Trikci

T.M.T · 487741

Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1140 : 23 Februar 2011, 10:59:55
Zasuka se jim lahko želodec, če skačejo in norijo potem ko so jedli. Drugače pa ni nevarnosti.

Potem sem pa na ušesih sedela, ko so razlagali :P



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1141 : 23 Februar 2011, 13:21:13
ja ne bomo pretiraval. ;) bomo najprej sam mal tko za hec probale ampak vrjetn se tega nebova učile.bova rajš kej stacami in škatla. 8)


Citiraj
Zasuka se jim lahko želodec, če skačejo in norijo potem ko so jedli. Drugače pa ni nevarnosti.
po jedi naša počiva vsaj 2 uri ker je velika pasma in pred jedjo rajši tud manj derkamo. ::)

sva pa dans delale : oblizni se s pašteto in sm kr s klikerjem delala. Najprej je mal lizala po smrčku po je pa nehala in sm ji rekla OBLIZNI + klik in priboljšek.
če bova pridne bova pa dons tut križ in kraž vadle  :P

Citiraj
Jaz imam za preval ROV
A rov je ukaz da nareedi preval? mi je še bol ušeč rov kot pa rola. :)





Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1142 : 23 Februar 2011, 13:35:32
Je kdo od vas naučil svojega pesjanarja trik da strese z glavo? Je vredu, če ga naučim preprosto tako da mu malo pihnem v uho?

Jaz sem mu nad glavo držala vrvico ki sem jo potem narahlo spuščala toliko da se ga je dotaknilo po dlaki in je stresel glavo. Čez čas je bilo dovolj da sem samo dvignila roko nad njega, kasneje sma prešla samo na besedni ukaz. Na pihanje se mi začne s taco čez gobec (in sem ga tako naučila da se skrije)  :P
Verjetno bo prava vsaka pot, ki ga na koncu na lep način privede do stresanja (oziroma do kakršnega koli vedenja, ki ga želiš naučiti; najbolje je, če pes misli - da je sam prišel do zaključka:). Različno od psa, kako sprejema dražljaje. Za nekatere vem, da skoraj odgriznejo pol obraza, če jim pihneš v faco  ::)

se pa pri tem začne dogajati, da se ne strese cel, ampak včasih samo glavo ali pa celo samo pomaha z uhlji  ::)

Tu in tam me še vedno prinese okrog in samo "pomaha" z uhlji namesto da bi konkretno stresel z glavo  ;D

sva pa dans delale : oblizni se s pašteto in sm kr s klikerjem delala. Najprej je mal lizala po smrčku po je pa nehala in sm ji rekla OBLIZNI + klik in priboljšek.

Kaj, a klikala si, ko se je obliznila, ali ko se ni in si ji samo rekla naj se??
Finta klikerja je v tem, da označi željeno vedenje, se pravi da ga mora pes v času klika izvajat. Drugače pa ni smisla..




Je kdo učil kihanja na povelje?
Jaz sem ga zadnjič čisto po sreči ujela, ko je kihnil ravno med vajo mahanja z repom. Na moje čudo je začel ponavlati kihanje prav namerno, in sem nato takoj nagrajevala to. Za tisto seanso nama je šlo super! Ampak.... niti naslednji dan niti še kasneje ga nisem več ujela pri kihanju, ker se mu ne dogaja ravno pogosto, pa me zanima kako bi ga lahko pripravila do tega da ponovno bi kihnil? Da bi mu kak poper kam v bližino nastavila, mi ni ravno.. kaj pa vem..  ::)  ima kdo izkušnje?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1143 : 23 Februar 2011, 14:20:32
Jana*: Ne klikala sem, ko se je obliznla :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1144 : 23 Februar 2011, 14:43:44
@ rapgirl in snežinka; zasuk želodca pripisujejo različnim dejavnikom (tudi dedno), ni pa dokazano kateri dejansko vodi v zasuk - najpogostejše je sicer norenje po hranjenju, vendar se zasuki dogajajo tudi ponoči, ko pes miruje, zato pri pasmah, nagnjenih k zasuku (pasme z globokim prsnim košem npr.), previdnost ni odveč in k tej previdnosti bi jaz štela tudi pretiravanje pri prevalih,..
@ šapa; če se veliko stresa je to lahko mirilni signal, tako da razmisli, če psica morda ni pod stresom,..  ;)



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1145 : 23 Februar 2011, 16:05:56

Kaj, a klikala si, ko se je obliznila, ali ko se ni in si ji samo rekla naj se??
Finta klikerja je v tem, da označi željeno vedenje, se pravi da ga mora pes v času klika izvajat. Drugače pa ni smisla..
kliknila sem ko se je obliznila.  ;) Ker drugače bi bili brez veze da bi kilkala takrat ko se ne...

Citiraj
@ rapgirl in snežinka; zasuk želodca pripisujejo različnim dejavnikom (tudi dedno), ni pa dokazano kateri dejansko vodi v zasuk - najpogostejše je sicer norenje po hranjenju, vendar se zasuki dogajajo tudi ponoči, ko pes miruje, zato pri pasmah, nagnjenih k zasuku (pasme z globokim prsnim košem npr.), previdnost ni odveč in k tej previdnosti bi jaz štela tudi pretiravanje pri prevalih,..

ja sem se odločila že prej da tega raj nebova delale. Bova raj kšne druge trikce ki so boljši zanjo. :P





Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1146 : 23 Februar 2011, 16:24:30
upss...jaz sem mislila, da je tista objava moja :)

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1147 : 23 Februar 2011, 16:49:49
midve sva se dons naučile tud Dol ( da če kam skoč da gre dol) ;)

Klikala sem pa res samo takrat ko je naredila tisto kar je mogla in ne takrat ko tega ni naredla. 8)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1148 : 23 Februar 2011, 17:03:00
Midve imava pa ukaz 'dol' za to da da glavo dol (v prostoru) ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Jovie

  • Gost
Odgovori #1149 : 23 Februar 2011, 18:38:21
jaz sem tudi našo učila kot snežinka*  ;)



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1150 : 23 Februar 2011, 18:57:40
jaz sem tudi našo učila kot snežinka*  ;)

da gre dol ko kam skoči al pč use drugo? :P



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1151 : 23 Februar 2011, 20:28:49
Še eden za preval: VAL :)


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1152 : 23 Februar 2011, 21:13:14
@ rapgirl in snežinka; zasuk želodca pripisujejo različnim dejavnikom (tudi dedno), ni pa dokazano kateri dejansko vodi v zasuk - najpogostejše je sicer norenje po hranjenju, vendar se zasuki dogajajo tudi ponoči, ko pes miruje, zato pri pasmah, nagnjenih k zasuku (pasme z globokim prsnim košem npr.), previdnost ni odveč in k tej previdnosti bi jaz štela tudi pretiravanje pri prevalih,..

Ok potem pa nisem sedela na ušesih  :D Vem samo da so meni odsvetovali, ima pa naša globok prsni koš ja.

Kako se pa psa nauči nazaj okoli lastnika? Videla sem da to ponavadi znajo tisti na RO. Nekaj takega: http://www.youtube.com/watch?v=hjKPZR0FYlE Naprej sva vadili ob omari, da ima oporo- to zna, potem pa ko probam nekje na prostem, pa kar ne zna narediti celega kroga..nekje na polovici ji odnese rit v napačno smer :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1153 : 24 Februar 2011, 09:26:11
Sanaa, poskusi s postopnim napredovanjem - nagrajuj do tam, kjer dela še v redu in potem počasi nagrajuj vsak korak več, dokler ne dobiš celega kroga.



tucson

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1154 : 24 Februar 2011, 09:59:03
Je več načinov, odvisno, kaj tvoj pes že zna. Fino je, če pozna pozicijo ob nogi - npr. klasični "poleg" - še bolje, v poziciji "stoj". Naslednji pogoj, da obvlada hojo nazaj. Če pozna kuža ukaz "nazaj" in se pomakne nazaj,  lahko začneš iz izhodiščne pozicije"stoj ob nogi" z ukazom "nazaj". Še dodaten plus je, če pes pozna target na roko; tako z odprto dlanjo pred gobčkom odrivaš psa nazaj - potrjuješ pomik nazaj. Če boš dovolj spretna, bo z zadnjimi nogami "zaovinkal",nagrajuj(!), če ne,si pomagaj tako, da vajo delaš v kotu med dvema stenama, ali narediš ograjico v krogu okoli sebe, toliko ozko, da se pes ne more obračati in toliko stabilno, da je ne podre z ritjo. Ti stojiš na sredini. Ko psa pripraviš tako daleč, da pride do polovice okoli tebe, lahko dodaš povelje za pozicijo ob nogi - torej za izhodiščni položaj. Ne pričakuj rezultatov takoj, ampak, ko pes zakapira, ga pri kroženju rikverc ne moreš več ustaviti  :D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 24 Februar 2011, 15:16:07
Jaz pa sem ga naučila:sedi (sssssss), prostor, čakaj, pridi (tri žvižgi), okoli mene (obrat okoli vodnika na levo), slalom med nogami (skozi), osmice, vrtenje (smer urinega kazalca kroži, druga smer menjej), vrtenje okoli predmeta (smer urinega kazalca okrog, druga smer roll), plazi se (se še uči), v uto (se še uči), ˝pošiljanje psa vstran˝ (tako piše na kartici. To je, da mu na desno in levo dam igračo/priboljšek in se oddaljim. On čaka. Nato se obrnem proti njemu in mu z iztegnjeno roko pokažem, katero igračo/hrano naj prinese/poje.), ne smeš (ne plane na igračo, ne pobere smeti, ne poje priboljška na smrčku ali drugje), išči, prinesi (zaenkrat to še ni resno prinašanje je bolj igra), pusti (ko izpusti in se poem ne bova več igrala dobi priboljšek, drugače pa je nagrada ponovna igra), hoja vzvratno pred vodnikom (da jaz hodim in on se pred mano pomika v sedenju (to sedenje je izumil sam, ampak prav če tako želi)...verjetno sem še kaj pozabila. Je pa leto in pol star jazbečar, ki ga redno sprehajam (pa ne bomo zdaj o tem).

Zdaj zna še daj taco in prej sem pozabila še glas in tiho.



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1156 : 24 Februar 2011, 17:43:39

Kako se pa psa nauči nazaj okoli lastnika? Videla sem da to ponavadi znajo tisti na RO. Nekaj takega: http://www.youtube.com/watch?v=hjKPZR0FYlE Naprej sva vadili ob omari, da ima oporo- to zna, potem pa ko probam nekje na prostem, pa kar ne zna narediti celega kroga..nekje na polovici ji odnese rit v napačno smer :)

supr ideja za trik. Sam če bi jaz to našo učila bi kmalu mogla z nogama stati na stolih da bi ona lah šla odspodi ker bo tak velka. :P

Sanaa kere pasmepa je tvoj kužolina?



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1157 : 24 Februar 2011, 20:30:34
Z našo sva pa danes shake (da strese glavo) delale pa si še ni pogruntala ;). Jutri naprej :D

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1158 : 24 Februar 2011, 20:37:17
Je več načinov, odvisno, kaj tvoj pes že zna. Fino je, če pozna pozicijo ob nogi - npr. klasični "poleg" - še bolje, v poziciji "stoj". Naslednji pogoj, da obvlada hojo nazaj. Če pozna kuža ukaz "nazaj" in se pomakne nazaj,  lahko začneš iz izhodiščne pozicije"stoj ob nogi" z ukazom "nazaj". Še dodaten plus je, če pes pozna target na roko; tako z odprto dlanjo pred gobčkom odrivaš psa nazaj - potrjuješ pomik nazaj. Če boš dovolj spretna, bo z zadnjimi nogami "zaovinkal",nagrajuj(!), če ne,si pomagaj tako, da vajo delaš v kotu med dvema stenama, ali narediš ograjico v krogu okoli sebe, toliko ozko, da se pes ne more obračati in toliko stabilno, da je ne podre z ritjo. Ti stojiš na sredini. Ko psa pripraviš tako daleč, da pride do polovice okoli tebe, lahko dodaš povelje za pozicijo ob nogi - torej za izhodiščni položaj. Ne pričakuj rezultatov takoj, ampak, ko pes zakapira, ga pri kroženju rikverc ne moreš več ustaviti  :D

Z ovirami okoli ni problema, lepo naredi..ok poleg znava, hojo nazaj tudi, targeting z roko tudi, zdej je treba to samo še nekako povezat..uff  :D Sem pa videla da si nekateri pomagajo z roko, da ko psu odnese rit v napačno smer, ga usmerijo..to moram še malo naštuderati :)



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1159 : 24 Februar 2011, 20:39:28
supr ideja za trik. Sam če bi jaz to našo učila bi kmalu mogla z nogama stati na stolih da bi ona lah šla odspodi ker bo tak velka. :P

Sanaa kere pasmepa je tvoj kužolina?

Ja tvoja psička bo res malo prevelika za hojo med nogami  :D Lahko pa se sčasoma probata naučiti prvi del, kjer gre pes nazaj okoli lastnika, meni že samo to hudo dobro izgleda  :) Imam pa čistokrvno mešanko :)



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1160 : 24 Februar 2011, 20:55:50
Ja tvoja psička bo res malo prevelika za hojo med nogami  :D Lahko pa se sčasoma probata naučiti prvi del, kjer gre pes nazaj okoli lastnika, meni že samo to hudo dobro izgleda  :) I

o hvala. ;) jo bom to probala naučit ampak pol k bom mal starejša. Zdej bomo šli v šolo kjer se bomo učili pomembne stvari umes pa še kšno za popestritev. ::)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1162 : 24 Februar 2011, 21:40:58
zlo zlo mi je ušeč kužika.Kere pasme je? :P
In zlo velik zna. Res jo je zabavn gledat.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1163 : 24 Februar 2011, 22:06:01
zlo zlo mi je ušeč kužika.Kere pasme je? :P

Kooikerhondje.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1164 : 25 Februar 2011, 01:09:38
Roo je itak legenda  :-*


kroženje po rikverc okoli mene, sem se prav spomnila na najin posnetek izpred kake štirih let  ;D dejansko morama posnet kaj bolj novga, ampak vseeno:
http://www.youtube.com/watch?v=_I22y9P0Efw

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1165 : 25 Februar 2011, 09:39:59
Aaa Jana* to hočem znat! :) Samo naša je veliko bolj štorasta, mogoče ker je malo večja...male pasme to speljejo tako elegantno  :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1166 : 25 Februar 2011, 21:20:34
Nekoč sem videla konja, ki je počel to in je blo prav HUDOO!!  ;D  hechec, ravno sem se spomnila ob omembi malih pasem.  :)

zdaj Tery to še veliko elegantneje spelje, tisto je bilo posneto najbrž kar naslednji dan po tem ko se je naučil  ::)  Med drugim se jaz zdaj vrtim v obratno smer kot on okoli mene.  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1167 : 26 Februar 2011, 18:29:39
Živjo !

Jana? supr je tvoj kužolin! :P Sem vidla tut še en video kjer dela križ in kraž in je pravi sukrček. ;)

Don smo pa z našo šli v Tivoli in sem jo naučila da če gre okol drevesa da pride tud nazaj da ni treba men za njo. Sva mele kr okaz OKOL. 8) In vsakič k semm šla jz mim drevesa po eni strani ona pa po drugi se je ustavla in sm ji rekla Okol in je pršla nazaj k men. ::)




Jovie

  • Gost
Odgovori #1168 : 28 Februar 2011, 16:53:53
da gre dol, ko naprimer skoči na fotelj ko je blaten, snežinka*