Trikci

T.M.T · 487761

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #90 : 03 Maj 2006, 19:48:24
Lilit plazenje nazaj jaz učim rondota tako, da ga dam na prostor ;) in potem z pribolškom grem proti njemu mislim v njega tako med noge sprednje in se mi začne premikat nazaj mislim tako racat nazaj ;D. nama kar uspeva, delava pa z klikerjem in gre kar hitro no :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #91 : 10 Maj 2006, 07:21:51
Moja najraje fehtari tako, da se usede predte in ti položi gobček med noge, potem te pa gor gleda in vzdihuje, dokler ne dobi za jest.
Za priboljške pa se na zadnje tace postavi (včasih se potem na rit prekucne), tako da jo poiskušam navaditi, da bi gobček med nogai popolnoma opustila in zamenjala s "Prosi". Bi vsaj kaj delala za tiste koščke hrane, preden je jaz stran ne potegnem. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #92 : 12 Maj 2006, 07:37:28
ha ha ... si kruta  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #93 : 13 Maj 2006, 07:04:08
Saj vem da sem. Še posebno takrat, ko kdo mimo pride in ima hrano pri sebi (včasih posebno zanjo), jaz pa njo na prostor "držim", dokler ni nikogar več. Včasih tudi 7 minut. ::) Potem pa C&T, če je bila pridna. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #94 : 22 Maj 2006, 17:19:43
Jaz sem pa Doro naučila novega trikca. ;D
Kadar koli ji rečem "Zdaj bom pa odletela" in dvignem nogo, jo ona pograbi s sprednjimi šapami (se oklene) in začne proti tlem nogo potiskat s tacami in glavo. :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #95 : 22 Maj 2006, 17:20:55
Kako si jo pa to naučila?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #96 : 22 Maj 2006, 17:42:42
Prvo sem jo naučila, da je na ukaz "Noga", svojo šapo položila na mojo nogo. Počasi sem začela nogo dvigovati in govoriti ukaz, tako da je morala od časa do časa že malo s tal vstati, da je dosegla. Nekega dne, pa ji je bilo dvigovanja zadosti, pa se je po ukazu z vso silo s tacami okleščila moje noge in se vrgla na tla, jaz pa seveda popadam za njo. :D Pa sem se odločila, da bi to lahko uporabile za nov trikec, pa sem začela od nje zahtevat, da se mi vsakič obesi za nogo in začne s svprednjim delom proti tlem potiskat. Na začetku se mi je še na tla metala, tako da sem velikokrat rabila oporo, da nisem čofnila na tla. Sedaj pa lepo skoči proti nogi in jo povleče proti tlom. Zdaj tole še malo oblikujem, ker se mi pogosto z glavo "obeša" na koleno, ko potiska doli in me neprestano gleda. Jo moram naučiti, da da glavo proti tlom. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #97 : 08 Junij 2006, 07:45:52
Dora med trikcom "velikonočni zajec"  ;D


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #98 : 08 Junij 2006, 19:59:09
Oooo azu...super...pa bi takole nosila tudi, če bi bilo kaj notri?



Lola

  • Gost
Odgovori #99 : 08 Junij 2006, 20:28:18
he he kako dobro izgleda. Pri meni bi tale košarica v trenutku izginila :D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #100 : 09 Junij 2006, 06:01:17
Saj je bila v kožari njena žogica in pa jabolko...nekaj zanjo in nekaj zame. ;)
Mi pa včasih stvari ven vzema, če se ji zazdi, da je košara zanjo pretežka. Če je pa prelahka, potem pa jo nosi narobe obrnjeno - čez glavo. ::)

Jaz tudi Doro učim glas in tišina. Glas sedaj že da na ukaz samo tišina pa... :-X

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #101 : 09 Junij 2006, 12:59:48
Indi je pa super glede prosjačenja. Če vidi da ne da pač gre stran ali pač neha težit. Če mu pa daš je pa srečen - za trenutek  ;) To mi je zelo všeč pri njemu, ker potem ni prosjačenja za mizo pa tega. Pa tudi ko sem mu pri glasu kazala priboljše si je verjetno misli: pač ne daš, pa ti mej.  :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #102 : 09 Junij 2006, 19:51:20
Azu takole kot Dora tudi Ron nosi košaro :).On nosi itak vse-od grablej,lopat,palic,košar,vrečk in oh in sploh ;D.Imel pa je enkrat eno nesrečo,ker je 500m nosil pehar poln solate.KO bi ga moral pa spustiti je butnil v avtomobil in vse stresel.Takrat je bil tako žalosten...ampak ga je teta tolažila,da se nesreče dogajajo vsem,hehe.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #103 : 09 Junij 2006, 20:22:17
Tudi Sammy se občasno spomni česa takega :D. Zadnje čase pa se zabava s "kradenjem" maminih natikačev iz zimskega vrta, ki jih odnese za hišo. Ponavadi se potem takoj vrne nazaj, ker ga zanima, če je kdo to opazil. Če sem slučajno kje v bližini in mu rečem: "Prinesi natikače", jih lepo vrne.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #104 : 28 Junij 2006, 21:59:00
Problem pa nastane, ker večina ljudi, ki ne zna še naučiti psa, to vzame za samoumevno...
Samo, da smo razjasnili...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #105 : 29 Junij 2006, 12:35:15
Vau, vi steme pa čisto zasvojii s temi trkici, Kano sem zadnjih 20 min matrala za plazenje.
Moram reči da je čisto takoj pokapirala, 1., pa 2. je še takoj vstala potem pa se je plazila za priboljškkom, je pa tako smešna za videti, ko se z zadnjimi nogicami poganja naprej... Hehe... Aja, jaz sem delala tako , da sem jo dala v prostor pred gobček pa sirček pa gremo.
Potem ko je skapirala sem ji pa sirček vse bolj oddaljevala od gobčka, po 5 cm, da se je priplazila do sirčka ...
Oh, kako sem ponosna  ::)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #106 : 02 Julij 2006, 14:09:21
hm...to je pa zanimivo.mislim,da bom jaz tudi poskusla to in vam pol sporočim kako se je obneslo :)




Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #107 : 02 Julij 2006, 17:30:16
Pri Indiju se pa nikakor ne obnese. Sva delala 20 minut. Potem se je pa naveličal. Bomo probali še jutri. Jaz sem pa tko tri cirčke naštimala v vrsti 20 cm razmika. In po prvega je še zlezel. Po drugega pa kr hop pa pojest.  ;)



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 05 Julij 2006, 22:47:01
juhu nama je tudi uspelo...jaz sm vsa popraskana po rokah, ampak je bilo vredno ;D samo vztrajat je bilo treba :) Jon s sedaj že veselo plazi tako da greva lahko za detektive-bo novi Rex ;)  8)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #109 : 06 Julij 2006, 09:32:28
Midva zdaj delava hojo nazaj, a ne vem, če sem se tega narobe lotila ali kaj, ker takšne "počasnosti" nisem vajena. :-\ Nazaj hodi samo, če s priboljškom v eni roki, ne previsoko (občasno se mi vseda), rinem v njega oz. hodim proti njemu. In potem čez nekaj korakov sledi klik in nagrada. Ali pa ga moram nekako prepričati, da se sam premakne nazaj? Samo kako?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #110 : 06 Julij 2006, 09:55:35
Midva zdaj delava hojo nazaj, a ne vem, če sem se tega narobe lotila ali kaj, ker takšne "počasnosti" nisem vajena. :-\ Nazaj hodi samo, če s priboljškom v eni roki, ne previsoko (občasno se mi vseda), rinem v njega oz. hodim proti njemu. In potem čez nekaj korakov sledi klik in nagrada. Ali pa ga moram nekako prepričati, da se sam premakne nazaj? Samo kako?
klikni takoj,ko pokaže tendenco gibanja nazaj- magari samo z eno nogo, medtem,ko ti ne rineš aktivno vanj. ne čakaj na polni korak ali več korakov.
Včasih pomaga ,da mahaš z rokami proti nazaj-s  spuščenimi zamahi vzporedno od spodaj do pravega kota proti psu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #111 : 06 Julij 2006, 12:51:19
Jaz sem mojo začela učiti nazaj v kopalnici. To pa zato, ker je na koncu tako ozka (zaradi omar in pralnega stroja), da se tudi obrniti ne more in je prisiljena hoditi nazaj  :D. Klikala sem ji pa vsak premik nazaj. Tudi če je naredila samo pol ali en korak.


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #112 : 17 Julij 2006, 22:46:35
jaz pa zdaj 14dni nisem nič delala z mojo,ker sm bla na morju ona je pa ostala doma zraven moje družine (jaz sem šla s fantom)  prosila bi,če napišete čimveč kakih nenavadnih trikcov,ker jaz ne vem več kaj naj jo še naučim.probala bom hojo nazaj,pa plazenje...a imate še kaj na rezervi? :)

zna pa že sedi,prostor,tačko,give me five,sekaji-sekaji-bum(to zgleda tako,da mi z vsako tačko po 1x "udari" v eno roko potem pa z obema v vsako roko,skor tako,kot una izštevanka "marjanca izpod klanca...")-je dokaj zanimivo :)  ,prinesi,drži,ahtaj žogo!-eno tačko postavi na žogo,suči v levo,suči v desno,preskos noge v obeh smerh,poleg,odpoklic bol tk :)-delava na tem,leži
tolk se trenutno spomnem,sam ziher sm kaj pozabla :) :) :)

lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #113 : 18 Julij 2006, 07:21:07
Citiraj
a imate še kaj na rezervi?


slalomiranje med nogami
risanje osmice med nogami (na mestu in med hojo)
slalomiranje nazaj in risanje osmice nazaj
preval
držanje briketa ali česarkoliže na smrčku (briket lahko potem tud ujame in poje  ;) )
hoja ritensko okrog tebe
mrtva (verzija na hrbtu z vsemi nogami od sebe je bolj atraktivna - preizkušeno  ;)  8) )
praskanje po tleh
prinašanje povodca pred sprehodom, krtač pred česanjem, sklede pred jedjo (stavim, da vse to obožuje, zato bo z veseljem ugodila tvojim zahtevam  :P )
.
.
.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #114 : 18 Julij 2006, 10:18:41
~ Pospravljanje igrač v škatlo,
~ pobiranje perila iz pralnega stroja v košaro,
~ odpiranje in zapiranje predalov,
~ prižiganje/ugašanje luči,
~ brcanje žoge s tačkami,
~ hoja po zadnjih tačkah naprej, nazaj, vstran in v krogih,
~ "prosi",
~ "pomahaj",
~ obrat v zraku,
~ ...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #115 : 18 Julij 2006, 10:29:47
jaz pa zdaj 14dni nisem nič delala z mojo,ker sm bla na morju ona je pa ostala doma zraven moje družine (jaz sem šla s fantom)  prosila bi,če napišete čimveč kakih nenavadnih trikcov,ker jaz ne vem več kaj naj jo še naučim.probala bom hojo nazaj,pa plazenje...a imate še kaj na rezervi? :)

Kaj pa skozi (daš noge narazen, psička gre pa potem skozi noge - pod tabo), pa okol (psička gre okoli drevesa, hiše, določenega večjega predmeta), pleši (stoji na zadnjih tačkah in hodi ali se vrti), prinesi ovratnico (uporabno go gresta na sprehod), ...


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #116 : 18 Julij 2006, 20:33:57
ful zanimivo ;D ;D ;D to bom vse probala,moja bo to znala ;) jaz sem vedno tsta povna navdušena,če mi kdo kaj novga pove al pa pokaže kar jo bi lahk naučila..aja "prosi" ž zna :) obe tački,da na mojo roko,ker je pač tak mali knedl :) :)

vam pa sporočim kk so se obnesli tile trikci.slalom med nogami sem 1x že probala pa mi ni nekam ratalo,bom pa še trenirala,ko mi je ful všeč,da čimveč zna :) :) :)

hvala vam ;)

lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #117 : 18 Julij 2006, 20:36:01
kako pa zgleda obrat v zraku?

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #118 : 18 Julij 2006, 22:40:06
Pes skoči in se v zraku obrne za 90°,180°,270°ali pa celo za 360°. Lahko pa se tudi odrine od tebe in naredi obrat.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #119 : 19 Julij 2006, 09:08:10
Evo, včeraj sva spet poskusila s hojo nazaj in je ratalo!  ;D Najprej med steno in kavčem, da se ni mogel obrniti, potem na ozkem prehodu med ograjo in hišo in na koncu na prostem. Zelo hitro je ugotovil, kaj želim od njega, tako da se moj stari Sammy vrača!  :D Ne, saj ni problem v njem, problem je bil v meni, ker sem se napačno lotila vsega skupaj. Zaenkrat sva v fazi, ko grem jaz proti njemu, on pa nazaj, danes sva že poskusila s tem, da gre on sam par korakov nazaj ... Ko bo to osvojil in bo hodil nazaj, kakor daleč ga pošljem, potem bova nadaljevala s tem, da bova hodila drug poleg drugega oba nazaj, pa še on pred mano itd.

Pes skoči in se v zraku obrne za 90°,180°,270°ali pa celo za 360°. Lahko pa se tudi odrine od tebe in naredi obrat.

In kako ga to naučiš?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard