Brejostne tegobe

MIŠA · 1625

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
: 07 Januar 2009, 09:10:38
Zanima me naslednje:
- ali je mozno, da je psica "alergicna" na zarodke?
- ali je mozno, da jo zarodki "zrejo" in namesto, da bi psica v casu brejosti pridobivala na tezi le-to izgublja kljub povecani kolicini hrane in kljub dodatnim obrokom drasticno izgublja?
-lahko psici "zrastejo" blazinice na sapicah, enakomerno na vseh stirih tackah? So povecane blazinice lahko vzrok za kaksno alergijo ali je mozno, da se ji sele sedaj dokoncno razvijejo, kljub odrasli dobi?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 08 Januar 2009, 22:25:46
kar se tiče šapic, je možno da so se zadebeljile?
Meni je bilo rečeno, da lahko to nastane zaradi ščitnice, in včasih se tako hudo zadebeljio, da so to mogli tudi že rezat.
Mi je pa čudno da bi odrasli psici kar zrasle, edino če je to povezano z brejostjo - tukaj pa nimam pojma.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2 : 09 Januar 2009, 08:39:11
kar se tiče šapic, je možno da so se zadebeljile?

Niso se zdebelile sapice ampak samo blazinice na sapicah. Kar tako, cisto lepo, enakomerno, lepa roznata barva, lepo odlakana in enakomerno na obeh sprednjih tackah. Na zadnjih v malo manjsem obsegu, a tudi. Ker ima Zoya ze pet in pol let sem skoraj prepricana, da je njena faza razvoja ze zdavnaj zakljucena. Bom popoldan poizkusila poslikata, da boste vidli kako to izgleda. Do jutri pa bom potrpela, ko smo naroceni pri vetu, pa ga bom prosila, naj pogleda se ta mastino cudez.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 09 Januar 2009, 12:50:11
Take zadebeljene blazinice je imela tudi naša alica, pa ni bil noben čudež ampak ščitnica. Drugače se pa lahko naredijo tudi pri posebni obliki pasje kuge, pa še pri čem drugem tudi verjetno. Glede na to, da psica tudi hujša, bi ji jaz privoščila temeljit pregled.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4 : 10 Januar 2009, 15:59:58
Tudi sama sem pomislila na scitnico a smo to misel ovrgli ze pred casom zaradi neke druge zadeve povezane z gonitvijo, ki bi jo lahko povzrocalo nepravilno delovanje scitnice. Zoya je bila malo pregledana v tej smeri in njena scitnica je bp. Lanabelina, tvoja omemba pasje kuge me je vrgla iz tira in sem vceraj takoj, ko sem tole prebrala, spakirala vse pse in jih peljala k vetu. Hvala bogu, da nismo nasli nicesar zgoraj omenjenega.
Zoyino povecanje blazinic se je po veterinarjevem temeljitem pregledu prvih in zadnjih sapic pokazalo na mehanski vzrok, ko je izklucil vse ostale mozne bolezenske vzroke. Svojo diagnozo je podkrepil z pregledom blazinic na zadnjih sapicah, ki so ze spremenile barvo in trdoto in se ujemajo s prvotnim delom blazinic. Sprednje blazinice pa tudi ze izgubljajo roznato barvo in mehkobo ter postajajo temnejse obarvane in debelejse ter okrog odlakane kot stara povrsina.  Torej nic pretresljivega, a ce clovek tega ne pozna ga pac zaskrbi. Zal, je vse skupaj malo bolj opazno zaradi snega, ledu in mraza, ker blazinice postanejo po sprehodu malo bolj izrazite, ker se ta del povrsine ni navajen na trde in grobe podlage.

Glede na to, da psica tudi hujša, bi ji jaz privoščila temeljit pregled.

Nikjer nisem pisala, da so zgoraj navedeni simptomi od ene psice in seveda, tega nisi mogla vedeti  ;D To zadevo ima druga psicka, ki je po vcerajsnjem pregledu  po besedah veta, popolnoma zdrava. Izguba telesne mase je lahko vzrok daljse odsotnosti od doma in s tem povezana sprememba prehrambenih navad. Doma vsi moji psi uzivajo kuhano hrano, kljub temu, da imajo na voljo tudi brikete. Na poti in v hotelu imajo pac moznost jesti samo briketirano in konzervirano hrano, ribe iz konzerve, kruh in sadje, ki ga kupim na poti. No, mogoce kaksnega pecenega piscancka v izjemnih primerih. Kljub temu, da je Twisty pojedla po 6  mesnih konzer dnevno, struco 750g kruha ter kaksno mandarinko, jabolka, banano ali korencek, je izgubila telesno maso. Malo zaradi povecanega gibanja, malo zaradi mraza in nekaj je svoje prispeval tudi potovalni stres. Kljub temu, da smo ze od 31. doma ni nic pridobila na tezi. Zal tudi brejosti ne moremo potrditi, ker je malcek prezgodaj za UZ Od ponedeljka do danes pa je tehtnica pokazala izgubo dodatnih 300g. Drugih vidnih vzrokov za kaksno bolezen pa ni. Vet pravi, da sta obe "tecki-nosecki" v dobri telesni kondiciji, brez vidnih bolezenskih znakov in na zunaj popolnoma zdravi. Razen tega, da obe izkazujeta prekomerno potrebo po crkljanju in neznosti ni opaziti nobene druge spremembe.
Sedaj sem na veterini dogovorjena, da jih bomo na sedem ali deset dni tehtali, da vidimo spremembe. Zoya je v petih dnevih pridobila 300g, kar je cudez zanjo, glede na prejsnjo brejost, ko se je v celotnem casu poredila iz 56 na borih 62,5 kg, nosila pa je sedem mladickov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.