa naredi obratno - da bosta oba s hrbtom obrnjena drug proti drugemu - naredi razkorak - in reči Nazaj (al karkol že) pa bo potem šel skozi noge pač v obratni smeri  :)




aja filmčki  8)
tile so se že naložli, ostale še čakam...
skrij se
kje maš tačko?
glavo dol
touch  (s tačko dotik papirčka na tleh)
osmica naprej

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #533 : 09 September 2007, 17:47:28
še ostali filmčki  :)
left / right (rikverc okoli mene)
home TV   po tisti reklami..   ;D  pa saj je vseeno  8)
desno / levo  --> tisto kar moj Tery najraje počne  :D
Kk ti lulaš?    8)
back - z zadnjimi tačkami od knjige do stene  :)



eh bootl js, najpomembnejše sem pa pozabla omenit. Frizbi mama  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #534 : 09 September 2007, 18:40:37
Suuuuuuupeeeeeeeer sta! :o :o :o
Obvladata!!!!!
 :o :o :o :o

lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #535 : 09 September 2007, 19:12:22
tnx alya, se trudim vsak dan po parkrat premagovat teryjevo trmo  ;D


u aja, glede frizbija bi nekaj vprašala - torej tery se tako ali tako noče ruvat za frizbi. Delama pravzaprav na tem da ga prime kjerkoli ga držim - pred njim, za njim, nad njim (tudi tako da mora malo skočit). Nama gre kar dobro  :)   nekajkrat mu je uspelo celo tako da je skočil čez nogo in vmes pobral frizbi iz moje roke. (frizbi imam od petka)   Delama pravilno ali bi mogla ubrat kak drug način?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #536 : 09 September 2007, 19:43:24
tnx alya, se trudim vsak dan po parkrat premagovat teryjevo trmo  ;D


u aja, glede frizbija bi nekaj vprašala - torej tery se tako ali tako noče ruvat za frizbi. Delama pravzaprav na tem da ga prime kjerkoli ga držim - pred njim, za njim, nad njim (tudi tako da mora malo skočit). Nama gre kar dobro  :)   nekajkrat mu je uspelo celo tako da je skočil čez nogo in vmes pobral frizbi iz moje roke. (frizbi imam od petka)   Delama pravilno ali bi mogla ubrat kak drug način?

Jana*,
jaz bi na zacetku raje delala tako-da ne delas toliko teh "vaj" s frizbijem (kot so skakanje cez noge,s hrbta,stopal,.itd),ampak ga naucis da je frizby zabavna igra in da mora loviti frizbi.
Tole je super,da takole delata-da ti ga vzema iz roke.Ko bos to dobro utrdila-zvisaj kriterij-drzi frizbi visje in naj ga vzame iz roke (tako,da se mora ze kar potrudit da pride do njega),potem pa ko bosta to dovolj utrdila-ga vrzi v zrak(naravnost gor),ne prevec visoko in naj ga poskusa ujeti.To utrjujes dolgo,dokler 100% ne ujema v usta....potem mu ga vrzes malo desno ali levo in naj ga poskusa ujeti in cisto na koncu-da mu ga vrzes fejst naprej in se mora zapodtiti z vso mocjo,da ga ujame v zraku in ti ga prinese.Jap-tole je dolga veriga vedenj-in za take pse,ki jim se morajo frizbija nauciti (te igre) malce daljso ucenje  ;D
Kar je ce delas po malih korakih in nehas se preden mu uide pozornost ful zabavno-moja mala Pho-icka zdaj ful laja in laja,ko ga drzim v roki in kar skace k meni,da ga lahko prime v gobcek.

Trenutno iscem dva frizbija za njo,ker bi rada z dvema jo ucila....ampak ne vem kje bi ga kupila  :-\


Jana*,trikci so SUUUPER!!!Super sta res...Tery je zakon  :-* ,povej da mu je moja Luna faus  ;D ker zna vec kot ona  :) :)
A so tole s tacko (ko se jo dotakne s smrckom),ujela ko se je hotel popraskati ali si delala mogoce s tarcno palico??Ali kako drugace   :D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #537 : 09 September 2007, 19:59:33
še ostali filmčki  :)
left / right (rikverc okoli mene)
home TV   po tisti reklami..   ;D  pa saj je vseeno  8)
desno / levo  --> tisto kar moj Tery najraje počne  :D
Kk ti lulaš?    8)
back - z zadnjimi tačkami od knjige do stene  :)



eh bootl js, najpomembnejše sem pa pozabla omenit. Frizbi mama  8)
A po tiskti kje La nastopa? :) 8)
KLIK

Lp Alja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #538 : 09 September 2007, 20:12:36
lup tisto sma dobro utrdila - da mi vzame frizbi iz roke kjerkoli ga držim  :)  tudi če mora do njega skočit (naravnost v zrak).   Tisto bom pa res poskusla tako nadaljevat - da mu ga mal v zrak vržem navpično gor.   Aja, pa tudi ko mu ga držim dokaj visoko ga potem spustim in ga med padanjem v skoku ujame (ok da ne bom pretiravala - spustim ga čisto malo preden ga zagrabi  ;) ).  Torej boma tukaj obstala in utrjevala. Saj se nama ne mudi (no meni mogoče malo. sam ok.  8) ).    Ruvat za fribi se mu pa res nikakor ne da in to stvar sem opustla - ker četudi ga je malo povlekel (in sem ga nato spustila da je on zmagal) ga je potem samo izpustil iz gobca in se odpravil vohljat naokoli po svoje..  tako da tega ne bom več poskušala - mislim da mu celo zbija pozornost.

aja lup - tudi midva iščema dva frizbija - ker sem še tegale zadnjega dobla u naši trgovinci za male živali  ;D  in ps:  očitno je zelo slabe kvalitete - v dveh dneh ga je strgal - pa se ne ruvama z njim..  ::)  pa ok za zdaj se ne sekiram pa če bo cela luknja v frizbiju - samo da se ga bo naučil ujeti  ;D



alya, jap po tejle reklami  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #539 : 09 September 2007, 20:45:08
Sam tisti posnetek, ki bi mogel bit po tej reklami je lefr/right link notri. Je napačen zgleda.