Trikci

T.M.T · 487736

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1110 : 21 Februar 2011, 13:44:59
Superca je  :P

pri nas se je zapiranje predalov in vrat končalo, ko je nekoč nos pozabil vmes  :-\  "masažo" hrbta pa si velja zapomnit!  :o  pravzaprav sem dobila kar nekaj novih idej ki jih lahko kombiniram z že naučenim, hihi

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1111 : 21 Februar 2011, 15:55:39
Hehe ja velik trikcov je dobrih. Sej je velik videov od tega pesjanarja. ;)
Jana* kerga psa pa maš ti.? Tega ki je na slikci? Pa sta se vidva trikce učila k je biu še mlad al se še zdej pridno uči.?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1112 : 21 Februar 2011, 19:15:48
Ja, nekaj postov nazaj je bil od istega uporabnika prilepljen link do videa, v katerem NO drži hrenovko.  ;)

Ja, tega v avatarju - višavski terier. Učima se že celo njegovo življenje, od mladička do zdaj (star je 7 let) - in moram priznat da se mu prav nič ne vidi da ni več rosno mlad (kar se sposobnosti učenja tiče). Novih neumnosti se nauči prav tako hitro in zanesljivo.  :)  morda je zdaj z njim še lažje in bolj zanimivo, ker ima več idej kaj vse mi pokazat pri kakšnem free shapingu ali čem takšnem.  :)
Morda ima zadnje čase več težav pri že nekoč naučenih stvareh (če jim zdaj hočem recimo izboljšati izvedbo) ki jih zdaj vneto izvaja točno tako in nič drugače kot takrat ko se jih je naučil, tudi če klikam in nagrajujem samo izvedbe, ki so meni povšeči. Drugače povedano, veliko več dela morama vložit v izboljšave kot v kak čisto nov trikec.  Drži se starih naučenih stvari kot pijanc plota  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1113 : 21 Februar 2011, 21:10:43
Super video. Tudi jaz sem dobila nekaj novih idej, čeprav imam že cel kup že naštudiranih trikov v glavi samo na psico jih še morem prenest ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1114 : 22 Februar 2011, 12:17:07
Mi se bomo dans učile oblizni se in še mal povadle ostale trikce.
Na videu je res velik idej sam mi Zooiye nimamo v stanovanju. So pa eni supr kot je prinašanje pošte. ;)

Trikce si pa Zooiya tud hitro zapovne. Tačko sm ji najprej jz enkrat dvignila in že je znala.  ::)
Jo bom morala še naučit počakaj in pa rada bi jo da bi na gobčku mela piškotek in da bi počakala. Ve mogoče kdo kako se jo to nauči.? sm probala že tko da bi jo zamotla z drugim pribolškom tistega pa dala na nos ampak se ni izšlo.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1115 : 22 Februar 2011, 12:51:21
To da bi ji dala priboljšek na gobček sem tudi jaz mojo učila oz. probivlala. Ve kdo kako to naučit? Naša se kr izmakne ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1116 : 22 Februar 2011, 15:34:59
To da bi ji dala priboljšek na gobček sem tudi jaz mojo učila oz. probivlala. Ve kdo kako to naučit? Naša se kr izmakne ;).

Jaz sem ga najprej naučila, da ne sme priboljška pojsti z roke ali s tal, ko pa je to že znal, sem mu kakšno ne tako mamljivo hrano držala na smrčku, vedno ko jo je hotel pojesti pa sem mu jo dala dol. Počasi se je navadil, le kdaj mu vseeno nenamerno pade dol.



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1117 : 22 Februar 2011, 16:53:28

 airedale10 Na ta način bom tud jz probala. Ja naša se tud izmuzne al ji pa iz glave pade in ga poje. Mislem pa da še ni tok potrpežliva. Bom probala. 8)

Trikc da prekriža tačke (dama) nama pa ne uspeva. :-\ Sem probala tko da sm ji sama prekrižala ampak jo je takoj odmaknila al pa kej tazga.
Jana kakšno tarčo si to ti uporabljala da je tvoj gor dajov pol tačko ?.

 





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1118 : 22 Februar 2011, 17:20:04
Jaz sem za tarco pri kriz/kraz najprej uporabljala pokrovcek, ampak ker sem dostikrat dobila zapicene kremplje v zapestje od same ihte, enkrat celo do krvi, sem potem po nasvetu probala s kuhalnico in se je odlicno obneslo :D

battito animale


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1119 : 22 Februar 2011, 17:23:03
Hehe ja bom porbala s kuhalnico ampak bo ta pol sam še od Zooiye ko ima že pri 4 mescih take ogromne šape da bo cema umazana. :P



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1120 : 22 Februar 2011, 17:36:21
airedale10: Bom poskusila tudi jaz. Ko enkrat zna večino teh na 'izi' trikov lahko kombiniraš kolko ti je volja :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1121 : 22 Februar 2011, 18:49:52
Z mojo sva danes izpilile 'damo' in morem rečt da jo obvlada ;). Sva se pa na novo naučile 'njam' (oblizne se) - me je snežinka* spomnila ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1122 : 22 Februar 2011, 19:10:02
Hehee. Midve sva tut dons izpilile pa-pa in zdj sam rečem papa in ona s taco mahne nekam po zraku. :P
Se pa nisva nč nouga učile ker smo bli skoz kdr niu mela počitka z drugimi psi.
Ju3 pa na vrst pride mnjam. Kako sta se vidve to učile.?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #1123 : 22 Februar 2011, 19:27:35
Jaz sem za tarco pri kriz/kraz najprej uporabljala pokrovcek, ampak ker sem dostikrat dobila zapicene kremplje v zapestje od same ihte, enkrat celo do krvi, sem potem po nasvetu probala s kuhalnico in se je odlicno obneslo :D

jaz svojega poskušam naučiti križanja tačk pa mi nikakor ne uspeva. Tega se lotevam s tarčo, ki je nek plutovinast podstavek za kozarce. Sem se pa kar namatrala da sem ga prepričala da se je treba tega s tačko dotaknit in ne pogrizt in zdaj se lepo dotika (kuhalnica bi bila cel žur za grizt, salamice tukaj izgubijo vrednost  ::)). Problem pa je ko mu tarčo premikam nad drugo tačko- dotika se jo z desno tačko, levo pa umakne stran ali jo da nazaj ali se pa s celim telesom podrajsa bolj v smer tarče, tako da tački nikoli zares ne prekriža. Kakšna ideja kako naj se lotim tega?  :-[

upam da sem dost razumljivo napisala, joj  :-X



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1124 : 22 Februar 2011, 19:36:01
O plutast postavk mi je še boljš kot kuhovnica ker bi jo naša tut zgrizla -no uzela in žvečla. ;)

Mogoče če mu rečeš ptem če namesto leve da desno mu reči drugo tačko. :P no jz bom verjetno mela isti problem. bom javla.
Bom ji najprej dala pluto samo spredaj in ji rekla daj tačko in ko bo nardila fajn pohvalla  :D pol bom pa začela govort križ ( sem se odločla da bo povelje kar križ in pol  k bova znale to bom še z drugo tačko kraž.(;)

jo bom pa zdej učila da naredi preval ( prostor-po tleh povala-nazaj v prostor). kako ste vi poimenoval ta trikec , ker mi je preval predovgo. Neki kratkega.? Mogoče rola. 8)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1125 : 22 Februar 2011, 20:08:31
Andie: Verjetno je ta način z tarčo boljši. Jaz sem moji preprosto dala tačk čez drugo + klik+priboljšek. Pa si je zdaj po 3 dneh pogruntala in zna. Po 10 ponovitvah sem ji samo še malo nogo vzdignila in je sama dala na drugo.
Mogoče probata ob steni, kletki,... in ji daj tarčo proti steni potem se ne more cela premaknit. Ti bo pa več znala povedati kdo, ki je ta trikec učil na tarčo ;).

snežinka*: Jaz sem vzela malo arašidovega masla. Malo sem si ga dala na prst in ji namazala (malo) na gobček. Ko se je polizala sem kliknila+priboljšek. Po prb. 7-8 ponovitvah je vedela da je prav, ko se poliže. Po nekje 10 ponovitvah pa sem dala ukaz 'njamm'. In zdaj se poliže ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1126 : 22 Februar 2011, 20:10:30
O plutast postavk mi je še boljš kot kuhovnica ker bi jo naša tut zgrizla -no uzela in žvečla. ;)

Mogoče če mu rečeš ptem če namesto leve da desno mu reči drugo tačko. :P no jz bom verjetno mela isti problem. bom javla.
Bom ji najprej dala pluto samo spredaj in ji rekla daj tačko in ko bo nardila fajn pohvalla  :D pol bom pa začela govort križ ( sem se odločla da bo povelje kar križ in pol  k bova znale to bom še z drugo tačko kraž.(;)

jo bom pa zdej učila da naredi preval ( prostor-po tleh povala-nazaj v prostor). kako ste vi poimenoval ta trikec , ker mi je preval predovgo. Neki kratkega.? Mogoče rola. 8)

Moja ma kar preval. Če se ti zdi predolgo pa je rola tut dobro ja ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1127 : 22 Februar 2011, 20:38:34
Urša_Doggy : hvala za nasvet. ;) kr nimam arašidovga masla, abi lah dala tud pašteto ane?. čeprou ona bi vrjetn nardila če bi se jz obliznla ker glas sva se tut tko naučile. :D




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1128 : 22 Februar 2011, 20:55:47
Jana kakšno tarčo si to ti uporabljala da je tvoj gor dajov pol tačko ?.

Jaz sem uporabljala kartonček 10x10cm. Uporabljam ga še za učenje več ostalih trikcev kjer se mora s taco dotikat, ali pa s smrčkom.


Citiraj
Ju3 pa na vrst pride mnjam. Kako sta se vidve to učile.?

Jaz sem preprosto klikala, ko se je oblizoval po čem slastnem. Dala sem priboljšek in nato klikala ko se je oblizoval po njem. Zelo hitro se je začel namerno oblizovat.
Lahko si seveda pomagaš tudi s pašteto.  ;)


Ja - kar se pa križanja tac tiče - jaz sem šla res počasi s tem. Utrjevala sem lepo ležanje v "sfingi" - popolnoma naravnost in nič na boku, potem pa nagrajevala že male premike tac. Počasi je dosegel s celo taco čez, nikoli se mi pa ni obračal na bok ali da bi kaj umikal drugo taco.. Morda bi lahko poskusila z dvema tarčama - eno taco utrjuješ da drži pri miru na tarči, drugo pa premika naokoli (morda na drugo tarčo) vendar še vedno prva taca "počiva" na tarči?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1129 : 22 Februar 2011, 21:47:51
Hvala Jana! Supr si to povedala. :P
Ju3 kukr sm že rekla se bova učile njam pol pa še križ-kraž.Bom pa res pazla da bo ležanje v "sfingi" ker ona velikrat leži na boku-razen pri tricu prostor pa še takrat se gdaj zgodi in se usede na bok.

Bom pa začela vrjetno s klikerjem zdej delat, ampak se nam je prvi razpadu tak da mormo novga kupit. Imate vi kakšne dobre , da bi mogoče tazga čeprou vem da jih je velik. ;)



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 22 Februar 2011, 22:28:18
o super, na dve tarči pa sploh pomislila nisem! Hvala za nasvete. Se še bolj lovim pri tem kliker učenju in pasji vzgoji :)
Bom si morala tudi jaz malo bolj na počasi vzet, sem tako navdušena ko se tamali kaj nauči, pa najbrž malo prehitevam stvari :)



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1131 : 22 Februar 2011, 22:58:46

jo bom pa zdej učila da naredi preval ( prostor-po tleh povala-nazaj v prostor). kako ste vi poimenoval ta trikec , ker mi je preval predovgo. Neki kratkega.? Mogoče rola. 8)


Glede prevalov so nas v šoli opozorili, da se večjim pasmam lahko zaskuka želodec..tako da brez pretiravanja.

Drugače pa super ideje za trikce :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1132 : 22 Februar 2011, 23:14:27
Glede prevalov so nas v šoli opozorili, da se večjim pasmam lahko zaskuka želodec..tako da brez pretiravanja.

Drugače pa super ideje za trikce :)

Zasuka se jim lahko želodec, če skačejo in norijo potem ko so jedli. Drugače pa ni nevarnosti.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1133 : 23 Februar 2011, 07:25:43
Je kdo od vas naučil svojega pesjanarja trik da strese z glavo? Je vredu, če ga naučim preprosto tako da mu malo pihnem v uho?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #1134 : 23 Februar 2011, 07:47:11
jaz sem ga učila nekaj podobnega ... da se cel strese po tuširanju - ne sam od sebe ampak na ukaz
odziv sem najlažje sprožila če je bil al maloi moker ali pa sem ga večkrat pobožala od glave dol po telesu

se pa pri tem začne dogajati, da se ne strese cel, ampak včasih samo glavo ali pa celo samo pomaha z uhlji  ::)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1135 : 23 Februar 2011, 07:50:48
Hh. Ravno mama las tako, da greva malo poskusit. Javim rezultate ;):

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1136 : 23 Februar 2011, 07:51:28
upss.. ćas namesto las :)

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 23 Februar 2011, 09:03:01
Jaz pa sem ga naučila:sedi (sssssss), prostor, čakaj, pridi (tri žvižgi), okoli mene (obrat okoli vodnika na levo), slalom med nogami (skozi), osmice, vrtenje (smer urinega kazalca kroži, druga smer menjej), vrtenje okoli predmeta (smer urinega kazalca okrog, druga smer roll), plazi se (se še uči), v uto (se še uči), ˝pošiljanje psa vstran˝ (tako piše na kartici. To je, da mu na desno in levo dam igračo/priboljšek in se oddaljim. On čaka. Nato se obrnem proti njemu in mu z iztegnjeno roko pokažem, katero igračo/hrano naj prinese/poje.), ne smeš (ne plane na igračo, ne pobere smeti, ne poje priboljška na smrčku ali drugje), išči, prinesi (zaenkrat to še ni resno prinašanje je bolj igra), pusti (ko izpusti in se poem ne bova več igrala dobi priboljšek, drugače pa je nagrada ponovna igra), hoja vzvratno pred vodnikom (da jaz hodim in on se pred mano pomika v sedenju (to sedenje je izumil sam, ampak prav če tako želi)...verjetno sem še kaj pozabila. Je pa leto in pol star jazbečar, ki ga redno sprehajam (pa ne bomo zdaj o tem).



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1138 : 23 Februar 2011, 09:49:51
Pri pihanju pozor: Ne pretiravajte, da se vam ne bo začelo vrteti v glavi! :P ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1139 : 23 Februar 2011, 10:12:44
Jaz imam za preval ROV. Jaz pa večino trikcev delam na capturing-lovim vedenje in shaping, (priklon, preval, obrat v levo, desno, šapo, five, zdej delam na "shake", itak se kar naprej strese)...

Sem se pa sistematično lotla učenja zapiranja vrat in hoje v crocsih-obojno s tarčo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!