Teja & co.

Teja · 33044

Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
: 13 Januar 2009, 00:35:27
Pred 16 leti sem dobila svojega prvega psa, Tori, ''rottweilerko'', ki me je spremljala 13 let...

Vmes je prišla najprej Oxa, sedaj 10 letna energična lepotica, reševalka :)

na poslušnosti


na reševalnem izpitu


z najdenim mucem


med cefranjem nekaj barbikinega


na svojem 9. rojstnem dnevu


v vozičku


s kačo


kot konjiček


dam vam ''five''


pri nadzorovanju malih muc na sprehodu


ter na potepu


nadaljujem jutri, ker je že pozno ;)

lp
teja





melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2009, 07:00:03
Oxa je pa res full lepa psi?ka.  :) :-*
Lepe fotke. ;) A te živali na fotkah so vse tvoje?

Lp,
Eva, Melly & Ruby


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #2 : 14 Januar 2009, 11:16:53
prva ?rna muca je najdenka- oddana naprej, ostale živali pa so vse za stalno doma, ja :)

no kasneje, ko je bila Tori še med nami se je pridružil Tayos, dehidriran in podhranjen 1700g težek mladi?ek, katerega je Oxa našla v grmovju med cesto in gozdom... kasneje se je izkazalo, da jih je bilo celo leglo (štirje), vendar so tri preostale našli že prejšnji dan, ta revež pa je ostal sam zunaj :-X

mali pikec je mislil, da so teniske njegovo ležiš?e


mali je bil toliko zainteresiran za literaturo, da je od same utrujenosti omagal ;D


navihan je pa bil


mali Tayos s svojo najditeljico Oxo



ko je padla odlo?itev, da ostane doma (najprej je bil mišljen le za za?asno, da bo šel v nov dom, vendar je prišlo vmes morje, kjer je bil z mano 24h na dan, odlo?itev je potem jasna ::) ), sem upala, da bo ?im bolj zrasel in da se mu bodo postavila ušeska gor :-*

mali je prav zares rasel in tudi uhlji so za?eli svoje 8)




tole je še fotka, kjer se pridno u?i igrat, na njegovem boku pa je dokaz (ki bo ve?en), koliko injekcij je bilo potrebnih, da se je najden mal?ek spravil k sebi


vedno je ?uval in se igral z za?asnimi kužki, mucami, ki so bili odvrženi oziroma najdeni in nastanjeni pri meni





lepota na kvadrat :) ov?arji so bili vedno moja šibka to?ka :D


sicer je o?itno zmešan s kakšnim huskyjem ali celo borderjem, mali je zrasel prakti?no do Oxine višine (60 cm ), vendar je pol lažji od nje, idealen za reševanje :P

vmes vsega smo izgubili en uhelj, padel dol :(


njegove dlake so grozne, kar letijo :-X


pozornost pred poslušnostjo


2 leti nazaj za boži? sva mogla šivat ta?ko, ne vemo kaj smo po?eli, pa? divjali...
http://teja.moj-album.com/slike/92370/McalRl5Yb0sg2hbS.jpg

v Franciji, na obali


pasenje želve ;D


zmešanec tako in druga?e








lp, Teja in 4 letni Tayos :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 14 Januar 2009, 13:07:06
krasna kužona, sploh tayos  :-*

Indy še bi  :P



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #4 : 14 Januar 2009, 14:19:05
Alya, kaj pa moj mali Maik?! ::)
he's the third one in company, not Indy ;)

Torej, 2 leti zatem, ko smo se poslovili od moje ''prven?ice'' Tori je v naše življenje stopil mali Maik, oziroma trije boži?ni frajerji, ki sem jih poimenovala Mulc, Lump in Nežko...
evo jih: Nežko, Mulc, Lump
http://teja.moj-album.com/slike/92370/tpEfWb439MW9x_Ch.v.jpg

Mulc, kasneje preimenovan v Maik-a


Torej, psi?ki so iskali nov dom, Nežko je odšel v Avstrijo (preimenovan v Whiskey), Lump pa je šel k eni družini v LJ, s katerimi smo pogosto na vezi in jim po potrebi psa tudi ?uvam... (preimenovan v Rex-a ;D ).
Iskreno povedano se mi je Mulc (v nadaljevanju Maik) zdel že na prvi pogled, ko sem šla na boži?ni ve?er k najditeljem, vendar temu nisem posve?ala posebne pozornosti... Žal se takrat nisem zmotila, saj se je izkazalo, da ima mali hudo poškodovano zadnjo ta?ko (ker smo se precej sprehajali je za?el hoditi le po treh ta?kah in danes pravim, da sre?a, sa sem ga toliko obremenila, da je pokazal resnost in ''zahtevo'' po veterinarju.)

Izkazalo se je, da bo nujno potrebna operacija. Maik je ostal brez glavice stegnenice, saj je bilo stanje že izredno resno. Bila je verjetnost, da bo celo življenje šepal, ker ima sedaj krajšo ta?ko... Kako je do tega prišlo (bila je namre? to že stara poškodba, ki se je po svoje oblikovala , za?elo se je pa še hujše - odmiranje...) smo lahko samo ugibali... Ni izklju?eno, da je dobil poškodbo od ?LOVEKA, saj je bil v za?etku precej sesut (tulil ob žvenketu posode, lulal in kri?al v dolo?enih situacijah, bal se otrok, bežal, ko je zagledal metlo....)

mali pred operacijo


po operaciji, prvi dan




prva no? je bila GROZNA!! nato pa ?ez par dni;


in s svojima prijateljema (povoj ima ?isto usran, ker je divjak in pol :-X
http://teja.moj-album.com/slike/92370/3LtkVe5zDHduMuZh.v.jpg

njegov zadnji konec brez povoja



Po operaciji naju je ?akalo razgibavanje ta?ke in postopno obremenjevanje. Seveda tak kuža še ni mogel iti v nov dom...Seveda je kasneje sledilo neizogibno- Maik ostane! :) :-*



tako je treba spat- na toplem :D


par mesecev po operaciji smo se vsi štirje udeležili repkovega teka in pretekli celo 2 kroga 8)
vodil je Maik, naspidiranec do konca. prakti?no je neprestano tekel v galopu, psiho >:D


daj glej v aparat no ::)


Maik se ne boji ka?! :P


Prtljažnik clia je tako velik, da gredo not vsi moji trije pa še kakšen ve? ;D


s svojim prijateljem Chickom
http://teja.moj-album.com/slike/92370/4Od4rR9H9VmZHXf1.v.jpg

prijatelj tudi z želvo


s Chinchijem sta velika prijatelja!



Za?el mi je tudi nakazovat mrtve in ranjene živali :o
za kar je seveda ekstremno pohvaljen
ena izmed njegovih najdenih (rep ?isto oguljen, kasneje sva bila oba ob njej ko je bila evtanizirana zaradi levkoze :'(  )
http://teja.moj-album.com/slike/92370/XKEBQGeSQ2JlnwFj.v.jpg

Skratka, tisto novo leto (iz 2007 na 2008) je bilo s petimi psi zelo pestro ;)
Maik je po operaciji toliko fizi?no okreval, da ni? ne šepa (hvalabogu) in te?e ob rolarjih tudi 20 km brez problema!!!
Psihi?no sva se resocializirala in sicer v toliki meri, da z njim obiskujem zavod z osebami po možganskih poškodbah in se nekaj ''dogovarjava'', da bi se vklju?ila v dog therapy :)


Maik je z nami za?el novo življenje ;)




lp
Teja & leto in pol star Maik


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 14 Januar 2009, 14:34:56
Alya, kaj pa moj mali Maik?! ::)
:-[

imaš pa pravi živalski vrt! psi, želva, ?in?i, papiga, muce, ka?a..  :o  uživa?i  :P

maik mi na prvih slikah izgleda ful velik, na zadnjih pa je tako droben  :-[ :-*



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #6 : 14 Januar 2009, 15:21:29
Alya, ja z bratom imava res kar mini zoo, ka?a pa ni samo ena in ta na slikici tudi ni najve?ja :D

Pa pojdimo k Indy...

cca 18 let so moje sanje irski vol?ji hrt... pred letošnjim novim letom so se mi izpolnile sanje!
Indy se je življenjska pot s svojim najboljšim prijateljem, zaveznikom, skrbnikom zaradi tragi?ne nesre?e prezgodaj kon?ala :'(
Ko sem jo videla sem takoj vedela!!! Moja Indy! :-*
Psi?ka me je v prvem momentu sprejela (precej nenavadno za IVH) in bila ob meni brez povodca od prvega dne...

Ko sva se prvi? videli sem bila tako navdušena, da ne znam opisat, nikakor ne... Držala sem se za glavo in govorila kako je krasna, lepa, velika...
Indy je v prvem momentu privihrala k meni... Ko sem si jo ogledala, z njo navezala kontakt, sem vedela kaj bo... Sklonila sem se k njej in jo hecala, ?e gre z mano k meni... Indy me je polizala po obrazu, kot bi želela re?i ''mislim, da sva si res vše?''...

Celo ''test'' s kostjo je prestala brez problema (pustila je, da jo božam med tem ko je glodala kost, ren?anja ni bilo nobenega)...
Najprej je spoznala Tayosa, kateri se je kar malce šopiril (hja, Indy je res velik pes  ), potem je spoznala Maika, s katerim seveda ni bilo nobenih težav, na koncu pa sta se spoznali še z Oxo, kjer sem bila malce previdna, vendar sta mi psici dokazali, da sta zmožni skupnega sobivanja.

Odlo?itev je padla... TRESLA sem se od vznemirjenja, nisem dojemala...
Indy se je spravila na zadnje sedeže avtomobila, ni je motil majhen avto, niso je motili ostali psi, zdi se mi, da me je ''?utila''...

tako se je peljala v majhnem avtu z dvema dvonožcema in s kar tremi štirinožci


nato se je zvila kot polh in vso dolgo pot prespala


Doma se je spoznala z morskim praši?kom, pti?kom in vsemi ostalimi žvercami, ter z mucami, katere jo je bolj strah kot pa bi jim hotela kaj žalega. Moje navdušenje nad njo je neopisljivo!

Novo leto smo preživeli kar zunaj, kjer smo ognjemet in vse ostalo pokanje ignorirali (Oxa, Tayos in Maik se ne bojijo teh zadev  ), tako da sem bila nad njeno ne-streloplahostjo navdušena   8)
Ko sem njene zna?ilnosti razlagala njenem vzreditelju, je rekel ''ja, to so pa irci''  ;D

Doma se je kar takoj izkazalo, da je irski volkec, kljub velikosti primeren za stanovanje  :P
Indy & Maik


pasji kav? je takoj osvojila
http://teja.moj-album.com/slike/92370/R0N6LUT01rUH_KII.v.jpg

velika punca




spoznala se je tudi z našim dragim Chinchijem


Punca je v dobri kondiciji, izvedela sem, da je v?asih veliko tekla, torej ni? ?udnega.

Torej Indy je moja posvojenka, nedolgo ?asa nazaj, lepoti?ka, moje uresni?ene dolgoletne sanje :-*
http://teja.moj-album.com/slike/92370/JNzrMdt47uZLt9II.v.jpg

lp
Teja & 6-letna Indy


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 06 April 2009, 21:17:28
Teja super bando imaš doma. Verjamem da ti nikoli ni dolgčas.  :P
Indy je pravi cukr, karakter isti kot Silverjev. Pa tudi drugi so pravi lepotci.



sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 April 2009, 22:34:22
Teja,pozdrav še na tem forumu. S Kajo sva te spoznali na Repkovem teku. Super si in tvoji kužki so enkratni.

lp

Sandra in Kaja, ki pošilja tvojim sostanovalcem koš poljubčkov



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #9 : 07 April 2009, 23:26:18
hvala obema za pohvale :)
ja, na Repkovem sem bila kar z vsemi štirimi, pravzaprav sem razmišljala kako bo (lani s tremi, letos še en več :o :D ), ampak je bilo super, bili pridni kot se šika, pa seveda vsi ostali kužki tudi, pa da ne pozabim še muce  :) smo se imeli the best, kljub dežju, kajne Sandra?  ;D

pozdravček :)


sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 April 2009, 13:06:46
Ja na Repkovem teku je bilo super. Smo bili pač malo mokri a saj nismo iz cukra.  :)



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #11 : 13 April 2009, 08:04:24
oo jst sm vs vidla na repkovem teku :o :D
Luštni ste in super predstavitev ;D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 13 April 2009, 08:45:51
Teja, danes odpade b-bh tečaj ane?  :-[



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #13 : 13 April 2009, 09:59:24
oj,

predstavitev in pesjanarji so res posebni, vse pohvale se z nase strani :) tudi mi smo vas videli na teku in ste bli res super :)
spodaj se clanek iz revije story :) :) :) na slikci v desnem kotu ste vi :)


Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 18 April 2009, 14:50:20
O všeč mi je ta živalski vrt.  :)Ko bom velika bom tudi jaz imela kaj več psov in mačk. Zaenkrat imajo doma glavno besedo, kaj ja in kaj ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #16 : 19 April 2009, 16:31:34
hm sem verjetno zamudila tole revijo kajne? :(

jap ubistvu si ja :) ce zelis imeti ta clanek ti ga lahko barvo kopiram (skeniram) in ti posljem, ce si za mi pisi na zs

ld, J

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 03 Maj 2009, 22:20:24
Super napisano! : D



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #19 : 03 Maj 2009, 22:45:05
Lepo napisano !

Pa tudi veliko veliko veliko..... druščino imaš doma .  :o :o :o   :)
Navihančki  :P



i love dogs

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
  • Dog is your best friend.*
Odgovori #20 : 04 Maj 2009, 16:50:51
Lepo je napisano.
Imaš pa veliko bando doma so zeloo lepi  :-*
Lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 04 Maj 2009, 20:18:24
Sem prebrala vse zgodbe in so super napisane, krdelo je res krasno, ti kar malo zavidam, najbolj všeč mi je pa Oxa. :) Koliko sta pa stara Tayos in Maik?



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #22 : 05 Maj 2009, 19:19:45
Sem prebrala vse zgodbe in so super napisane, krdelo je res krasno, ti kar malo zavidam, najbolj všeč mi je pa Oxa. :) Koliko sta pa stara Tayos in Maik?
Tayos bo junija 5 let
Maik pa bo 2 leti nekje okoli julija


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 05 Maj 2009, 20:25:00
Jaz imam pa vprašanje koliko so vsi stari? :D
(oprosti, če si že napisala ampak me res zanima(ko sem videla Oxo sem že mislila, da je labi :D))



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #24 : 05 Maj 2009, 20:52:19
Jaz imam pa vprašanje koliko so vsi stari? :D
(oprosti, če si že napisala ampak me res zanima(ko sem videla Oxo sem že mislila, da je labi :D))
Oxa 10
Indy bo avgusta 7


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 05 Maj 2009, 20:54:53
Sem pozabila napisat, ful luštne vse tvoje živali. :-*

Bilijon poljubčkov za vse od Abby



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #26 : 22 Maj 2009, 00:58:49
Red mora biti; fantje na vrvici :D


skrajno desni je odvzet ovčar Lan, kateri je imel nezdravljeno poškodbo repa. Sedaj se zdravi pravilno in dosledno. Išče nov dom :)

Lan pri igri z malim Maikom


Smešni uhlji :D


lp
in hvala za pohvale :)

teja


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 22 Maj 2009, 14:44:23
Teja, super fotke.  :-*
Tale Lan je pa čisto bogi s tem repkom. Dobro, da je zdaj v pravih rokah in upam, da hitro najde pravi dom, kjer bo zanj dobro poskrbljeno.
Mi zadnjič na b-bh tečaju nič ni bilo jasno od kje ta novi kuža.  :P



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #28 : 22 Maj 2009, 15:06:13
Lušni pesjankoti.

My best friend is a westie


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #29 : 21 December 2009, 22:22:57
ob štirih psih, ki si po rojstnih dnevih sledijo ravno v 4 zaporednim mesecih smo letos praznovali za vse štiri skupaj  :D

nekaj utrinkov;

Oxa, 11. let
http://www.mojalbum.com/zabava-za-moje-4-pse-oxa-11-let_92370_17377725_17528662.jpg

Indy, 7 let
http://www.mojalbum.com/zabava-za-moje-4-pse-indy-7-let_92370_17377725_17528647.jpg

Tayos, 5 let  (brez ušes, kot ponavadi :P )
http://www.mojalbum.com/zabava-za-moje-4-pse-tayos-5-letg_92370_17377725_17528664.jpg

Maik, 2 leti
http://www.mojalbum.com/zabava-za-moje-4-pse-maik-2-leti_92370_17377725_17528629.jpg

rojstnodnevne tortice (kolikor let, toliko svečk  ;) )
http://www.mojalbum.com/zabava-za-moje-4-pse-stiri-tortice_92370_17377725_17528643.jpg

odpiramo darila  :D


tudi Lanček je prišel :D


eni so pač morali sedeti kar na klopi ;D


pa še delno gasilska fotka



še nekaj ostalih udeležencev je tule;
http://www.mojalbum.com/teja/zabava-za-moje-4-pse